İlişkiden 1 ay sonra başa gelenler

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
dostlar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

İlişkiden 1 ay sonra başa gelenler

Mesaj gönderen dostlar »

Arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Benim sorunumun tanısı hala konamadı en son bu forumu farkettim ve bir çok arkadaş doktorlardan daha bilgili o yüzden sizlere danışmak istedim. Bundan 3-3.5 ay önce bir cinsel birlikteliğim oldu kız korunmayı istedi eşşeklik ettim korunmadım. Sonra idrar yolu enfeksiyonu olduğunu söyledi ve bunu çok ağır geçirdi 1-2 doktora gitti ishalli kusmalı baya kötü yaklaşık 1 ay geçirdi tabi bu süreçte benden bulaştığını düşünerek bir süre beni suçladı. Ben başlarda takmadım benden bulaşmayacağını söyledim ama bu suçlamalardan 1 ay sonra gündüz idrar çıkmalarımın 2 saatlere düşmeye bşladığını farkettim. Bu arada bende 3 yıldan fazla süredir geceleri en az 1 bazen 2 kere idrar kalkma durumu var ama gündüzleri sorunum yoktu. Her neyse ben gündüz 2 saatlere düşmeye başladığını farkedince doktora gittim. İşeme testi ultrason idrar testi yapıldı hepsi temiz çıktı sadece işeme testim 16 civarı çıktı en az 20 civarı olması gerekiyormuş sanırım. Doktora sonuçlarla gittiğimde bana eccury diye bir mesane ilacı(aktif mesane ilacıymış) bir de anlamsız şekilde lustral antidepresan verdi. Ben lustrali kullanmadım 10 gün cıvarı mesane ilacını kullandıktan işe yaramadığını söyleyip tekrar gittim lustralle birlikte kullanmam gerektiğini söyledi. 4-5 gün onla kullandım uine etki etmeyince emselex isimli hayatımı karartan mesane ilacını verdi. emselex ve lustrali yaklaşık 1 hafta 10 gün birlikte kullandım ve felaket günler başladı. 24 saat çiş hissi olmaya başladı tuvalete gittiğimde idrarı tam boşaltamama kesik kesik az az işeme başladı 3 gece hiç uyuyamayarak klozetten kalkamadığımı hatırlıyorum. Her kalktığımda ucunda damla varmış hissiyle geri dönüp ıkınarak yapmayı deniyordum. Sonra psikiyatrist tanıdığıma ulaştım durumun fiziksel bir sorun varsa bile psikolojik olarak beni çok yıprattığını söyleyerek paxera antidepresan ve ativan dil altı uyku ilacı verdi. Ativan ile bir kaç gün uyuyabildim en azından uykuya dalabildim ama en az 3-4 kez çi hissiyle uyanıp tuvalete gitmeye az az işemeye devam ettim. Bu arada ben antidepresanı ereksiyon sorunu yaratır korkusuyla kullanmadım sonra başka bir üroloğa gittim bazı enfeksiyonların bazen tahlillerde çıkmayabileceğini söyledi prostatitten şüpheşenerek tavanic diye bir antibiyotik verdi 1 hafta kullan düzeleceksin dedi ben 3 gün kullandıktan sonra yine uykuya dalamamaya başladım çünkü kullanmadan ekşi sözlükte ağır yan etkileri olan bir ilaç olduğunu okumuştum. Her neyse bu süreçte başka bir tanıdık üroloğa daha gittim işemenin ilaçlardan sonra kesik kesik az az olduğunu söyledikten sonra xatral ve ağrı kesici verdi 2 gün xatralı içtikten sonra daha da kötü oldum devamlı penis ucunda çiş hissi tam boşaltamama hissi psikiolojim allak bullak oldu. Bu süreçte farklı bir pskiyatr ve psikoloğa gittim ama tavırları bana güven vermedi. Bir cipralex ve uyku için remeron diye ilaçlar yazdı sadece remeronu diğer doktorda söylediği için yaklaşık 1 hafta kullandım. En son bir prof üroloğa daha gittim tekrar sıkışık halde ultrasonla baktı mesane kapasitemin iyi olduğunu idrarı da tam boşaltabildiğimi söyledi beni tekrar işeme testine yolladı bu kez aşırı sıkışık halde işeme sonucum 22 çıktı. Bir de bana 3 gün işeme gümnlüğü tutturdu o günlükte maksimum işediğim 150-160 cc civarıydı onun dışında 20-30-50-70-80-100 cc civarı işemelerim vardı normalde insan 150 cc ye kadar idrar hissetmezmiş bu arada son işeme testimde 414 ccye kadar idrarı tutabildiğim göründü. Her neyse bu hocada bişeyim olmadığını söyleyerek gönderdi. Ben bi süre bu konunun peşini bıraktım 1-1.5 ay kadar bi tık daha iyi hissettim ama bu arada bir üroloğa daha göründüm o da bana prostatit belirtileri olduğunu söyleyerek 3 haftalık cipro-tedradox-voltaren ve kinzy aktif mesane ilacı verdi. ilk Haftalar kullanmadım sonrasında mesane ilacı ve ağrı kesici hariç kullandım mesane ilacından sonra hayatım kaydığı için korktum. Cipro ve tetradox 17-18 gün kullandım. Bu arada herhangi bir ağrı yanma vs yok sadece devamlı idrar hissi tam boşaltamama zayıf işeme var ama bu arada psikoljim berbat yani çişim olmadığında bile ne zaman gelcek düye düşünmeye başladım bende saplantı oldu kafamda yoğunken bile atamıyorum hep bu düşünceler var. Her neyse ciproları kullanırken 2 hafta önce yeni bir psikoloğa başladım bu arada ona gitmeden önceki 2 gece mesane ilacı kinzy kullandım sonrasında ona gittim konuyu anlattım yine altında geçmişe çocukluğa daire sebepler aradı klasik. Konuşurken biraz rahatladım ama asıl olay görüşmenin gecesinde başladı. 1.5 aydır bi tık daha iyi hisseden ben o gece berbat hissettim tam boşaltamama hissi hep ucunda varmış hissi fazlasıyla geri döndü en köti anlarım gbi oldum. 1-5 aydır kullanmadığım sakinleştirici uyku ilacı ativanı kullandım. Bu arada kendisine psikiyatr önerisi sormuştum birine yönlendirdi onunla da kendisiyle görüştükten 2 gün sonra görüştüm ve yine görüşmenin ertesinde kendimi berbat hissettim sadece geceleri aldığım ativan isimli saknleştirici uyku ilacını ilk kez gündüz aldım 1-2 saat uyudum uyandıktan sonra en azından yine 1-1.5 saatte bir gitmeye başladım ama hep o işeme sonunda 3-4 kez ikınarak son damlayı atma isteği devam etti. Psikiyatr ilaca ihtiyacım olmadğını psikoloğum ile emdr isimli bir tedaviye başlayacağımıı 3-4 seans sonra düzeleceğimi sadece sabırlı olmam gerektiğini söyledi. Geçen hafta yine psikolog ile görüşmeden sonra berbat hissettim. 1.5 aydır kullanmadığım ativanı 2 haftadır devamlı kullanıyorum 3 haftadan fazla kullanılmaması gerektiğini bağımlılık yapacağını söylediler. Bugün yine psikologla randevm var kendisiyle görüşmelerden sonra berbat hissettiğimi bu durumun o anıları konuşarak hatırlamaktan mı başka bi sebepten mı kaynakladığını sorucam. Bir de dışkılama sonrası özellikle hafif zorlanarak yapılan dışkılama sonrası idrarı tam boşaltamama hissimin arttığını hep ucunda idrar hissi olduğunu farkediyorum. Bu arada 2 gün önce protastatit olabilir diyerek ciproları veren doktorla görüştüm prostatit olsa şikayetlerin hafifleri dedi üretrar darlığından süphelenerek sistoskopi istedi onda da penis ucunda bir demir çubukla kamera sokup inceliyorlarmış. Bunu diğer tanıdığım üroloğa sorduğumda ise işeme testime göre üretra darlığı olma ihtimalimin olmadığını sistoskopi yaptırırsam sonraki bir kaç günde işeme şikayetlerimin daha da artacağını özellikle şu dönemde yaptırmamam gerektiğini söyledi. Ki 2.işeme testini yaptıran doktorda önce bundan şüphelenmişti ama testten sonra böyle bir durum olmadığını gördüğünü söylemişti. Arkadaşlar benim 3 yıldır geceleri en az 1 bazen daha fazla çişe kalkma gündüz 1 saatlik uykulardan çiş hissiyle uyanma ağır spor yaparken 1 saat içinde bazen 2 defa çie gitme halısahalardan önce maçta gelmesin diye gidip tam boşaltma durumlarım oluyordu. Psikolojik olduğundan emin olsam ereksiyon probleminden de korkmadan direk ilaçlara giricem mama hala bir ihtimal fiziksel bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Bu arada 10 yıl önce başarısız bir varikosel ameliyatı oldum şuan en ileri seviyede varikoselim var ama sperm testlerım iyi olduğu için ameliyat olmuyorum ağır fitness vs yasak olmasına rağmen yapıyorum tabi şu süreçte daha çok çiş gelir hissiyle pek ağır yapamasam da. Farkındayım çok uzun oldu ama gerçekten bilgili arkadaşlardan yorum rica ediyorum. Bir de genel olarak takıntıya müsait bir adamım ona göre yeni alakasız hastalıklarla ilgili lütfen yorum yapmayın şimdiden çok sağolun arkadaşlar hepimize geçmiş olsun.
dostlar

Re: İlişkiden 1 ay sonra başa gelenler

Mesaj gönderen dostlar »

Lütfen bana bir yol gösterin izmirde yaşıyorum
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen insirah13 »

Kuvvetle muhtemel prostatitsiniz. Forumda biraz araatirma yapın. Bahsi gecen doktorlardan birine gorunun. Prostat sivinizin cikarilmasi ve bu sividan kultur ve lokosit olcumu yapilmasi gerekiyor. Bunun sonucuna gore antibiyotiklere baslarsiniz. Izmirde prostat sivisi alan doktor var mi bilmiyorum, sag ustteki arama butonuna izmir doktor vs yazip bakabilirsiniz.

Gecmis olsun, tedavi olursaniz sikayetleriniz illa hafifler
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Peki elimde bulunan tavanic isimli antibiyotiği kullanıyım mı sizce ve prostatitin ilişkiyle bulaşmadığına dair bir bilgi okumuştum nette üstelik mesane ilaçlarını kullanmadan önce bir şeyim yoktu bir de ağrı yanma akıntı gibi şikayetlerim hiç yok. Cevap için sağolun
insirah13

Mesaj gönderen insirah13 »

dostlar yazdı:Peki elimde bulunan tavanic isimli antibiyotiği kullanıyım mı sizce ve prostatitin ilişkiyle bulaşmadığına dair bir bilgi okumuştum nette üstelik mesane ilaçlarını kullanmadan önce bir şeyim yoktu bir de ağrı yanma akıntı gibi şikayetlerim hiç yok. Cevap için sağolun
Prostatitin en buyuk baslama sebebi cinsel iliski hocam. Bence anti kullanmadan gidebilceginiz en kisa zamanda gidin prostat sivisina baktirin en azindan kesin tani almis olursunuz ne ile mucadele ettiginizi bilirsiniz.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Sağolun önerebileceğiniz doktor var mıdır izmir dışı olsa da olur ve bu prostat sıvısına nasıl bakılıyor ?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

dostlar yazdı:Peki elimde bulunan tavanic isimli antibiyotiği kullanıyım mı sizce ve prostatitin ilişkiyle bulaşmadığına dair bir bilgi okumuştum nette üstelik mesane ilaçlarını kullanmadan önce bir şeyim yoktu bir de ağrı yanma akıntı gibi şikayetlerim hiç yok. Cevap için sağolun
Hocam partneriniz sizden kaynaklı bir enfeksiyon geçirmiş. Psikolog deneyimleriniz olmuş yol alınamamış. Muhtemelen prostatitsiniz. Ve prostatit ilişki ile de bulaşabilir idrar reflüsü flora bozukluğu vs vs birçok nedenden de başlayabilir. Ancak burası tanı teşhis forumu değil. Forumda yazan yahut bulunduğunuz yerde bulabileceğiniz prostat sıvısından kültür ve lökosit sayımı yapabilecek bir doktora muayene olmanız gerek. Burası eşekten düşenler formu olarak teşhis koyamayız ama hepimiz bu hikayeyi bir yerden biliyoruz. Sağlıcakla inşallah.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Hocam o kişiden önce ve sonrada ilişkilerim oldu ama onların hiç bir şikayeti olmadı bir de prostatit olsam ağrı yanma akıntı gbi şikayetler yazmış arkadaşlar ağırlıklı onlardan en azından birinin olması gerekmez miydi ve kullandığım cipro ve tetradox doktorun dediği gibi bu hissi azaltmaz mıydı ? Benim yıllardır gece en az 1 uyanmalarım gündüz uykularından çiş hissiyle uyanmalarım vs vardı ama normal gündüz yaşantımda hiç şikayetim yoktu mesane ilaçları ve 10 gün kullanılıp bırakılan antidepresanların yan etkileriyle pskolojik hasar olduğunu da düşünüyorum antidepresan başlıyım mı sizce düzenli şekilde ve psikoloğun dediği tedaviye daha başlamadık onu da deniyeceğim. Bir de prostatitsek Allah korusun o prostat sıvısıyla kesin tanı konabiliyor mu
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Tavaniç prostata en iyi geçen antibiyotiktır yanına iğne ekleyerek kullanın
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

4 üroloğa gittim diğer doktorlarla birlikte ciddi giderim oldu artık teşhis konsun istiyorum psikolojik olduğunu ağırlıklı düşünmeye başladım ağrı yanma akıntı vs olmadan prostatit teşhisi konan var mı ve prostat sıvısından kesin tanı konuyor mu bilgi verirseniz sevinirim
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

dostlar yazdı:Hocam o kişiden önce ve sonrada ilişkilerim oldu ama onların hiç bir şikayeti olmadı bir de prostatit olsam ağrı yanma akıntı gbi şikayetler yazmış arkadaşlar ağırlıklı onlardan en azından birinin olması gerekmez miydi ve kullandığım cipro ve tetradox doktorun dediği gibi bu hissi azaltmaz mıydı ? Benim yıllardır gece en az 1 uyanmalarım gündüz uykularından çiş hissiyle uyanmalarım vs vardı ama normal gündüz yaşantımda hiç şikayetim yoktu mesane ilaçları ve 10 gün kullanılıp bırakılan antidepresanların yan etkileriyle pskolojik hasar olduğunu da düşünüyorum antidepresan başlıyım mı sizce düzenli şekilde ve psikoloğun dediği tedaviye daha başlamadık onu da deniyeceğim. Bir de prostatitsek Allah korusun o prostat sıvısıyla kesin tanı konabiliyor mu
Hocam sağlıklı insanların da prostatında bazen bakteri olur ama bağışıklıkları güçlü olur hissetmeyecek kadar az sorunla yaşarlar. Forumda stresli zamanımda başladı diyenler stresin bağışıklık düşürdüğünü biliyor. Psikoloji çok şeye sebep olur ama bence bu kadar komplike soruna birden sebep olamaz.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Hocam peki ağrı yanma akıntı olmadan prostatit teşhisi konan var mı bir de prostat sıvısıyla kesin tanı konuyor mu ?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

dostlar yazdı:Hocam peki ağrı yanma akıntı olmadan prostatit teşhisi konan var mı bir de prostat sıvısıyla kesin tanı konuyor mu ?
Var hocam. Benim de uzun süreli ağrılarım olmadı. Olanı da çabuk atlattım 8 9 aydır idrar ve cinsel semptomlar var sadece. Arada testis ağrısı makatta ağrı kaşıntı oluyor. Kesin tanı konuyor. Prostatit olduğunuzu teşhis ettikten sonra da tabi onun cinsini teşhis etmek de lazım. Bakteriyel mi nonbakteriyel mi diye. Daha sonra tedavi düzenlenir.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Cinsel belirtileri nedir hocam bilgi verebilir misiniz
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Bir de benim lökosit 0 çıkmıştı bu bir şeye işaret midir
Diren12

Mesaj gönderen Diren12 »

dostlar yazdı:Bir de benim lökosit 0 çıkmıştı bu bir şeye işaret midir
İdrar tahlilinde lökositin 0 olmasi prostatite kesin teşhis koymaz bende en çok senin dertlerinden muzdariptim yanma bile yoktu ama idrari tam boşaltamama hissi idrar bittikten sonra ıkınarak kesik kesik işeme geceleri uykudan kalkma sabahlari cok tuvalete gitme ben bir doktora gozukmeyi dusunuyorum şuan zaman bulamiyorum ağır sporla bende ilgileniyorum 1 saatte 2 kez tuvalete gidiyorum spor yaparken ne olur ne olmaz baktırayim diyorum emselex i doktor banada verdi 1 ya da 2 tane attım idrar yaparken zorlaniyorsaniz kullanmayiniz diyordu doktora gittim mesaneni bosaltiyorsun kullanabilirsin dedi ama yinede kullanmadim. Benim şuanlik yaşam kalitemi çok etkilemiyor. Psikolojik ya da bagirsaklarla alakali bir durum olabilir benimkisi ama seninkisi psikolojik değil bence zaten korunmadan cinsel ilişki bu hastaligin en belirgin sebeplerinden biri formda senin hayat hikayene benzer çok yazı var ilk ilişkide olucak son ilişkide olucqk diye bir şey yok bende hic cinsel birliktelik olmadi ama sık idrar var beni çok etkilemedigi icin doktora gitmedim senin psikolojinin bozuk olmasinin sebebi sık idrar ve bitmeyen idrar hissi bende bu semptomlar gidince psikolojim duzeldi. Herkes şifayı farklı şeylerden buluyor. Dedigim gibi ben hicbir sey yapmadan semptomlarimi nerdeyse sıfırladım sadece sık idrarla bile prostatit oldugu teşhis edilmiş kişiler var. Durumun biraz ciddi hüseyin seçgine gitmeni öneririm eskişehirde prostatit olmayada bilirsin bu konu hakkinda sana en cok yardimci olabilecek doktorun o oldugunu dusunuyorum. Bir gozukmemizde fayda var geç olmadan belli olmaz bir bakmişsin 1 sene sonra agrilar baslar erken teşhis hayat kurtarır Vesselam
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

dostlar yazdı:Cinsel belirtileri nedir hocam bilgi verebilir misiniz
Etektik disfonksiyon, cinsel isteksizlik, boşalırken yanma vs
Lökosit idrarda benim de 2 çıkmıştı prostat sıvısında 7 8 çıktı.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Klasik prostatit semptomları
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Beyler Allahinizi severseniz bana bi yol gosterin ne yapmam lazim izmirde bildiginiz bu konuda iyi doktor var mi veya hayati yasayis vs anlaminda ne yapmam lazim bana bir yol
Gosterin
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

dostlar yazdı:Beyler Allahinizi severseniz bana bi yol gosterin ne yapmam lazim izmirde bildiginiz bu konuda iyi doktor var mi veya hayati yasayis vs anlaminda ne yapmam lazim bana bir yol
Gosterin
Hocam forum bunun için var Bursa’da iyi doktor bilen yazar olmazsa İstanbul yakın bir günde gider gelirsin. Acı ekşi yeme asitli şeyler tüketme hamur şeker azalt bol su iç.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Ben hala agirlikli psikolojik oldugunu dusunuyorum bu mesane ilaclarini kullanana kadar durumum iyiydi sadece gece 1 bazen 2 kez uyaniyordum sizce antidepresan kullansam rahatlatir mi ? bir de prostat sivisi alinirken cok can yaniyor mu nasil bir islem uygulaniyor bilgi verirseniz sevinirim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dostlar yazdı:Ben hala agirlikli psikolojik oldugunu dusunuyorum bu mesane ilaclarini kullanana kadar durumum iyiydi sadece gece 1 bazen 2 kez uyaniyordum sizce antidepresan kullansam rahatlatir mi ? bir de prostat sivisi alinirken cok can yaniyor mu nasil bir islem uygulaniyor bilgi verirseniz sevinirim
Sevgili kardesim senin durumun kronik prostatiti andiriyor ama kesin degil. Prostat sivinizin once cam lama damlatip lokosit sayisini ölcturmeniz ve ayni sividan suruntü alip kültür ve antibiogram yaptirmanizdir eş zamanli mutlaka bu ikili tani kriterini yaptirin bu sonuclar cikmadan ne desek şu an icin faydasiz.Kesin tanı için bu bulgular önemli. Ayrica psikolojik filan degil. Psikolojiniz bozulur dogrudur ama sebep degildir. Gecmis olsun.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Ben izmirde yasiyorum 4 urolog 2 psikolog 2 psikiyatrist gezdim bana urolog onerir misiniz farkli sehirde olur bir de bu sivi alinirken aci cektiriyor mu nasil bir islem
asus100
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen asus100 »

Geçmiş olsun, Alsancak Fransız Kültürün karşısında Üromar var. Güngör Hoca, iyi ve bilgili bir hoca. Prostat sıvısı alıyor, en son 40 Tl idi, polikllnik ücreti. Sağolsun bikaç kez benim kanalları açmıştı, lökosit mökosit testi yapmadım ama, bilgim yok.
asus100
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen asus100 »

Bu arada masaj maximum 10 saniye. sıvı gelince işeme hissin bikaç günlüğüne tamamen bitecek. Lakin bi iki haftaya tekrar başlayacak maalesef, sürekli masaj etkili olur mu. Bilmem kardeşim, ilaç milaç çıkarsa kurtuluruz belki, masaj rahatlatıyor ama kesin çzöüm değil maalesef