Ezbere Cefaks Kullanımı Sonrası Ani Rahatlama, Şimdi Ne Yapmalıyım?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
gezermert

Ezbere Cefaks Kullanımı Sonrası Ani Rahatlama, Şimdi Ne Yapmalıyım?

Mesaj gönderen gezermert »

Herkese merhabalar.

Açıkçası moralim bir aydır bozuk ve aslında araştırdıkça daha da bozulsa da elden başka bir şey gelmiyor, nitekim doktorlar ezbere ilaç yazıyor, etraftakiler psikolojik diyor. 1 ay önce yurtdışındayken zaman zaman makatımdan gelen ani acılarla irkiliyordum, soğuktandır dedim. Daha sonra partnerimin idrar yolu enfeksiyonu belirtileri gösterdi, sonra aynı belirtiler bende de başladı daha hafif bir şekilde. Günde 5-6 kere tuvalete çıkıyordum fakat rahatlama hissi gelmiyordu, kesik kesik yapıyordum ve zaman zaman pelvikte belde sırtta ağrılar baş gösterdi.

Bir hafta önce Türkiyeye gelince doktor ultrasonda bir şey bulamadı, enfeksiyondur dedi ve cefaks 500 verdi, o gün idrar tahlili de oldum. Antibiyotiğe başladığım gün ağrılar bitti kesik kesik yapma olayı bitti, gayet tazyikli yaptım. Fakat bir türlü tam geçti diyemedim, antibiyotik bir haftada bitti fakat ayağımdaki anormal üşümeler ve sanki idrar kalıyor hissi çok az da olsa devam ediyordu. Antibiyotik bitince doktora gittim, israr tahlilimde enfeksiyona rastlanmamış, 1-2 lökosit çıktı ama normal bildiğim kadarıyla. Tedavi bitmiştir, idrar yolları ve böbrekte bir sorun yok, devam eden semptomlarda geçecektir, üşütme dedi. Tam tatmin olmadım açıkçası çünkü en başta enfeksiyon vardır diye antibiyotik veren adam enfeksiyon çıkmadıktan sonra da bozuntuya vermedi. Bunun üzerinden 1-2 gün geçti ve bugün yine kesik kesik yapmaya başladım ve kuvvetli bir yanma hissettim tuvaletimi yaparken. Fakat sık tuvaletim gelmiyor, üşüme ve arada sırada bel ağrısı devam ediyor.

Partnerimin idrar tahlili sonucu yarın çıkacak, bu arada doktora da cinsel ilişkiden bahsetmedim. Sizce prostatit miyim, ne yapmamı tavsiye edersiniz? Açıkçası psikolojimi de ayakta tutmak istiyorum kendimi hastayım diye şartlamak istemiyorum fakat çok hassas bir bölge tahmin edersiniz ki ve eğer bir sıkıntı varsa erken tedavi olma taraftarıyım. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Ezbere Cefaks Kullanımı Sonrası Ani Rahatlama, Şimdi Ne Yapmalıyım?

Mesaj gönderen kadir »

gezermert yazdı:Herkese merhabalar.

Açıkçası moralim bir aydır bozuk ve aslında araştırdıkça daha da bozulsa da elden başka bir şey gelmiyor, nitekim doktorlar ezbere ilaç yazıyor, etraftakiler psikolojik diyor. 1 ay önce yurtdışındayken zaman zaman makatımdan gelen ani acılarla irkiliyordum, soğuktandır dedim. Daha sonra partnerimin idrar yolu enfeksiyonu belirtileri gösterdi, sonra aynı belirtiler bende de başladı daha hafif bir şekilde. Günde 5-6 kere tuvalete çıkıyordum fakat rahatlama hissi gelmiyordu, kesik kesik yapıyordum ve zaman zaman pelvikte belde sırtta ağrılar baş gösterdi.

Bir hafta önce Türkiyeye gelince doktor ultrasonda bir şey bulamadı, enfeksiyondur dedi ve cefaks 500 verdi, o gün idrar tahlili de oldum. Antibiyotiğe başladığım gün ağrılar bitti kesik kesik yapma olayı bitti, gayet tazyikli yaptım. Fakat bir türlü tam geçti diyemedim, antibiyotik bir haftada bitti fakat ayağımdaki anormal üşümeler ve sanki idrar kalıyor hissi çok az da olsa devam ediyordu. Antibiyotik bitince doktora gittim, israr tahlilimde enfeksiyona rastlanmamış, 1-2 lökosit çıktı ama normal bildiğim kadarıyla. Tedavi bitmiştir, idrar yolları ve böbrekte bir sorun yok, devam eden semptomlarda geçecektir, üşütme dedi. Tam tatmin olmadım açıkçası çünkü en başta enfeksiyon vardır diye antibiyotik veren adam enfeksiyon çıkmadıktan sonra da bozuntuya vermedi. Bunun üzerinden 1-2 gün geçti ve bugün yine kesik kesik yapmaya başladım ve kuvvetli bir yanma hissettim tuvaletimi yaparken. Fakat sık tuvaletim gelmiyor, üşüme ve arada sırada bel ağrısı devam ediyor.

Partnerimin idrar tahlili sonucu yarın çıkacak, bu arada doktora da cinsel ilişkiden bahsetmedim. Sizce prostatit miyim, ne yapmamı tavsiye edersiniz? Açıkçası psikolojimi de ayakta tutmak istiyorum kendimi hastayım diye şartlamak istemiyorum fakat çok hassas bir bölge tahmin edersiniz ki ve eğer bir sıkıntı varsa erken tedavi olma taraftarıyım. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Gecmiss olsun kardesim. Sadece idrar tahlili ile prostatit tanısi konulmuyor mlsf...prostat salgısındanda lokosit kontrolu ve kültür , antibiogram yaptirmanizi öneririm.
gezermert

Son iki gündür gündüzleri çok su içsem de idrarım gelmiyor, geceleri ise bütün gün biriktirdiğimi azar azar boşaltıyorum. Böyle bir belirtisi var mı acaba prostatitin? Yoksa biraz fazla mı kafaya takıyorum sizce?
gezermert

gezermert yazdı:Son iki gündür gündüzleri çok su içsem de idrarım gelmiyor, geceleri ise bütün gün biriktirdiğimi azar azar boşaltıyorum. Böyle bir belirtisi var mı acaba prostatitin? Yoksa biraz fazla mı kafaya takıyorum sizce?
Arkadaşlar son durum böyle. Gün içinde 1,5 litre su, bitki çayı, kefir vs içiyorum fakat iki gündür idrar boşaltma isteği gelmiyor, gittiğimde de bir iki damla yapabiliyorum yalnızca. Bu arada bağırsaklarım da rahat değil, aylardır gaz sorunu ve son bir aydır kabız/ishal döngüsü var. İki gündür sol ayağım ve sol bacağımda şiddetli ağrı, üşüme, uyuşma var.

Normalde Zafer hocaya görünecektim ve Kadir abinin dediği gibi yapacaktım ki hastane evime çok yakın. Fakat sorun bağırsaklarda olabilir mi acaba, olası antibiyotiklerle durumu kötüleştirmek istemiyorum. Zafer Hoca her ne kadar maharetli olsa da anladığım kadarıyla Lökosit oranı merkezli bir tedavi uyguluyor ve bu bana biraz ezber geliyor açıkçası, çünkü Lokasit oranı düşüp şikayetleri devam edenler, diyet ve beslenmeyle zamanla şikayetlerini dindirenler var. Sizce muayene olmalı mıyım?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gezermert yazdı:
gezermert yazdı:Son iki gündür gündüzleri çok su içsem de idrarım gelmiyor, geceleri ise bütün gün biriktirdiğimi azar azar boşaltıyorum. Böyle bir belirtisi var mı acaba prostatitin? Yoksa biraz fazla mı kafaya takıyorum sizce?
Arkadaşlar son durum böyle. Gün içinde 1,5 litre su, bitki çayı, kefir vs içiyorum fakat iki gündür idrar boşaltma isteği gelmiyor, gittiğimde de bir iki damla yapabiliyorum yalnızca. Bu arada bağırsaklarım da rahat değil, aylardır gaz sorunu ve son bir aydır kabız/ishal döngüsü var. İki gündür sol ayağım ve sol bacağımda şiddetli ağrı, üşüme, uyuşma var.

Normalde Zafer hocaya görünecektim ve Kadir abinin dediği gibi yapacaktım ki hastane evime çok yakın. Fakat sorun bağırsaklarda olabilir mi acaba, olası antibiyotiklerle durumu kötüleştirmek istemiyorum. Zafer Hoca her ne kadar maharetli olsa da anladığım kadarıyla Lökosit oranı merkezli bir tedavi uyguluyor ve bu bana biraz ezber geliyor açıkçası, çünkü Lokasit oranı düşüp şikayetleri devam edenler, diyet ve beslenmeyle zamanla şikayetlerini dindirenler var. Sizce muayene olmalı mıyım?
Kardeşim, Zafer hocaya gitmen sart degil.. başka bir drada gidip, lokosit ve kültur tahlili yaptirabilirsin prostat sivisindan. Ama mutlaka bir dra git. Lokositede baktir, pcr yede, prostat sivisinada. Kültürde üreme olmaz ise mecburen lokosit odakli tedavi görülecek. Bu tedavi ile iyileşenler cok. İyileşmeyenlerde var. Lokosit kendi kendinede düşebilir fakat bu düşme kalıcı degil. Yine yükseliyor patojen oldukça.Bu bir şans. Fakat neticede bir tedavi görmen sart. Bazilari ottan cöpten (fitoterapiden) ve masajdan fayda görüyor anti kullanmadan ama ne derece kalıci bilinmiyor. Sen bilirsin yinede.
gezermert

kadir yazdı:
gezermert yazdı:

Kardeşim, Zafer hocaya gitmen sart degil.. başka bir drada gidip, lokosit ve kültur tahlili yaptirabilirsin prostat sivisindan. Ama mutlaka bir dra git. Lokositede baktir, pcr yede, prostat sivisinada. Kültürde üreme olmaz ise mecburen lokosit odakli tedavi görülecek. Bu tedavi ile iyileşenler cok. İyileşmeyenlerde var. Lokosit kendi kendinede düşebilir fakat bu düşme kalıcı degil. Yine yükseliyor patojen oldukça.Bu bir şans. Fakat neticede bir tedavi görmen sart. Bazilari ottan cöpten (fitoterapiden) ve masajdan fayda görüyor anti kullanmadan ama ne derece kalıci bilinmiyor. Sen bilirsin yinede.
abi çok sağolasın, yalnız prostatit olduğum kesin gibi konuşmuşsun. olmama ihtimalim yok mu sence ve bu nasıl anlaşılıyor?
gezermert

herkese selamlar, ilk muayenese lökosit 15-20 arası çıkmıştı, genta/tarivid/tetradox kürünü kullandım 2 hafta sürdü. bugün gittiğimde lökosit 4-5 çıktı, işin burada bitmediğini bilsem de bu kadar hızlı düştüğü için çok sevindim açıkçası. yalnız bu hastalıkla beraber ortaya çıkan kas ve eklem ağrıları nedeniyle Zafer bey kinolon grubu kullanmayalım artık dedi, genta iğne ve klindan verdi. şikayetlerim ciddi derecede azaldı fakat hala devam ediyorlar. az idrar yapabilme ve kas ağrıları diyebilirim kalan son semptomlar ki idrar miktarı çok dalgalı seyrediyor bende. umarım bu seviyede tutabilirim ve umarım kas/eklem ağrılarım yakında kaybolur. bu anlamda önerebileceğiniz takviye var mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gezermert yazdı:
kadir yazdı:
gezermert yazdı:

abi çok sağolasın, yalnız prostatit olduğum kesin gibi konuşmuşsun. olmama ihtimalim yok mu sence ve bu nasıl anlaşılıyor?
Evet kesin prostatitsin mlsf kardesim.. lokositin yuksek.
gezermert

kadir yazdı:
gezermert yazdı:
kadir yazdı: Kardeşim, Zafer hocaya gitmen sart degil.. başka bir drada gidip, lokosit ve kültur tahlili yaptirabilirsin prostat sivisindan. Ama mutlaka bir dra git. Lokositede baktir, pcr yede, prostat sivisinada. Kültürde üreme olmaz ise mecburen lokosit odakli tedavi görülecek. Bu tedavi ile iyileşenler cok. İyileşmeyenlerde var. Lokosit kendi kendinede düşebilir fakat bu düşme kalıcı degil. Yine yükseliyor patojen oldukça.Bu bir şans. Fakat neticede bir tedavi görmen sart. Bazilari ottan cöpten (fitoterapiden) ve masajdan fayda görüyor anti kullanmadan ama ne derece kalıci bilinmiyor. Sen bilirsin yinede.
evet abi iki haftadır tedavi görüyorum zaten, son durumumu yukarıda yazdım gördün mü
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gezermert yazdı:
kadir yazdı:
gezermert yazdı:
evet abi iki haftadır tedavi görüyorum zaten, son durumumu yukarıda yazdım gördün mü
Evet gordüm kardesim.
gezermert

gezermert yazdı:herkese selamlar, ilk muayenese lökosit 15-20 arası çıkmıştı, genta/tarivid/tetradox kürünü kullandım 2 hafta sürdü. bugün gittiğimde lökosit 4-5 çıktı, işin burada bitmediğini bilsem de bu kadar hızlı düştüğü için çok sevindim açıkçası. yalnız bu hastalıkla beraber ortaya çıkan kas ve eklem ağrıları nedeniyle Zafer bey kinolon grubu kullanmayalım artık dedi, genta iğne ve klindan verdi. şikayetlerim ciddi derecede azaldı fakat hala devam ediyorlar. az idrar yapabilme ve kas ağrıları diyebilirim kalan son semptomlar ki idrar miktarı çok dalgalı seyrediyor bende. umarım bu seviyede tutabilirim ve umarım kas/eklem ağrılarım yakında kaybolur. bu anlamda önerebileceğiniz takviye var mı?
Klindan kullanmaya devam ediyorum, sabah 2 akşam 2 olacak şekilde, o da bitmek üzere. Az idrar yapabilme yerini sık idrara bıraktı, kas ağrıları da kayboldu fakat peniste zaman zaman sinir ağrısı tarzı batmalar yaşanıyor. Umarım soğuk havalardan ve hareketsizlikten dolayı lökosit tekrar çıkmamıştır...
gezermert

1 ay sonra kontrole gittim dün, lökosit 1-2’ye indi. cila amaçlı bir kür daha verdi hoca genta-klindan. idrardaki sıkıntılar hafif kaldı ve hastalık zaman zaman burdayım diyor ama onlar da zamanla geçer inşallah, çok mutluyum.