Prostatit mi?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Nathan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatit mi?

Mesaj gönderen Nathan »

Bundan 3 hafta önce gün ortasında hayatımda ilk defa idrar yaparken acı hissettim. Bol su içerek sıkıntılarım azalıyordu. Haftasonuna denk gelmişti. Hemen hafta başında aile hekimime gittim Ciprasid 750 mg yazmıştı. Antibiyotik tedavisinin 6. Günü sabahında şikayetlerim azalmıştı ama tam ortadan kalkmamıştı. Üroloji doktoruna göründüm. İdrar tahlilimde lökosit 6 çıktı. Antibiyotiğini bitirdikten sonra bu sorun ortadan kalkar dedi. Sonra antibiyotik bitti. Başka üroloji doktoruna gittim. Lökosit 2 çıktı. İdrarımda acı olayı bitmişti. Sonra bu hafta içinde bazen, her boşalmam da değil, yanma oldu. Ve bazen testislerimde sızı oluyordu. İlk antibiyotik tedavimden 10 gün sonra, Bu sefer üçüncü bir üroloji hekimine gözüktüm. Boşalmamda yanma olduğunu duyunca hiç test yapmadan direkt prostatit ailesine hoş geldin dedi. Ve Ciprasid 500 mg ve Bi-profenid 150 mg yazdı. Haftada sadece üç gün mastürbasyon yapacaksın dedi. Bugün antibiyotik tedavisinin 5. Günümdeyim. Testislerin üzerindeki epididimde sertlik ve diğerine göre daha büyük olduğunu gördüm. Acaba sorun prostatit değil de epididimit mi? Çarşamba kontrole gideceğim. Yoksa beklemeden hemen bugün mü gideyim?
Nathan

Re: Prostatit mi?

Mesaj gönderen Nathan »

Ve bu şikayetleri ilk defa yaşıyorum. O bakımdan akut prostatit tanısını konuldu.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Nathan yazdı:Ve bu şikayetleri ilk defa yaşıyorum. O bakımdan akut prostatit tanısını konuldu.
Okuta benzıyorsun alabılıyorsan invanz al serum ve kurtar kendını benım fıkrım
Nathan

Mesaj gönderen Nathan »

Bir ağrım olmadı benim. Sık idrara çıkma vs. Hiç yoktu. Sadece idrarımı yaparken acıyla başladım. Sonra bir kutu antibiyotik bittikten sonra antibiyotiği kullanmadığım dönemde idrar sıkıntılarım geri dönmedi. Sadece boşalırken yanma vardı. Yarın damar yolundan antibiyotik isteyeyim o halde.