Tekrar nüks mü yaşıyorum acaba

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Prostaq
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Tekrar nüks mü yaşıyorum acaba

Mesaj gönderen Prostaq »

Bayadır girmiyordum foruma ben son 1 yılda %95 iyi bir hasta idim
Dün alt karın ağrısı şişkinlik ve bunun akabininde haliyle idrarda sıklık sancı ve makatta sancı arttı tam emin değilim nüks yasadigimdan ama öyle gözüküyor bakalım insAllah tekrar nüks yaşamıyorum dur çünkü hastalığı atlatmış idim herkese iyi forumlar arkadaşlar çok şükür halimize isyan etmiyoruz :)
Prostaq

Re: Tekrar nüks mü yaşıyorum acaba

Mesaj gönderen Prostaq »

Nüks yasiyorsam eğer nedeni ni artık kesin olarak biliyorum mastürbasyon ve penisi sıkmak , bunun akabininde ne hikmektese dün 1 tabak yoğurda 2 kapsül probiyotik döktüm bağışıklığı güçlendirmek adına ertesi gün böyle oldum çok garip neye yoracagimi şaşırdım valla bu kafayı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostaq yazdı:Nüks yasiyorsam eğer nedeni ni artık kesin olarak biliyorum mastürbasyon ve penisi sıkmak , bunun akabininde ne hikmektese dün 1 tabak yoğurda 2 kapsül probiyotik döktüm bağışıklığı güçlendirmek adına ertesi gün böyle oldum çok garip neye yoracagimi şaşırdım valla bu kafayı
Penisi sıkmak prostatta geri basınç olusturur. Buda skarlarin acılmasina neden olur. İnflamasyon olusturur lokosit artar.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

kadir yazdı:
Prostaq yazdı:Nüks yasiyorsam eğer nedeni ni artık kesin olarak biliyorum mastürbasyon ve penisi sıkmak , bunun akabininde ne hikmektese dün 1 tabak yoğurda 2 kapsül probiyotik döktüm bağışıklığı güçlendirmek adına ertesi gün böyle oldum çok garip neye yoracagimi şaşırdım valla bu kafayı
Penisi sıkmak prostatta geri basınç olusturur. Buda skarlarin acılmasina neden olur. İnflamasyon olusturur lokosit artar.
Benim belirtiler ilk başladığında böyle başladı işte. Sonra geçer gibi oldu, 1 ay sonra patlak verdi.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Bende 2 senedır nuksetmıyordu iyiydim sonra yanlıs bır cınsel ılıskıye girdim ondan sonra hafif yanmalar basladı akabinde hemen temizlemek adına antıbıyotıge sarıldım ama nafile ıgne antıbıyotık fayda etmedi bu hastalığın en buyuk ılacı sabır ve dengeli beslenip spor yapmak bunu bilir bunu soylerım gerısı hep gecıcı yontem bence
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Prostatx33 yazdı:Bende 2 senedır nuksetmıyordu iyiydim sonra yanlıs bır cınsel ılıskıye girdim ondan sonra hafif yanmalar basladı akabinde hemen temizlemek adına antıbıyotıge sarıldım ama nafile ıgne antıbıyotık fayda etmedi bu hastalığın en buyuk ılacı sabır ve dengeli beslenip spor yapmak bunu bilir bunu soylerım gerısı hep gecıcı yontem bence
Yanlis iliski derken esimle korumasız iliskiye girse de yine nukseder mi ki
Prostatx33

Eşiniz temizse yani herhangi bir enfeksiyon yoksa vucudunda zannetmiyorum ama ben bır kere girmedim ılıskıye bır kac kere girdim birde kendini belli etti gelmeden 2hafta once vucud da zaten bakteriler var opustuk ten sonra bile 80mılyon bakteri gırıyor vucuda onemlı olan onlemınızı almanız genelde kondomla yapın bu ısı ancak esınızde sıkıntı yoksa gonlunuz rahat olsun
Cihan1212

Esinizle girmediniz anladigim kadariyla ondan olmus
Prostatx33

Cihan1212 yazdı:Esinizle girmediniz anladigim kadariyla ondan olmus
Maalesef kardesım ders oldu ıyı bır ders
Cihan1212

Insallah yine atlatirsin kardesim. Riskten uzak durmak gerek
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

daha önce forumda çokça söyledik. prostatit hastaları hayatları boyunca sürekli kontrollü yaşamak zorundadır. prostatit, gastrit gibidir. dikkat etmezseniz nüks yaşarsınız. tabii herkes aynı şeyden nüks yaşamaz. bunu da kişi kendisi tecrübe edecek.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Prostatx33 yazdı:Bende 2 senedır nuksetmıyordu iyiydim sonra yanlıs bır cınsel ılıskıye girdim ondan sonra hafif yanmalar basladı akabinde hemen temizlemek adına antıbıyotıge sarıldım ama nafile ıgne antıbıyotık fayda etmedi bu hastalığın en buyuk ılacı sabır ve dengeli beslenip spor yapmak bunu bilir bunu soylerım gerısı hep gecıcı yontem bence
2 sene nasil nuksetmeden iyi oldunuz ?
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Evet arkadaşlar bugün kendi notumu verdim tekrar nüks yaşıyorum başta kadir abi olmak üzere bilgilendirdiginiz için teşekkürler ben bu hastalığı atlattım yine atlatirim çünkü savaşmasini öğrendim son 1 yılda dediğim gibi belirti 0 hicbirseyim yok idi mast olayını geçtim ben bu sorunun dün yogurta 2 kapsül toz döktüm ve içtim ertesi gün böyle oldum bundan olduğuna kanaat getiriyorum ben bu hastalığı atlatırken PCR falan lökosit o olaylara hiç girmedim inanın kendi kendine geçmişti vücut kendini yeniliyor yine yeniler tabi bunlara ek olarak bu hastalığı 2. Kez nüks yaşamış biri olarak değerli abim kadir abi ve hastalıkla ilgili tecrübe edinmiş kişiler bu aşamada yol gösterirse müteşekkir olurum saygılar
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Şuanki belirtiler ilk zamanki gibi yine alt karın ağrısı buna bağlı makatta zonklama vs vs
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Beni bilen bilir ben bu hastalığı hat safhada yaşayıp atlatmış biri idim kan isemeye kadar olmuştu bende
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

nefessizkesersapi yazdı:
Prostaq yazdı:Evet arkadaşlar bugün kendi notumu verdim tekrar nüks yaşıyorum başta kadir abi olmak üzere bilgilendirdiginiz için teşekkürler ben bu hastalığı atlattım yine atlatirim çünkü savaşmasini öğrendim son 1 yılda dediğim gibi belirti 0 hicbirseyim yok idi mast olayını geçtim ben bu sorunun dün yogurta 2 kapsül toz döktüm ve içtim ertesi gün böyle oldum bundan olduğuna kanaat getiriyorum ben bu hastalığı atlatırken PCR falan lökosit o olaylara hiç girmedim inanın kendi kendine geçmişti vücut kendini yeniliyor yine yeniler tabi bunlara ek olarak bu hastalığı 2. Kez nüks yaşamış biri olarak değerli abim kadir abi ve hastalıkla ilgili tecrübe edinmiş kişiler bu aşamada yol gösterirse müteşekkir olurum saygılar
neden kapsülü açıyorsunuz? direkt kapsülle tüketiyorum tek doz..
Bende öyle yapıyor idim hocam probiyotik yoğurda koymamin amacı etkisi artsın diye ama bunun bu denli sıkıntı yaratacağına da inanmak istemiyorum çünkü probiyotik yoğurtlar veya normal yoğurda probiyotik 1-2 kapsül konuluyor zaten daha faydalı olması için bilemedim vallahi gün geçtikçe göreceğiz plasebo etkisi mi gerçek bir nüks mü bakalım
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Şunu hiç yaptırmadım kolonoskopi....
Bunu yaptıran varmı ben bu hastalığın bağırsakla ilişkisi olduğuna inanıyorum
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Ayriyeten şuan kullandığım takviyeler vardı
Vonka marka Alpha lipoic acid
Ve natures supreme 5b probiotic bunları vitaminler sitesinden aldım 1 hafta önce
Ve bunlarla da ilişkisi olduğuna inanıyorum çünkü bunları kullanmaya başladıktan sonra da oldu bunlarıda şimdilik bırakıyorum bakalım takdir ilahi Allah'ın
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Az önce biryerde okudum probiyotik te aşırı kaçmak vücuda savaş açmak gibi imiş yani biz probiyotiği gereğinden fazla kullandığımızda vücuda savaş açmış gibi zararlı bakteriler çok fazla ölüyor bunun sonucunda vücuda çok sayıda toksin bırakıyor arastirmama göre belirtileri benimki ile uyuşuyor
Alt karın ağrısı ,şişkinlik, hazımsızlık, makatta zorlanma
Bunlar 1 ila 3 gün yada 1 hafta içerisinde geçeceği yazıyor vücuttan toksinleri diski ve idrar yolu ile attikca inşallah öyledir bende böyle düşünmeye başladım şimdi Bayadir probiyotik almıyorduk bayada abandım bunlar doğru olabilir çünkü ben %100 e yakın iyiydim
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

nefessizkesersapi yazdı:
nefessizkesersapi yazdı:
Prostaq yazdı:Şunu hiç yaptırmadım kolonoskopi....
Bunu yaptıran varmı ben bu hastalığın bağırsakla ilişkisi olduğuna inanıyorum
Kolonoskopiden ziyade retroskopi öneririm. 20 cm lik bi metal sokuyorlar kolonoskopi 80 cm sokuyorlar. Rektal bölge iin retroskopi yeterli geliyor.
İsmi rektoskopi bu arada :) yanıltmayım
Bakacağız ama kolonoskopi daha iyi diye bilirim tüm bağırsak görüntüleniyor
Ve bu hastalığı ilk yendiğimde bana en çok fayda sağlayan şey neydi diye sorsanız cevabı kesinlikle sıcak havlu olurdu
Evet sadece sıcak havlu ilginç ama çok faydalı :)
Bir yüz havlusunu sıcak su ile nemlendirin bunu tam göbek deliği altına yerleştirin yani penis kokü ile göbek deliği az üstüne olacak şekilde havlunun donunuzdan düşmemesi için baksirla baskilayin bunu her gün yapın sonra bana dua edersiniz tonla aldığınız ilaçtan daha pratik bir tedavi :)
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Şuan tekrar bu başlangıç tedavime basladim cidden çok rahatlattı beni
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Havlunun sıcaklığı 10 dk da bir bitiyor tekrar sıcak su ile nemlendirin tekrar yerleştirin inanın çok rahatlayacaksiniz
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Aklıma gelmişken birde sabahları aç karna sıcak su için bu zararlı bakterileri nispeten yok edecektir
Bu ikisini neden söylüyorum çünkü ben yaşadım çektim ve işe yarar tecrübelerim korkmuyorum çünkü hastalıkla baş edebiliyorum bu 2. Sı nüks mü degilmi bilmiyorum nüksse bile fazla sürmeyecektir bu 2 altın tedavim bana yeterde arttarda
Sadece bağırsakta bir sorun varmı yokmu diye belki ilerde kolonoskopi yaptırabilirim
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Önemli not ! Havlu yöntemimi uygulayacak kisilerde apandisit rahatsızlığı var ise dikkat etsin sorun yaratabilir onlarda
Bende apandisit te var küçükken ameliyatını olmuştum bende sorun olmuyor diye sizde sorun olmayacağının göstergesi değildir saygılar
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

Kısa ve öz siz hastalıktan değil
Hastalık sizden korksun
Ben her sabah aç karna sıcak suyu içerken şimdi senin canına okudum diye içtim
Aynı şekilde sıcak havlu yöntemide hastalık benden korksun
Herkese şifalar diliyorum