Tediriginim, bilgi sahibi arkadaşlar yardım

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Metinn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Tediriginim, bilgi sahibi arkadaşlar yardım

Mesaj gönderen Metinn »

Herkese çok geçmiş olsun. Ben yaklaşık on gündür sık sık idrara çıkma ama az işeme sorunumun olduğunu fark ettim. Perşembe günü doktora gittim. İdrar ve kan tahlilleri temiz çıktı, cuma ultrasonla bakılacak. Doktor anlattığıma göre kronik prostatit olabilirsin dedi. 4 -5 ay önce sağlıklı biriyle cinsel ilişkim oldu. Bazı doktorlar cinsellikle ilgisi yok diyor. Bu etki etmiş olabilir mi? Öte yandan karantinadan beri oturarak çalışıyorum. Sabah 9- gece 12 ye kadar bilgisayar, kitap okuma yemek. Hep aynı sandalyede oturuyorum. Haftada dört gün spora gidiyorum. Sağlıklı beslenip asitli içecek nadir tüketiyorum, 2 haftada bir şarap ya da bira içiyorum. Günde en az 2 litre su içiyorum. Nerdeyse her gün mastürbasyon yapıyorum. Şunu da belirteyim. Bu sık sık idrara çıkma sorunu 10 gün önce mastürbasyon yapmayı bırakıp beş gün yapmamamla başladı diyebilirim. Yani mastürbasyonu kestim, beş gün bekledim sonra bu sorun ortaya çıktı. Doktor cipro verdi, internetten araştırınca bunun zehir olduğunu düşünüp almaktan vazgeçtim. Şimdi cuma günkü ultrasonu bekliyorum ve tedirginim. Burayı okuyunca da iyice tedirgin oldum. Akşamaları çay kahve içerdim, iki akşamdır içmiyorum. Çok sıkıştırmıyor. Ama penis ucunda sürekli bir idrar kalmış hissi var. Sizden ricam ne yapmalıyım, bu hastalık ilerliyor mu? Şu an ağrı sızı yok, ilerde olur mu? Mastürbasyon sıklığı nasıl olmalı? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum. Not:24 yaşındayım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Tediriginim, bilgi sahibi arkadaşlar yardım

Mesaj gönderen kadir »

Gecmis olsun kardesim.. kronik prostatit ilk tanisi rektal tuşe yöntemi ile prostat sivisi lokosit kontrolü ile baslar.
Eş zamanli olarakta aynı sıvinın ve bununla beraber idrar ve meni örnegininde kültür ve antibiogramınin yapilmasi gerekir.
Metinn

Mesaj gönderen Metinn »

Yanıtınız için teşekkür ederim. Diyelim ki sonuçlarda bunlar çıkmadı. Bu durumda bu sürekli çiş hissi ne anlama geliyor?
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Kadir abinin dediği gibi akut dönemse eğer antibiyotikler daha çok fayda edebiliyor o yüzden kültür yaptır, üreme olursa ona göre tedavi alırsın olmaz ise büyük ihtimal geniş spektrumlu antibiyotik reçete edebilir.
Metinn

Mesaj gönderen Metinn »

Antibiyotiklerin yan etkisinden korktum en çok. Yanıtınız için teşekkür ederim.