Nedir bu Streptococcus agalactiae? Çıldıracağım!

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Lucifer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Nedir bu Streptococcus agalactiae? Çıldıracağım!

Mesaj gönderen Lucifer »

Sevgili arkadaşlar, daha önce Enterekok üremişti öldürdüm! 14 Şubat'tan bu zamana lökositim 0 idi. Semptom vs yok %100 iyileştim. Geçen Kadir abiye yazdım foruma konu açacağım iyileştim diye.

Dedim son kez PCR ve kültür ile kontrol edelim. PCR'da tespit edilemedi hiçbir şey.

Bakteri yüküm çok az olacak şekilde zararsız flora bakterileri var. O da penis içinden gelebilir swap ile p.sıvısı sürüntü şeklinde alındığı için.

Neyse düzene kültür de verelim dedik. Bir baktım Streptococcus agalactiae bu suş üredi. Nadir de lökosit var.

Bu neden olabilir söyleyeyim: Ya bulaş / kontaminasyon (Düzen Lab imkansıza yakın dedi) ya da Haziran 5'te kondom yırtıldı seks yaparken o gün enfekte oldum bu bakteri ile. Onun dışında kültürlerde 14 Şubat'tan bu zaman hiç üreme olmadı.

Sorum şu bu bakteri zor mu sizce? PCR dahil sonuçları paylaşıyorum...

PCR Sonuçlarım: https://prnt.sc/tbwcsm ne düşünüyorsunuz flora bakterileri ile ilgili vs?
Kültür sonucum: https://prnt.sc/tbwdjd
Antibiyogram: https://prnt.sc/tbwdt4

Bu aptal bakteri üremeseydi kendimi %100 iyileşmiş sayacaktım. Görüşlerinizi paylaşabilir misiniz lütfen?
Lucifer

Re: Nedir bu Streptococcus agalactiae? Çıldıracağım!

Mesaj gönderen Lucifer »

Tabi ben kültürü yenileyeceğim yine. @kadir abi sizin düşünceleriniz nedir bu konuyla ve bakteri ile ilgili?
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

modjo yazdı:B gurubu Strep üremiş kültür de diger adi bovistir .2. Si senin o sıkıntı yaratmayan flora bakterisi dediğinden 4 tane çıkmış pcr da. Biride stap. Neyse sende semptom yoksa iyilestin diyebilirsin. Buarada penisin içi bakteri yuvası değil. Olmayan birşey uremez bulaş falan hikaye. Senin şu an ne semptomun var.
Hiçbir semptom yok. Sadece sabah uyandığımda penisi sıktığımda bazen çok şeffaf zevk suyu gibi akıntı 1 damla sıvı geliyor. Sadece sabah uyandığımda o da gün içerisinde yok.

Ağrı, işeme sorunu, sertleşme sorunu, erken boşalma, çatallı işeme, batma / yanma vs hiç olmadı bende.

Sizce bu bakteriyi yok edebilir miyim?
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Lucifer yazdı:
modjo yazdı:B gurubu Strep üremiş kültür de diger adi bovistir .2. Si senin o sıkıntı yaratmayan flora bakterisi dediğinden 4 tane çıkmış pcr da. Biride stap. Neyse sende semptom yoksa iyilestin diyebilirsin. Buarada penisin içi bakteri yuvası değil. Olmayan birşey uremez bulaş falan hikaye. Senin şu an ne semptomun var.
Hiçbir semptom yok. Sadece sabah uyandığımda penisi sıktığımda bazen çok şeffaf zevk suyu gibi akıntı 1 damla sıvı geliyor. Sadece sabah uyandığımda o da gün içerisinde yok.

Ağrı, işeme sorunu, sertleşme sorunu, erken boşalma, çatallı işeme, batma / yanma vs hiç olmadı bende.

Yapışkan mı bu sıvı ?
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

Pablos yazdı:
Lucifer yazdı:

Yapışkan mı bu sıvı ?
Seks sırasında, mastürbasyon yaparken çok zevk aldığınızda vs gelen zevk suyu ile kıvamı ve görüntüsü aynı. Genelde sabahları uyandığımda sabah ereksiyonu ile geliyor gün içerisinde yok.
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Benimde idrar ve cubuktan pcr yaptırdım prostat sıvısından değil streptoccocus spp bulundu bolca doktor zararsız dedi
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

modjo yazdı:
Lucifer yazdı:

Dediklerine gire iyisin maşallah. Evet oldurebilirsin genelde triakson+ampisilin ya da penisilin. Kombini kullaniyor drlar ama bu semptomlara göre birşey kullanma zaten basit bir bakteri. Bende de çıkmıştı aynısı 40 gün anti kullandım bitti.
Abi size çok ilginç bir şey diyeceğim. Triakson demişsiniz. Seftriakson olacak sanırım. Ben 5 Haziran kondom patladığında saat gece 4'ünde kadın doğumcuya acilen Seftriakson + Azitromisin yazdırmıştım geniş spektrumlu diye. Yani ben 5 Haziran'da 1 GR Seftriakson aldım. Yani 1-2 saat içerisinde aldım bu nasıl olabiliyor?

40 gün mü? :o Sanırım pekte basit değilmiş. :oops:
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

modjo yazdı:Sabah yada günün herhangi bir saat ereksiyon olunca hafif sıvı gelebilir bu normal.
Sadece uyandığımda onun dışında hiçbir semptom yok; semptom da akıntı benim. Ayrıca 14 Şubat'tan bu son kültüre kadar lökositim hep 0. En son Mayıs ayında sıfırdı mesela. Son kültürde boyalı incelemede bile gözüktü lökosit.
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

modjo yazdı:
Cihan1212 yazdı:
Benimde idrar ve cubuktan pcr yaptırdım prostat sıvısından değil streptoccocus spp bulundu bolca doktor zararsız dedi
Zararsız değil. Ama Olmaması daha ıyi.
Abi keşke olmasa acaba benim antibiyograma göre hem bütün flora bakterilerini kapsayan ne var ya. :( Tarivid falan mı alsam? Kinolonlardan da çekiniyorum.
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

modjo yazdı:
Lucifer yazdı:
modjo yazdı:
Abi keşke olmasa acaba benim antibiyograma göre hem bütün flora bakterilerini kapsayan ne var ya. :( Tarivid falan mı alsam? Kinolonlardan da çekiniyorum.
Sen iyisin flora bakterileri boşver lökosit de yok takviye ile devam et buraya girmen bile hata. Senin yerinde olmak isteyen bir çok insan var. Her bakteri her insan da aynı semptom yapcak diye birsey yok.
Valla diyecek bir şey bulamadım. Şu an ya da başından bu zamana iyiyim ağrı vs yok tamam ama. Yarın bir gün sorun olmayacağı anlamına geliyor mu abi bu?
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

@kadir abi bu tabloda siz ne düşünüyorsunuz?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Agrin yoksa antibiyotik içip kurcalama . Prostatin da florasi var bozma. Sikayetin yoksa bu siteye ugrama bile. Senin yerinde olmak icin butun parami hayatimdan herseyi silebilirim kiymetini bil .
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

modjo yazdı:
Cihan1212 yazdı:
Hocam oraldan bulasti buyuk ihtimal bana partnerimde nezle olmustu balgam falan da atiyordu streptoccocus soguk alginliginda bogazdaki iltihabi yapan bakteriymis acaba bu bakteri prostatta iltihaba neden olmus olabilir mi? Lokosit 1 2 olunca hemen butun semptomlar gecti simdilik iyiyim cok nadir sol testisi sıkınca hafif bir agri oluyor onun disinda kurcalamasam onu da hicbir seyim yok
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

abi adamda çıkabilecek enetekok bile cıkmıs öldürmüş forumda kimse öldüremiyor diye söyleyen onlarca insan var. bu staph da şaşırtma şeklinde öyle böyle öldüremeyen bir sürü adam var. ama bu başlıkta önemsiz şeklinde bir muhabbet dönüyor. bence bu hastalıga doktorların inanmadıgı kadar var. hiç bir bakteri cıkmayan adam acıdan yanmadan ölüyor. benim yaptırmadıgım test yok. hiç bişey cıkmıyor adam işese staph ürüyor şikayeti yok. ben 3 kere pcr sürüntü kültür hepsini verdim yemyeşil akıntıdan pcr kültür verdim labaratuvardaki kadın aynı dakika çalıştı hiç bişey cıkmadı. 4 kutu tavanic yanında 2 desefin 2 ornisid bitirdim halen götümün üstüne oturamıyorum. anlamıyorum abi. son bugün 1 adet tavanic ide yutuyorum. bu hastalıga bende inanmıyorum artık. penisimin içinde yara var ve kapanmıyor. stap ında bütün bakterisininde anasını bacısını gondiklesinler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Lucifer yazdı:@kadir abi bu tabloda siz ne düşünüyorsunuz?
Kardesim, bu streptococcus agalactiae patojeni kontaminasyonda olabilir. Testi tekrarlamanda fayda var. Yani bulaş olabilir. Eger ikincide yine cikiyorsa bu patojenin % 100 etkin oldugu iki antibiyotik var birisi seftriakson ikincisi vankomisin. Yine cikarsa drun hemen bu ilaclardan birini recete etsin sana.
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

kadir yazdı:
Kardesim, bu streptococcus agalactiae patojeni kontaminasyonda olabilir. Testi tekrarlamanda fayda var. Yani bulaş olabilir. Eger ikincide yine cikiyorsa bu patojenin % 100 etkin oldugu iki antibiyotik var birisi seftriakson ikincisi vankomisin. Yine cikarsa drun hemen bu ilaclardan birini recete etsin sana.
Çok teşekkür ederim Kadir abi yanıtınız için. Peki kültürümde tekrar ürerse eğer Seftriakson'u kaç gün boyunca günde kaç gr kullanmam gerekir? Birde antibiyogramda Seftriakson yok ama bu suşta Seftriakson'a genel direnç yok. Ve Amoksisilin'de kombine etsek nasıl olur? Kısacası Kadir abi bu suş sizde olsaydı kaç Seftriakson alırdınız ve yanına kombin yapar mıydınız?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lucifer yazdı:
kadir yazdı:
Çok teşekkür ederim Kadir abi yanıtınız için. Peki kültürümde tekrar ürerse eğer Seftriakson'u kaç gün boyunca günde kaç gr kullanmam gerekir? Birde antibiyogramda Seftriakson yok ama bu suşta Seftriakson'a genel direnç yok. Ve Amoksisilin'de kombine etsek nasıl olur? Kısacası Kadir abi bu suş sizde olsaydı kaç Seftriakson alırdınız ve yanına kombin yapar mıydınız?
Kombin yapmana gerek yok. Tekrar cikarsa bir haftalik deneme tedavisi yapilip tekrar bakilmasi lazim.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

crunkstar yazdı:abi adamda çıkabilecek enetekok bile cıkmıs öldürmüş forumda kimse öldüremiyor diye söyleyen onlarca insan var. bu staph da şaşırtma şeklinde öyle böyle öldüremeyen bir sürü adam var. ama bu başlıkta önemsiz şeklinde bir muhabbet dönüyor. bence bu hastalıga doktorların inanmadıgı kadar var. hiç bir bakteri cıkmayan adam acıdan yanmadan ölüyor. benim yaptırmadıgım test yok. hiç bişey cıkmıyor adam işese staph ürüyor şikayeti yok. ben 3 kere pcr sürüntü kültür hepsini verdim yemyeşil akıntıdan pcr kültür verdim labaratuvardaki kadın aynı dakika çalıştı hiç bişey cıkmadı. 4 kutu tavanic yanında 2 desefin 2 ornisid bitirdim halen götümün üstüne oturamıyorum. anlamıyorum abi. son bugün 1 adet tavanic ide yutuyorum. bu hastalıga bende inanmıyorum artık. penisimin içinde yara var ve kapanmıyor. stap ında bütün bakterisininde anasını bacısını gondiklesinler.
Ben, başından beri bunu anlatmaya çalışıyorum. Adamın lökositi 3-4 çıkıyor, semptomu yok, benim de 1-2 çıktığı için bir şeyin yok deyip geçiyor. Halbuki bir bilse. Veyahutta, adam bir kere bir doktordan duymuş birtakım bakteriler ancak böyle geçer diye, bunun bir piyango olduğundan bihaber gelmiş burada sen hastalığı şunu şunu yaptın diyerekten yargı dağıtmaya çalışıyor. Bu hastalıkta teşhis ve tedavi prosedürleri kesin olsaydı, zaten şimdiye tedavisi bulunurdu. Benim doktorum benden başka kronik hastayla ilgilenmiyor mesela. Adam açık açık söyledi kaç defa uğraşamam diye. Akut dönemde bu hastalığı bilen bir doktora denk geldin geldin, yoksa işin yaş.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Uroplazma mikoplazma varsa gidin Faj alin gurcistanda sanslisiniz . Eninde sonunda isinizi cozer . Iyilesen 4 hastayi taniyorum. Iyilesemeyenlerin cogunda miko/uro da uremis o yuzden iyilesemiolar cunku oldurmek imkansiz. Uroplazma/mikoplazmasi olup yuzde yuz iyilesen ne bu forumda ne de yabanci gruplarda bir kisi gormedim . Kullanilacak antibiyotikleede 6-7 max ; ignede yok . O yuzden staph ve enterokoktan bu kdr korkmayin en azindan alternatifiniz var .
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

kadir yazdı:
Lucifer yazdı:
kadir yazdı: Kardesim, bu streptococcus agalactiae patojeni kontaminasyonda olabilir. Testi tekrarlamanda fayda var. Yani bulaş olabilir. Eger ikincide yine cikiyorsa bu patojenin % 100 etkin oldugu iki antibiyotik var birisi seftriakson ikincisi vankomisin. Yine cikarsa drun hemen bu ilaclardan birini recete etsin sana.
Kombin yapmana gerek yok. Tekrar cikarsa bir haftalik deneme tedavisi yapilip tekrar bakilmasi lazim.
Kadir abi selamlar tekrar üredi bu bakteri. Ne kullanmamı tavsiye edersiniz? Tabi dr yazacak yine ilaçlarımı. Bir kutu Tavanic vs?
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

nefessizkesersapi yazdı:
Lucifer yazdı:
kadir yazdı: Kombin yapmana gerek yok. Tekrar cikarsa bir haftalik deneme tedavisi yapilip tekrar bakilmasi lazim.
Kadir abi selamlar tekrar üredi bu bakteri. Ne kullanmamı tavsiye edersiniz? Tabi dr yazacak yine ilaçlarımı. Bir kutu Tavanic vs?
Bu bakteri hemen hemen bir çok insanda olan b grubu streptokok diye biliyorum. İlişki sıklığı çok olan birisi isen genital bölgede ve kadın vajinasında çok rastlanan bir bakteri diye okumuştum. Sende de olması çok doğal olur çok eşli isen. Durumun da iyi ise hiç bulaşma derim.
Hep korunuyordum son 1 senedir. 1 senedir ilk defa üredi ve kültürü 2 kere tekrarladım 2 kere üredi. @kadir abi ne kullanmamı tavsiye edersiniz? İbrahim Halil Hoca 2 kutu Tavanic uygun gördü ama Kinolon'dan çekiniyorum... Ne tavsiye edersiniz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lucifer yazdı:
nefessizkesersapi yazdı:
Lucifer yazdı:
Bu bakteri hemen hemen bir çok insanda olan b grubu streptokok diye biliyorum. İlişki sıklığı çok olan birisi isen genital bölgede ve kadın vajinasında çok rastlanan bir bakteri diye okumuştum. Sende de olması çok doğal olur çok eşli isen. Durumun da iyi ise hiç bulaşma derim.
Hep korunuyordum son 1 senedir. 1 senedir ilk defa üredi ve kültürü 2 kere tekrarladım 2 kere üredi. @kadir abi ne kullanmamı tavsiye edersiniz? İbrahim Halil Hoca 2 kutu Tavanic uygun gördü ama Kinolon'dan çekiniyorum... Ne tavsiye edersiniz?
Kardesim tavsiyeden ziyade antibiogram sonucundaki duyarli antibiyotigi kullanman gerekir.
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

kadir yazdı:
Lucifer yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: Bu bakteri hemen hemen bir çok insanda olan b grubu streptokok diye biliyorum. İlişki sıklığı çok olan birisi isen genital bölgede ve kadın vajinasında çok rastlanan bir bakteri diye okumuştum. Sende de olması çok doğal olur çok eşli isen. Durumun da iyi ise hiç bulaşma derim.
Kardesim tavsiyeden ziyade antibiogram sonucundaki duyarli antibiyotigi kullanman gerekir.
https://prnt.sc/tbwdjd antibiyogramım. Amoksisilin’e de duyarlı. Ama prostatı antibiyotiklerin penetre etme durumu kafamı kurcalayan @kadir abi. Biliyorum Tavanic alırsam kesin öldürürüm gibi ama çok çekiniyorum kinolonlardan.
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

modjo yazdı:
Lucifer yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: Bu bakteri hemen hemen bir çok insanda olan b grubu streptokok diye biliyorum. İlişki sıklığı çok olan birisi isen genital bölgede ve kadın vajinasında çok rastlanan bir bakteri diye okumuştum. Sende de olması çok doğal olur çok eşli isen. Durumun da iyi ise hiç bulaşma derim.
Gurup b Strep türleri bellidir kültürde mi üredi sende yoksa pcr dami. Bu çok önemli pcr ise kullanacağın ilaç belli değil, çünkü alt suşu belli değil kültür ve antibiyogram göre ilaç kullan boşa ant. Almamış olursun. Hatta semptom yoksa kalsın.
Abi pcr’da strep tespit edildi ama virülansı düşük tabi suşu belli deil. Kültürde de üredi belki kontaminasyondur dedim. Tekrarladım yine üredi. 1-2 (nadir) lökositim var.

Antibiyogram ise: https://prnt.sc/tbwdjd

Halil İbrahim Hoca 2 kutu tavanic uygun gördü. Ama çekiniyorum kinolonlardan... Amoksisilin’e bile duyarlıyken acaba gerçekten gerekli mi 2 kutu tavanic.

Semptom yok. Semptom 0. Ama bugün sıfır! Yarın?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lucifer yazdı:
kadir yazdı:
Lucifer yazdı:
https://prnt.sc/tbwdjd antibiyogramım. Amoksisilin’e de duyarlı. Ama prostatı antibiyotiklerin penetre etme durumu kafamı kurcalayan @kadir abi. Biliyorum Tavanic alırsam kesin öldürürüm gibi ama çok çekiniyorum kinolonlardan.
Kardeşim, kinolon kullanmak istemiyorsan bu patojene et etkili antibiyotigin penisilin oldugu yaziyor bilimsel makalelerde, bunu kullanabilirsin. Anribiograminda var.