Peniste acı ve uyuşma hissi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
yaga

Peniste acı ve uyuşma hissi

Mesaj gönderen yaga »

selam beyler, daha önce hardflaccid'den konu açmıştım.
yaga

Re: Peniste acı ve uyuşma hissi

Mesaj gönderen yaga »

Yanlışlıkla entere bastım konu açıldı ve düzeltemiyorum şuan devam edeyim.

selam beyler, daha önce hardflaccid'den konu açmıştım. Neredeyse çoğu zaman HF durumu geçiyor, biraz düzelme var. Bazı oturma vs. pozisyonlarında devam ediyor ama halen geçmeyen penis derisinde, acı hissi var. bir gün geçiyor bir gün tekrar başlıyor. Sanki deri çok uyuşuk kalmış gibi ya da boxer penisi çok sıkmış gibi bir acı var. Sünnet derisi ve penis altında devam ediyor. Var mı benzer semptomları olan?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

yaga yazdı:Yanlışlıkla entere bastım konu açıldı ve düzeltemiyorum şuan devam edeyim.

selam beyler, daha önce hardflaccid'den konu açmıştım. Neredeyse çoğu zaman HF durumu geçiyor, biraz düzelme var. Bazı oturma vs. pozisyonlarında devam ediyor ama halen geçmeyen penis derisinde, acı hissi var. bir gün geçiyor bir gün tekrar başlıyor. Sanki deri çok uyuşuk kalmış gibi ya da boxer penisi çok sıkmış gibi bir acı var. Sünnet derisi ve penis altında devam ediyor. Var mı benzer semptomları olan?
Yaga kardesim, bu bahsettiklerin klasik prostatit semtomlari arasina girer. Tedavinizi olursaniz zamanla gececektir.
sixfeetunder
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen sixfeetunder »

ben de hepsi var, sadece hard flaccid'le bi alakasi yok kadir abinin dedigi gibi.

boxer sikisma hissi direkt dediginiz gibi, 1 sene pantolon giymeye cekindim ben bu yuzden simdi tedavi yeni baslamis olmasina ragmen azaldi semptomlar.
yaga

Mesaj gönderen yaga »

kadir yazdı:
yaga yazdı:Yanlışlıkla entere bastım konu açıldı ve düzeltemiyorum şuan devam edeyim.

Yaga kardesim, bu bahsettiklerin klasik prostatit semtomlari arasina girer. Tedavinizi olursaniz zamanla gececektir.
kadir abi, ama prostatit ile ilgili başka bir semptomum yok, şüpheli bir ilişki de olmadı. bu yüzden kafam karışık. doktora da gitmedim henüz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatit sadece cinsel birlesme sonucu olunmaz kardesim. Idrar reflüsü sebebi ilede olabiliyor. Yada mastr esnasinda vede ejekulasyon esnasinda penisi sıkmak, ejekulasyonu onlemek gibi prostata geri basınc olusturacak hareketlerde sebeb olabiliyor prostatite.
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

kadir yazdı:Prostatit sadece cinsel birlesme sonucu olunmaz kardesim. Idrar reflüsü sebebi ilede olabiliyor. Yada mastr esnasinda vede ejekulasyon esnasinda penisi sıkmak, ejekulasyonu onlemek gibi prostata geri basınc olusturacak hareketlerde sebeb olabiliyor prostatite.
Kadir abi diyelim ki anlik idrar reflusu ya da bosalmayi onlemek sebeb olmus olsun eger ki prostattaki iltihap prostat masaji ve iltihap giderici cay ve antibiyotiklerle giderilse ve prstatite sebep olacak nedenler ornegin bosalmayi onlemek ya da idrari basinc olusturmadan yapmak gibi tedbirler alinirsa prostat yine iltihaplanir mi bir kere iltihap kapti mi hep kapacak midir ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cihan1212 yazdı:
kadir yazdı:Prostatit sadece cinsel birlesme sonucu olunmaz kardesim. Idrar reflüsü sebebi ilede olabiliyor. Yada mastr esnasinda vede ejekulasyon esnasinda penisi sıkmak, ejekulasyonu onlemek gibi prostata geri basınc olusturacak hareketlerde sebeb olabiliyor prostatite.
Kadir abi diyelim ki anlik idrar reflusu ya da bosalmayi onlemek sebeb olmus olsun eger ki prostattaki iltihap prostat masaji ve iltihap giderici cay ve antibiyotiklerle giderilse ve prstatite sebep olacak nedenler ornegin bosalmayi onlemek ya da idrari basinc olusturmadan yapmak gibi tedbirler alinirsa prostat yine iltihaplanir mi bir kere iltihap kapti mi hep kapacak midir ?
Önemli olan bu olgudada dogru antibiyotikle ve kendinize iyi gelen tedaviyi uygulamak. Tedavi olduktan sonra tabiki dikkat etmek yine sart. Ayni hareketler tekrarlanirsa ayni sey yine olacaktir.
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

kadir yazdı:
Cihan1212 yazdı:
Önemli olan bu olgudada dogru antibiyotikle ve kendinize iyi gelen tedaviyi uygulamak. Tedavi olduktan sonra tabiki dikkat etmek yine sart. Ayni hareketler tekrarlanirsa ayni sey yine olacaktir.
Abi mazur gör belki fazla soru soruyorum
Iltihap gidince butun agri sizi ereksiyon sorunlari falan hepsi gecti bazi arkadaslar neden iltihabi bosaltmak icin aylarca hatta senelerce aci cekiyorlar ki ben iki defa antibiyotik aldim zafer hocadan cidden bir hafta icinde prostattimdaki sislik buyuk oranda gecti cok az bir iltihap var ama yine de niye bazi insanlarda bu kadar cok inatci olabiliyor bu hastalik
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cihan1212 yazdı:
kadir yazdı:
Cihan1212 yazdı:
Abi mazur gör belki fazla soru soruyorum
Iltihap gidince butun agri sizi ereksiyon sorunlari falan hepsi gecti bazi arkadaslar neden iltihabi bosaltmak icin aylarca hatta senelerce aci cekiyorlar ki ben iki defa antibiyotik aldim zafer hocadan cidden bir hafta icinde prostattimdaki sislik buyuk oranda gecti cok az bir iltihap var ama yine de niye bazi insanlarda bu kadar cok inatci olabiliyor bu hastalik
Evet bazi insanlarin immun sistemi guclu bazilarinin zayif.
Bazı insanlarin prostatındaki patojenler inatçı.
Bazı insanlarin prostatında miks patojen var ( çoklu patojen)
Bazı insanların prostatinda kalsifikasyon cok fazla.
Bazı insanlar uygun antibiyotik kullanmiyorlar.
Bazı insanların prostatindaki bakteriler biofilm yapmis ureme olmuyor meydana cikmiyor. Biofilm ile kendini korumaya almis, antibiyotik etki etmiyor.
Bazı insanlar gerekli dikkati gostermeyip hastaligi bos veriyorlar.
Bazi insanlar hastayken bile oral anal seks yapiyorlar.
Bazı insanlar yanliş tahlil kurbanı oluyorlar.
Bazı insanlar klima altindan cikmiyor.
Bazi insanlar denize giriyor mayoyu degistirmeyip saatlerce buz gibi mayoyla durup nüks yaşiyorlar.
Bunlar böyle sürüp gider saymakla bitmez kardesim. Allah herkese şifa versin diyelim.
yaga

Mesaj gönderen yaga »

hocam peki boşalırken aşırı kasılma bir semptom mu? Neredeyse meni çıkmayacak gibi kasılma oluyor, penis kökünde ama çıkıyor sonunda.