Non Bakteriyel | Onlarca Sorundan Sadece Birisi Kaldı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Ykpyigit
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Non Bakteriyel | Onlarca Sorundan Sadece Birisi Kaldı

Mesaj gönderen Ykpyigit »

Yaklaşık bir yıldır Non-Bakteriyel Kronik Prostatit hastasıyım. O kadar sıkıntım vardı ki bir yılda sık idrar hariç hepsini yendim. Pelvik bölgede ağrı,yoğun idrar hissi,yanma, penis ucunda yanma,sertleşmeden boşalma,Boşalırken ağır testis ağrısı,
Bunların hiçbiri artık yok sadece sık idrar sorunu var. Önceki gibi idrar pelvik bolgede dolmuyor. Direkt idrar yoluna,penis köküne geliyor sorunsuz bir şekilde ama sık geliyor işte. Özellikle büyük abdest yaptıktan sonra daha sık geliyor.
O kadar çalıştım, çabaladım hala da çalışıyorum. bunca sıkıntıyı aştım ama sadece sık idrarı yenemedim. Bu hastalığın kalıcı olduğunu biliyorum ama bu kadar ilerlememe rağmen bu aşamayı geçememem çok can sıkıcı değil mi? Ciddi ciddi bu sorunda takılı mı kalacağım ömür boyu?
Hastalık başlar başlamaz 1 kez antibiyotik kullandım sadece (1ay).Aradan 6 ay geçti sorunlarım hiç geçmeyince tekrar doktora gittim ve 1 ay boyunca emselex kullandım ve biter bitmez idrar hariç tüm sorunlarım gitti. İlacı kullanırken hiçbir işe yaramiyordu ama ilaç bittikten birkaç gün sonra idrar hariç tüm sorunlarım yok oldu.
O süreçte de ,şu an da çözüm metodlarımı hep uyguladım uygulamaya devam ediyorum.
Birkaç kutu daha emselex kullansam sık idrar da geçer mi,ilaçsız geçer mi? Yoksa hiç mi geçmeyecek?
Galatasaray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: Non Bakteriyel | Onlarca Sorundan Sadece Birisi Kaldı

Mesaj gönderen Galatasaray »

Bu ilaç zaten idrarını daha uzun süre tutmana yardımcı olabilecek bir ilaçtır diğer semtomların gidip sık idrara cıkma isteği olması enteresan gerçekten.