nugo dan nugo1 olarak devam

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: nugo dan nugo1 olarak devam

Mesaj gönderen kadir »

nugo1 yazdı:
kadir yazdı:
nugo1 yazdı:Bu arada Kadir abiye selam ve saygılarımı da ileteyim.
As sevgili kardesim . Yasin kac bilmiyorum ama bph olacak yaşta olmadiğini tahmin ediyorum. 42 cc prostat boyutu oldukca yuksek. Benim bile su anda 28 cc. Sanırim sende oldukça fazla kalsifikasyon oluşmuş, bunlar inflamasyonu tetikliyor. Enfeksiyon lokal olarak devam ediyor. Ayrica saw palmettonun çalişma prensibini biliyorsun degilmi?
Yas 52
Degerli abim.
Muhtemelen benden buyuksun.

Kalsifikasyon ilacli mr ile dogrulandi.
Yani prosattitim dr tarafindan onaylandi lakin sadece xatral turevi ilaclar verildi.
O da tansiyonumu dip yapiyor
Kullanamadim
Prostatit tanısı konulmasi icin oncelikle prostat sivisi incelenmeli, lokosit ve patojen incelemesi yapilmali.
nugo1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen nugo1 »

kadir yazdı:
nugo1 yazdı:
kadir yazdı: As sevgili kardesim . Yasin kac bilmiyorum ama bph olacak yaşta olmadiğini tahmin ediyorum. 42 cc prostat boyutu oldukca yuksek. Benim bile su anda 28 cc. Sanırim sende oldukça fazla kalsifikasyon oluşmuş, bunlar inflamasyonu tetikliyor. Enfeksiyon lokal olarak devam ediyor. Ayrica saw palmettonun çalişma prensibini biliyorsun degilmi?
Yas 52
Degerli abim.

Yani prosattitim dr tarafindan onaylandi lakin sadece xatral turevi ilaclar verildi.
Kullanamadim
Prostatit tanısı konulmasi icin oncelikle prostat sivisi incelenmeli, lokosit ve patojen incelemesi yapilmali.
Abi rapor.

Hastanızın Yapılan Multiparametrik Prostat MR incelemesinde Tetkik
Bulgular : Prostat boyutları 44x33x28 mm ölçülmüştür.
Santral gland içerisinde milimetrik boyutlu birkaç adet benign prostatik nodül mevcuttur (PIRADS 2). Mid gland düzeyinde, bilateral periferik zon lateral kesimlerinde belirgin diffüzyon kısıtlaması göstermeyen, lineer ve yamasal konfigürasyonlu T2A ve ADC sekanslarda hipointens PIRADS II sinyal değişiklikleri izlenmiş olup IVKM sonrası alınan kesitlerde tarif edilen alanlarda heterojen kontrastlanma mevcuttur (prostatit?). Klinik korelasyonu önerilir.

Bilateral seminal veziküller tabiidir. İnceleme alanına giren kesitlerde LAP saptanmadı.

Buradan prostatit sonucuna variyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nugo1 yazdı:
kadir yazdı:
nugo1 yazdı:
Yas 52
Degerli abim.

Kullanamadim
Abi rapor.

Hastanızın Yapılan Multiparametrik Prostat MR incelemesinde Tetkik
Bulgular : Prostat boyutları 44x33x28 mm ölçülmüştür.
Santral gland içerisinde milimetrik boyutlu birkaç adet benign prostatik nodül mevcuttur (PIRADS 2). Mid gland düzeyinde, bilateral periferik zon lateral kesimlerinde belirgin diffüzyon kısıtlaması göstermeyen, lineer ve yamasal konfigürasyonlu T2A ve ADC sekanslarda hipointens PIRADS II sinyal değişiklikleri izlenmiş olup IVKM sonrası alınan kesitlerde tarif edilen alanlarda heterojen kontrastlanma mevcuttur (prostatit?). Klinik korelasyonu önerilir.

Bilateral seminal veziküller tabiidir. İnceleme alanına giren kesitlerde LAP saptanmadı.

Buradan prostatit sonucuna variyorum
Raporda bir kaç adet milimetrik iyi huylu nodül oldugunu koyu ve belirsiz alanlarin oldugu, klinik korelasyon gerektigi yaziyor. Yani Buradaki rapora gore kesin tanı icin bu goruntuleri destekleyecek baska bulgulara ihtiyaç oldugunu yaziyor.
nugo1

Mesaj gönderen nugo1 »

Ne diyebilirim ki,

Prostat buyumesi degilse,
Proststit
Yok postat buyumesi bu ise dis degil ice dogru buyume yapiyor ki,
Tum dengeyi bozuyor.

Bende ne taraftan yuruyecegimi sasirdim.

2008 de 39 cc iken zafer hoca inflamasyon oldugunu rektal tuse ile dogrulamisti.

O zamanlar antibiyotik tedavisi lokosit i 2-3 e cekti.

Sonra tedaviyi devam ettiremedim antibiyotikler sindirim sistemini duman etti
Toparlamak icin probiyotikler kullanmaya basladik. Arkasindan baska problemler.cikti.
Mide ,kalp tansiyon , sonrada kovid

Sonuc bu . :)

Tam araftayim..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nugo1 yazdı:Ne diyebilirim ki,

Prostat buyumesi degilse,
Proststit
Yok postat buyumesi bu ise dis degil ice dogru buyume yapiyor ki,
Tum dengeyi bozuyor.

Bende ne taraftan yuruyecegimi sasirdim.

2008 de 39 cc iken zafer hoca inflamasyon oldugunu rektal tuse ile dogrulamisti.

O zamanlar antibiyotik tedavisi lokosit i 2-3 e cekti.

Sonra tedaviyi devam ettiremedim antibiyotikler sindirim sistemini duman etti
Toparlamak icin probiyotikler kullanmaya basladik. Arkasindan baska problemler.cikti.
Mide ,kalp tansiyon , sonrada kovid

Sonuc bu . :)

Tam araftayim..
Ben raporu size tercüme ettim kardeşim.. artik tedavi seceneği size kalmis.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Bende bu prostatit laneti bel soguklugundan sonra basladi.. Fakat prostat sivisi kulturunde hep staph aereus uremesi oluyor.. Cogu ant direncli.. Bazi zaman ant. Iyi geliyor birakinca basa donuyor.. Spor yapinca bol su icinde prostat masaji yapinca anlik rahatlamalar oluyor fakar yine geri geliyor.. Bu is asla bitmeyecek bence oncelikle bunu kabullenmek gerek.. Ant. Ant. Diye bagiriyor bu site resmen ama bence vucudunuzu yipratmaktan baska hicbir ise yaramiyor.. Madem ki ant. De kalici cozum saglamiyor ne diye ant. Kullanip vucudunuzu mahvediyorsunuz arkadaslar.. Gecici cozum sporda da bol suda da prostat masajinda da sicak su oturmalarinda da oluyor.. Sahsi fikrim bu yonde..
wolfpack

Bir de isin garibi 6 aydir lustral antidepresan kullanmaya basladim.. Ilk zamanlar vucut antidepresena tolere gelistirmeden once tum agrilarim gitti ve iktidarsizlik sorunum yok oldu.. Sabah ereksiyonlari geri geldi.. Cinsel istek geri geldi.. Fakat simdi yine husran.. Agrilar yanmalar bacak kas agrilari sirt kas agrilari psikoloji bozuklugu hepsi geri geldi.. Bu isin altinda baska seyler yatiyor bence.. Dr wise denilen bir adam bu konuda kitap yazmis oneririm.. Yoga meditasyon ve trigger point masajlari ayrica pelvik taban kas egzersizleri uzun sure disiplinli bir sekilde yapilinca cok iyi geliyor..
wolfpack

Yani kisacasi arkadaslar bence ant. kullanmayin asla.. Benim prostat sivimda bakteri cikti iste dunya kadar ant. kullandim neden bitirmedi? Prostat sivinda bakteri cikarsa sanslisin tedavini olursun seklinde yorumlar okuyorum peki neden o yorumlari yapanlar 0'layamamis yillardir bu laneti? Onlar da biliyor hangi bakterilerinin oldugunu :) Bol spor Bol su Iyi psikoloji Duzenli sex (mast. degil) yoga meditasyon vitaminler ve diet bu isin cozumu arkadaslar.. Bunlarin hepsini omrunuzun sonuna kadar disiplinli bir sekilde yapabiliyorsaniz bu illetten kurtulursunuz.. Biraktiginiz an geri gelir.. Bu is tamamen yasam tarzinizi degismeyle alakali.. Ant.lar fasa fiso.. Onerenlere de cok kulak asmayin.. Kelin ilaci olsa kendi kafasina surerdi ;)
wolfpack

Son olarak bir tecrübemi daha paylaşayım sizlerle.. Prostatit laneti başladı başlayalı burun ucumun sag kenarında bagısıklıgım dustugunde, soguk havalarda, alkol kullandıgımda veya depresıf oldugumde ıcı beyaz cok agrılı sıvılceler atmaya basladı.. İlginctir ki hep aynı yerde aralıklı bır sekılde cıkıyor.. Prostatit oncesı hayatım boyunca bır kez bıle burun kenarlarımda sıvılce cıkmadı.. Ben artık prostat ıcerısınde de bu sekılde olusumların oldugunu dusunur oldum..
nugo1

Mesaj gönderen nugo1 »

Bugun urolojiye ciktim.
Uroflow kotu cikti.
Tekrar sistoskopi istendi

2018 mayista yaptirmistim normaldi.

Yaptirip yaptirmama konusunda tereddutluyum..
Odyseus00
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Odyseus00 »

6 kutu cipro kullandım yan etkisi kalp çarpıntısı baş dönmesi 2 ay sürdü prostatiti antibiyotiklerin verdiği yan etkilere tercih ederim
wolfpack

Odyseu yukarda bahsettigim tedavi seklini dene kardesim.. Pelvik kas egzersizleri bol su spor ve yoga ile diet uygula 1 2 ay sonra max sikayetlerinin azaldigini goreceksin.. Ant. rahatlatmiyor demiyorum ben ama birakinca 100 de 100 geri geliyor ant. cozum degil benim soylediklerimi hayatin boyunca yaparsan vucuduna zarar da vermeden rahat ve konforlu bir yasam surersin gecmis olsun kardesim..
prostagod

Mesaj gönderen prostagod »

Sindirim sistemini tutan crhon hastalıgı neyse ya da kalın barsağı tutan ülseratif kolit neyse bizdeki prostatit o dur. Prostat gömülü sert ve derinde bir organ olduğu için görüntülenemiyor. Sadece bir yada iki asinüsün (prostat taki küçük gozenekler) yıpranması bile bu cektiğimiz sıkıntinın nedeni olabilir. Sorun bizim vücudumuzda bağışıklik sistemimizde prostattan salgılanan bir enzimi yanlış algıliyor ve onu irite ediyor.
Bunca yıldir mutlaka bir tedavisi olurdu. Bu kronik bir hastalik ve galiba bunun çözümü boraz iminolojiye giriyor kanaatindeyim.
prostagod

Mesaj gönderen prostagod »

Olur.
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

sianure yazdı:
prostagod yazdı:Sindirim sistemini tutan crhon hastalıgı neyse ya da kalın barsağı tutan ülseratif kolit neyse bizdeki prostatit o dur. Prostat gömülü sert ve derinde bir organ olduğu için görüntülenemiyor. Sadece bir yada iki asinüsün (prostat taki küçük gozenekler) yıpranması bile bu cektiğimiz sıkıntinın nedeni olabilir. Sorun bizim vücudumuzda bağışıklik sistemimizde prostattan salgılanan bir enzimi yanlış algıliyor ve onu irite ediyor.
Bunca yıldir mutlaka bir tedavisi olurdu. Bu kronik bir hastalik ve galiba bunun çözümü boraz iminolojiye giriyor kanaatindeyim.
kardes bu kadar kesin konusmussun ama dedigin hastaliklarla prostatitin bagdastirildigi hicbir makale yok, otoimmun hastalik olarak dahi gecmiyor prostatit lutfen yeni hastalari yanlis bilgilendirmeyin
Bence arkadasin haklilik payi var gibi aslinda. Otoimmun veya sinirsel olmasa coktan cozulmesi gerekiyordu
nugo1

Mesaj gönderen nugo1 »

Arkadaslar,

28 ocaktan sonraki gelismerimi paylasmistim.
İdrar cikisim durmam uzere sekle geldi.
Sali.ozel bir hastanede urolog bir hocaya ciktim.
Dertlerimi anlattim.

Gerekli kontrollerde uroflow ciddi kotu ama bu prostat buyumesinden ziyade prostatit belirtisi,
Keza tuse kontrolu iltihapli gorunuyor. Dedi.
Prostat masaji sonnrasi dogru İdrar tahlili ve idrar kulturu yaptirdi.

İdrar sonucu negatif cikti.

Azosilin ve mesane rahatlatici verip 7-8 gun sonra tekrar konusalim dedi.

Bu gun idrar kultur testinde de ureme cikmadi.

İlaca devam.ediyorum.
Lakin idrar cikisim iskence su an.

Bakalim.degisim olacak mi?
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

nugo1 yazdı:Arkadaslar,

28 ocaktan sonraki gelismerimi paylasmistim.
İdrar cikisim durmam uzere sekle geldi.
Sali.ozel bir hastanede urolog bir hocaya ciktim.
Dertlerimi anlattim.

Gerekli kontrollerde uroflow ciddi kotu ama bu prostat buyumesinden ziyade prostatit belirtisi,
Keza tuse kontrolu iltihapli gorunuyor. Dedi.
Prostat masaji sonnrasi dogru İdrar tahlili ve idrar kulturu yaptirdi.

İdrar sonucu negatif cikti.
Benim de üroflow kötü çıkmıştı. Ama çok sıkışık durumdaydım. Diğer zamanlarda co yüksek olmada da idare ediyor 12 yıldır.Ben cardura alıyorum.
Yalnız şu da var.Ben de sizin gibi düşük idrar akımından dolayı 13 yıl önce sistoskopi yaptırmistim. Uretra normal sınırlardaydı. Prostat 21 cc idi. Fakat idrar akımı düşüktü.
20 gün önce yaptırdığım üroflow kötü çıkınca doktor gel sistoskopi yapalım dedi tekrar düşük çıkarsa. Şimdi kararsisizim.Cardura kullanınca idrarı düşük debili ama yapıyorum. Şu makata vuran ağrı olmasa doktora da gitmiycem ama .Doktor ağrıdan ve kültür de çıkan flora bakterilerle ilgilenmek yerine sistoskopiden bahsediyor.acaba ne yapmalıyım?

Azosilin ve mesane rahatlatici verip 7-8 gun sonra tekrar konusalim dedi.

Bu gun idrar kultur testinde de ureme cikmadi.

İlaca devam.ediyorum.
Lakin idrar cikisim iskence su an.

Bakalim.degisim olacak mi?
nugo1

Mesaj gönderen nugo1 »

kadir yazdı:
nugo1 yazdı:Bu arada Kadir abiye selam ve saygılarımı da ileteyim.
As sevgili kardesim . Yasin kac bilmiyorum ama bph olacak yaşta olmadiğini tahmin ediyorum. 42 cc prostat boyutu oldukca yuksek. Benim bile su anda 28 cc. Sanırim sende oldukça fazla kalsifikasyon oluşmuş, bunlar inflamasyonu tetikliyor. Enfeksiyon lokal olarak devam ediyor. Ayrica saw palmettonun çalişma prensibini biliyorsun degilmi?
SAyın abim, gözümden kaçmış.

SAw palmetto çalışma prensibini tam bilmiyorum. Bilgi verirsen inan memnun olurum.

Kalp ritim bozukluğu YAPABİLİR deniyor ama bph ta ve prostatit tedavisinde olumlu dönüşler internette dolaşıyor.
Ne kadar doğrudur , tartışılır.
bayramoglu

Mesaj gönderen bayramoglu »

MENDERES1983 yazdı:
nugo1 yazdı:Bilgi olarak paylasayim

Ocak 2019 da tamprost verildi carpinti yapti kestim.
Yine bitkilerle yurudum.
Ocak.2020 de xatral xl verildi tansiyon gitti.
Yine biraktim.
Saw palmetto devam ettim.
Ennson temmuzda urorec 8 verildi.
1 ay kullandim nsipeten iyiydi.
Kardioloji testinde nabiz 100 altina inmediginilde anladim.ki buda carpinti yapiyor.
Tekrar saw palmetto ya dondum.

Gercek olan su,

Havalar sogudumu makat agrilari basliyor.
Basladiginda akim dusuyor.

Muhtemelen bu meret sogukta iltihap artiyor.
Artinca prostat buyuyor.

Mantigi bunun ustune kurdum.

Ama bu iltihap sentetiklerle ne kadar duzeltilir, ( agir vakalardan bahsediyorum)
Hala soru isareti.

Bitkisellerle nasil duzeltilir.
Bambaska soru isareti.
İnsan sağlıklı gülerini özlüyor be usta bu dünyada gülmedik inşallah öteki dünyada
aynen kardeşim öteki dünyaya kaldı umudumuz. herşeyden çok duygularımı kaybettim ne sevinebiliyorum ne üzülebiliyorum. ruh adam oldum çıktım. evlilik çocuk mahcubiyet ... sıralamakla bitmez ağır piskolojik baskı bir an önce ölsem de kurtulsam..
dostlar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen dostlar »

wolfpack yazdı:Yani kisacasi arkadaslar bence ant. kullanmayin asla.. Benim prostat sivimda bakteri cikti iste dunya kadar ant. kullandim neden bitirmedi? Prostat sivinda bakteri cikarsa sanslisin tedavini olursun seklinde yorumlar okuyorum peki neden o yorumlari yapanlar 0'layamamis yillardir bu laneti? Onlar da biliyor hangi bakterilerinin oldugunu :) Bol spor Bol su Iyi psikoloji Duzenli sex (mast. degil) yoga meditasyon vitaminler ve diet bu isin cozumu arkadaslar.. Bunlarin hepsini omrunuzun sonuna kadar disiplinli bir sekilde yapabiliyorsaniz bu illetten kurtulursunuz.. Biraktiginiz an geri gelir.. Bu is tamamen yasam tarzinizi degismeyle alakali.. Ant.lar fasa fiso.. Onerenlere de cok kulak asmayin.. Kelin ilaci olsa kendi kafasina surerdi ;)
Hocam spordan kasit yuruyus vs mi agir sporla ilgilenmek bu hastaligi olumsuz etkiler mi doktor etkilemeyecegini soyledi ama etkileyecegine yonelik yorumlarda goruyorum
wolfpack

Ben agir spor yaparken (Fitness) rahatliyordum. Fakat internette veya bir suru yerde agir kaldirmanin rahatsizligi tetikleyebilecegi yaziyor. Fakat benim tecrubem aksi yonde.
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

wolfpack yazdı:Yani kisacasi arkadaslar bence ant. kullanmayin asla.. Benim prostat sivimda bakteri cikti iste dunya kadar ant. kullandim neden bitirmedi? Prostat sivinda bakteri cikarsa sanslisin tedavini olursun seklinde yorumlar okuyorum peki neden o yorumlari yapanlar 0'layamamis yillardir bu laneti? Onlar da biliyor hangi bakterilerinin oldugunu :) Bol spor Bol su Iyi psikoloji Duzenli sex (mast. degil) yoga meditasyon vitaminler ve diet bu isin cozumu arkadaslar.. Bunlarin hepsini omrunuzun sonuna kadar disiplinli bir sekilde yapabiliyorsaniz bu illetten kurtulursunuz.. Biraktiginiz an geri gelir.. Bu is tamamen yasam tarzinizi degismeyle alakali.. Ant.lar fasa fiso.. Onerenlere de cok kulak asmayin.. Kelin ilaci olsa kendi kafasina surerdi ;)
Bana bugun biri gelse dese ki basa doneceksin ve secim sansin var; kesinlikle antibiyotik 2 hafta disinda kullanmazdim. O da basit olan iesefler falan. Bu is biraz kireclenme, romatizma, migren gibi. Dolayisiyla yazdiginiz sekilde devam edip Bir de pelvic floor release egzersizleri lazim. Fazla Antibiyotik daha buyuk dertler aciyor basimiza.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Valla iyileşenler antibiyotikle iyileşmiş sizin dediğiniz iyileşmek değil idare etmek. Antibiyotik ile iyileşenler yalan mı söylüyor ? İnsanların umutları ile oynuyorsunuz. İyileşemeyenler kimse iyileşmesin istiyor sanırım. Menderes abi sizi dinlese hala çekiyor olurdu modjo kader48 Kadir abi tolga58 ali1453... büyük problem yaşamıyorsanız anlaşılır ama şahsen çok sorunu geride bırakmış ama idrar sonu damlama ve cinsellik konusunda sorunları devam eden biri olarak bu şekilde yaşamak umut verici değil elimden geleni yapacağım. Doğru doktorun takibinde tedavi almanızı da tavsiye ediyorum.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
wolfpack

Zafer hoca da bana vermiyordu uzun sure ant. Max 2 hafta. Staph aereus uremesi oluyordu fakat zafer hoca antibiyogram da istemiyordu. Yalan yok ant. Biraz rahatlatmisti ama her birakista tekrarladigi icin artik ant. Aliminin yararli olmadigina inaniyorum. Ozellikle "A headache in pelvic muscles" kitabini okuduktan sonra. Malesef turkce cevirisi olmayan bir kitap ama herkes alip okusun muhakkak. "Hergele" kardesim senin de yorumuna cevap vermek istemiyorum ama ne ben kimseye yalanci yaftasi yapistirdim ne de kimsenin umutlariyla oynuyorum. Agir konusmussun umutla oynamak abartili olmus ama yasina ya da hastaliktan dolayi saglikli dusunup konusamamana veriyorum. Saglikla kal kardesim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

wolfpack ağabey kusuruma bakmayın ama ben sağlıksız bir düşünce ile yorum yaptığımı düşünmüyorum. Ancak mrs mssa enterokok gibi bakterilerde kurtulmanın zor olduğu doğru. Ancak kendimden örnek vermem gerekirse enterokok ve staph var ve hayat konforumu, ruhsal durumumu çok etkiliyor. Bu tip bakterilere sahip olup da antibiyotik dışında iyileşen pek duymadım siz ensenizde hayatınızı berbat edebilecek bir hastalıkla ömür geçirin bir maraton gibi spor diyet vs vs yapın diyorsunuz. Stres hayatın bir gerçeği ve büyük oranda nüks sebebi hiç stresimiz de mi olmayacak? Bakteriyi sökmeden ki çok zor olduğunun herkes farkında hastalık hep bizimle olacak Özellikle daha 20 sindeki gençleri ensenizde bu hastalıkla bir ömür yaşayın demek bizlere kolay gelmiyor. Ve okuyan hastalar umutsuzluğa düşüyor. Ben de memnun değilim antibiyotik yutup vücudu hırpalamaktan ama insanları antibiyotikten kaçırıp iyileşmesine mani olabilirsiniz. 2 haftada bazen idrar yolları enfeksiyonu bile geçmeyebiliyor. Kırdıysam hakkını helal et ağabey.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.