Prostatit mi Kas problemi mi ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
lamonica

Prostatit mi Kas problemi mi ?

Mesaj gönderen lamonica »

Herkese merhabalar,öncelikle herkese geçmiş olsun ben içinden çıkamadığım için buradaki yaşayanlara tecrübe edenlere danışmak istedim.10 aya yakındır düzenli cinsel hayatım yok. Sporcuyum pelvik kaslarımı her zaman aktif çalıştırırım masturbasyon da dahil. 1 ay önce masturbasyon esnasında boşalırken kaslarımı kasarak geei yolladım boşalmak istemedigimden sonra hemen boşaldım bunun sakıncılı olacağını düşünerek ama boşaldıgımda çok hafif koyu oldugunu gördüm çok az sarıydı ama çok az. Neyse 1 hafta boyunca hicbir sıkıntım yoktu acaba bir daha olacak mı diye aynı şeyi tekrarladım ve aynı sekilde renk durumu ve apış aramda pelvik kaslarımda aşırı bir kasılma oldu kasıldı hem de çok fazla ama bu sefer penisimde yanma hissettim ve sonra işeyince yanmam daha da arttı. Bu beni çok korkuttu ve doktora da gidemwdigimden bana yardımcı olan bir doktor tanıdıgımın yardımıyla hemen cipro aldım 3 4 gün hixbir sıkayetim yoktu sadece ucunda ara ara yanma oldu doktoea gittim cipro kullandıgım icin idrarıma bakamadı meni ve kan tahlili mi yaptırdı ve yolladı beni telefonla aradıgımda sonucların gayet iyi dedi prostatit dedi geçti Moksefen verdi 2 kutu bitmesine 3 gün kaldı sadece bir gün kasıgımda ağrı yaşadım idrar baslarken hafif zorlanma ve 2 damla seffaf akıntı ve psikolojikman oldugunu düsündügüm sık masturbasyon yapmam söylensigi icin bosalmanın hızlı olması. tek sikayetim bunlar doktorumun sonucların iyi diyip prostatit demesi beni asla tatmin etmedi ve pelvik kaslarımda gerginlik ve eskisi gibi kastıgımda hissettigim gerilmeyi hissedemiyorum. 3 gündür buna hemoroid sıkıntısı eklendi ve makatımda sürekli gerginlik var sıkıntının burdan kaynaklandıgını düsünüyorum. Normal zamanda olsak Zafer hocaya hemen gidecegim ama elim kolum bağlı hicbir sey yapamıyorum Tavsiyeleriniz ve öngörüleriniz nedir merak ediyorum. Ankarada gidebilecegim birini tavsiye ederseniz çok ama çok memnun kalırım. Herkese çok geçmiş olsun.
Lucifer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Prostatit mi Kas problemi mi ?

Mesaj gönderen Lucifer »

Bu gelen şeffaf akıntı özellikle sabah uyandığınızda mı oluyor? Siyah boxerda beyaz lekelenmeler bırakacak şekilde. Kıvamı zevk suyuna benzer şekilde...
lamonica

Lucifer yazdı:Bu gelen şeffaf akıntı özellikle sabah uyandığınızda mı oluyor? Siyah boxerda beyaz lekelenmeler bırakacak şekilde. Kıvamı zevk suyuna benzer şekilde...
Hayır hocam sadece idrar sonrası 2 damla zevk suyuna benzer bir akıntı normal zamanda olmuyor sadece idrar sonrası
lamonica

Lucifer yazdı:Bu gelen şeffaf akıntı özellikle sabah uyandığınızda mı oluyor? Siyah boxerda beyaz lekelenmeler bırakacak şekilde. Kıvamı zevk suyuna benzer şekilde...
Şeffaf yani leke bırakmadı hic boxerımda
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

lamonica yazdı:Herkese merhabalar,öncelikle herkese geçmiş olsun ben içinden çıkamadığım için buradaki yaşayanlara tecrübe edenlere danışmak istedim.10 aya yakındır düzenli cinsel hayatım yok. Sporcuyum pelvik kaslarımı her zaman aktif çalıştırırım masturbasyon da dahil. 1 ay önce masturbasyon esnasında boşalırken kaslarımı kasarak geei yolladım boşalmak istemedigimden sonra hemen boşaldım bunun sakıncılı olacağını düşünerek ama boşaldıgımda çok hafif koyu oldugunu gördüm çok az sarıydı ama çok az. Neyse 1 hafta boyunca hicbir sıkıntım yoktu acaba bir daha olacak mı diye aynı şeyi tekrarladım ve aynı sekilde renk durumu ve apış aramda pelvik kaslarımda aşırı bir kasılma oldu kasıldı hem de çok fazla ama bu sefer penisimde yanma hissettim ve sonra işeyince yanmam daha da arttı. Bu beni çok korkuttu ve doktora da gidemwdigimden bana yardımcı olan bir doktor tanıdıgımın yardımıyla hemen cipro aldım 3 4 gün hixbir sıkayetim yoktu sadece ucunda ara ara yanma oldu doktoea gittim cipro kullandıgım icin idrarıma bakamadı meni ve kan tahlili mi yaptırdı ve yolladı beni telefonla aradıgımda sonucların gayet iyi dedi prostatit dedi geçti Moksefen verdi 2 kutu bitmesine 3 gün kaldı sadece bir gün kasıgımda ağrı yaşadım idrar baslarken hafif zorlanma ve 2 damla seffaf akıntı ve psikolojikman oldugunu düsündügüm sık masturbasyon yapmam söylensigi icin bosalmanın hızlı olması. tek sikayetim bunlar doktorumun sonucların iyi diyip prostatit demesi beni asla tatmin etmedi ve pelvik kaslarımda gerginlik ve eskisi gibi kastıgımda hissettigim gerilmeyi hissedemiyorum. 3 gündür buna hemoroid sıkıntısı eklendi ve makatımda sürekli gerginlik var sıkıntının burdan kaynaklandıgını düsünüyorum. Normal zamanda olsak Zafer hocaya hemen gidecegim ama elim kolum bağlı hicbir sey yapamıyorum Tavsiyeleriniz ve öngörüleriniz nedir merak ediyorum. Ankarada gidebilecegim birini tavsiye ederseniz çok ama çok memnun kalırım. Herkese çok geçmiş olsun.
Kardesim prostatit tanısi rektal tuse yöntemi ile alinan prostat sivisi lokosit kontrolu ile belli olur. Ona gorede bir tedavi sekli var. Siz ankarada bu işi yapacak iyi bir urolog bulmaya bakin. Bu uzun bir surec. Istanbula surekli gelmek masrafli olabilir. Gecmis olsun.
lamonica

Ben de onu söylüyorum abi yani meni ve kana bakıp şikayetler prostatite benzedigi için direkt prostatit denilebilir mi? Direkt prostatit dedi benim rahatsızlıgım o veya degil bilmiyorum ama açıkcası güven vermedi bana. Pelvik kaslarla ilgili bir durum olabilir mi sana göre ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

lamonica yazdı:Ben de onu söylüyorum abi yani meni ve kana bakıp şikayetler prostatite benzedigi için direkt prostatit denilebilir mi? Direkt prostatit dedi benim rahatsızlıgım o veya degil bilmiyorum ama açıkcası güven vermedi bana. Pelvik kaslarla ilgili bir durum olabilir mi sana göre ?
Menide bakteri ciktimi acaba?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Meniye ve kana bakarak.prostatit tanisi konulmaz yanliz.
lamonica

kadir yazdı:
lamonica yazdı:Ben de onu söylüyorum abi yani meni ve kana bakıp şikayetler prostatite benzedigi için direkt prostatit denilebilir mi? Direkt prostatit dedi benim rahatsızlıgım o veya degil bilmiyorum ama açıkcası güven vermedi bana. Pelvik kaslarla ilgili bir durum olabilir mi sana göre ?
Ben telefondan bilgi aldım bana söyledigi aynen şu sonuçların iyi birşeyin yok kurutucaz iltihabı bir daha nüksetmez korkma sadece ilaçları al dedi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

lamonica yazdı:
kadir yazdı:
Ben telefondan bilgi aldım bana söyledigi aynen şu sonuçların iyi birşeyin yok kurutucaz iltihabı bir daha nüksetmez korkma sadece ilaçları al dedi.
Valla süpermiş ne guzel insallah en kisa zamanda duzelirsin. Pelvik.kaslarla ilgili bir sey soyleyemiyorum cunku raporlarini bilmiyorum.
lamonica

kadir yazdı:
lamonica yazdı:
kadir yazdı: Menide bakteri ciktimi acaba?
Valla süpermiş ne guzel insallah en kisa zamanda duzelirsin. Pelvik.kaslarla ilgili bir sey soyleyemiyorum cunku raporlarini bilmiyorum.
Ben de zaten bundan dolayı güvenemedim sadece şikayetlere bakarak söyledigini düşündüm.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

lamonica yazdı:
kadir yazdı:
lamonica yazdı: Ben telefondan bilgi aldım bana söyledigi aynen şu sonuçların iyi birşeyin yok kurutucaz iltihabı bir daha nüksetmez korkma sadece ilaçları al dedi.
Ben de zaten bundan dolayı güvenemedim sadece şikayetlere bakarak söyledigini düşündüm.
Siz prostat sivisini oncelikle olcturun dedigim gibi...sonrasinda kültür ve antibiogram yaptirin size yakin olan bir drda.
lamonica

kadir yazdı:
lamonica yazdı:
kadir yazdı: Valla süpermiş ne guzel insallah en kisa zamanda duzelirsin. Pelvik.kaslarla ilgili bir sey soyleyemiyorum cunku raporlarini bilmiyorum.
Siz prostat sivisini oncelikle olcturun dedigim gibi...sonrasinda kültür ve antibiogram yaptirin size yakin olan bir drda.
Pelvis kas rahatsızlığı bu ve bunun gibi şikayetler yapabilir mi abi peki sence?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

lamonica yazdı:
kadir yazdı:
lamonica yazdı: Ben de zaten bundan dolayı güvenemedim sadece şikayetlere bakarak söyledigini düşündüm.
Pelvis kas rahatsızlığı bu ve bunun gibi şikayetler yapabilir mi abi peki sence?
Yapabilir tabiki ama öncelikli olarak enfeksiyon olasiligini elemek gerekir. Pelvik kas rahatsizligi icin pelvik bolgede gecirmis oldugunuz bir travma öykünüz olması gerekir.
lamonica

kadir yazdı:
lamonica yazdı:
kadir yazdı: Siz prostat sivisini oncelikle olcturun dedigim gibi...sonrasinda kültür ve antibiogram yaptirin size yakin olan bir drda.
Yapabilir tabiki ama öncelikli olarak enfeksiyon olasiligini elemek gerekir. Pelvik kas rahatsizligi icin pelvik bolgede gecirmis oldugunuz bir travma öykünüz olması gerekir.
Aşırı kastım abi 2 kez hele 2.de makat ve yumurtalık arası kitlendi. kaslar birbirine geçmiş gibi hissettim be şuanda pelvik kaslarımı kasarken eskisi kadar rahat degilim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

lamonica yazdı:
kadir yazdı:
lamonica yazdı: Pelvis kas rahatsızlığı bu ve bunun gibi şikayetler yapabilir mi abi peki sence?
Aşırı kastım abi 2 kez hele 2.de makat ve yumurtalık arası kitlendi. kaslar birbirine geçmiş gibi hissettim be şuanda pelvik kaslarımı kasarken eskisi kadar rahat degilim.
Bahsettiginiz yer prostatin oldugu yer.. dedigim gibi prostat sivisi tahlillerini yaptirin. İyi akşamlar.
lamonica

iyi aksamlar abi sagol.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

lamonica yazdı:iyi aksamlar abi sagol.
İyi aksamlar..kafaniza takmayin ćaresi var iyilesirsiniz.
prostanlee

Mesaj gönderen prostanlee »

Benim de pelvik bolge de huzursuzluk cok oldugu zamanlar yani siddetli zamanlarda idrardan sonra ikininca prostat sıvısı geliyodu zevk suyu gibi kaslarla ilgili de olabilir prostat bolgesinde enfeksiyonda olabilir bi prostat sivisindan lokosit baktir istersen.Ben baktirdigimde 0 cikmisti mesela o yuzden kaslarla ilgili oldugunu düşünmüştüm bir de idrar reflusu mevzusu var o kaslar cok kasilinca prostata idrar kacagi oluyo o bolge de enflamasyon oluyo vs bu konuda daha bilgili arkadaslar varsa tecrubelerini yazabilir
lamonica

prostanlee yazdı:Benim de pelvik bolge de huzursuzluk cok oldugu zamanlar yani siddetli zamanlarda idrardan sonra ikininca prostat sıvısı geliyodu zevk suyu gibi kaslarla ilgili de olabilir prostat bolgesinde enfeksiyonda olabilir bi prostat sivisindan lokosit baktir istersen.Ben baktirdigimde 0 cikmisti mesela o yuzden kaslarla ilgili oldugunu düşünmüştüm bir de idrar reflusu mevzusu var o kaslar cok kasilinca prostata idrar kacagi oluyo o bolge de enflamasyon oluyo vs bu konuda daha bilgili arkadaslar varsa tecrubelerini yazabilir
Sıfır çıktıysa kaslarla alakalı oldugu kesin mi demek hocam ? Ve tedavin nasıl işliyor pelvik ağrıyla ilgiliyse ?
prostanlee

lamonica yazdı:
prostanlee yazdı:Benim de pelvik bolge de huzursuzluk cok oldugu zamanlar yani siddetli zamanlarda idrardan sonra ikininca prostat sıvısı geliyodu zevk suyu gibi kaslarla ilgili de olabilir prostat bolgesinde enfeksiyonda olabilir bi prostat sivisindan lokosit baktir istersen.Ben baktirdigimde 0 cikmisti mesela o yuzden kaslarla ilgili oldugunu düşünmüştüm bir de idrar reflusu mevzusu var o kaslar cok kasilinca prostata idrar kacagi oluyo o bolge de enflamasyon oluyo vs bu konuda daha bilgili arkadaslar varsa tecrubelerini yazabilir
Sıfır çıktıysa kaslarla alakalı oldugu kesin mi demek hocam ? Ve tedavin nasıl işliyor pelvik ağrıyla ilgiliyse ?
Valla sıfır çıktıysa kaslardan baska bisey benim aklima gelmiyor dostum ben bu durumu yaşamıştım zamaninda ilac falan kullandim gecirmistim sonradan tekrar nuksetti simdi sadece xatral kullaniyorum yine iyi geldi xatral alfa bloker prostat cevresindeki kaslari gevsetiyor o iyi geldiyse kasla alakali diye dusundum. Tedavi de o kaslari yormamakla ilgili genelde masturbasyonu cok yapiyosan azalticaksin denir stresten uzak durmak gerekiyo bu idrar reflusunu de arttiriyor diye biliyorum. Bir de reverse kegel egzersizi yapabilirsin o kaslari gevsetmek icin. Benim aklima gelen bunlar sen ilk once prostat sıvısına baktir istersen
lamonica

prostanlee yazdı:
lamonica yazdı:
Valla sıfır çıktıysa kaslardan baska bisey benim aklima gelmiyor dostum ben bu durumu yaşamıştım zamaninda ilac falan kullandim gecirmistim sonradan tekrar nuksetti simdi sadece xatral kullaniyorum yine iyi geldi xatral alfa bloker prostat cevresindeki kaslari gevsetiyor o iyi geldiyse kasla alakali diye dusundum. Tedavi de o kaslari yormamakla ilgili genelde masturbasyonu cok yapiyosan azalticaksin denir stresten uzak durmak gerekiyo bu idrar reflusunu de arttiriyor diye biliyorum. Bir de reverse kegel egzersizi yapabilirsin o kaslari gevsetmek icin. Benim aklima gelen bunlar sen ilk once prostat sıvısına baktir istersen
Ya ortam çok sıkıntılı bir gün hastaneye gittim hala korku devam ediyor evdekilerde bide iyi bi doktor bulabilsem prostat sıvısı vs bakabilecek tedavi uygulayacak gidicem cunku daha 1 ay bile olmadı şu şikayetler başlayalı erken teşhisin önemli oldugunu dusunuyorum
prostanlee

lamonica yazdı:
prostanlee yazdı:
lamonica yazdı: Sıfır çıktıysa kaslarla alakalı oldugu kesin mi demek hocam ? Ve tedavin nasıl işliyor pelvik ağrıyla ilgiliyse ?
Ya ortam çok sıkıntılı bir gün hastaneye gittim hala korku devam ediyor evdekilerde bide iyi bi doktor bulabilsem prostat sıvısı vs bakabilecek tedavi uygulayacak gidicem cunku daha 1 ay bile olmadı şu şikayetler başlayalı erken teşhisin önemli oldugunu dusunuyorum
Ankara da bircok doktor ismi verilmisti burada onlara baktin mi sen forumu bi arastir istersen arayip sorarsin aciksa gidersin klinikler. Korunmasiz iliskin yoksa cokta sıkıntı olacagini sanmam ama beklersen kafaya takarsin simdi :)
lamonica

prostanlee yazdı:
lamonica yazdı:
prostanlee yazdı:
Ankara da bircok doktor ismi verilmisti burada onlara baktin mi sen forumu bi arastir istersen arayip sorarsin aciksa gidersin klinikler. Korunmasiz iliskin yoksa cokta sıkıntı olacagini sanmam ama beklersen kafaya takarsin simdi :)
Zihnen çok yoruldum daha 3 haftada şüpheli ilişkim olmadı masturbasyon sırasında boşalmayı engellemek harici iüpheli hiçbir şeyim yok hatta
prostanlee

lamonica yazdı:
prostanlee yazdı:
lamonica yazdı: Ya ortam çok sıkıntılı bir gün hastaneye gittim hala korku devam ediyor evdekilerde bide iyi bi doktor bulabilsem prostat sıvısı vs bakabilecek tedavi uygulayacak gidicem cunku daha 1 ay bile olmadı şu şikayetler başlayalı erken teşhisin önemli oldugunu dusunuyorum
Zihnen çok yoruldum daha 3 haftada şüpheli ilişkim olmadı masturbasyon sırasında boşalmayı engellemek harici iüpheli hiçbir şeyim yok hatta
Bu bosalmayi engelleme de prostata reflu yapıyor diye duymuştum senin problemin kaynagi bu ve pelvik kaslari fazla zorlamak bence masturbasyonu azalt stres yapma sicak su oturmasi yap. Doktora da gidip lokosit baktir cikarsa ona gore antibiyotik tedavisi alırsın cikmazsa bu dediklerimle bu isi cozersin zaten rahat ol kafaya takma.Gidemiyorsanda bu dediklerimi yapabilirsin bence faydasi olup olmadigini gorursun zaten. Bir de xatral kullanabilirsin kaslari rahatlatir ama doktor kontrolu olmadan benim veya bir baskasinin onerisiyle ilaca baslaman dogru olmaz tabii. Bir de herkes bu yollardan geciyor stres yaparsan olmayan semptom yaratirsin olan da gecmez biraz sıkıntılı bir süreçteyiz coronadan dolayi evet ama kafana takmamaya çalış geciyor merak etme.