Prostatit olduğumu düşünüyorum abilerim bir bakabilir mi lütfen

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
no1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatit olduğumu düşünüyorum abilerim bir bakabilir mi lütfen

Mesaj gönderen no1 »

Öncelikle selamun aleyküm. Ben prostatit miyim bilmiyorum ama çok şüpheleniyorum ve ne yapmam gerek bilmiyorum tecrübeli abilerimden yardım almak istedim. 18 yaşındayım ilk şüphelerim bu yılın başlarında başladı sağ kasığımda geçmek bilmeyen bir ağrı vardı ve sık idrara çıkıyordum onun dışında bir problem yoktu. Doktora gittim kasıktaki lenf bezleri şişmiş dedi ve yolladı antibiyotik kullandım. Ardında bu zamana kadar ağrımın devam ettiği günler oldu ama genel olarak bu zamana kadar neredeyse hiç problem yaşamadım.
Şimdi geleyim bugünlerdeki ağrıma. Şunu farkettim testislerim ile makatımın arasında kalan bölgede bir doluluk hissediyorum ve bazen ağrı oluyor, elimle biraz ovaladığım zaman iyi geliyor. Sağ kasığımda bir ağrı var bacağıma kadar ve kalçama kadar uzanıyor. Sık sık çişe çıkıyorum ( günde ortalama 10) herhangi bir yanma veya rahatsızlık hissetmiyorum. Sadece bazen işedikten sonra içeride kalmış gibi hissediyorum ve biraz daha işiyorum bu his geçiyor. Cinsel durumuma gelirsek şuana kadar sertleşmede bir problem var gibime gelmedi gayet normal geliyor her şey. Bazen menim olması gerektiğinden sarı gibime geliyor ama kesin olarak sarı diyemem hiç dikkat etmemiştim rengine forumda dolaşana kadar. Ama boşaldığım peçeteyi unutmuştum bir keresinde kurumuştu ve sarımtırak bir rengi vardı bu normal mi bilmiyorum. Kafama takılan asıl soru şu oldu forumda dolaştıktan sonra daha 18 yaşındayım ve eğer menim gerçekten prostatit sebebi ile sarıysa bu kısır olduğum anlamına mı geliyor ? Bundan çok korkuyorum. Ama bir boşalmam sırasında bembeyaz aktığını hatırlıyorum 4 gün hiç boşalmamıştım öncesinde. Yerimde duramayacak kadar ağrım yok hatta bazen unutuyorum bile. Cinsel isteğim hala normal. Geceleri 1 kere bile çişe kalkmadım. Bir de üşüttüm burnum falan tıkalı ondan olabilir mi bunlar onu da bilmiyorum.
Boşaldıktan sonra işerken falan çatallanma oluyor. Boşaldıktan sonra işerken bazen rahatsızlık hissediyorum tam yanma gibi değil. Şuanlık anlatacak her şeyi anlattım sanırım başka aklıma bir şey gelmiyor. Doktora gidemiyorum corona yüzünden. Tecrübeli abilerim sizce prostatit miyim? eğer öyle isem neler yapmam gerek öneriniz nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim. Şuan hayatımı çok rahatsız eden bir durum yok en büyük korkularım sertleşme sorunum olmasa bile eğer prostatit isem bu sonunda başıma gelecek bir şey mi ve sarı meni kısırlık göstergesi midir ? Prostatit yüzünden kısır kalır mıyım ? Sorunlarımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Yardımcı olan öneriler veren abilerime bir dua ederim hayırlı akşamlar.
no1

Re: Prostatit olduğumu düşünüyorum abilerim bir bakabilir mi lütfen

Mesaj gönderen no1 »

Bir de boşalıp unuttuğum peçete kötü kokuyordu eklemek istiyorum...
Kainatos

Mesaj gönderen Kainatos »

Dostum selam bende 20 yasindayim semptomlarimiz ayni nerdeyse bende son zamanlarda farkina variyorum.Ama emin degilim nedir ne degildir diye.Burdaki abiler daha iyi bilir ama kisirlik kisa vadede o kadar kolay bisey olmadigini dusunuyorum.Bende coronadan dolayi tam teshis icin doktora gidemedim.Ama yapabilcegin en iyi sey cok kafaya takmamak ve kendini cok fazla dinlememek oyle olunca daha kotu oluyor.Herkesin soyledigi yasaklara uy usutme aci baharatli yeme alkol icme taki m spor yapmaya calis bende ayni sureci geciriyorum suan takipteyim acikcasi biraz.Corona vs ortalik rahatlayinca duruma gore gidicem doktora ama en onemlisi cok kafaya takip kendini iyice tribe sokmamak sanirim.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

İdrarınızı rahat yapıyormusunuz. Ayaklarınızda üşüme var mı. Kasık bölgeniz soğukmu
no1

Mesaj gönderen no1 »

Kainatos yazdı:Dostum selam bende 20 yasindayim semptomlarimiz ayni nerdeyse bende son zamanlarda farkina variyorum.Ama emin degilim nedir ne degildir diye.Burdaki abiler daha iyi bilir ama kisirlik kisa vadede o kadar kolay bisey olmadigini dusunuyorum.Bende coronadan dolayi tam teshis icin doktora gidemedim.Ama yapabilcegin en iyi sey cok kafaya takmamak ve kendini cok fazla dinlememek oyle olunca daha kotu oluyor.Herkesin soyledigi yasaklara uy usutme aci baharatli yeme alkol icme taki m spor yapmaya calis bende ayni sureci geciriyorum suan takipteyim acikcasi biraz.Corona vs ortalik rahatlayinca duruma gore gidicem doktora ama en onemlisi cok kafaya takip kendini iyice tribe sokmamak sanirim.
düşünmemek pek elde değil
no1

Mesaj gönderen no1 »

prosta50 yazdı:İdrarınızı rahat yapıyormusunuz. Ayaklarınızda üşüme var mı. Kasık bölgeniz soğukmu
İdrarımı yaparken hiç sorun yaşamıyorum denebilir ne yanma ne başlatmada zorlanma yok. Dediğim gibi sık idrara çıkıyorum ama geceleri uyandırmıyor beni uykumdan. İdrarda tek sıkıntım bazen işiyorum ve içerde kalmış hissine kapılıyorum sonra tekrar işiyorum o şekilde geçiyor. Ayaklarımı çorap üzerine patik giyiyorum şuan ondan dolayı hiç üşüyor mu farketmedim, kasığım elimi koyduğum zaman sıcak
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

Sarı meni olayı bende de var ama neden olduğunu bilmiyorum.