idrar ve boşalma da yanma

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
dsds
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

idrar ve boşalma da yanma

Mesaj gönderen dsds »

Son 15 gündür idrara ciktigimda 1-2 damla sonra meziye benzer yapışkan ve şeffaf sıvı geldi. Sahurda idrar a çıktığımda yine aynı şekilde ilk 1-2 damla sonrası az miktarda yapışkan sıvı geliyor. Geçende idrar a çıkıyorum 1 saat sonra tekrar idrar a çıkma ihtiyacı hissediyorum. Normalde 5 saat sonra filan idrar a çıkma ihtiyacı olurdu. Neyse idrar yaparken bir iki defa yanma oldu ve orgazm boşalma sırasında yanma oldu. Acaba benim durumum neyi gösteriyor bu hastalıkta tecrübeli arkadaşların görüşünü alabilirmiyim.
Not:idrardan önce yani sonunda değil. Yani ısrarın ilk 1-2 damlasına şeffaf sıvı geldiği için surekli gusul aldim, çünkü ilk 1-2 damlada şeffaf gelse de meni olma ihtimali olduğu için gusul gerekiyor. Bu konuda da tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. 15 gun boyunca ilk 1-2 damlada şeffaf yapışkan siviya rastladım. Normal de böyle hiç olmazdi
dsds

Re: idrar ve boşalma da yanma

Mesaj gönderen dsds »

Bu arada yaşım 42. Herhangi bir agri vs yok sertleşme sorunu yok. Sadece idrar yaparken arada yanma ve bosalirken yanma var. Ve idrar a çıktığımda surekli ilk damla sonrasında yapışkan şeffaf sıvı geliyor
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Gecmis olsun kimse yazmamis ben yazayım kardeş belirtiler özellikle boşalırken agri prostatit belirtileri ve gelen sivi prostat sivisi muhtemelen ve son zamanlarda farklı ne yaptıysan enfeksiyon kapmissin hemen bi uroga git vakit kaybetmeden formda var bu doktorların ismi geçmiş olsun
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Kardeşim geçmiş olsun prostat olmuşsun büyük ihtimal şefaf sıvı prostatan kaynaklanır bolsu iç hafta iki kere boşal şeker acı asitli içecekler içme şimdin işten anlayan kafası calışan üroloji androlojiden de anlarsa daha iyi olur semptomlar yeniyse doğrular antibiyotikle kurtarırsun
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

meni gelse bile zevk almadan gelmediği için sağlık sorunundan kaynaklı ise kesinlikle gusül gerektirmez. ayrıca da o meni değildir. şeffaf ise gusulluk bir olay yok. durduk yere bembeyaz renkli sıvı geliyorsa sorun ciddi. bende bazen çok şiddetli renksiz akıntı geliyor doktor bu durum tedavi gerektirmez demişti.
dsds

Mesaj gönderen dsds »

eray36 yazdı:Kardeşim geçmiş olsun prostat olmuşsun büyük ihtimal şefaf sıvı prostatan kaynaklanır bolsu iç hafta iki kere boşal şeker acı asitli içecekler içme şimdin işten anlayan kafası calışan üroloji androlojiden de anlarsa daha iyi olur semptomlar yeniyse doğrular antibiyotikle kurtarırsun
idrar yaparken her zaman yanma olmuyor, bu 15 gün içinde 2 defa yanma oldu ve birkere de boşalırken yanma oldu.Ama boşalırken yanma çok daha fazlaydı.Ayrıca 15 gün kontrol ettim ve 15 gun hergun geldi(çok az yapıskan sefaf sıvı) ve ilk gelen 1-2 damladan sonra sıvazlayınca şeffaf yapıskan sıvı geliyor.Birde önemli olan nokta bu gelen yapışkan sıvının meni olma durumu da var, gusül gerekiyor çünkü.Bir arkadasa sordum, uykudan uyanınca herhangi bir ıslaklık yok ama idrarın ilk damlalarında yapıskan sefaf sıvı geliyor dedim oda bana idrara karısmıs meni olabilir dedi.Sizin bilginiz varmı prostat hastalıgında idrarla beraber meni gelmesi oluyor mu?Eğer oluyorsa hergün uyanınca gusül gerekiyor.
not:Ayrıca bursadayım ve bursada bu prostattan anlayan iyi bir doktor önerisi var mı?
dsds

Mesaj gönderen dsds »

crunkstar yazdı:meni gelse bile zevk almadan gelmediği için sağlık sorunundan kaynaklı ise kesinlikle gusül gerektirmez. ayrıca da o meni değildir. şeffaf ise gusulluk bir olay yok. durduk yere bembeyaz renkli sıvı geliyorsa sorun ciddi. bende bazen çok şiddetli renksiz akıntı geliyor doktor bu durum tedavi gerektirmez demişti.
uykudayken zevk vs. hatırlamadıgım için mecburen gusul gerekir dıye dusundum.Ayrıca gecen idrardan sonra sıvazlayınca krem gibi bir damla birşey geldi ve ardından parça parça (damla ikiye bölünmüş miktar kadar) kremsi beyaz renk birşey gedi.bu iltihap mı acaba?Neyse bu iltihabı nasıl kaptım diye dusundum herhangi bir şeyde yapmadım ilişki vs.hijyene dikkat ederim ama anlamadım.
crunkstar

dsds yazdı:
crunkstar yazdı:meni gelse bile zevk almadan gelmediği için sağlık sorunundan kaynaklı ise kesinlikle gusül gerektirmez. ayrıca da o meni değildir. şeffaf ise gusulluk bir olay yok. durduk yere bembeyaz renkli sıvı geliyorsa sorun ciddi. bende bazen çok şiddetli renksiz akıntı geliyor doktor bu durum tedavi gerektirmez demişti.
uykudayken zevk vs. hatırlamadıgım için mecburen gusul gerekir dıye dusundum.Ayrıca gecen idrardan sonra sıvazlayınca krem gibi bir damla birşey geldi ve ardından parça parça (damla ikiye bölünmüş miktar kadar) kremsi beyaz renk birşey gedi.bu iltihap mı acaba?Neyse bu iltihabı nasıl kaptım diye dusundum herhangi bir şeyde yapmadım ilişki vs.hijyene dikkat ederim ama anlamadım.
anladım hocam bende aynılarını yaşadım. yanma ile başladı kremsi akıntı gelmeye başladı. bu hastalığın belli başlı nedenleri var olsada çogu zaman sebebi bilinememektedir. en yaygın şekli cinsel temas ama çok fazla kişi temas olmadan da bu nalet hastalıga yakalanmış bende temas kaynaklıyım. ve kremsi akıntı yaşıyorum. sizde inş. inatcı bir bakteri kapmamışsınızdır. klozet de bir ihtimal evliyseniz de olabilir. üşütmüş enfeksiyon olmuş da olabilir. prostatınızda yada böbreklerde bir sorun olabilir. bağırsak floralarınız üretraya karışmış olabilir. hazım sorununuz var ise güclü bir ihtimal. sizin durum ilk tedaviniz çok önemli direk ilaç kullanmayı kabullenmeyin univ. hastanesi varsa yaşadıgınız yerde orada idrar pcr idrar kültür genital kültür sürüntü bütün kolay yoldan testleri yaptırın bir bakteri çıkmaz ise bir reçete ile şansınızı denersiniz. saçma reçeteler verilir ise kullanmayın mesala 1 kutu hap. sadece tek başına iğne. tek başına tedradox gibi. bunları yapan çok doktor var. en erken şekilde enfeksiyon bölümüne görünün reçetenizi de burada paylaşın. yeni bir hasta olarak fazla detaya girdim ama. bu hastalıkta zaten çoğu kurban. 1 kutu hap ile gönderilen basit tedavi olarak daha güç tedavi olunabilir duruma gelen kişilerle dolu. sizde enfeksiyon mevcut.
dsds

Mesaj gönderen dsds »

crunkstar yazdı:
dsds yazdı:
anladım hocam bende aynılarını yaşadım. yanma ile başladı kremsi akıntı gelmeye başladı. bu hastalığın belli başlı nedenleri var olsada çogu zaman sebebi bilinememektedir. en yaygın şekli cinsel temas ama çok fazla kişi temas olmadan da bu nalet hastalıga yakalanmış bende temas kaynaklıyım. ve kremsi akıntı yaşıyorum. sizde inş. inatcı bir bakteri kapmamışsınızdır. klozet de bir ihtimal evliyseniz de olabilir. üşütmüş enfeksiyon olmuş da olabilir. prostatınızda yada böbreklerde bir sorun olabilir. bağırsak floralarınız üretraya karışmış olabilir. hazım sorununuz var ise güclü bir ihtimal. sizin durum ilk tedaviniz çok önemli direk ilaç kullanmayı kabullenmeyin univ. hastanesi varsa yaşadıgınız yerde orada idrar pcr idrar kültür genital kültür sürüntü bütün kolay yoldan testleri yaptırın bir bakteri çıkmaz ise bir reçete ile şansınızı denersiniz. saçma reçeteler verilir ise kullanmayın mesala 1 kutu hap. sadece tek başına iğne. tek başına tedradox gibi. bunları yapan çok doktor var. en erken şekilde enfeksiyon bölümüne görünün reçetenizi de burada paylaşın. yeni bir hasta olarak fazla detaya girdim ama. bu hastalıkta zaten çoğu kurban. 1 kutu hap ile gönderilen basit tedavi olarak daha güç tedavi olunabilir duruma gelen kişilerle dolu. sizde enfeksiyon mevcut.
şimdi ünivt nin yada devletin enfeksiyon bölümüne mi gideyim, nasıl yapayım?peki bu ilk damlalarda gelen sıvı ne menimi mezimi yada prostat sıvısımı?
crunkstar

tekrar belirteyim. hocam uni hastanesinde daha kapsamlı genital kültür ve pcr yaptırma imkanınız olur ve bunlar çok değerli testlerdir. normal araştırma devlet hastanaleri osuruktan idrar kültürü basit tarama yapar ve çogu zaman hiç birşey yakalayamaz. çok alenen bir bakteri ve çok üremiş bir sorun varsa onu bulur. uni hastanesi sizin için çok zor ise mecbur şehir hastanesine de gidebilirsiniz. hocam zevk yoksa ereksiyon yoksa mezi gelmez zaten. şeffaf olan prostatın kendi ürettiği savunma sıvısı diye tanımlayabiliriz. renkli gelende meni değil. o bölgede enfeksiyon olursa beyazımsı sarımsı yeşilimsi bakterinin enfeksiyonun türüne göre renkli olarak gelir. belki de ömür boyu uğraşacağın kadar sıkıntılı bir hastalık adayısın daha meni mezi diyorsun ne kadar değerli tavsiyeler veriliyor burda. her geçen gün senin aleyhine. enfeksiyon bölümleri çoğu zaman randevusuz da kabul eder sabah erken kalkın pazartesi ve direk gidin hemen hemen.
dsds

Mesaj gönderen dsds »

crunkstar yazdı:tekrar belirteyim. hocam uni hastanesinde daha kapsamlı genital kültür ve pcr yaptırma imkanınız olur ve bunlar çok değerli testlerdir. normal araştırma devlet hastanaleri osuruktan idrar kültürü basit tarama yapar ve çogu zaman hiç birşey yakalayamaz. çok alenen bir bakteri ve çok üremiş bir sorun varsa onu bulur. uni hastanesi sizin için çok zor ise mecbur şehir hastanesine de gidebilirsiniz. hocam zevk yoksa ereksiyon yoksa mezi gelmez zaten. şeffaf olan prostatın kendi ürettiği savunma sıvısı diye tanımlayabiliriz. renkli gelende meni değil. o bölgede enfeksiyon olursa beyazımsı sarımsı yeşilimsi bakterinin enfeksiyonun türüne göre renkli olarak gelir. belki de ömür boyu uğraşacağın kadar sıkıntılı bir hastalık adayısın daha meni mezi diyorsun ne kadar değerli tavsiyeler veriliyor burda. her geçen gün senin aleyhine. enfeksiyon bölümleri çoğu zaman randevusuz da kabul eder sabah erken kalkın pazartesi ve direk gidin hemen hemen.
en iyisi pazartesi günü uludag universitesine enfeksiyon bölümüne gideyim.çok teşekkür ederim cevabın için
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

dsds yazdı:
crunkstar yazdı:tekrar belirteyim. hocam uni hastanesinde daha kapsamlı genital kültür ve pcr yaptırma imkanınız olur ve bunlar çok değerli testlerdir. normal araştırma devlet hastanaleri osuruktan idrar kültürü basit tarama yapar ve çogu zaman hiç birşey yakalayamaz. çok alenen bir bakteri ve çok üremiş bir sorun varsa onu bulur. uni hastanesi sizin için çok zor ise mecbur şehir hastanesine de gidebilirsiniz. hocam zevk yoksa ereksiyon yoksa mezi gelmez zaten. şeffaf olan prostatın kendi ürettiği savunma sıvısı diye tanımlayabiliriz. renkli gelende meni değil. o bölgede enfeksiyon olursa beyazımsı sarımsı yeşilimsi bakterinin enfeksiyonun türüne göre renkli olarak gelir. belki de ömür boyu uğraşacağın kadar sıkıntılı bir hastalık adayısın daha meni mezi diyorsun ne kadar değerli tavsiyeler veriliyor burda. her geçen gün senin aleyhine. enfeksiyon bölümleri çoğu zaman randevusuz da kabul eder sabah erken kalkın pazartesi ve direk gidin hemen hemen.
en iyisi pazartesi günü uludag universitesine enfeksiyon bölümüne gideyim.çok teşekkür ederim cevabın için
Üniversite enfeksiyon bölümünden pek beklentiniz olmasın, hocam. Size yapacakları en beyhude test idrar analizi ve kültürü olacaktır ki ondan da pek bir parametre çıkmayacaktır. Ben Stafilikok ve Enterekok bakterilerimin ve antibiyogramlarının somut verileriyle, dekan referansıyla 2 profesöre göründüm. İkisinin de bana verdikleri geri bildirim akut dönemden sonra hiç kullanmadığım ve bakterilerime dirençli olan Siprofloksasin’i (Cipro, Ciprasid, Ciproxin) kullanmayı bırak ve yine dirençli olan Tetrasiklin’i (Tetradoks, Monodoks) kullan demeleri oldu. Şayet, bu hastalığa yakalandıysanız, doktor, doktor, laboratuvar, laboratuvar gezeceksiniz, tanıdıklarınızı araya sokacaksınız eğer ki ampirik tedaviden sonuç almadıysanız ve baştan nokta atışı yapmak istiyorsanız. Başka çaresi yok. Çok kıymetli Orhan Abi’miz, hastalığa yakalandığım ilk dönemlerde boşuna dememiş; “Barış, bu hastalık zengin hastalığı. Maddi durumun nasıl?” diye. 10 ay sonra ne demek istediğini çok iyi anladım.
crunkstar

Targocid yazdı:
dsds yazdı:
Üniversite enfeksiyon bölümünden pek beklentiniz olmasın, hocam. Size yapacakları en beyhude test idrar analizi ve kültürü olacaktır ki ondan da pek bir parametre çıkmayacaktır. Ben Stafilikok ve Enterekok bakterilerimin ve antibiyogramlarının somut verileriyle, dekan referansıyla 2 profesöre göründüm. İkisinin de bana verdikleri geri bildirim akut dönemden sonra hiç kullanmadığım ve bakterilerime dirençli olan Siprofloksasin’i (Cipro, Ciprasid, Ciproxin) kullanmayı bırak ve yine dirençli olan Tetrasiklin’i (Tetradoks, Monodoks) kullan demeleri oldu. Şayet, bu hastalığa yakalandıysanız, doktor, doktor, laboratuvar, laboratuvar gezeceksiniz, tanıdıklarınızı araya sokacaksınız eğer ki ampirik tedaviden sonuç almadıysanız ve baştan nokta atışı yapmak istiyorsanız. Başka çaresi yok. Çok kıymetli Orhan Abi’miz, hastalığa yakalandığım ilk dönemlerde boşuna dememiş; “Barış, bu hastalık zengin hastalığı. Maddi durumun nasıl?” diye. 10 ay sonra ne demek istediğini çok iyi anladım.

herkese böyle olumsuz yanaşmayın. 1 kutu ilaçla düzelebilecek birşey de olabilir. her enfeksiyon prostata kesin sıçrayacak diye birşey yok. yapışıp kalanıda çok kolayda atlatanıda çok. şans. herkese stap. enterek. çıkacak diye birşey yok. şayet ben akıntımı durdursam diğerleri ile hayatta sizin kadar uğraşmam. ara ara iğnemi olur ilacımı yutarım işime bakarım. vücüt kendini sürekli yenileyen muhteşem bir mekanizma. er yada geç her bakteri bu vücuttan defolup gidecektir. daha tedavi bile olmayan adama üni hastanesinden ümidini kestiriyorsunuz. boş insanlarsınız
Targocid

crunkstar yazdı:
Targocid yazdı:
dsds yazdı: en iyisi pazartesi günü uludag universitesine enfeksiyon bölümüne gideyim.çok teşekkür ederim cevabın için

herkese böyle olumsuz yanaşmayın. 1 kutu ilaçla düzelebilecek birşey de olabilir. her enfeksiyon prostata kesin sıçrayacak diye birşey yok. yapışıp kalanıda çok kolayda atlatanıda çok. şans. herkese stap. enterek. çıkacak diye birşey yok. şayet ben akıntımı durdursam diğerleri ile hayatta sizin kadar uğraşmam. ara ara iğnemi olur ilacımı yutarım işime bakarım. vücüt kendini sürekli yenileyen muhteşem bir mekanizma. er yada geç her bakteri bu vücuttan defolup gidecektir. daha tedavi bile olmayan adama üni hastanesinden ümidini kestiriyorsunuz. boş insanlarsınız
Size başarılar o halde semptomlarınızla. Ümit kestirmiyorum, aksine imkanlar varsa zorlanması gerektiğini vurguluyorum. Bir araştırın forumu isterseniz, kim ne tedaviler almış diye. Ne demek istediğimi anlarsınız. 10 senelik veya 5 senelik hastaları ve içlerinden atlatanları ya da bekleyenleri okumanızı tavsiye ederim. :) Ben de bu şekilde 3,4 ay vakit kaybettim, şimdi halim ortada. İyi forumlar.
crunkstar

ben aylardır okuyorum forumu kardeşim. büyük konuşmayım ama böyle bir hastalık bana 250 serum falan yediremez. ömrümün geri kalana bana fayda etmez.
dsds

Mesaj gönderen dsds »

Üniversite hastanesinden ümidi kestim. Corona yüzünden muayene zor. Özel hastaneye yanma ve idrarda ilk damlalardaki az gelen şeffaf akıntı için ve bosalirken yanma şikayetiyle muayeneye gidecem. Ama enfeksiyonami urologami alayım randevuyu. Ikinci soru acaba hangi testleri isteyeyim. Eldeki olacak verilere gire hastalığım tam teşhis edilsin istiyorum
Targocid

dsds yazdı:Üniversite hastanesinden ümidi kestim. Corona yüzünden muayene zor. Özel hastaneye yanma ve idrarda ilk damlalardaki az gelen şeffaf akıntı için ve bosalirken yanma şikayetiyle muayeneye gidecem. Ama enfeksiyonami urologami alayım randevuyu. Ikinci soru acaba hangi testleri isteyeyim. Eldeki olacak verilere gire hastalığım tam teşhis edilsin istiyorum
Sen beni dinle. Bu sitede hiçbir zaman art niyetli paylaşım yapmadım. Hep ne gördüysem, ne düşündüysem onu söyledim. Şehir dışına çıkma iznini alabilirsen, önce Düzen’de prostat salgısından kültür yaptır, sonra da lökosit baktır. Çok büyük ihtimal prostatitsin, aynı yollardan geçmiş birisi olarak zaman kaybetme diye söylüyorum. Uludağ Üniversitesi’nde veya Bursa’daki herhangi bir doktorla sonuca varamayabilirsin. Kültürde üreme olursa işin çok kolaylaşır. Olmazsa da herhangi bir doktora iğne + oral tablet kombinasyonu yaptırırsın.
dsds

Mesaj gönderen dsds »

Targocid yazdı:
dsds yazdı:Üniversite hastanesinden ümidi kestim. Corona yüzünden muayene zor. Özel hastaneye yanma ve idrarda ilk damlalardaki az gelen şeffaf akıntı için ve bosalirken yanma şikayetiyle muayeneye gidecem. Ama enfeksiyonami urologami alayım randevuyu. Ikinci soru acaba hangi testleri isteyeyim. Eldeki olacak verilere gire hastalığım tam teşhis edilsin istiyorum
Sen beni dinle. Bu sitede hiçbir zaman art niyetli paylaşım yapmadım. Hep ne gördüysem, ne düşündüysem onu söyledim. Şehir dışına çıkma iznini alabilirsen, önce Düzen’de prostat salgısından kültür yaptır, sonra da lökosit baktır. Çok büyük ihtimal prostatitsin, aynı yollardan geçmiş birisi olarak zaman kaybetme diye söylüyorum. Uludağ Üniversitesi’nde veya Bursa’daki herhangi bir doktorla sonuca varamayabilirsin. Kültürde üreme olursa işin çok kolaylaşır. Olmazsa da herhangi bir doktora iğne + oral tablet kombinasyonu yaptırırsın.
Yarın bursa da bu testleri yapan varsa bakacağım dışarı çıkma işi zor cunku
dsds

Mesaj gönderen dsds »

Selam forumda yazmıştım tahlil yaptırdım. Kültürde bakteri üremesi yok diyor ve eritrosit 1-2 görüldü lokosit 2-3 görüldü her sahada diyor daha tahlili doktora göstererek zaman bulamadım. Ne anlama geliyor bu sonuçlar acaba