Enterecoccus facealis uredi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Pablos

Enterecoccus facealis uredi

Mesaj gönderen Pablos »

Evet değerli dostlar bugün itibari ile kültürde enterococcus faceals bulundu moralim çok bozuk forumda bu bakteri ölmüyor diye çok yazdılar bu bakteriyi bitirme şansım var mı? Önerileriniz neler ? Bu bakteriyi bitiren çar mı forumda , antibiyogram çalışmalsını söyledim
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Enterecoccus facealis uredi

Mesaj gönderen efsane2036 »

Antibiyoğramı geniş tuttur düzendemi üredi
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

efsane2036 yazdı:Antibiyoğramı geniş tuttur düzendemi üredi
Düzende üredi , geçiyor mu bu bakteri abi millet ölmez diyor
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Hoş geldin aramıza, kanki. Yrrağı yedin. :lol: Ameliyatları ol da önce, ağrı sızı şikayeti kalmazsa çok da şey etme.
Targocid

Benim o künt ağrı spermatik korddanmış mesela.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:Hoş geldin aramıza, kanki. Yrrağı yedin. :lol: Ameliyatları ol da önce, ağrı sızı şikayeti kalmazsa çok da şey etme.
Valla ağrı sızı çok yokki zaten sadece testislerde ağrı var arada o kadar bende ağrı çok olmuyor sadece idrar damlama oluyor o canımı sıkıyor onun haricinde şuan için cinsellikle ilgili de bir problemim yok hastalık kişiden kişiye ağrı eşiğine göre değişiyor sanırım ama daha beter olmaz inş 4 aydır böyle ,, sen usgye rektal mi baktırdın ben üriner usg baktırdım orda prostatta kireçlenme felan da gözükmedi prostat normal boyutta hatta elle kontrol de sağ tarafda çok az ödem var dedi İlker hoca, bence düzenli masaj ve antibiyotik ile çözülür bu iş ama çok para lazım ..
Targocid

Pablos yazdı:
Targocid yazdı:Hoş geldin aramıza, kanki. Yrrağı yedin. :lol: Ameliyatları ol da önce, ağrı sızı şikayeti kalmazsa çok da şey etme.
Valla ağrı sızı çok yokki zaten sadece testislerde ağrı var arada o kadar bende ağrı çok olmuyor sadece idrar damlama oluyor o canımı sıkıyor onun haricinde şuan için cinsellikle ilgili de bir problemim yok hastalık kişiden kişiye ağrı eşiğine göre değişiyor sanırım ama daha beter olmaz inş 4 aydır böyle ,, sen usgye rektal mi baktırdın ben üriner usg baktırdım orda prostatta kireçlenme felan da gözükmedi prostat normal boyutta hatta elle kontrol de sağ tarafda çok az ödem var dedi İlker hoca, bence düzenli masaj ve antibiyotik ile çözülür bu iş ama çok para lazım ..
İdrar zamanla geçebilir kanka. Akım hızı bile düşebilir. Varikoselden olma ihtimali de var testisteki ağrıların. Rektal baktırdım. Kireçlenme tam sol lobta, spermatik kördün altında işte. Denemeden bilemezdim, denedim, rahatlama gelince tamam dedim. Gerçi benim doktor da demişti spermatik korddandır diye. Bazı arkadaşlar alakası yok, prostattandır o dedi mesela, doktoruna itimat et. Ameliyatları da geciktirmeden ol. Ağrı eşini bana kalırsa şöyle, tamamen düzelmiyor hiçbir zaman ama baştaki akut faz gibi de kalmıyor. İlker Hoca testislere ne dedi? Prostat mi yapar dedi, varikoseli sordun mu?
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:
Pablos yazdı:
İdrar zamanla geçebilir kanka. Akım hızı bile düşebilir. Varikoselden olma ihtimali de var testisteki ağrıların. Rektal baktırdım. Kireçlenme tam sol lobta, spermatik kördün altında işte. Denemeden bilemezdim, denedim, rahatlama gelince tamam dedim. Gerçi benim doktor da demişti spermatik korddandır diye. Bazı arkadaşlar alakası yok, prostattandır o dedi mesela, doktoruna itimat et. Ameliyatları da geciktirmeden ol. Ağrı eşini bana kalırsa şöyle, tamamen düzelmiyor hiçbir zaman ama baştaki akut faz gibi de kalmıyor. İlker Hoca testislere ne dedi? Prostat mi yapar dedi, varikoseli sordun mu?
Spermatik korda nasıl bir müdahale yaptılar ki senin ? Sen sadece varikosel olmadın mı ? Sol testiste zaten grade 3 varikosel var bende ama daha önceden epididimit geçirdik belki onun mirası bu ağrı ,akım hızı arada düşüyor ama çok değil yani damlama geçsin pek birşeyim yok şuan için he ama enfeksyon ilerler felan onu bilemem , ben duyarlı kullanayım anti yine de ama haftada en az 2 prostat masajı ile deneyeceğim 1 aylık kür yapacağım eğer geçmez ise kader der devam ederim yapacak birşey yok
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Bu arada rektal ultrasonda prostata bakmak ile üriner ultrasonda prostata bakmak arasında çok fark var mı ben ürmiderde karın üstünden baktırdım prostata kireç yok dedi yani güvemelimiyim
Targocid

Damlama geçer. Girdikleri yer spermatik kördün orası zaten. Orayı da düzeltiyorlar.
Targocid

Ya da ağrı spermatik korda vuruyor, tam bilmiyorum.
Targocid

Hacı soğuktan, alkolden kaçınıp, düzenli bir hayat yaşadığın sürece geçeceğini düşünüyorum. Aldığım feedbackler de o yönde çünkü. (Kadir Abi, mesaj düzenleyebilme süresini biraz daha artırabilir misin? 3-4 dakika yeterli olur. Birkaç saniye içerisinde editlemezsen bir daha dokunamıyorsun şu anda.)
Targocid

Pablos yazdı:Bu arada rektal ultrasonda prostata bakmak ile üriner ultrasonda prostata bakmak arasında çok fark var mı ben ürmiderde karın üstünden baktırdım prostata kireç yok dedi yani güvemelimiyim
Kanka çok yok. Ama rektalde her şey apaçık ortada. Daha kesin teşhis var. Kireçlenmeler falan daha net görünüyor.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Pablos yazdı:Evet değerli dostlar bugün itibari ile kültürde enterococcus faceals bulundu moralim çok bozuk forumda bu bakteri ölmüyor diye çok yazdılar bu bakteriyi bitirme şansım var mı? Önerileriniz neler ? Bu bakteriyi bitiren çar mı forumda , antibiyogram çalışmalsını söyledim

Kardeşim öncelikle senin hayatını çok olumsuz etkileyen bir durum varmı bakteri sana ne gibi bi rahatsızlık veriyor şu bakteri muhabbetini buraya açan kimse insanların zor zamanlarında moralini bozuyor ölmez, süründürür vs paylaşımları herneyse bakteri varsa bu kanıtlanmışsa antibihotik eşliğinde takviye kullanırsın
Gerisini ALLAHA bırakırsın rabbim bütün hasta kardeşlerime şifa versin hastalıkta, sağlıkta herzman moral bozmak yok evet kimse kimsenin ne yaşadığını bilmez ama Sen ALLAHA sığındığın zaman ALLAH sana sabrını veriyor.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Followme yazdı:
Pablos yazdı:Evet değerli dostlar bugün itibari ile kültürde enterococcus faceals bulundu moralim çok bozuk forumda bu bakteri ölmüyor diye çok yazdılar bu bakteriyi bitirme şansım var mı? Önerileriniz neler ? Bu bakteriyi bitiren çar mı forumda , antibiyogram çalışmalsını söyledim

Kardeşim öncelikle senin hayatını çok olumsuz etkileyen bir durum varmı bakteri sana ne gibi bi rahatsızlık veriyor şu bakteri muhabbetini buraya açan kimse insanların zor zamanlarında moralini bozuyor ölmez, süründürür vs paylaşımları herneyse bakteri varsa bu kanıtlanmışsa antibihotik eşliğinde takviye kullanırsın
Gerisini ALLAHA bırakırsın rabbim bütün hasta kardeşlerime şifa versin hastalıkta, sağlıkta herzman moral bozmak yok evet kimse kimsenin ne yaşadığını bilmez ama Sen ALLAHA sığındığın zaman ALLAH sana sabrını veriyor.
Rahatsızlık veriyor ama allah beterinden saklasın , işedilten sonra bir rahatsızlık oluyor felan boşaltırken sanki çok rahat boşalmıyorum gibi felan velhasılkelam belirtiler var ama nasıl geçirecez bakalım
Targocid

Onlar olur. Şimdi, bazıları kızacak bana yine ama yapacak bir şey yok. Bende de sertleşme bozukluğu, spermin tam çıkmaması gibi problemler var, kanallar tıkalı resmen.

Yanmalar da oluyor. Ben şu rahatlamayı sağlayınca nasıl tık iyileştiğimi düşünmeye başladım. Varikoselin etkisi bitip de ağrı tamamen kesilirse ben kendimi iyileşmiş sayıp kapatacağım bu konuyu. Şu ayak üşümesi ile halsizliği de çözseydim iyiydi ama buna da şükür.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:Onlar olur. Şimdi, bazıları kızacak bana yine ama yapacak bir şey yok. Bende de sertleşme bozukluğu, spermin tam çıkmaması gibi problemler var, kanallar tıkalı resmen.

Yanmalar da oluyor. Ben şu rahatlamayı sağlayınca nasıl tık iyileştiğimi düşünmeye başladım. Varikoselin etkisi bitip de ağrı tamamen kesilirse ben kendimi iyileşmiş sayıp kapatacağım bu konuyu. Şu ayak üşümesi ile halsizliği de çözseydim iyiydi ama buna da şükür.
Bende sertleşme sorunu hiç olmadı valla inş olmaz da , spermin az çıkmasından ziyade sulu çıkmıyor pek aöa önceden de öyleydi ama içerde biraz kalıyor gibi tabi
Targocid

Ee tamam, ne güzel işte. Düzenli bir partnerin varsa onun da faydası olmuştur. Bende de az bir şey kayıp vardı. Sonra, bir ara yok oldu gibi oldu. Sonra tamamen bozuldu. Belki de ben ağrılı ve stresli dönemde farkına varmadım, bilmiyorum. O öyle kardeşim. Bende de öyle. Artık takviyelerle vücudun toparlanmasını ve kanalların açılmasını bekleyeceğiz. Sen iyi bir tedavi al da, almadan önce ameliyatları düşün bence. Çünkü, ağrıların nedeni onlar olabilir.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:Ee tamam, ne güzel işte. Düzenli bir partnerin varsa onun da faydası olmuştur. Bende de az bir şey kayıp vardı. Sonra, bir ara yok oldu gibi oldu. Sonra tamamen bozuldu. Belki de ben ağrılı ve stresli dönemde farkına varmadım, bilmiyorum. O öyle kardeşim. Bende de öyle. Artık takviyelerle vücudun toparlanmasını ve kanalların açılmasını bekleyeceğiz. Sen iyi bir tedavi al da, almadan önce ameliyatları düşün bence. Çünkü, ağrıların nedeni onlar olabilir.
Bu kültür yanlış değildir inşallah , şimdi bulaş felan olmuştur gidip yanlış tedavi almayalım , bir daha kültür mü versem diye düşünüyorum ama bulaş olsa çok sayıda yazmazdı herslde , birde gram boyamada 8 lökosit felan yazıyor bulaş değil bence ama nasıl emin olabilirim ona göre tedavi yolu belirlemem lazım
Targocid

Pablos yazdı:
Targocid yazdı:Ee tamam, ne güzel işte. Düzenli bir partnerin varsa onun da faydası olmuştur. Bende de az bir şey kayıp vardı. Sonra, bir ara yok oldu gibi oldu. Sonra tamamen bozuldu. Belki de ben ağrılı ve stresli dönemde farkına varmadım, bilmiyorum. O öyle kardeşim. Bende de öyle. Artık takviyelerle vücudun toparlanmasını ve kanalların açılmasını bekleyeceğiz. Sen iyi bir tedavi al da, almadan önce ameliyatları düşün bence. Çünkü, ağrıların nedeni onlar olabilir.
Bu kültür yanlış değildir inşallah , şimdi bulaş felan olmuştur gidip yanlış tedavi almayalım , bir daha kültür mü versem diye düşünüyorum ama bulaş olsa çok sayıda yazmazdı herslde , birde gram boyamada 8 lökosit felan yazıyor bulaş değil bence ama nasıl emin olabilirim ona göre tedavi yolu belirlemem lazım
Öyle bir ihtimal var ama çok düşük. Normalde lökositin düşük çıkıyorsa iltihabın olduğu bölümden gelmemiştir örnek. Halil Hoca da yapmıştı değil mi? Fark var mıydı masajlarında?
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:
Pablos yazdı:
Öyle bir ihtimal var ama çok düşük. Normalde lökositin düşük çıkıyorsa iltihabın olduğu bölümden gelmemiştir örnek. Halil Hoca da yapmıştı değil mi? Fark var mıydı masajlarında?
Var tabi dağlar kadar fark var , halen söylüyorum Halil hocanın masajı çok kötü mahvetti beni tansiyonum düşmüştü resmen ..
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Lökosit 8 felan çıktı gram boyamada , düşük değil ki ? Demek istediğim şu eğer bulaş olsa lökosit de gözükmezdi değil mi ? Yani hem patojen hem lökosit çıkması testin yanlış olmadığı anlamına gelmez mi ?
efsane2036

Pablos yazdı:Lökosit 8 felan çıktı gram boyamada , düşük değil ki ? Demek istediğim şu eğer bulaş olsa lökosit de gözükmezdi değil mi ? Yani hem patojen hem lökosit çıkması testin yanlış olmadığı anlamına gelmez mi ?
Enterococsus da bulaş olmaz varsa vardır tedavi edilmeli kesinlikle
efsane2036

efsane2036 yazdı:
Pablos yazdı:Lökosit 8 felan çıktı gram boyamada , düşük değil ki ? Demek istediğim şu eğer bulaş olsa lökosit de gözükmezdi değil mi ? Yani hem patojen hem lökosit çıkması testin yanlış olmadığı anlamına gelmez mi ?
Anal ilişkınız oldumu ?
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

efsane2036 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Anal ilişkınız oldumu ?
Yok be abi ne anal ne başka birşey yaptım 1.5 senedir şansa bak işte :D