Prostatta doku hasarı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Prostatta doku hasarı

Mesaj gönderen duman64 »

2008' de hastanede kaptigim enfeksiyon nedeniyle 6 ay boyunca tedavi oldum ve 1 yıl sonrada o zamanki sikayetlerim olan peniste yanma ile ucunda konfotsuzluk ve sik idrardan kurtulmuştum. O zamanlar hiç ağrım olmadı.Ne makatta, ne testislerde ne de boşalma esnasında ve boşaldıktan sonra.
11 yıl boyuncada çoğu zaman % 100 iyiydim.Bazen hafif yanma yapar ben de sıcak su torbasına oturur geçerdi.

Ne olduysa 7 ay önce stres içinde 13 saatlik araba kullandıktan 15 gün sonra oldu.Oyle birnuks yaşadım ki yanma ve sik idrardan sonra makat bölgesinde ağrı yaşadım. Nuksun ilk alevli dönemlerinde bir gün gece idrar kanalında felaket yanma ve acı oldu. Sanki prostyan idrar kanalına asit dökülmüş gibi.Sonra makata vuran ağrı başladı. Bir gün ağrı ertesi gün yanma oluyordu. Ağrıyı en kuvvetli ağrı kesiciler dahi kesmiyordu. 3 ay sonunda öndeki yanma ağrı ve sik idrar geçti faka makata ve bazen özellikle sağ testise vuran ağrı bu zamana kadar epey hafiflese de geçmedi.

Bunun üzerine masaj yaptırmaya başladım. Masajda sağ lobda inflamasyon mevcut ve ben bunun doku hasarından olduğuna inaniyorum. Çünkü kültürde üreme yok, lökositte normal görünüyor. Ağrı her zaman olmuyor ama prostatta sanki bir yara var hissediyorum :yürürken, eğilirken orada bir şey var.

Bu doku hasarını nerede ne kadar olduğu TRUS ile veya MR ile gorulebilir mı?(dr DRE ile var diyor)

Doku hasarını enfeksiyoncu ďaha ıyi tedavi edebilir mi?

Doku hasarı için quarcetin aldım. 3.gün mide ağrısı yaptı ve bıraktım. Acaba takviye mı yoksa reçeteli satılan vitaminlerden mı almalıyım?(ligone beta gluken ve probiyotige devam)

Kadir abi 1 buçuk yıl sonunda geçer dedi ama çok uzun süre. Can sıkıcı ve moral bozucu.Biz de çabuk geçsin istiyoruz. Bu geçse yüzde yüz olucam.

Arkadaşlar doku hasarı yaşayan varsa lütfen tecrübelerimizi paylaşabilir misiz?
muzdarip

Re: Prostatta doku hasarı

Mesaj gönderen muzdarip »

Kadir abinin açtığı konulardan biri doku hasarı ile ilgili. Kadir abinin profilinden girip bakabilirsin.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

prostat bir kere enfekte olduktan sonra yapısı bozuluyor.
yumuşak doku organı olduğu için iyileşse bile küçük bir dikkatsizlikte yıllar sonra ben buradayım diyebiliyor.
bu nedenle de kronik bir hatalık prostatit.
stresten uzak durun..
freddy310
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen freddy310 »

Hocam açıkçası ben son yaşadığınızın non-bakteriyel olduğunu düşünüyorum. Özellikle araba kullanımı sonrası oluşması kaslarla ilgili olabilir.
09cglr09
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen 09cglr09 »

freddy310 yazdı:Hocam açıkçası ben son yaşadığınızın non-bakteriyel olduğunu düşünüyorum. Özellikle araba kullanımı sonrası oluşması kaslarla ilgili olabilir.
Non bakteriyel şu anda çoğu kişinin bulunduğu durum bencede bende dahil ama yanilip doku hasarına kafamiz kaciyor bence ama bunu tespit etmemiz lazimki antibiyotik tedavisinin doğru sekilde yapmamiz lazim bunun için nasil bir yol izlicez fikrim yok
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

No bakteri olayına inanmıyorum
freddy310

09cglr09 yazdı:
freddy310 yazdı:Hocam açıkçası ben son yaşadığınızın non-bakteriyel olduğunu düşünüyorum. Özellikle araba kullanımı sonrası oluşması kaslarla ilgili olabilir.
Non bakteriyel şu anda çoğu kişinin bulunduğu durum bencede bende dahil ama yanilip doku hasarına kafamiz kaciyor bence ama bunu tespit etmemiz lazimki antibiyotik tedavisinin doğru sekilde yapmamiz lazim bunun için nasil bir yol izlicez fikrim yok
Doku hasarı olayını ben de bilmiyorum. Ancak bende üreme oluyordu, lökosit de vardı. Bakteriyel olduğu apaçık.
09cglr09
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen 09cglr09 »

Farate yazdı:No bakteri olayına inanmıyorum
Peki yanma olayini nasil aciklarsiniz hemen hemen herkesin ortak görüşürü yanma varsa bakteri kaynakladir diye.ama hiç bir şekilde tespit de edilemiyor kadir abi net bilgiye sahip bu konuda ve bir post unda lökosit 1-2 ve kültür temiz ise uygun antibiyotiği deneyerek bulucak hasta diye bahsetmişti.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

09cglr09 yazdı:
Farate yazdı:No bakteri olayına inanmıyorum
Peki yanma olayini nasil aciklarsiniz hemen hemen herkesin ortak görüşürü yanma varsa bakteri kaynakladir diye.ama hiç bir şekilde tespit de edilemiyor kadir abi net bilgiye sahip bu konuda ve bir post unda lökosit 1-2 ve kültür temiz ise uygun antibiyotiği deneyerek bulucak hasta diye bahsetmişti.
Kadir abiye sormuştum bu yanmayı ben yanma enfeksiyon belirtisi olabilir demişti ya da bir başka şey söylemişti ama yanıltmayayım onu hatırlamıyorum
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Doku hasarinin iyilesecegine ben inanmıyorum bakteri varsa temizlenir doku bozulmadıysa duzelirsin ama doku hasarı düzelme filan hikaye
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

sianure yazdı:hocam bakterinin 11 sene hastalık yapmadan beklemesi pek ihtimal dahilinde değil, siz nüks değil de yeniden enfekte olmuş olabilirsiniz
Merhaba sinire,
Yeniden enfekte olacak bir şey olmadı. Hatta şunu söyleyebilirim. Nüks olunca 40 gün cefpodo ve ceftinex verdi doktor. Geçmedi.sonra bir başka doktora gittim idrar tahlilinde 7 eritrosit çıkınca bana ZIMAKS verdi.20 gün kullandım ve benim öndeki yanmalar ağrılar sık idrar geçti.Cunku ZIMAKS e-coli ye karşı etkili yazıyordu prospektuste .Eğer onu bastsn kullansaydim brlki de şoku hasarı olmayacaktı.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

red yazdı:prostat bir kere enfekte olduktan sonra yapısı bozuluyor.
yumuşak doku organı olduğu için iyileşse bile küçük bir dikkatsizlikte yıllar sonra ben buradayım diyebiliyor.
stresten uzak durun..
Beni stres yaktı. Öğrendik ama iş işten geçti Bir daha stres mı asla. Yeterki şu dokuyu bir iyileştireyim.
Doku hasarı hakkında enfeksiyoncu hakkında ne düşünüyorsunuz?
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Masajdan sonraki tahlilde lökosit 6-7 ydi.Sonra ZIMAKS ile 1-2 ye indi.yanma geçti ağrı kaldı.
Sadece araba sürmek değil bir de stres vardı. Ikisi birlikte tetikledi diye düşünüyorum
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Knybr yazdı:Doku hasarinin iyilesecegine ben inanmıyorum bakteri varsa temizlenir doku bozulmadıysa duzelirsin ama doku hasarı düzelme filan hikaye
Niye gore söylüyorsun bunu?Hasara neden olan bakteri temizlendikten sonra vücud onu tamir edecektir. Bazı doku tamirleri kısa sürede bazıları biraz zaman alabilir . Doku hasarları düzelmese ameliyat olanların dokuları nasıl düzeliyor.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

duman64 yazdı:
Knybr yazdı:Doku hasarinin iyilesecegine ben inanmıyorum bakteri varsa temizlenir doku bozulmadıysa duzelirsin ama doku hasarı düzelme filan hikaye
Niye gore söylüyorsun bunu?Hasara neden olan bakteri temizlendikten sonra vücud onu tamir edecektir. Bazı doku tamirleri kısa sürede bazıları biraz zaman alabilir . Doku hasarları düzelmese ameliyat olanların dokuları nasıl düzeliyor.
İnan bilmiyom abi ama düzelse bile şöyle bişey olabilir mesela uretra darliginda doku duzeldiginde daha kalın bi doku oluyor ve sürekli tekrarliyor demi.ordaki dokuda düzelse daha kalın bi doku olacak o da mesane boynunu yükseltecek zaten tekrarlayan prostat ameliyatlarida bu sebepten olmuyor mu
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Knybr yazdı:
duman64 yazdı:
İnan bilmiyom abi ama düzelse bile şöyle bişey olabilir mesela uretra darliginda doku duzeldiginde daha kalın bi doku oluyor ve sürekli tekrarliyor demi.ordaki dokuda düzelse daha kalın bi doku olacak o da mesane boynunu yükseltecek zaten tekrarlayan prostat ameliyatlarida bu sebepten olmuyor mu
Tekrarlayan prostat ameliyatları prostatın büyümeye devam etmesinden kaynaklanıyor. Bazıları da bir defa oldu mu bir daha olmuyor
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

duman64 yazdı:
Knybr yazdı:
duman64 yazdı: Niye gore söylüyorsun bunu?Hasara neden olan bakteri temizlendikten sonra vücud onu tamir edecektir. Bazı doku tamirleri kısa sürede bazıları biraz zaman alabilir . Doku hasarları düzelmese ameliyat olanların dokuları nasıl düzeliyor.
Tekrarlayan prostat ameliyatları prostatın büyümeye devam etmesinden kaynaklanıyor. Bazıları da bir defa oldu mu bir daha olmuyor
Peki abi sen saygı duyduğum görüşlerine güvendiğim birisin öyle diyorsan öyledir
red

Mesaj gönderen red »

duman64 yazdı:
stresten uzak durun..
Beni stres yaktı. Öğrendik ama iş işten geçti Bir daha stres mı asla. Yeterki şu dokuyu bir iyileştireyim.
enfeksiyoncu ancak tespit edilmiş bir bakteriye karşı antibiyotik tedavisi uygular. doku onarımına çare olacağını sanmam.
prostatın iyileşmesi için içerideki ödemin düzenli atılması ama çok sık da yorulmaması gerekir.
bu nedenle düzenli boşalma ve düzenli bir yaşam,stresten ve yasaklı gıdalardan uzak durmak doku onarımı için önemli..
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

red yazdı:
duman64 yazdı:
stresten uzak durun..
enfeksiyoncu ancak tespit edilmiş bir bakteriye karşı antibiyotik tedavisi uygular. doku onarımına çare olacağını sanmam.
prostatın iyileşmesi için içerideki ödemin düzenli atılması ama çok sık da yorulmaması gerekir.
bu nedenle düzenli boşalma ve düzenli bir yaşam,stresten ve yasaklı gıdalardan uzak durmak doku onarımı için önemli..
Prostat çinko ve magnezyumdan beslenmiyor mu eğer bu doku onarımı diye bişey varsa magnezyum ve çinko içeren kapsüller kullanılmalı mı
red

Mesaj gönderen red »

Knybr yazdı:
red yazdı:
duman64 yazdı: Beni stres yaktı. Öğrendik ama iş işten geçti Bir daha stres mı asla. Yeterki şu dokuyu bir iyileştireyim.
Prostat çinko ve magnezyumdan beslenmiyor mu eğer bu doku onarımı diye bişey varsa magnezyum ve çinko içeren kapsüller kullanılmalı mı
kullanılması fayda sağlar. kabak çekirdeği bu yüzden tavsiye edilir.
ama bunlar kullanıldı diye 1 senede iyileşecek organ 6 ayda iyileşmez..
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

red yazdı:
Knybr yazdı:
red yazdı: enfeksiyoncu ancak tespit edilmiş bir bakteriye karşı antibiyotik tedavisi uygular. doku onarımına çare olacağını sanmam.
kullanılması fayda sağlar. kabak çekirdeği bu yüzden tavsiye edilir.
ama bunlar kullanıldı diye 1 senede iyileşecek organ 6 ayda iyileşmez..
O zaman niye kullanayım bana bir senede iyilesecegi altı ayda iyileştirecek lazım ne anlamı kaldı o zaman
freddy310

duman64 yazdı:
Masajdan sonraki tahlilde lökosit 6-7 ydi.Sonra ZIMAKS ile 1-2 ye indi.yanma geçti ağrı kaldı.
Sadece araba sürmek değil bir de stres vardı. Ikisi birlikte tetikledi diye düşünüyorum
Ooo, o zaman ileride işimiz yaş.
Ayrıca doku hasarı düzelir, neden düzelmesin?
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Kadir abi iyi akşamlar, zafer hocada prostat sivisi lokosit en son 2-3 cıktı.iltihap kurumuş dedi. Şık idrar için xatral ve toviaz verdi.biraz düzeldi .8 kez çıkıyorum idrara. Ama hafif ağrı oluyor testislerin altında.abi şimdi lökosit düşünce mi fayda oldu yoksa bu ilaçlar toviaz ve xatral 10 mg bunlar mi etki etti.
Bir de abi kültür yaptırayım mi hani lökosit düzene girdi.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

red yazdı:
duman64 yazdı:
stresten uzak durun..
Sayın red,
Kıymetli yorumun ve tavsiyen için teşekkür ederim.
Bundan sonraki süreci ürolog ve enfeksiyoncu ile birlikte götürmeyi düşünüyorum. Bunu ürologa da söyledim tamam dedi.Enfeksiyoncu aynı zamanda lab sorumlusu.o yüzden kültür örneğini daha uzun süre beklettirecem. Gerekirse PCR da yaptırırım. Ürolog masaj yapıyor ama antiye sıcak bakmıyor. Benim problem enfeksiyon kaynaklı olduğu için ve de doku da problem olduğu için belki daha iyi olur diye düşündüm.
Olmazsa bir başka ürologa da danisicam. Bakalım hayırlısı
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

duman64 yazdı:
red yazdı:
duman64 yazdı: Beni stres yaktı. Öğrendik ama iş işten geçti Bir daha stres mı asla. Yeterki şu dokuyu bir iyileştireyim.
Sayın red,
Kıymetli yorumun ve tavsiyen için teşekkür ederim.
Bundan sonraki süreci ürolog ve enfeksiyoncu ile birlikte götürmeyi düşünüyorum. Bunu ürologa da söyledim tamam dedi.Enfeksiyoncu aynı zamanda lab sorumlusu.o yüzden kültür örneğini daha uzun süre beklettirecem. Gerekirse PCR da yaptırırım. Ürolog masaj yapıyor ama antiye sıcak bakmıyor. Benim problem enfeksiyon kaynaklı olduğu için ve de doku da problem olduğu için belki daha iyi olur diye düşündüm.
Olmazsa bir başka ürologa da danisicam. Bakalım hayırlısı
Abi doku hasarı için şu hocanın bana verdiği vitaminleri kullansana magnezinc diye bişey verdi içinde magnezyum ve çinko var prostatta bunlardan besleniyor belki faydası olur