İlaçlı mr çektim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
jeanvaljean
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

İlaçlı mr çektim

Mesaj gönderen jeanvaljean »

Benim ağrılarım genellikle makat bölgesine ve özellikle makat içine masaj yapınca rahatladığı için öncelikle bir genel cerraha görünmek istedim. Genel cerrah şansıma proktolog çıktı (araştırmadan gitmiştim) ve yaptığı kontrolde herhangi bir şeye rastlayamayınca ilaçlı mr istedi. Bugün mr sonucu çıkmış ve şu yazıyor:

https://imgur.com/a/DRZpKoP

Bu apse makat bölgesine vuruyor olabilir ama benim anlamadığım kalça, testis ve makat arası, penis köküne de mi etkisi olur? Ama dediğim gibi makat içine masaj yapınca gayet iyi geliyor hatta sertleşmem de düzeliyor. Yani ben 4 senedir mal gibi bir apse yüzünden mi acı çekiyorum? İnşallah öyledir de varsın mal olayım ya, hemen hallediliyormuş ameliyatla.
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: İlaçlı mr çektim

Mesaj gönderen Angara »

jeanvaljean yazdı:Benim ağrılarım genellikle makat bölgesine ve özellikle makat içine masaj yapınca rahatladığı için öncelikle bir genel cerraha görünmek istedim. Genel cerrah şansıma proktolog çıktı (araştırmadan gitmiştim) ve yaptığı kontrolde herhangi bir şeye rastlayamayınca ilaçlı mr istedi. Bugün mr sonucu çıkmış ve şu yazıyor:

Bu apse makat bölgesine vuruyor olabilir ama benim anlamadığım kalça, testis ve makat arası, penis köküne de mi etkisi olur? Ama dediğim gibi makat içine masaj yapınca gayet iyi geliyor hatta sertleşmem de düzeliyor. Yani ben 4 senedir mal gibi bir apse yüzünden mi acı çekiyorum? İnşallah öyledir de varsın mal olayım ya, hemen hallediliyormuş ameliyatla.
Bende de makat sorunları var , iki gündür makat çevresindeki yanma azaldı , resimleri niye goruntuleyemiyorum anlamadim
jeanvaljean

Angara yazdı:
jeanvaljean yazdı:Benim ağrılarım genellikle makat bölgesine ve özellikle makat içine masaj yapınca rahatladığı için öncelikle bir genel cerraha görünmek istedim. Genel cerrah şansıma proktolog çıktı (araştırmadan gitmiştim) ve yaptığı kontrolde herhangi bir şeye rastlayamayınca ilaçlı mr istedi. Bugün mr sonucu çıkmış ve şu yazıyor:

Bende de makat sorunları var , iki gündür makat çevresindeki yanma azaldı , resimleri niye goruntuleyemiyorum anlamadim
http://imgim.com/image/1.jpg

burada hocam.
Angara

Mesaj gönderen Angara »

jeanvaljean yazdı:
Angara yazdı:

http://imgim.com/image/1.jpg

burada hocam.
Görsel kırık işaretle gözüküyor acilmiyor
jeanvaljean

"Hastamızın KONTRASTLI PERİANAL MR incelemesinde :

Hasta 27 yaşında, 92 kg'dır.

Hastaya Dotarem 20 cc kontrast madde kullanılmıştır.

SEKANSLAR: FSE T1, FRFSE T2, aksial

FSE T1, FSE Fat Sat T2 koronal

FSE T1, aksial, koronal

Mesane normal görünümde, konturları düzenli , duvar kalınlığı normaldir.

Perivezikal ve perirektal yağ planları açıktır.

Perianal bölgede intersfinkterik alanda saat 6 hizasında internal sfinkter posterior komşuluğunda 5x4 mm boyutlarında İVKM sonrasında periferal kontrast tutulumu gösteren lezyon alanı izlenmektedir. Lezyon düzeyinde kontrast tutulumu izlenmektedir(Perianal Apse?).

SONUÇ : Perianal bölgede intersfinkterik alanda saat 6 hizasında internal sfinkter posterior komşuluğunda 5x4 mm boyutlarında İVKM sonrasında periferal kontrast tutulumu gösteren lezyon alanı izlenmektedir. Lezyon düzeyinde kontrast tutulumu izlenmektedir(Perianal Apse?)."
jeanvaljean

nefessizkesersapi yazdı:

Kardeşim bu spazm olmasın acaba? sfinkter kası saat 6 yönü çatlağa bağlı ödem mödem olmasın

[/quote]

Dostum makat kaslarında gerginlik çok fazla zaten. Gaz çıkarırken dahi zorlanıyorum. Ödem dediği de apse sanırım. Yarın randevum var sonucu yazarım buraya ama biraz araştırma yaptım bendeki semptomlara uyuyor. Sfinktera dairesel masal yapinca ciddi rahatlama oluyor çünkü
Angara

Mesaj gönderen Angara »

jeanvaljean yazdı:
nefessizkesersapi yazdı:

Kardeşim bu spazm olmasın acaba? sfinkter kası saat 6 yönü çatlağa bağlı ödem mödem olmasın

Dostum makat kaslarında gerginlik çok fazla zaten. Gaz çıkarırken dahi zorlanıyorum. Ödem dediği de apse sanırım. Yarın randevum var sonucu yazarım buraya ama biraz araştırma yaptım bendeki semptomlara uyuyor. Sfinktera dairesel masal yapinca ciddi rahatlama oluyor çünkü[/quote]
Ankara'da iseniz Kocatepe camii de birisi varmış bu konuda üstad diyorlar , bende kendisine gidicem
jeanvaljean

Angara yazdı:
jeanvaljean yazdı:
nefessizkesersapi yazdı:

Dostum makat kaslarında gerginlik çok fazla zaten. Gaz çıkarırken dahi zorlanıyorum. Ödem dediği de apse sanırım. Yarın randevum var sonucu yazarım buraya ama biraz araştırma yaptım bendeki semptomlara uyuyor. Sfinktera dairesel masal yapinca ciddi rahatlama oluyor çünkü
Ankara'da iseniz Kocatepe camii de birisi varmış bu konuda üstad diyorlar , bende kendisine gidicem[/quote]

Yok Diyarbakırdayim ben merak edenler için Genesis Hastanesi'nde Ömer Lütfi Akgül'e göründüm kendisi ilgili bir doktor, bakalım yarın netleşecek buraya yazarım inşallah sebep budur da ameliyat olur kurtulurum
Angara

Mesaj gönderen Angara »

jeanvaljean yazdı:
Angara yazdı:
jeanvaljean yazdı:

Ankara'da iseniz Kocatepe camii de birisi varmış bu konuda üstad diyorlar , bende kendisine gidicem

Yok Diyarbakırdayim ben merak edenler için Genesis Hastanesi'nde Ömer Lütfi Akgül'e göründüm kendisi ilgili bir doktor, bakalım yarın netleşecek buraya yazarım inşallah sebep budur da ameliyat olur kurtulurum[/quote]
İnşallah kardeşim,,
Benimde hemoroid tedavisine başladım başlayalı makattaki sorunlarım azaldı.
Makatta şişlik aynı xaman da makat duvarında sertlik vardı, o biraz azaldi
jeanvaljean

inşallah arkadaşlar artık canıma tak etti sapık gibi tüm gün pelvik bölgeye masaj yapıyorum vallahi iş yapamaz oldum ya
Angara

Mesaj gönderen Angara »

nefessizkesersapi yazdı:
Angara yazdı:
jeanvaljean yazdı: Ankara'da iseniz Kocatepe camii de birisi varmış bu konuda üstad diyorlar , bende kendisine gidicem

Yok Diyarbakırdayim ben merak edenler için Genesis Hastanesi'nde Ömer Lütfi Akgül'e göründüm kendisi ilgili bir doktor, bakalım yarın netleşecek buraya yazarım inşallah sebep budur da ameliyat olur kurtulurum
İnşallah kardeşim,,
Benimde hemoroid tedavisine başladım başlayalı makattaki sorunlarım azaldı.
Makatta şişlik aynı xaman da makat duvarında sertlik vardı, o biraz azaldi
Hemoroid kaçıncı seviye senin? Kanama var mı?[/quote]
Doktor 2 dedi kanama 1 kere oldu , genelde ishal tarziyim bu aralar çünkü
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Prostat sıvısında lökosit çıkıyormuydu?
jeanvaljean

Pablos yazdı:Prostat sıvısında lökosit çıkıyormuydu?
prostat sıvısına hiç baktırmadım ama idrarda bir şey çıkmıyordu.
Hk12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Hk12 »

jeanvaljean yazdı:
Hocam peki peniste ağrı yanma soğukluk vs gibi bişe varmı
Yoksa sadece makat kısmında mı ağrıların
Benimde su an en çok makat bölgesi içten şişlik hissediyorum birde penis basında soğukluk devam ediyor acaba bende de apse olabilirmi ya
Birde hangi şehir hanngi doktora gittiniz
jeanvaljean

Hk12 yazdı:
jeanvaljean yazdı:
Hocam peki peniste ağrı yanma soğukluk vs gibi bişe varmı
Benimde su an en çok makat bölgesi içten şişlik hissediyorum birde penis basında soğukluk devam ediyor acaba bende de apse olabilirmi ya
Peniste ağrı var hocam evet.

Arkadaşlar doktorla görüştüm apsenin boyutu çok küçük bu şikayetlere sebep olmaz dedi, kitlenin kas içinde oluşan bir lezyon olduğunu düşünüyor. Botoks önerdi ama nuks etme olayı kafamı karıştırdı. Şimdi bu botoks sadece 7-8 ay mi iyileşme sağlıyor? Nuks kesin mi?
jeanvaljean

nefessizkesersapi yazdı:
jeanvaljean yazdı:
Hk12 yazdı: Hocam peki peniste ağrı yanma soğukluk vs gibi bişe varmı
Peniste ağrı var hocam evet.

Arkadaşlar doktorla görüştüm apsenin boyutu çok küçük bu şikayetlere sebep olmaz dedi, kitlenin kas içinde oluşan bir lezyon olduğunu düşünüyor. Botoks önerdi ama nuks etme olayı kafamı karıştırdı. Şimdi bu botoks sadece 7-8 ay mi iyileşme sağlıyor? Nuks kesin mi?
Botoxu ne için yapacak apse için mi :)
Botox dediğimiz şey fissür 2. basamak tedavidir neye göre botox yapıyormuş bu adam? Bana çok saçma geldi kardeşim...Amacı ne imiş botoxla?
Botox makat çatlağı olan hastalara yapılır. Sfinkter kasına 50 ünite enjeksiyon yapılır ve kas geçici süre felç edilir. 2-6 ay arası felçli kalır kas ve rahatlama sağlar. %60-70 arası başarılı yöntem, %30-40 nüks yapar ve çatlak nüks eder.
İstanbul için 1500-2500 tl arası fiyat değişiyor gittiğim doktorlarda. Ama en kalıcı çözüm LİS ameliyatıdır. Ehil ellerde %98 başarı oranı var. %2 nüks ihtimali. Dışkı kaçırma sorunu hocanın tecrübesine bağlıdır. 1-2 gün sonra işbaşı yapılıyor ameliyat ertesi.
Hocam anlamadım ki tam olarak ne olduğunu. Apse çok ufak, o apse bu sorunlara neden olmaz dedi, direkt olarak botoks yapalım dedi. Ameliyat beni korkutuyor hocam ya şu dışkı kaçırma ihtimalini hiç düşünmek bile istemiyorum.
jeanvaljean

Bir başka doktora daha göstereceğim. Benim anlamadığım makattaki bir kasılma ta belime kadar nasıl vurur? Pelvik bölge, bacaklar, bel, her yerime vuruyor ya.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

[/quote]Botoxu ne için yapacak apse için mi :)
Botox dediğimiz şey fissür 2. basamak tedavidir neye göre botox yapıyormuş bu adam? Bana çok saçma geldi kardeşim...Amacı ne imiş botoxla?
Botox makat çatlağı olan hastalara yapılır. Sfinkter kasına 50 ünite enjeksiyon yapılır ve kas geçici süre felç edilir. 2-6 ay arası felçli kalır kas ve rahatlama sağlar. %60-70 arası başarılı yöntem, %30-40 nüks yapar ve çatlak nüks eder.
İstanbul için 1500-2500 tl arası fiyat değişiyor gittiğim doktorlarda. Ama en kalıcı çözüm LİS ameliyatıdır. Ehil ellerde %98 başarı oranı var. %2 nüks ihtimali. Dışkı kaçırma sorunu hocanın tecrübesine bağlıdır. 1-2 gün sonra işbaşı yapılıyor ameliyat ertesi.[/quote]

Kardeşim anal fissür dediğin şey makat çatlağı zaten

Makatta çatlak varsa dışkı esnasında cam kesiği varmış hissi oluşur, kanama olabilir, kaşıntı olabilir, acı ekşi yediğinde çatlak tahriş olur.
jeanvaljean

nefessizkesersapi yazdı:
jeanvaljean yazdı:Bir başka doktora daha göstereceğim. Benim anlamadığım makattaki bir kasılma ta belime kadar nasıl vurur? Pelvik bölge, bacaklar, bel, her yerime vuruyor ya.
Sinirlere baskı yapan bir şişlik gerginlik var. Anal fissür spazm yapar misal nasıl prostat şişince sinirlere baskı yapıyorsa fissürde sfinkter kası spazm yapar aynı şekilde sinirlere bası uygular. Sfinkter kası normalde 3 mm çapında ama spastik olursa çatlak kaynaklı 1 cm bile olabiliyormuş.
Valla yaptıracağız artık mecbur hocam. 2000 lira dedi fiyatına. Bilmiyorum normal piyasası ne ama bir iğne için bana fazla gibi geldi ya.
jeanvaljean

nefessizkesersapi yazdı:
jeanvaljean yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: Sinirlere baskı yapan bir şişlik gerginlik var. Anal fissür spazm yapar misal nasıl prostat şişince sinirlere baskı yapıyorsa fissürde sfinkter kası spazm yapar aynı şekilde sinirlere bası uygular. Sfinkter kası normalde 3 mm çapında ama spastik olursa çatlak kaynaklı 1 cm bile olabiliyormuş.
Valla yaptıracağız artık mecbur hocam. 2000 lira dedi fiyatına. Bilmiyorum normal piyasası ne ama bir iğne için bana fazla gibi geldi ya.
İstanbul’da bile 1750 falan diyorlar..
Güneydoğu'da uygulayan bir tek benim dedi, muhtemelen onun rahatlığı. Ayıp eğer böyle tekelcilik yapıyorsa.