5 Aylık nükseden enfeksiyondan sonra prostatit belirtileri 4 tedavi sürecim.

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
om1975
Hastalık Başlangıç Yılı: 1994

Re: 5 Aylık nükseden enfeksiyondan sonra prostatit belirtileri 4 tedavi sürecim.

Mesaj gönderen om1975 »

Doktorun önerisine devam edin, hastalığınız anladığım kadarıyla kronikleşmiş gibi duruyor,
Banyoda prostat bölgenize sıcak su tutun ,üzerine doğru masaj yapın biraz penisten akıntı ,idrar gelir...bu rahatlatır sizi..
haftada 1-2 kez boşalın fazla değil
-düzenli ilişki evlilik şart bu hastalıkta
geçmişolsun,,forumda çok bilgili arkadaşlar var onlarıda takip edin...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: 5 Aylık nükseden enfeksiyondan sonra prostatit belirtileri 4 tedavi sürecim.

Mesaj gönderen kadir »

smclk89 yazdı:Arkadaşlar merhaba böyle bir forumun oluşunu yeni gördüm hemen üye oldum 3 5 başlık okudum ama boşta kaldıkça dahada okumaya devam edeceğim. ben tam 5 ay önce korunmasız ilişki sonrası enfeksiyon akıntım ile başladı hikayem hemen muayene oldum basit taramalar ile hiç birşey görülemedi ve 2 kutu cefax 500 2 kutu ted. kullandım ilaçlar bittikten 1 hafta sonra nüksetti. başka hastaneye gittim idrar meni tüm testleri tekrar verdim tekrar herşey negatif nadir lokosit görüldü 14 adet 1gr iesef 1 kutu monodox kullandım akıntım bitmeden tekrar nüksetti. mavi lab da .std10 gram boyama yaptırdım hepsi negatif hiç birşey çıkmadı. bu sonuçla ürologa gittim 1 kutu ciprasid 500 1 kutu infex 200 kullandım şikayetlerim ilk defa çok azaldı akıntım neredeyse tamamen bitti 20 gün sonra tam nükseder gibi oldu bu sırada daha fazla ilaç yutmamak için kabak çekirdeği bol sebze yemekleri tam asit kafein baharat diyetine girdim ve akıntım tekrar durdu şikayetlerim hafif bulantı hafif makat kaşıntısına kadar geriledi. ve daha ulaç kullanmadan dikkatli yaşam ile devam etmeye karar verdim 3 gün önce inanılmaz güçlü makat ağrısı şiddetli şeffaf akıntı ciddi yanmalar başladı doktora gittim bana 1 ay gerekirse 2 ay cipra kullancan dedi ve reddettim çıktım eve geldim bu gün 2. gün melisa karabaş çayı aç karnına kabak çekirdeği gece yatmadan sarımsaklı yoğurt yapıp bol maydonoz bol sebze yemekleri yiyorum içki sigara hiç biri yok çok spor yapıyorum have ile işim olmaz. ve arada şikayetlerim çok artıyor. kökünde ağrı yanmalarım biraz orta şiddetli. bazen belimden aşağısı yanıp tutuşuyor. zor idrar yapıyorum makatımda 3 gündür azalan ama kaybolmayan ağrılı yanma var kaşıntı başlar gibi olduğunda kremler sürüyorum. benim sorum sorunum. bu şekilde yola devam edersem kronik olabilirmiyim belkide 1 aylık yuttuğum öldürme ihtimali olan ilaçla çözüm olurmu yani buradan sonra ne yapacağımı bilmiyorum akıntıyı zar zor kestim ama bazen sabahları uyandığımda 2 3 günde bir koyu renk 2 3 damla akıtmış oluyor. bu basit uygulamalar beni nereye götürür. fikir paylaşan okuyan vakit ayıran herkese çok çok teşekkür ediyorum.
Gecmis olsun kardesim, sanırım prostat sıvısı lokosit sayimi ve kültür yaptirmamissiniz. Onu yaptirin ve tahlile gore gerekirse antibiyotik tedavisine devam edin.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Geçmiş olsun kardeşim önce ilaç tedavisi ol yardımcı olarak ot tedavisi alabilirsin sadece otla böcekle olmuyor maalesf zaman kaybedip kroniklesmesin hastalığın
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

smclk89 yazdı:evet lokosit ölçmüyor olduğum testler görülmedi yada nadir şeklinde yazıyor oda 1 kere nadir yazdı bir dahalisinde oda çıkmadı. üniv. hastanesinde 2 tane genital kültür sürüntü çubuğu verdim onda da lokosit görülmedi normal flora elemanları üredi. yatay epitel hücre gram pozitif basil görüldü onuda gösterdim doktorlara ilk gösterdiğim ürolog her durumda ilaç kullanmana gerek yok 1 ay sonra tekrar test ver dedi. yani adamlar üreme olmadı kısmı üreme görüldü yazana kadar test istiyor. oda kaç kişide üreme olmuş ki bende olsun en başından beri 3 tane kapsamlı test verdim. diğer prof. enfeksiyonada gidip aynı şekil anlatınca uzun ciprasid ted. kullanman gerekiyor bu durumda deyince. şikayetlerimide uzun bir akıntı döneminden sonra hafif bulduğum için ilaçsız. 1 ayı geçiyorum şuan. 3 gündürde bu ağır belirtileri yaşamaya başladım tek derdim enfeksiyondan kurtulmaktı. şuan bu hastalığın huyuna gidiyorum. 3 gün önce 1 kutu fanta ile saçma sapan şeyler yedim ölüyordum. 2 gündür çok dikkat ediyorum belirtiler hafif ama sıkıntı olduğu kesin. her yemekten sonra şeffaf akıntım oluyor. bir önceki ürologa gittiğimde sen herşeyi yapmışsın yediklerine dikkat et sorun hallolur dedi tam halloluyordu bu belirtiler başladı. bütün doktorlar bellemiş bir ciprasid ağızlarından başka birşey çıkmıyor. son çare azalmazsa görmezsem zaten doktora gidip ne yazarsa yutacaz cokda bir çare yok.
Fanta gibi asitli şeyler tüketmeyin azdırir. Suruntude lokosit gorulme imkani olmaz. Cam lama.damlatip.oyle bakmalari lazim. Kültürüde baska bir labta tekrarlayin.Yetersiz bilgi var. Miktari belli degil.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

smclk89 yazdı:anladım hocam. ben 3 güne kadar prostatit ile ilgili bir yaşamım yoktu ben normal bel soğukluğundan yeni kurtuluyorum daha akıntım bile %100 bitmedi sabahları yeşil koyu sarı akıntım gün içerisinde de 1 - 2 defa renkli akıntım var. bütün tedavi ve tetkiklerim bunun üzerineydi. 3 gündür bu asitli kötü beslenme ile birlikte bu hastalığı benimsemeye başladım ve enfeksiyon bölümü ile irtibatımı bitirip bu belirtilerle prostatit muayenesi olma yolunda ilerleyeceğim. özelde docent ürologa gittim 10 dakika anlattım ve adam bana dediki bunları bana neden anlatıyorsun. böbreğinde birşey mi var ben sana yardımcı olamam dedi. paranı iade al enfeksiyona git dedi. yani bana bakan 1 tane ürolog oldu diğerleri enfeksiyona gönderdi. ben ne kadar detaylı tedavi olmaya çalışsamda bir engel ve anlaşılmazlık ile karşılaştım. 4 kere nüksetmiş diyorum ürolog benim paramı iade edip muayne etmiyor. ben daha ne yapayım.
O ürologlar öyle ürologmus kardesim şansina o düsmüş allahtan parani geri vermis yinede durustmuş. Baska bir ürolog ariyacaksiniz ozaman.