İltihaplı Prostat (Prostatit) ve Yaşadığım Diğer Rahatsızlıklar Hk.

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: İltihaplı Prostat (Prostatit) ve Yaşadığım Diğer Rahatsızlıklar Hk.

Mesaj gönderen red »

hepten yazdı:
red yazdı:mesela iyileşemeyenlerin bazıları önüne gelen antibiyotiği uzun süreler aralıksız kullanan insanlar.
her antibiyotiği bol bol kullanmak her şeyi denemek anlamına gelmez.
aksine bağışıklığı çökerterek vücudu enfeksiyona açık hale getirirsiniz.
prostatitte yaptıklarınız kadar yapmamanız gerekenler de önemlidir.
siz siz olun antibiyotiklere batıl bir inanış gibi sarılmayın.
red....
ben önceden özellikle İstanbul'da yaşayan prostatit hastalarının çok şanslı olduğunu düşünüyordum.
düşünsene bi nüks yaşasan yada nüks yaşadığını düşünsen hemen doktora gidip kontrol olabiliyorsun ve ilaç alabiliyorsun.
geçen sene ağır semptomlar yaşadığım zaman okuldan dolayı, tedavi olduğum doktorun yanına gidememiştim.
doktora ve haliyle ilaca ulaşamadığım için yaşadığım şehire ve hayata lanet ederek dolaştım bir süre.

şimdi düşünüyorum da eğer İstanbul da yaşıyor olsaydım yada benimle ilgilenebilecek bi doktorun olduğu şehirde yaşıyor olsaydım şuan çok büyük ihtimalle şimdiki durumumda olamayacaktım çünkü o zaman doktorun yanına gitmiş olsam lökosit kim bilir kaç çıkacaktı, lökosit çıkmasa bile kesinlikle hocadan antibiyotik iğne yazmasını isteyecektim.....antibiyotik tamam lökositi düşürdü ama semptomlarıma fayda etmedi, ben kendime dikkat etmeye çalıştım bi süre.
kendi adıma konuşacak olursam lökositim olması gerekenden fazla çıksa bile antibiyotik kullanmaya ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum hele ki şüpheli cinsel geçmişim olmasına rağmen kültür, bakteri olaylarını kendi açımdan tamamen boş buluyorum.
iyi sayılırım ama bu şansına olmadı....bazı şeyleri çok fazla zorladım, forumda okuduğum şeyleri kafamda muhakeme etmeye çalıştım....doktorlardan antibiyotiklerden fazla medet ummadım zaten orası ayrı bir olay...
sözün özü iyiki doktora gidememişim ve antibiyotik kullanamamışım

tamamen düzeldim mi düzelmedim ama kafam düzeldi.
psikolojik olarak zayıf değilim artık.
en memnun olduğum şey ise '' nüks yaşarsam ve doktora gidecek fırsat bulamazsam ne bok yiyecem '' olayından kurtulmak oldu. nüks yaşasamda ölüp bitsemde doktora gidecek zorunluluğu kendimde hissetmiyorum artık.
yarınları düşünmeden kafaya göre yaşamak en iyisi benim için
bu yazıyı alıp forumun girişine yapıştırmak lazım. her gelen bir kere okusun diye.
yarın gitsem lökosit ölçtürsem bende de lökosit çıkar belki.
ama ben de ihtiyaç duymuyorum buna.
bir kere enfeksiyonu bastırdık. artık bu tekrar ediyorsa zaman zaman, tıpkı diğer kronik hastalıklar (orta kulak iltihabı, sinüzit, vb.) gibi acele etmeyip bir süre sabretmek gerekiyor.
bu hastalık ciddi rahatsızlıklar yaratmadığı sürece tekrar tekrar antibiyotik almanın da bir anlamı yoktur.
hayatın olağan akışına bırakmak da tedavinin bir parçası..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nefessizkesersapi yazdı:
red yazdı:
hepten yazdı:
red....
ben önceden özellikle İstanbul'da yaşayan prostatit hastalarının çok şanslı olduğunu düşünüyordum.
düşünsene bi nüks yaşasan yada nüks yaşadığını düşünsen hemen doktora gidip kontrol olabiliyorsun ve ilaç alabiliyorsun.
geçen sene ağır semptomlar yaşadığım zaman okuldan dolayı, tedavi olduğum doktorun yanına gidememiştim.
doktora ve haliyle ilaca ulaşamadığım için yaşadığım şehire ve hayata lanet ederek dolaştım bir süre.

şimdi düşünüyorum da eğer İstanbul da yaşıyor olsaydım yada benimle ilgilenebilecek bi doktorun olduğu şehirde yaşıyor olsaydım şuan çok büyük ihtimalle şimdiki durumumda olamayacaktım çünkü o zaman doktorun yanına gitmiş olsam lökosit kim bilir kaç çıkacaktı, lökosit çıkmasa bile kesinlikle hocadan antibiyotik iğne yazmasını isteyecektim.....antibiyotik tamam lökositi düşürdü ama semptomlarıma fayda etmedi, ben kendime dikkat etmeye çalıştım bi süre.
kendi adıma konuşacak olursam lökositim olması gerekenden fazla çıksa bile antibiyotik kullanmaya ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum hele ki şüpheli cinsel geçmişim olmasına rağmen kültür, bakteri olaylarını kendi açımdan tamamen boş buluyorum.
iyi sayılırım ama bu şansına olmadı....bazı şeyleri çok fazla zorladım, forumda okuduğum şeyleri kafamda muhakeme etmeye çalıştım....doktorlardan antibiyotiklerden fazla medet ummadım zaten orası ayrı bir olay...
sözün özü iyiki doktora gidememişim ve antibiyotik kullanamamışım

tamamen düzeldim mi düzelmedim ama kafam düzeldi.
psikolojik olarak zayıf değilim artık.
en memnun olduğum şey ise '' nüks yaşarsam ve doktora gidecek fırsat bulamazsam ne bok yiyecem '' olayından kurtulmak oldu. nüks yaşasamda ölüp bitsemde doktora gidecek zorunluluğu kendimde hissetmiyorum artık.
yarınları düşünmeden kafaya göre yaşamak en iyisi benim için
bu yazıyı alıp forumun girişine yapıştırmak lazım. her gelen bir kere okusun diye.
yarın gitsem lökosit ölçtürsem bende de lökosit çıkar belki.
ama ben de ihtiyaç duymuyorum buna.
bir kere enfeksiyonu bastırdık. artık bu tekrar ediyorsa zaman zaman, tıpkı diğer kronik hastalıklar (orta kulak iltihabı, sinüzit, vb.) gibi acele etmeyip bir süre sabretmek gerekiyor.
bu hastalık ciddi rahatsızlıklar yaratmadığı sürece tekrar tekrar antibiyotik almanın da bir anlamı yoktur.
hayatın olağan akışına bırakmak da tedavinin bir parçası..
Red haklisin bisey demiyorum ama 6-7 gundur alev topu vardi kicimda ve penis basim efsane yaniyordu.
Bazi hastalar cidden sanslilar agri sizi yasamiyorlar. Cinsel problemler, sık idrar falan yasıyorlar.
Bu makattaki ve penisteki yanmalar ızdırap gibi oturup bekledim 3 gün 4. gün dayanamadım yani :(
Herkeste aynı seyretmiyor be güzel kardeşim :(
Basit ağrılar olsa dayanırım ama yanma olayı çok kötü.Kızgın yağ dökülmüş gibi :(
Çok üzülüyorum nüks yaşadığım için :(
Kronik prostatitte zaten zaman zaman nuks yasamak olagan bir durumdur. Bu hastaligin dogasinda var. Hemen pat diye gecmiyor zaten. Tedaviden sonra yine nuks yasayabilirsiniz. Bunun caresi var. Eskisi gibi fazla antibiyotik kullanilmadan nuks olayini baskilayabiliyorsunuz. Uzulmenize gerek yok. Tedavi takip edildiginde bu hastalik zamanla geciyor kardesim.
crusader

Mesaj gönderen crusader »

kadir yazdı: Kronik prostatitte zaten zaman zaman nuks yasamak olagan bir durumdur. Bu hastaligin dogasinda var. Hemen pat diye gecmiyor zaten. Tedaviden sonra yine nuks yasayabilirsiniz. Bunun caresi var. Eskisi gibi fazla antibiyotik kullanilmadan nuks olayini baskilayabiliyorsunuz. Uzulmenize gerek yok. Tedavi takip edildiginde bu hastalik zamanla geciyor kardesim.
Kadir Bey merhaba,

Forumdaki başlıkları okuyup süreci yaşayan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyorum fakat konu hala benim için çok kompleks ve kafam karışmış durumda. Biraz da kafayı sıyırmamak adına gereğinden fazla okumamaya çalışıyorum. Bulunduğum yerde imkanlar kısıtlı ve sürecin çok başındayım. Türkiye'ye ne zaman döneceğim de belirsiz en iyi ihtimal uçuşlar başlarsa Temmuz başı dönebilirim. Bendeki semptomlar bu h.pylori tedavisi sonrası kullandığım antibiyotikleri bitirdikten sonra başladı, acaba hali hazirda mide ve bağırsaktaki bakteri ve iltihap prostat bölgesine mi geçmiş olabilir mi düşüncesi geliyor aklıma. Sizin genel olarak fikir ve görüşlerinizi almak isterim açıkçası. Selamlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

crusader yazdı:
kadir yazdı: Kronik prostatitte zaten zaman zaman nuks yasamak olagan bir durumdur. Bu hastaligin dogasinda var. Hemen pat diye gecmiyor zaten. Tedaviden sonra yine nuks yasayabilirsiniz. Bunun caresi var. Eskisi gibi fazla antibiyotik kullanilmadan nuks olayini baskilayabiliyorsunuz. Uzulmenize gerek yok. Tedavi takip edildiginde bu hastalik zamanla geciyor kardesim.
Kadir Bey merhaba,

Forumdaki başlıkları okuyup süreci yaşayan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyorum fakat konu hala benim için çok kompleks ve kafam karışmış durumda. Biraz da kafayı sıyırmamak adına gereğinden fazla okumamaya çalışıyorum. Bulunduğum yerde imkanlar kısıtlı ve sürecin çok başındayım. Türkiye'ye ne zaman döneceğim de belirsiz en iyi ihtimal uçuşlar başlarsa Temmuz başı dönebilirim. Bendeki semptomlar bu h.pylori tedavisi sonrası kullandığım antibiyotikleri bitirdikten sonra başladı, acaba hali hazirda mide ve bağırsaktaki bakteri ve iltihap prostat bölgesine mi geçmiş olabilir mi düşüncesi geliyor aklıma. Sizin genel olarak fikir ve görüşlerinizi almak isterim açıkçası. Selamlar.
Antibiyotik kullanimi sonrasinda semptom olusmasi sık olmamakla beraber bazi hastalarda goruluyor. Ben buna uyuyan bakterilerin uyanmasi olarak bakiyorum. Yeterli etkinligi olmayan bir antibiyotik uyuyan bakteriyi ancak uyandirmaya yariyor ve uyandiriyor. Bu sekilde semptomlarin artmasi düsünülebilir. Siz daha once prostatit gecirmis olabilirsiniz. Büyük bir ihtimal kalsifikasyon olusmustur iyilestigi icin. Fakat kalsifikasyon icinde uyuyan nanobakteriler bu gibi durumlarda uyanisa gecerler. Gerekli olan tahlilleri yaptirip duruma gore tedavinize baslamanizi oneririm.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nefessizkesersapi yazdı:
kadir yazdı:
crusader yazdı:
Kadir Bey merhaba,

Antibiyotik kullanimi sonrasinda semptom olusmasi sık olmamakla beraber bazi hastalarda goruluyor. Ben buna uyuyan bakterilerin uyanmasi olarak bakiyorum. Yeterli etkinligi olmayan bir antibiyotik uyuyan bakteriyi ancak uyandirmaya yariyor ve uyandiriyor. Bu sekilde semptomlarin artmasi düsünülebilir. Siz daha once prostatit gecirmis olabilirsiniz. Büyük bir ihtimal kalsifikasyon olusmustur iyilestigi icin. Fakat kalsifikasyon icinde uyuyan nanobakteriler bu gibi durumlarda uyanisa gecerler. Gerekli olan tahlilleri yaptirip duruma gore tedavinize baslamanizi oneririm.
Kadir abi kalsifikasyon varsa iyileşilmiş mi oluyor?
Yoksa henüz iltihap devam mı ediyor demek?
Prostatitin iyilesen yerleri kireclenir buna kalsifikasyon yada skar deriz. Iyilesmeyen bölümleri yada iyilesmeye devam eden bölümleride olabiliyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nefessizkesersapi yazdı:
kadir yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: Kadir abi kalsifikasyon varsa iyileşilmiş mi oluyor?
Yoksa henüz iltihap devam mı ediyor demek?
Prostatitin iyilesen yerleri kireclenir buna kalsifikasyon yada skar deriz. Iyilesmeyen bölümleri yada iyilesmeye devam eden bölümleride olabiliyor.
yani kalsifikasyonu olmayan kişinin prostatında henüz iyileşme yok diyebilir miyiz abi?
Prostatitse evet diyebiliriz.
crusader

kadir yazdı:
crusader yazdı:
Kadir Bey merhaba,

Hocam Merhaba,

Bendeki semptomlarin bagirsak ve mide sorunlari ile baslamasi, akabinde antibiyotik kullanimiyla prostat iltihabina cevirmesi bende Kandida suphesi uyandirdi. Yeme icmeme dikkat etmeme ragmen hala bagirsak ve mide sorunlari da devam ediyor. Burada Kandida testini kan ve diski ornegiyle test eden bir lab buldum, fakat prostat sivisina da bakilmasi sart midir? Sizin konuyla alakali goruslerinizi merak ediyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

crusader yazdı:
kadir yazdı:
crusader yazdı:
Kadir Bey merhaba,

Hocam Merhaba,

Bendeki semptomlarin bagirsak ve mide sorunlari ile baslamasi, akabinde antibiyotik kullanimiyla prostat iltihabina cevirmesi bende Kandida suphesi uyandirdi. Yeme icmeme dikkat etmeme ragmen hala bagirsak ve mide sorunlari da devam ediyor. Burada Kandida testini kan ve diski ornegiyle test eden bir lab buldum, fakat prostat sivisina da bakilmasi sart midir? Sizin konuyla alakali goruslerinizi merak ediyorum.
Enfeksiyon prostatatta oldugu icin prostatin odagindan cikan siviyi kontrol etmek gerekir.
crusader

kadir yazdı:
crusader yazdı:
kadir yazdı: Antibiyotik kullanimi sonrasinda semptom olusmasi sık olmamakla beraber bazi hastalarda goruluyor. Ben buna uyuyan bakterilerin uyanmasi olarak bakiyorum. Yeterli etkinligi olmayan bir antibiyotik uyuyan bakteriyi ancak uyandirmaya yariyor ve uyandiriyor. Bu sekilde semptomlarin artmasi düsünülebilir. Siz daha once prostatit gecirmis olabilirsiniz. Büyük bir ihtimal kalsifikasyon olusmustur iyilestigi icin. Fakat kalsifikasyon icinde uyuyan nanobakteriler bu gibi durumlarda uyanisa gecerler. Gerekli olan tahlilleri yaptirip duruma gore tedavinize baslamanizi oneririm.
Hocam Merhaba,

Enfeksiyon prostatatta oldugu icin prostatin odagindan cikan siviyi kontrol etmek gerekir.
Abi selam,

Idrar, idrar kultur ve sperm testlerinde herhangi bir bakteri bulunmadi. Az once ultrason muayenesinden ciktim onda da bir sey yok. Gittigim urolog prostat iltihabi semptomlarin var, prostat ici bakteri olabilir diyip kafaya gore bir antibiyotik yazdi Xyvelam 500 mg diye (sanirsam Polonya disinda yaygin degil).

Bagirsak sorunlarim devam ettiginden sadece bu doktorun tavsiyesiyle antibiyotige hemen baslamayi dusunmuyorum, ki zaten prostat problemleri de mide icin antibiyotik kullanimimdan sonra baslamisti. Doktorun halinden tavrindan pek de memnun kalmadim zaten, prostat sivisindan kulture baksak dedim tekrar randevu al gel ama antibiyotige baslamadigin muddetce gec kalirsin dedi.

Sali gunu ozel klinikte baska bir urologa gidecegim, bir de onun gorusunu alayim. Prostat sivisina bakabiliyor mu bir soracagim. Bekleyip gorecegiz, her turlu oneriye acigim.
crusader

kadir yazdı:
crusader yazdı:
kadir yazdı: Antibiyotik kullanimi sonrasinda semptom olusmasi sık olmamakla beraber bazi hastalarda goruluyor. Ben buna uyuyan bakterilerin uyanmasi olarak bakiyorum. Yeterli etkinligi olmayan bir antibiyotik uyuyan bakteriyi ancak uyandirmaya yariyor ve uyandiriyor. Bu sekilde semptomlarin artmasi düsünülebilir. Siz daha once prostatit gecirmis olabilirsiniz. Büyük bir ihtimal kalsifikasyon olusmustur iyilestigi icin. Fakat kalsifikasyon icinde uyuyan nanobakteriler bu gibi durumlarda uyanisa gecerler. Gerekli olan tahlilleri yaptirip duruma gore tedavinize baslamanizi oneririm.
Hocam Merhaba,

Kadir abi ve forumdaki diğer tüm arkadaşlara merhaba,

1 hafta kadar önce Türkiye’ye geldim ve ilk işim Zafer hocaya gitmek oldu. Lökosit sonucum 12-14 çıktı, hoca korkulacak bir şey yok hafif iltihabın var dedi. 5 adet desefin iğne, floxilevo, zero-p ve takviye olarak ligone verdi.

Dün itibariyle iğneler bitti ve bugün floxilevo’ya başlamam gerek ancak semptomlarım çok ağırlaştı. Önce ağrılarımın arttığını hissettim hocaya danıştım sıcak suya otur tedavine devam et dedi. Dünden beri ise idrara çıkmadan duramıyorum, dün belki 30’dan fazla çıktım hiçbiri de tam değildi. Bu saat oldu gözüme uyku girmedi çaresiz buraya yazayım dedim. Gelmeden önce biraz hafiflemiştim aslında. Vücudumun bu antibiyotiklere karşı direnci mi var iyileşeyim derken enfeksiyonu mu arttırıyorum anlayamadım açıkçası ve floxılevo’ya başlamakta da tereddüt ediyorum.

Tavsiyelerinize açığım...
crusader

Bu arada önceki mesajımda belirtmeyi unutmuşum, bağırsak problemleri de devam ediyor. Şu mide ilacını vs bıraktıktan sonra biraz hafiflemişti bilmiyorum kendine iyilik mi ediyorum kötülük mü şu antibiyotikleri alarak. Herkese acil şifalar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

crusader yazdı:
kadir yazdı:
crusader yazdı:
Hocam Merhaba,

1 hafta kadar önce Türkiye’ye geldim ve ilk işim Zafer hocaya gitmek oldu. Lökosit sonucum 12-14 çıktı, hoca korkulacak bir şey yok hafif iltihabın var dedi. 5 adet desefin iğne, floxilevo, zero-p ve takviye olarak ligone verdi.

Dün itibariyle iğneler bitti ve bugün floxilevo’ya başlamam gerek ancak semptomlarım çok ağırlaştı. Önce ağrılarımın arttığını hissettim hocaya danıştım sıcak suya otur tedavine devam et dedi. Dünden beri ise idrara çıkmadan duramıyorum, dün belki 30’dan fazla çıktım hiçbiri de tam değildi. Bu saat oldu gözüme uyku girmedi çaresiz buraya yazayım dedim. Gelmeden önce biraz hafiflemiştim aslında. Vücudumun bu antibiyotiklere karşı direnci mi var iyileşeyim derken enfeksiyonu mu arttırıyorum anlayamadım açıkçası ve floxılevo’ya başlamakta da tereddüt ediyorum..

Bazi hastalarda ilk antibiyotik kullaniminda semptom artisi olabiliyor.
Ilaclara devam edin. Agrilar icin 6 hafta 0.4 mg tamsulosin, 1 hafta ibuprofen 400mg gunde 3 ad dr recetesi dahilinde kullanmanizi oneririm.
crusader

kadir yazdı:
crusader yazdı:
kadir yazdı: Enfeksiyon prostatatta oldugu icin prostatin odagindan cikan siviyi kontrol etmek gerekir.

Dün itibariyle iğneler bitti ve bugün floxilevo’ya başlamam gerek ancak semptomlarım çok ağırlaştı. Önce ağrılarımın arttığını hissettim hocaya danıştım sıcak suya otur tedavine devam et dedi. Dünden beri ise idrara çıkmadan duramıyorum, dün belki 30’dan fazla çıktım hiçbiri de tam değildi. Bu saat oldu gözüme uyku girmedi çaresiz buraya yazayım dedim. Gelmeden önce biraz hafiflemiştim aslında. Vücudumun bu antibiyotiklere karşı direnci mi var iyileşeyim derken enfeksiyonu mu arttırıyorum anlayamadım açıkçası ve floxılevo’ya başlamakta da tereddüt ediyorum..

Ilaclara devam edin. Agrilar icin 6 hafta 0.4 mg tamsulosin, 1 hafta ibuprofen 400mg gunde 3 ad dr recetesi dahilinde kullanmanizi oneririm.
Cevap icin tesekkurler abi, yakin zamanda yine h.pylori ve mide iltihabindan dolayi antibiyotik kullanmistim ve prostatit semptomlari ondan sonra baslamisti dolayisiyla cok tedirgin durumdayim. Su an en buyuk sorun surekli idrara cikma artik anormal seviyelere geldi 10 dkda bir cikmasam altima kaciracak gibi oluyorum acaba duyarli antibiyotik kullanarak daha kotu hale mi getirdim artik cokmus durumdayim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

crusader yazdı:
kadir yazdı:
crusader yazdı:

Cevap icin tesekkurler abi, yakin zamanda yine h.pylori ve mide iltihabindan dolayi antibiyotik kullanmistim ve prostatit semptomlari ondan sonra baslamisti dolayisiyla cok tedirgin durumdayim. Su an en buyuk sorun surekli idrara cikma artik anormal seviyelere geldi 10 dkda bir cikmasam altima kaciracak gibi oluyorum acaba duyarli antibiyotik kullanarak daha kotu hale mi getirdim artik cokmus durumdayim.
İlaclar gecici olarak prostati irrite etmiş ve bu irritasyonu idrar hissi olarak hissediyorsunuz. İlaclarinizi bitirin. Semptomlar icin drunuz bahsettigim ilaclari verebilir.
crusader

kadir yazdı:
crusader yazdı:
kadir yazdı: Bazi hastalarda ilk antibiyotik kullaniminda semptom artisi olabiliyor.
İlaclar gecici olarak prostati irrite etmiş ve bu irritasyonu idrar hissi olarak hissediyorsunuz. İlaclarinizi bitirin. Semptomlar icin drunuz bahsettigim ilaclari verebilir.
Abi tam da dediğin gibi bir tahriş hissi var penis etrafı ve ucunda. Hocaya durumu yazdım Xatral tab ve Buscopan Plus’a başla dedi ama artık daha fazla ilaç almak istemiyorum ters etki yapıp duruyor. Durum kötüleşirse acil servise gitmeyi düşünüyorum bugün.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

crusader yazdı:
kadir yazdı:
crusader yazdı:
Abi tam da dediğin gibi bir tahriş hissi var penis etrafı ve ucunda. Hocaya durumu yazdım Xatral tab ve Buscopan Plus’a başla dedi ama artık daha fazla ilaç almak istemiyorum ters etki yapıp duruyor. Durum kötüleşirse acil servise gitmeyi düşünüyorum bugün.
Ilaç tedavisi uzun sürer kardeşim bu hastalıkta ilaç kullanmamak istemiyorum diyerekten tedavini yarıda kesme bumerang gibi bu hastalık ilaçlar kesilince hemen geri geliyor
crusader

asosyal yazdı:
crusader yazdı:
kadir yazdı: İlaclar gecici olarak prostati irrite etmiş ve bu irritasyonu idrar hissi olarak hissediyorsunuz. İlaclarinizi bitirin. Semptomlar icin drunuz bahsettigim ilaclari verebilir.
Ilaç tedavisi uzun sürer kardeşim bu hastalıkta ilaç kullanmamak istemiyorum diyerekten tedavini yarıda kesme bumerang gibi bu hastalık ilaçlar kesilince hemen geri geliyor
Selamlar, maalesef oyle gorunuyor. Haftaya Pazartesi Zafer Hocayla randevum var o zamana kadar bekleyip ilaclara devam etmekten baska sansim yok simdilik.

Yalniz ben kasik fitigi ve varikosel oldugundan suphelenmeye basladim zira idrar kacirmalar basladi ozellikle kas hareketlerinde ve artik gundelik yasantima devam edemez hale geldim. Cok zor bir durum ve ne kadar surecegi hayata nasil devam edecegimiz belli belirsiz. Size ve forumdaki diger arkadaslara sabirlar dilerim ben ne yazik ki tukeniyorum ve gunden gune kotu hale geliyorum artik.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

crusader yazdı:
asosyal yazdı:
crusader yazdı:
Selamlar, maalesef oyle gorunuyor. Haftaya Pazartesi Zafer Hocayla randevum var o zamana kadar bekleyip ilaclara devam etmekten baska sansim yok simdilik.

Yalniz ben kasik fitigi ve varikosel oldugundan suphelenmeye basladim zira idrar kacirmalar basladi ozellikle kas hareketlerinde ve artik gundelik yasantima devam edemez hale geldim. Cok zor bir durum ve ne kadar surecegi hayata nasil devam edecegimiz belli belirsiz. Size ve forumdaki diger arkadaslara sabirlar dilerim ben ne yazik ki tukeniyorum ve gunden gune kotu hale geliyorum artik.
Bende tükenişe çok girdim özellikle bu hafta evden çıkmaya gücüm kalmadı iştahsızlık, ağrılar şiddetlendi birden oturtmadi psikoloji dağıldı ramak kaldı kötü şeyler yapmama
crusader

Arkadaslar herkese merhaba,

Zafer hocayla ilk muayenede 12-14 cikan lokosit 2 haftalik tedavi sonucu 1-2'ye dustu ancak semptomlarimda herhangi bir iyilesme yok aksine surekli idrar ve tamamen iseyememe hissim daha da kotulesti. Kontrolde hocayla gorustugumde o da duruma anlam veremedi, darlik veya baska bir idrar yolu rahatsizligi olabilir mi diye sordum ultrason istedi orada da bir sey cikmadi. Hali hazirda devam eden bacak agrilarim ve gucsuzluk de var, hoca prostatitten kaynaklanmadigini soyledi. Biraz kafana takma falan diyip yolladi anlayacaginiz. Ben de yapacak bir sey yok diyip koyverir gibi oldum ama semptomlar arttikca tekrar arayista buluyorum kendimi. Aileme, cevreme de izah edemiyorum durumu doktora gidiyoruz bir seyin yok diyorlar kendini hirpalama artik diye telkin etmeye calisiyorlar disardan gordukleri kadar.

Tamamen iseyemiyorum, penisin ucunda kaliyor ve iseme sonrasi damlama sizinti oluyor ozellikle egilip kalkma gibi kas hareketlerinde. Gozlemleyebildigim kadariyla ozellikle bosalma sonrasi 2-3 gun idrar hissi siddetleniyor. Prostat sivisindan PCR testi islerine hic girmedim birinci sebebi yakin zamanda cinsel gecmisimin olmamasi ikincisi de bu ozel laboratuvarlardaki sartlara pek guvenmiyorum. Yalniz 1-2 gun once de bir genel cerraha gorundum basur ve makatta catlak buldu. Simdi bir urologa daha gorunmeyi planliyorum ama oncesinde benzer idrar sikintilari yasayan tecrubeli arkadaslardan fikir alabilirsem sevinirim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Merhaba sayın Crusader Polonya'da kaldığınız dönemde prostat sıvısından kültür veya PCR yaptırmış mıydınız.
Eğer Polon'ya ya döneme gibi bir durumunuz varsa bence orada bu testleri yaptırın, çünkü ben buradaki lablara güvenmiyorum.
En azından Avrupadaki labların ülkemizdekilerden daha güvenilir olacağını düşünüyorum, bence orada test yaptırmakta fayda var.
crusader

clark yazdı:Merhaba sayın Crusader Polonya'da kaldığınız dönemde prostat sıvısından kültür veya PCR yaptırmış mıydınız.
Eğer Polon'ya ya döneme gibi bir durumunuz varsa bence orada bu testleri yaptırın, çünkü ben buradaki lablara güvenmiyorum.
En azından Avrupadaki labların ülkemizdekilerden daha güvenilir olacağını düşünüyorum, bence orada test yaptırmakta fayda var.
Merhabalar,

Maalesef bunlari yaptirabilecegim bir yer bulamadim, iki ayri urologa gitmistim biri zaten bir kutu antibiyotik verip yolladi digerinden prostat sivisini almasini istedim ama getirememisti. Polonya'da da Synevo vb ozel lablar var ve ne kadar guvenilir olduklari tartisilir. Sadece agri olsa bir nebze idare edilir de su idrar hissi yasam kalitesini inanilmaz dusuruyor. Eylul'e kadar zamanim var sonrasinda el mecbur donecegim.