Ejakülasyon sonrası - Kronik Prostatit

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Ejakülasyon sonrası - Kronik Prostatit

Mesaj gönderen Furkanal »

Yeniden merhaba son günlerde pek bir aktif oldum ne kadar hoş olmasa da..

Prostat sıvısındaki Lökositin 15-20 olduğunu öğrendikten sonra da önce de yani kendimi bildim bileli olan bir durum sizlerde de var mı sormak istiyorum. Açıkçası ben ana derdi bitmek bilmeyen idrar hissi olan KP lerden biriyim. Tuvaletimi yaptıktan sonra bile bitmiyor. Her neyse.

Sizlerde boşaldıktan sonra idrarın durumu nasıl arkadaşlar? Ben bunu yıllardır hiç sorgulamadım. Ben boşaldıktan sonra zaten olmayan tazyiğim böyle yerlere düşüyor. Bildiğiniz nerdeyse geriye doğru olacak. Boşaldıktan sonra aşırı idrar hissinden bahsetmiyorum çünkü o galiba normal bir şey. Belki de değildir kim bilir.

Boşalma sonrası zor yapılan ve inanılmaz düşük idrar akımı olan ve bu idrar hissini çok yoğun yaşayanlarımız var mı aramızda? Bazı yerlerde okuyorum boşalma sonrası ne kadar zor yapıldığı her yerde yazsa da tazyiği çok yüksektir felan diyo gözlerime inanamıyorum. Ben bunu kendi KP'emden de bağımsız soruyorum açıkçası, sizde boşalma sonrası durumlar nasıl?
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Ejakülasyon sonrası - Kronik Prostatit

Mesaj gönderen red »

doğal bir durum. ejekülasyon sırasında prostat şişer, zaten enfeksiyonla belli yönlere doğru şişmiş olan prostat etrafındaki kanalları daha da daraltır ve idrar yapman daha da zorlaşır. aynı nedenle pelvik sinirler de hasar alır ve sertleşme daha zor olmaya başlar...
blackrow67

Mesaj gönderen blackrow67 »

Bende lökosit 1-2 olmasına rağmen boşalma sonrası hep idrarda problem oluyor.
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

cucu3636 yazdı:
Furkanal yazdı:Yeniden merhaba son günlerde pek bir aktif oldum ne kadar hoş olmasa da..

Prostat sıvısındaki Lökositin 15-20 olduğunu öğrendikten sonra da önce de yani kendimi bildim bileli olan bir durum sizlerde de var mı sormak istiyorum. Açıkçası ben ana derdi bitmek bilmeyen idrar hissi olan KP lerden biriyim. Tuvaletimi yaptıktan sonra bile bitmiyor. Her neyse.

Sizlerde boşaldıktan sonra idrarın durumu nasıl arkadaşlar? Ben bunu yıllardır hiç sorgulamadım. Ben boşaldıktan sonra zaten olmayan tazyiğim böyle yerlere düşüyor. Bildiğiniz nerdeyse geriye doğru olacak. Boşaldıktan sonra aşırı idrar hissinden bahsetmiyorum çünkü o galiba normal bir şey. Belki de değildir kim bilir.

Boşalma sonrası zor yapılan ve inanılmaz düşük idrar akımı olan ve bu idrar hissini çok yoğun yaşayanlarımız var mı aramızda? Bazı yerlerde okuyorum boşalma sonrası ne kadar zor yapıldığı her yerde yazsa da tazyiği çok yüksektir felan diyo gözlerime inanamıyorum. Ben bunu kendi KP'emden de bağımsız soruyorum açıkçası, sizde boşalma sonrası durumlar nasıl?

Akıl vermek haddime değil sadece beni bir dönem çok yanlış yönlendirmişlerdi, idrarın geldiğinde boşal sonra idrarını yap meni içeride kalmasın diye. Ancak boşaldığın zaman prostat şişiyor ve idrarını yapmanı imkansızlaştırıyor ve damla damla yapıyorsun. Bende şahsen öyle oluyordu, sonra burada ki bir iki tecrübeli abilerimiz sağyesinde şunu yapıyorum artık. Önce idrarımı yapıyorum, sonra sıcak suya girip prostatımı yumuşatıyorum. Sonrasında boşalıyorum daha rahat oluyor, yani mucize bekleme ama daha rahat ediyorum ben. Tavsiye ederim...

Estafurullah kardeşim teşekkür ederim önerin için ki bence de doğru olan bu zaten. Dediğim gibi benim bu hastalıktan önce de kendim bildim bileli boşalma sonrası idrarım hep problemdi. O yüzden açıkçası bu rahatsızlığa bağladığım bir şey değil sorunsuz insanlarda nasıl diye merak etmiştim.