Arkadaşlar benim neyim var?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Bronic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Arkadaşlar benim neyim var?

Mesaj gönderen Bronic »

Merhaba,

Forumu bi süredir takip ediyordum. Ama yeni kayıt oldum. Gerçekten 3 yıldır psikolojim harap oldu doktorlar psikolojik dedi evlen geçer dediler. 21 yasindayim bu olay 3 senedir var. Ilk baslarda masturbasyondan hic zevk almamaya basladim ve bunu yorumlama kabiliyetim bile zamanla gelisti. Penis kamışımı elimle hissetmiyorum sadece baş kısmında biraz hissediyorum.

Şu anki durumumdan bahsedicek olursam sadece boşalma kısmında çok zorlanıyorum ıkına ıkına içerde kanallar tık tık ederek sperm dışarı geliyor. Cidden dediğim gibi tık tık içerde bişeyler sıkışıyor zar zor sperm geliyor. Tazyik çok az hafiften ara ara normal gibi oluyo olmuyor. İdrarımı çok güç yapıyorum. İçerde kalıyor gibi.

3 defa üroflow yapıldı ben kendim bakınca cidden 3 sene içerisinde eğride ciddi bir düşüş var. Ama doktorlar önemli değil psikolojik, bir psikoloğa git diyorlar. Hatta ereksiyon bile olamamaya başladım fiziksel temasta. Bunun için de iğneli doppler yapıldı damar kan akışında sorun çıkmadı. Sperm sayımı bile yapıldı 1-2 sene kadar önce.

Cerrahpaşanın cinsel sorunlar kliniğinde takipliydim. Ama hiç ilgilenilmiyor gencim diye. Ömrüm böyle geçsin istemiyorum. Sol testisimin altında bi ağrı var ama doktorlar muayenede de bişey yok diyor ultrason da temiz çıkıyor. Ya inanın testisimi de hissetmiyorum. Bunun için nöroloji iğne bile batırdı her yerime EMG çekildi. Penisime de aynı şekilde EMG yapıldı sinirsel sorun yok üroloji dediler. Ürolojiden de bişey çıkmıyor. Henüz androloji ye gitmedim. İnanın artık hiç bişey yapasım gelmiyor. Bi kere doktor kronik prostatittir demişti yine bişey yapılmadı. Yani prostat masajı yapmayı denedim hiç bişey hissetmiyorum. Bir yer sanki tıkanmış gibi. Sinirlerim çok bozuk. Epididim iltihabı falan mıdır diye düşünüyorum ama olsa geçmiş olmalıydı yani bu kadar sene.

Gerçekten yazmışım da yazmışım. Bana benzer hikayesi olan beni aydınlatmak isteyen olursa gerçekten duacıyım.

Teşekkürler
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Arkadaşlar benim neyim var?

Mesaj gönderen Hergele »

Kardeşim merhaba. Bahsettiğin sorunların bi kısmı forumda prostatit teşhisi almış kişilerde mevcut. Ancak teşhis koyacak olan biz değiliz. Forumda bu hastalığı teşhis edebilen doktorlar yazılı herhangi birine gidip hastalığına teşhis koydurabilirsin. Daha sonra tedavi için de hastaların hikayeleri var forumda. Onlardan fikir edinip tedavi de alabilirsin. Umarım sorunun çözülür. Prostatit idrar ve cinsel sorunlar yapar.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Diren12

Mesaj gönderen Diren12 »

Bronic yazdı:Merhaba,

Forumu bi süredir takip ediyordum. Ama yeni kayıt oldum. Gerçekten 3 yıldır psikolojim harap oldu doktorlar psikolojik dedi evlen geçer dediler. 21 yasindayim bu olay 3 senedir var. Ilk baslarda masturbasyondan hic zevk almamaya basladim ve bunu yorumlama kabiliyetim bile zamanla gelisti. Penis kamışımı elimle hissetmiyorum sadece baş kısmında biraz hissediyorum.

Şu anki durumumdan bahsedicek olursam sadece boşalma kısmında çok zorlanıyorum ıkına ıkına içerde kanallar tık tık ederek sperm dışarı geliyor. Cidden dediğim gibi tık tık içerde bişeyler sıkışıyor zar zor sperm geliyor. Tazyik çok az hafiften ara ara normal gibi oluyo olmuyor. İdrarımı çok güç yapıyorum. İçerde kalıyor gibi.

3 defa üroflow yapıldı ben kendim bakınca cidden 3 sene içerisinde eğride ciddi bir düşüş var. Ama doktorlar önemli değil psikolojik, bir psikoloğa git diyorlar. Hatta ereksiyon bile olamamaya başladım fiziksel temasta. Bunun için de iğneli doppler yapıldı damar kan akışında sorun çıkmadı. Sperm sayımı bile yapıldı 1-2 sene kadar önce.

Cerrahpaşanın cinsel sorunlar kliniğinde takipliydim. Ama hiç ilgilenilmiyor gencim diye. Ömrüm böyle geçsin istemiyorum. Sol testisimin altında bi ağrı var ama doktorlar muayenede de bişey yok diyor ultrason da temiz çıkıyor. Ya inanın testisimi de hissetmiyorum. Bunun için nöroloji iğne bile batırdı her yerime EMG çekildi. Penisime de aynı şekilde EMG yapıldı sinirsel sorun yok üroloji dediler. Ürolojiden de bişey çıkmıyor. Henüz androloji ye gitmedim. İnanın artık hiç bişey yapasım gelmiyor. Bi kere doktor kronik prostatittir demişti yine bişey yapılmadı. Yani prostat masajı yapmayı denedim hiç bişey hissetmiyorum. Bir yer sanki tıkanmış gibi. Sinirlerim çok bozuk. Epididim iltihabı falan mıdır diye düşünüyorum ama olsa geçmiş olmalıydı yani bu kadar sene.

Gerçekten yazmışım da yazmışım. Bana benzer hikayesi olan beni aydınlatmak isteyen olursa gerçekten duacıyım.

Teşekkürler
Hergele kardeşimin dediği doğru benimle semptomların hiç uyuşmasada kafanı rahatlatman lazim ben 2 haftadir prostatit miyim degil miyim diye dusunuyorum. Semptomlarim ağir olmadigi icin ama seninkiler biraz ağır duruyor. formdaki doktorlardan birine git hüseyin seçgin senin şikayetlerin için daha komplike biri gibi geliyor bir gözuk istiyorsan. Ayrıca doktor değilsin bir yerlerin tıkali olduğunu düşünmen bu işi çok kafaya taktigini gosterir takmamak zor haklisin ama psikolojini bozup semptomlarini arttiriyor olabilirsin psikolojinin çok önemli olduğunu düşünuyorum öte yandan diyet ve koşu yapmayı dene bunlar genel olarak bir cok kisiyi rahatlatan şeyler belki faydasini görursun.
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Teşekkür ederim. Gerçekten artık hani ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Boşvermişlik içerisinde sessiz bir telaş içerisindeyim.
nightangel666
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen nightangel666 »

kronik prostatit gibi duruyor bi prosatite bakan doktora görünmenizde fayda var.
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Teşekkür ederim. Tekrar bi üroloji ye göründüm çünkü özelde çok tutacak. 3 yıldır devlette çare arıyorum güya. Ama daha hiç bi doktor sorunumun nereden kaynaklandığını bulmaya çalışmadı. Bu hafta gittiğim üroloji doktoru lifta verdi, 2 hafta boyunca mastürbasyon yap sonra tekrar gel görüşelim dedi. Lifta da pahalıymış zaten 474 küsur lira.

Bu sorun prostatitte var mı bilmşyorum ama, şöyle tanımlayabilirim, penis başı erekte haldeyken böyle tırnak değse hemen reaksiyon verir, ama bende ereksiyon haldeyken bide o tırnak değince böyle otomatik kasar hareket etmiyor. Ben farkında oluyorum ama oraya bişey değiyor. Bunu yanlış mı tanımlıyorum bilemedim.

Ereksiyon zaten ağrılı oluyor böyle en köküne doğru ağrıyor. Forumda bi cüneyt hocadan bahsediliyor sizce ona mı gitmeliyim yoksa doğukan sökmen e mi?

Teşekkür ederim
nightangel666 yazdı:kronik prostatit gibi duruyor bi prosatite bakan doktora görünmenizde fayda var.
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Bugun tekrar doktora gittim. Bana Cipro ve Xalfu verdi. Hic bi yeni tetkik yapmadi. Yani saka gibi hangi doktora gitsem 2018 de basimdan gecen olaylara gore ilerliyorlar. Yakinda burda denk geldigim bir doktora gidicem. Bakalim insallah prostat sivisi bakar. Sanirim benim semptomlarim sizinkiler kadar agir degil. Bende penil hissizlik, penis koku agrisi, idrara surekli cikma ve sıkışıklık hissi var.

Yabancı bir forumda gördüm. Doxycycline kullanmamı önerdi birisi. Alt üriner sistemin tamamen enfelte olmuş dedi bana ( semptomlarıma bakarak) ingiltere ve amerikadaki bi kaç doktorların araştırmaları varmış öyle dedi.

Yani benim iyileşmek için amerikaya mı gitmem gerek. Kafayı yicem
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bronic yazdı:Bugun tekrar doktora gittim. Bana Cipro ve Xalfu verdi. Hic bi yeni tetkik yapmadi. Yani saka gibi hangi doktora gitsem 2018 de basimdan gecen olaylara gore ilerliyorlar. Yakinda burda denk geldigim bir doktora gidicem. Bakalim insallah prostat sivisi bakar. Sanirim benim semptomlarim sizinkiler kadar agir degil. Bende penil hissizlik, penis koku agrisi, idrara surekli cikma ve sıkışıklık hissi var.

Yabancı bir forumda gördüm. Doxycycline kullanmamı önerdi birisi. Alt üriner sistemin tamamen enfelte olmuş dedi bana ( semptomlarıma bakarak) ingiltere ve amerikadaki bi kaç doktorların araştırmaları varmış öyle dedi.

Kardesim öyle kafadan doksisiklin filan kullanilmaz. Önce tanı için gerekli olan tüm tahlilleri yaptirman lazim. Forumda ne yapacagin ayrintıli bir sekilde yazar.
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Teşekkür ederim. Bu hafta taksim eahdaki onur hocaya gideceğim. İnşallah prostat sıvısı alır.
kadir yazdı:
Bronic yazdı:Bugun tekrar doktora gittim. Bana Cipro ve Xalfu verdi. Hic bi yeni tetkik yapmadi. Yani saka gibi hangi doktora gitsem 2018 de basimdan gecen olaylara gore ilerliyorlar. Yakinda burda denk geldigim bir doktora gidicem. Bakalim insallah prostat sivisi bakar. Sanirim benim semptomlarim sizinkiler kadar agir degil. Bende penil hissizlik, penis koku agrisi, idrara surekli cikma ve sıkışıklık hissi var.

Kardesim öyle kafadan doksisiklin filan kullanilmaz. Önce tanı için gerekli olan tüm tahlilleri yaptirman lazim. Forumda ne yapacagin ayrintıli bir sekilde yazar.
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

belirttiğim kişi bana test yapmadı. Psikolojik dedi yolladı. Detay vermek istemiyorum burayı okuyodur beni bulur falan.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bronic yazdı:belirttiğim kişi bana test yapmadı. Psikolojik dedi yolladı. Detay vermek istemiyorum burayı okuyodur beni bulur falan.
Seni bulsa nolucak kardeşim, suçlu olan o...dogru dürüst muayene edip tani koysaydi. Haklı olan sensin, hasta hakları diye bir şey var.
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Konuştuk baya. sonra işte dediğim teşhisi koydu. Kafana takma dedi. Ben de burda okuduğum bi konuda devlette sıvı kültürü alan doktor olarak görüp gitmiştim. Hayal kırıklığına uğradım. Z. O hocaya gideceğim ama bakalım ne olacak.
kadir yazdı:
Bronic yazdı:belirttiğim kişi bana test yapmadı. Psikolojik dedi yolladı. Detay vermek istemiyorum burayı okuyodur beni bulur falan.
Seni bulsa nolucak kardeşim, suçlu olan o...dogru dürüst muayene edip tani koysaydi. Haklı olan sensin, hasta hakları diye bir şey var.
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

Yemin ederim okurken kendimi buldum hatta dedim ki bunu ben mi yazdım acaba şikayetlerimiz bire bir yaşımız aynı ve ben tıp öğrencisiyim ona rağmen bulduramıyorum ne olduğunu en sonunda sistoskopi yaptırdım ve verumantonumda ödem çıktı ve bulunduğu loju komple kapatıyordu lütfen üzülme öncelikle piskolojik diye birşey olduğuna inanmıyorum ama bir piskoloğa git ve derdini anlat bu tür sıkıntılar gerçekten çok zor bire bir senin yaşadıklarını bende yaşıyorum hissizlik sperm dışarı çıkmıyor içerde yanıyor penisi hiç hisetmiyorum gibi bana iyi gelen şeyleri sana önericem umarım iyi gelir
Tamprost veya tamprost yerine xtral 10mg 30 tablet al ve hergün mutlaka karanfil suyu iç kuru karanfili bardağa koy demle ve bunu iç umarım. İyi gelir
Kendimi gördüm derken şikayetlerimiz aynı ve banada doktor evlenince geçer demişti ve sürekli piskolojik demelerinin ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorum umarım iyi olursun güzel kardeşim sıkma canını ve verumantonum kisti ile ejüklatör kanal kistini araştır.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Bronic yazdı:Merhaba,

Teşekkürler
Penis hissizlik, uyuşukluk, penia ucuda yanma, ağrı, hassasiyet, idrar yaparken zorlanma bende aynı durumları yaşıyorum kardeşim bu durum evet piskolojik değil piskolojik diyen doktorlar uğraşmak istemiyor açıkca söyleyemiyorlar..
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Teşekkür ederim. Zafer hocaya gidicektim sıvıya bakması için. Ondan bir şey çıkmazsa, yakında yurtdışına taşınıyorum orda tedavi arayacağım. Bu arada tamamen aynıyız sana bi araştırmamdan bahsedeyim belki sen de araştırırsın. Dr. Malone Lee var, ona göre bu semptomlar CUTI, yani kronik idrar yolu enfeksiyonu olabilirmiş. Avustralyada bi çocuk, bana dediki doksisiklini uzun süre kullandıran bir doktor seni tedavi ettirebilir. Doktorlar inanmadığı için, bu gidip doktor doktor dolaşıp kendine bu ilacı almış. Bu arada yazdıklarım kimseye öneri değildir, internette edindiğim bilgi.

Kendisi bana dediki amerika’da microgen DX testi var. Onun sayesinde bulunabiliyor vs. Ama durumlarımızın tamamen aynı olduğuna da inanmıyorum. Diyor ki benim alt üriner sistemim tamamen enfekte olmuş. Penis tube ü sperm kanalları vs. Hissizlik te sanırım ondan kaynaklanıyor.
.

Ozan35 yazdı:Yemin ederim okurken kendimi buldum hatta dedim ki bunu ben mi yazdım acaba şikayetlerimiz bire bir yaşımız aynı ve ben tıp öğrencisiyim ona rağmen bulduramıyorum ne olduğunu en sonunda sistoskopi yaptırdım ve verumantonumda ödem çıktı ve bulunduğu loju komple kapatıyordu lütfen üzülme öncelikle piskolojik diye birşey olduğuna inanmıyorum ama bir piskoloğa git ve derdini anlat bu tür sıkıntılar gerçekten çok zor bire bir senin yaşadıklarını bende yaşıyorum hissizlik sperm dışarı çıkmıyor içerde yanıyor penisi hiç hisetmiyorum gibi bana iyi gelen şeyleri sana önericem umarım iyi gelir
Tamprost veya tamprost yerine xtral 10mg 30 tablet al ve hergün mutlaka karanfil suyu iç kuru karanfili bardağa koy demle ve bunu iç umarım. İyi gelir
Kendimi gördüm derken şikayetlerimiz aynı ve banada doktor evlenince geçer demişti ve sürekli piskolojik demelerinin ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorum umarım iyi olursun güzel kardeşim sıkma canını ve verumantonum kisti ile ejüklatör kanal kistini araştır.
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Benim Cised e falan yollamaya çalıştı birisi. Tamam hayır demiyorum da ben de aklı selim bir insanım bunun fizyolojik mi yoksa psikolojik mi olduğunu ayırt edebilirim bence. Sanırım öyle bi doktor bulmalıyım ki yanında ereksiyon olup anlatayım açık açık nerde ne var diye.. cidden her tıp okuyan doktor olamıyor..

[/quote]

Penis hissizlik, uyuşukluk, penia ucuda yanma, ağrı, hassasiyet, idrar yaparken zorlanma bende aynı durumları yaşıyorum kardeşim bu durum evet piskolojik değil piskolojik diyen doktorlar uğraşmak istemiyor açıkca söyleyemiyorlar..[/quote]
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Bu arada ben de sistoskopi yaptırmıştım, ama üretra darlığı için. Var mı yok mu diye sadi konuk hastanesinde yaptılar. Sıra vardı kendimi damızlık hayvan gibi hissettim sırayla hızlı hızlı çağırıp içeri alıyorlar. Darlık yokmuş dedi yolladı. Sonra da enfeksiyon kaptım onunla uğraştım. Dayanamaıyorum artık açıkçası. Sanki biraz daha üzerine düşersem beni zorla psikiyatriye kapatacaklar gibi :D

Bu arada 1 haftadır yaban mersini suyu içiyorum.
Ozan35 yazdı:Yemin ederim okurken kendimi buldum hatta dedim ki bunu ben mi yazdım acaba şikayetlerimiz bire bir yaşımız aynı ve ben tıp öğrencisiyim ona rağmen bulduramıyorum ne olduğunu en sonunda sistoskopi yaptırdım ve verumantonumda ödem çıktı ve bulunduğu loju komple kapatıyordu lütfen üzülme öncelikle piskolojik diye birşey olduğuna inanmıyorum ama bir piskoloğa git ve derdini anlat bu tür sıkıntılar gerçekten çok zor bire bir senin yaşadıklarını bende yaşıyorum hissizlik sperm dışarı çıkmıyor içerde yanıyor penisi hiç hisetmiyorum gibi bana iyi gelen şeyleri sana önericem umarım iyi gelir
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

Bronic yazdı:Bu arada ben de sistoskopi yaptırmıştım, ama üretra darlığı için. Var mı yok mu diye sadi konuk hastanesinde yaptılar. Sıra vardı kendimi damızlık hayvan gibi hissettim sırayla hızlı hızlı çağırıp içeri alıyorlar. Darlık yokmuş dedi yolladı. Sonra da enfeksiyon kaptım onunla uğraştım. Dayanamaıyorum artık açıkçası. Sanki biraz daha üzerine düşersem beni zorla psikiyatriye kapatacaklar gibi :D

Bu arada 1 haftadır yaban mersini suyu içiyorum.
Peki transrektal ultrason yaptırdın mı ?
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Valla doktora yapmasını söyledim. Yok gerek yok öyle şeylere diyor. Ben anlamadım doktor benim muhafazakarlığımı mı düşünüyor. Muhafazakar da değilim. İyileşmem gerekiyor, anal bir ultrason olduğu için mi istemiyolar değişik bi iş var bunda

[/quote]
Peki transrektal ultrason yaptırdın mı ?[/quote]
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

Bronic yazdı:Valla doktora yapmasını söyledim. Yok gerek yok öyle şeylere diyor. Ben anlamadım doktor benim muhafazakarlığımı mı düşünüyor. Muhafazakar da değilim. İyileşmem gerekiyor, anal bir ultrason olduğu için mi istemiyolar değişik bi iş var bunda

Peki transrektal ultrason yaptırdın mı ?[/quote][/quote]
Yok öyle birşey düşünmez doktor ama ön tanı koyamazsa isteyemez zaten yani sadece kontrol amaçlı transrektal verilmez
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Prostatta 7-8 lökosit çıktı. 2 antibiyotik 1 tane de gece az idrara çıkmak için prostat için olan haplardan verdi.
5 gün iğne olucam Genta. Bunlar bitince haplara geçicem.

[/quote]
Peki transrektal ultrason yaptırdın mı ?[/quote][/quote]
Yok öyle birşey düşünmez doktor ama ön tanı koyamazsa isteyemez zaten yani sadece kontrol amaçlı transrektal verilmez[/quote]
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Mesajları alıntılayamıyorum. Üstteki mesajda da olmadı :/
Ozan35 yazdı:
Bronic yazdı:Valla doktora yapmasını söyledim. Yok gerek yok öyle şeylere diyor. Ben anlamadım doktor benim muhafazakarlığımı mı düşünüyor. Muhafazakar da değilim. İyileşmem gerekiyor, anal bir ultrason olduğu için mi istemiyolar değişik bi iş var bunda

Peki transrektal ultrason yaptırdın mı ?
[/quote]
Yok öyle birşey düşünmez doktor ama ön tanı koyamazsa isteyemez zaten yani sadece kontrol amaçlı transrektal verilmez[/quote]
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Zafer hoca 7-8 lökosit buldu. 5 gün Genta sonra iğne bitince klindan. Bi yandan da gece tuvalete uyanmaları için emselex verdi. Şimdi düşünüyorum da. Bunlar benim hissiyatımı va geri getirecek mi? Sol testiste hafif bi ağrı vardı diğer doktorlar elle palpe ettiler bişey yoktu. 1 sene önce çekilen normal ultrason temizdi. Zafer hoca elle palpe etmedi testisi. Bakalım belki antibiyotik tedavisinin sonuna doğru bişeyler olur
Bronic

Mesaj gönderen Bronic »

Arkadaşlar bu arada 7-8 prostat sıvısı lökositi benim şikayetlerimi yapar mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bronic yazdı:Arkadaşlar bu arada 7-8 prostat sıvısı lökositi benim şikayetlerimi yapar mı?
Evet kardesim 7-8 lokosit prostatit hastasi için anlam ifade eder. Semptomlara sebep olur. Düsük derecede enfeksiyon sayılir.