BAKTERİNİN BİRİ BİTİYOR DİGERİ ÇIKIYOR

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

BAKTERİNİN BİRİ BİTİYOR DİGERİ ÇIKIYOR

Mesaj gönderen Ali1453 »

Mrb Arkadaşlar bu nasıl bir bakteridirki bir bitmeden öteki çıkıyor 1. koagülaz negatif stap bitti
2. Alfa hemolitik step bitti
3. stap epidermis bitti
4. enterekok faecalis bitti

....220 serum
....200 kutudan fazla oral tablet
Şimdi bomba haber ??? stap hominis
Ve ikinci bomba haber??? strep gallolytcus
... Şaşırdım. Ne yapacağımı bilmiyorum Enfeksiyoncuda bıktı. Aldır kurtul diyor nereye kadar böyle yapacagız dedi.Yeni serum ve oral tedavim 30 targocid serum akabinde stafine oral tabet ve baktırim fort 1 hafta sonra tabletler değişecek. ne yapacagımı bilemiyorum Ama bulaş olmadıgına kesinlikle eminim.Çünkü mesut tül prostat msj çok temiz bir şekilse aldı düzen lab ise özellikle konuştum dr beyle çok dikkatli inceledik dedi
...NOT orta düzeyde üredi lokosit yokkkkk
Pablos

Re: BAKTERİNİN BİRİ BİTİYOR DİGERİ ÇIKIYOR

Mesaj gönderen Pablos »

Hocam cinsel öykü varmıydı?
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

biz boşa bakteri aramayın derken bundan bahsediyorduk işte.
bakterinin biri biter biri başlar.
esas olan enfeksiyonu bitirmektir.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

bu arkadaş da oral kurbanı 3 ay hastanede yattı yanılmıyorsam. bu kadar ilaç neyin nesi ya. bir süre kullandın geçmedi ara ara geçmedi ise ki geçer illaki bırak arkadaş ya. 500 tane ilaç alınca hayatına nasıl devam edeceksin biz 10 kutu ilaçla ölürmüyüz diye hesap yapıyoruz
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Saklanıyorlar abi. İşin acı kısmı ise bizde enfeksiyon da bitmiyor belli bir yere lokalize olduklarında. Senin yine iyi, yaşın müsait, alırlar. Bizde almıyorlar da. Doktorlara söylüyorum ben istemiyorum böyle bir cinselliği de cinsel hayatı da, insanlar neler yapıyor da bu belaya bulaşmıyor, yine de almıyorlar. Ee ne yapacağız diyorsun, üstü kapalı şekilde sürüneceksin diyorlar. Ee, kardeşim diyorum, benim zaten yaşım geçmiş, içinde bulunduğum şartlar belli, cinsel yaşamım zaten olmayacak bu saatten sonra pek diyorsun, aseksüel olamaz mıyım bu saatten sonra diyorsun, olacaksan da ağrılarla olacaksın diyorlar. Acı ama kaderimiz bu. Ağustos’ta 1 sene olacak ve ben de bu durumdan çok sıkıldım. En azından alın şunu da hayatıma odaklanayım diyorum, yok. Alkol yok, sürekli dikkat et, envai çeşit antibiyotik ve takviye al, karaciğer ve böbreklerin anasını ağlat, yine elde var sıfır. Ne anladım ben bu işten.
Targocid

Sosyal hayatın sıfır olduğu gerçeğini saymıyorum bile.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Ali1453 yazdı:Mrb Arkadaşlar bu nasıl bir bakteridirki bir bitmeden öteki çıkıyor 1. koagülaz negatif stap bitti
3. stap epidermis bitti

....220 serum
... Şaşırdım. Ne yapacağımı bilmiyorum Enfeksiyoncuda bıktı. Aldır kurtul diyor nereye kadar böyle yapacagız dedi.Yeni serum ve oral tedavim 30 targocid serum akabinde stafine oral tabet ve baktırim fort 1 hafta sonra tabletler değişecek. ne yapacagımı bilemiyorum Ama bulaş olmadıgına kesinlikle eminim.Çünkü mesut tül prostat msj çok temiz bir şekilse aldı düzen lab ise özellikle konuştum dr beyle çok dikkatli inceledik dedi
Üstad lökosit Yok demişsin ben düzen laba verdiğim örnekte de lökosit çok az demişlerdi , Zafer hocaua gittim lökosit 15 çıktı yani gram boyama yöntemi ile cam lama alıp incelenmesi farkı var
Targocid

Keşke, yeni üyeler konu sahiplerinin geçmiş tedavilerin ve göründükleri doktorların açıklamalarını yaptığı konuları okusalar...
freddy310
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen freddy310 »

Benim cinsel geçmişim yok mesela, hastalığım üşüttüğümde sık sık idrara çıkmam sonrası oldu. Tahminimce önce idrar yolu enfeksiyonu oldum, sonra baskılı işemeden idrar prostata geri kaçtı ve enfeksiyon oldu. Cinsel geçmişi olanların durumu daha kötü sanırım.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Yazık ya bu kadar antibiyotige vucud napsın, bence cok farklı bi rahatsızlık bakteriler tek basına bunxa sebep oldugunu düşünmüyorum adam cinsel yolla mikrop kapıyor ilaç alıyor 1-2 atlatıyor aynı şekildede sistit olanlarda bu hastalık bambaşka bi olay arkadaşlar
crunkstar

freddy310 yazdı:Benim cinsel geçmişim yok mesela, hastalığım üşüttüğümde sık sık idrara çıkmam sonrası oldu. Tahminimce önce idrar yolu enfeksiyonu oldum, sonra baskılı işemeden idrar prostata geri kaçtı ve enfeksiyon oldu. Cinsel geçmişi olanların durumu daha kötü sanırım.
bence de kendiliğinden olanların daha kötü. biz bir gün er yada geç bu bakteriden kurtuldugumuzda vücutta bu hastalığa meğilli bir sorun kalmayacak. ufak tefek şikayetler kalsa bile. ama siz her üşüttüğünüzde ya aynı sorun olursa ne olacak ? ben temas kaynaklı hastalık kaptım. her ilac kullandıgımda şikayetlerim yok denecek kadar azalıyor. nerden kaptıgını bilmeyenler genelde ilactan fayda da görmüyor. görse de çok az görüyor. iki tarafın işide zor. o kötü bu kolay diye bişey yok.
freddy310

crunkstar yazdı:
freddy310 yazdı:Benim cinsel geçmişim yok mesela, hastalığım üşüttüğümde sık sık idrara çıkmam sonrası oldu. Tahminimce önce idrar yolu enfeksiyonu oldum, sonra baskılı işemeden idrar prostata geri kaçtı ve enfeksiyon oldu. Cinsel geçmişi olanların durumu daha kötü sanırım.
bence de kendiliğinden olanların daha kötü. biz bir gün er yada geç bu bakteriden kurtuldugumuzda vücutta bu hastalığa meğilli bir sorun kalmayacak. ufak tefek şikayetler kalsa bile. ama siz her üşüttüğünüzde ya aynı sorun olursa ne olacak ? ben temas kaynaklı hastalık kaptım. her ilac kullandıgımda şikayetlerim yok denecek kadar azalıyor. nerden kaptıgını bilmeyenler genelde ilactan fayda da görmüyor. görse de çok az görüyor. iki tarafın işide zor. o kötü bu kolay diye bişey yok.
Yanlış anladınız sanırım. Non-bakteriyel, yani pelvik ağrı odaklı tip bana kalırsa en kötüsü.
Benimki bu değil. Ama cinsel yolla da bulaşmadı. Sadece 2 şekilde bulaşmıyor. İdrar yolu enfeksiyonu olduğunuzda baskılı idrar yaparsanız idrarın bir kısmı prostata kaçabiliyor ve enfeksiyon başlayabiliyor. Benimki bu şekilde oldu. Bendeki sorun da üretral yani. Ayrıca ben antibiyotikten fayda gördüm.
Gardnerellaci

Mesaj gönderen Gardnerellaci »

Ali1453 yazdı:Mrb Arkadaşlar bu nasıl bir bakteridirki bir bitmeden öteki çıkıyor 1. koagülaz negatif stap bitti
3. stap epidermis bitti

....220 serum
Dostum bu saydığın bakteriler cinsel yolla bulaşan hastalıklar testlerinde olmayan ama cinsel yolla bulaşan bakteriler mi ? ben std10pcr yaptırmıştım mavide test içeriğinde bunlar yok, stap-strep gibi terimler ne anlam ifade ediyor ağız florasıyla ilgili mi ?
crunkstar

Gardnerellaci kardeşim std10 dediğin multiplex pcr de labaratuvara göre 10-15 belirgin hastalık cıkar. bunlar ise bakteri patojen. bunlarda adroflora 551 testinden ya akıntı üzerinden yada ürolog tarafından cıkarılmış prostat sıvısını labaratuvara götürerek yapılan testlerde çıkar. ama en garantisi ürolog tarafından cama alınan sıvı üzerinden çıkar. tabi bu bakteri pozitif oldugunu garantilemek icin 3 test şart deniliyor. bende bi ara cok kafa yordum ama. bakteriyi bulmadan şikayetlerim üzerinden tedavi olmak bana şuan makul geliyor. millet 200 ilac yutup ölmemişse bende bi 70 80 olunca düzlmezsem düşünürüm. sonrasını. bakteriyi bulanla lokosit ölçülen adamlarla aynı tedavileri alıyorum bu şekilde de. 5 tane ilac var zaten. çok aşağı yukarı çekiştirmek hurafe oluyor. kurtulamayacak adam 400 ilacla da kurtulamıyoruz oku oku oku aynı hikayeler.
Targocid

nefessizkesersapi yazdı:Arkadaşlar yeni başlık açmak istemedim.
Düzenlaba prostat sıvısı kültürü ve semen kültürü verdim bugün.
4 gün bekletin testi dedim kabul ettiler. Sizce doğru bü hamle mi?
Cumartesi günü lab açık olduğu için baksınlar diye planladım. 5 desem pazar olcaktı, 6 desem bilemedim, sabredemem diye...
Zafer hoca 3 iğne-1 kutu levonat verdi, Halil hoca Monurol şase verdi. En büyük sorun makat içinde bişey yanıyor ve makat felaket kaşınıyor. Parazitsel bir durum olabilir mi? Prostat masajı yapan doktorlar prostatın durumu çok çok iyi diyorlar. Halil hoca sıkıntın prostatit olmayabilir dedi. Genel Cerrehsal bir durum olabilir diye düşündü...Makat bölgesi için mr görüntüleme yaptırcam. Echomardan randevu aldım. Arkasından sonuçla genel cerraha gidip, endorektal usg ve retroskopi tarzı şeylerle arattırcam sorunu. Görüşleriniz neler?
Bakteri arayışına devam et. Lökosit az çıkıyorsa Zafer Hoca’dan iyi bir tedavi alamazsın. Bahsettiğin semptom prostatit semptomu zaten, o dediklerini bana 1 senedir söylüyorlar ama nafile. Enfeksiyonlu kısım arkada ise nispeten daha şanslısın. Ön tarafta olunca, hiç çekilmiyor.
Targocid

nefessizkesersapi yazdı:Yoksa algoloji bölümü çatısı altında problemi yürütmeye geçebilirim. Sünür blokajına kadar araştırıyorum.
Bunu geçirebilecek bir yöntem bulursan bize de bildir lütfen. Algoloji ile ben de görüştüm. O bölgeye bir tek işlemi dedikleri işlemi yapabiliriz dedi. Onun da aldırmaktan farkı yokmuş zaten.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

nefessizkesersapi yazdı:
Pablos yazdı:Hocam cinsel öykü varmıydı?
10 kişiden 8-9 u cinsel öykü kaynaklı yakalanıyor kardeşim. Cinsel öyküsü olmayanlarda daha hafif seyrediyor yanma falan olmuyor gibi.
Bende ilişki hiç olmadı hafif seyretmiyor kardeşim maalesef :oops:
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Kardeşim bende senin gibiyim ama pelvik ağrısı ve bulantı çok kötü yapıyor bazen dayanamıyorum :oops:
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

asosyal yazdı:
Kardeşim bende senin gibiyim ama pelvik ağrısı ve bulantı çok kötü yapıyor bazen dayanamıyorum :oops:
Hocam seni yıllardır bilirim burda eskiye oranla nasılsın
freddy310

asosyal yazdı:
Pelvik ağrı fena bir şey ya. Bende bir haftadır olmuyordu da dikkat etmedim pek kendime, başladı yine. Durumun nasıl hocam genel olarak?
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

efervesan yazdı:
asosyal yazdı:
6 aydır arada olur geçerdi ama 2 haftadır sıkıntı yaşıyorum kardeşim. Anlamadim nasıl bi hastalık :oops:
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

asosyal yazdı:
efervesan yazdı:
asosyal yazdı: Kardeşim bende senin gibiyim ama pelvik ağrısı ve bulantı çok kötü yapıyor bazen dayanamıyorum :oops:
6 aydır arada olur geçerdi ama 2 haftadır sıkıntı yaşıyorum kardeşim. Anlamadim nasıl bi hastalık :oops:
Kendim den bir örnek vereyim kendi iş yerimde be zmn çay içsem bi huzursuzluk başlıyor artık suyundan mı çayından mı nedendir bilinmez o hesap kendini takip et belki rutin fark etmediğin bşr şey tadını kaçırıyordur gerekirse yaz hatta bi Excel tablosu oluştur
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

efervesan yazdı:
asosyal yazdı:
efervesan yazdı: Hocam seni yıllardır bilirim burda eskiye oranla nasılsın
Kendim den bir örnek vereyim kendi iş yerimde be zmn çay içsem bi huzursuzluk başlıyor artık suyundan mı çayından mı nedendir bilinmez o hesap kendini takip et belki rutin fark etmediğin bşr şey tadını kaçırıyordur gerekirse yaz hatta bi Excel tablosu oluştur
O kadar bunaldim artik yıllardır çekiyorum bu illeti ilaç tedavisi ile düzeldiğini de biliyorum. Hatta geçen hafta cuma doktora gittim igne+hap verdi ama bana mısın demi bu sabah bitti son iğne nefret ettim artik
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

nefessizkesersapi yazdı:
asosyal yazdı:
efervesan yazdı: Kendim den bir örnek vereyim kendi iş yerimde be zmn çay içsem bi huzursuzluk başlıyor artık suyundan mı çayından mı nedendir bilinmez o hesap kendini takip et belki rutin fark etmediğin bşr şey tadını kaçırıyordur gerekirse yaz hatta bi Excel tablosu oluştur
O kadar bunaldim artik yıllardır çekiyorum bu illeti ilaç tedavisi ile düzeldiğini de biliyorum. Hatta geçen hafta cuma doktora gittim igne+hap verdi ama bana mısın demi bu sabah bitti son iğne nefret ettim artik
kaç iğne verdiler kardeşim? hap olarak ne kullanıyorsun :(
şimdiye kadar kaç ilaç kullanmıştırsın acaba? allah yardımcımız olsun :cry:
ben bu yanmalarım yüzünden psikolojimi yeniden bozdum :(
ama şu andan itibaren başkaldırcam yanmam olsa bile..
30 iğne bi o kadar tablet kullandım baskıladım geri geldi hep..ben de bıkıyorum yavaştan
Sayısını unuttum 13 yıllık hastayım sen düşün :oops: Amikozit ve cipro verdi bana
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

nefessizkesersapi yazdı:
asosyal yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: kaç iğne verdiler kardeşim? hap olarak ne kullanıyorsun :(
şimdiye kadar kaç ilaç kullanmıştırsın acaba? allah yardımcımız olsun :cry:
ben bu yanmalarım yüzünden psikolojimi yeniden bozdum :(
ama şu andan itibaren başkaldırcam yanmam olsa bile..
30 iğne bi o kadar tablet kullandım baskıladım geri geldi hep..ben de bıkıyorum yavaştan
Sayısını unuttum 13 yıllık hastayım sen düşün :oops: Amikozit ve cipro verdi bana
probiyotik kullanın karın altı ağrınız varmıs belki ondandır güzel kardeşim abim :(
Kullanıyorum. Çok teşekkür ederim