yardım lütfen

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: yardım lütfen

Mesaj gönderen kadir »

alihandro yazdı:abilerk kültürden kastınız idrar kültürü mü
devlet hastanesinde habire idrar tahlili aldılar ama birşey cıkmadı
ocak gibi 4 iesef 3 hafta tetradox kullandım iyi geldi sonra iş güç bişeyler oldu tedaviye gidemedim doktor geri gel demişti
şu arada iyice dellendim günün 24 saati aklım o bölgede bu neyin günahıdır harbiden diyorum :)

geçen 3 hafta cipro kullandım saglık ocagından yazdırıp biraz azalır gibi oldu sonra gene cıgrından cıktı
melisa limon saraçoglunu kürünü denemeye başladım 2 gün oldu şuan için bariz bir değişiklik yok
Hayir kardesim idrarla ve meniyle beraber prostat sivisi kültürü önemli olan .
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: yardım lütfen

Mesaj gönderen asosyal »

cucu3636 yazdı:Herkes yaşadığını anlatıyorsa da, bende anlatayım o zaman bende zafer hoca döneminde ilaçlar ve muayene için 20-30 bin tl ye yakın para harcamış birisi olarak şu mantığı söyleyebilirim, zaman ve nakit mantığıyla olaya bakacak olursan,
Prostat sıvısından kültür 70 tl Civarı (düzen lab.)
Çevre hastanesi prostat masajı ve muayene toplamda 220 tl
Toplamda 300 tl gibi bir masraf, bunu 3-4 defa yaptırıp sonra gerekirse ampirik tedaviye başlaman daha mantıklı. Çünkü zafer hocada tedaviye başladığında kafadan ortalama 4-5 bin tl Ye yakın para harcayacaksın buna emin ol. Yani amacım zafer hocayı kötülemek değil sadece durum tespit yapmak istiyorum, çünkü zafer hocanın tedavisi 1-2 ay sürecek bi tedavi olacağını düşünmüyorum. Buda benim kendi deneyimlerim, bana 2-3 ay sonrasında Cüneyt benim tedavi yöntemim seni iyi edemeyecek deseydi, hem uzunca bir sürem gitmezdi hemde o kadar param gitmezdi. En son zafer hocanın bana 1,5 2 sene sonunda senin ki psikolojik galiba ufaktan antidepresan başlayalım dediği an ben kendisini bıraktım.

Benim dışkılama problemlerim vardı, kendisi beni gastrocuya yönlendirdi ama şunu söylemedi cüneyt büyük prostat dışkılama problemleri yaratır bu tarz sıkıntıların olacak.

Sadece gastrocuya kolonoskopi ve endoskopi için 3.000 tl para verdim :). Sonuç sen ibs sin dediler ve 7-8 ay onada tedavi oldum ve bir ton kutularca ilaç kullandım. Hiç bir boka yaramadı, ama kültür sonucu tedaviye başlayınca prostat boyutu düşmeye başlayınca dışkılama problemi düzelmeye başladı kendi kendine,

Şimdi hepinize soruyorum;

Madem zafer hoca bu kadar iyi neden bu konuda beni yönlendirmedi?
Mevzu niyetse sorgulayacak o kadar niyet var ki,
İlaç yazıyor kullanacağımız ilaç belli, nasıl kullanacağımız belli, git karşıdan bizim eczNeden al gel ben sana kullanışını göstericem diyor. :) eşinin eczanesinde kayınpederi bakıyor hatta parfümümü çok beğeniyordu bana hediye getir derdi o kadar muhabbetimiz vardı...

Neyse niyet sorgulamayayım, sonuca gelecek olursak bence ampirikten önce kültür...
Zafer hoca sadece lökosit odaklı gidiyor lokosit yoksa inanmiyor prostat şiş olduğunu rektal tuşe ile anlıyor ama tahlil temizse sende sıkıntı yok çıkabilirsin dışarı diyor maalesef :oops:
Aslında bu hastaligi her üroloji doktoru teşhis edememesi ve tedavi edtmekten kaçınması nedenini anlamış değilim ulan hazır hasta ayda 1 kere sana geliyor birde özel hastanede çalışıyorsun eskisi gibi tam duzelmekten umudu kestik ama güncel yaşamda halsizlik ağrı idrar problemi yaşamamak için yardımcı olsunlar ama yok dışarı çık ömür boyu alış bu hastalığa demek üroloji doktorlarının çoğunun çıkış kapısı olmuş :oops: