Benim Hastalık ve Tedavi Sürecim.

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
anka34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Benim Hastalık ve Tedavi Sürecim.

Mesaj gönderen anka34 »

Öncelikle herkese merhabalar ve geçmiş olsun,

Benim durumumu da özetleyip fikrini almak istedim. Tabii ki forumda gezince en yakın zamanda Zafer Hoca'yı ziyaret etmeye karar verdim.
Benim hikayem ağustos 2019'da başladı. Hiçbir şikayetim yoktu fakat kız arkadaşımla ilk defa korunmasız kaldığımızda kız sistit oldu sonrasında ben de hemen bir doktora gittim. Ben de hiçbir semptom yoktu o zaman. Doktor hikayeyi dinleyip penis ucundan kültür yaptı.

Kültür sonrasında Ureaplasma ve mycoplasma hominis pozitif çıktı ve tetradox ve cipro yazdı. 2 haftalık kullanım sonrasında 15 gün bekleyip tekrar test oldum. Tüm testler negatif çıktı ve normale döndüm.

Şubat başı gibi sürekli idrar isteği ve sol takımlarda sıkma hissi ile tekrar aynı doktora gittim. Bu defa prostat masajı ile sıvı alıp bunu mikroskopta inceledi ve yapılan bakteri testinde staf epidermidis diye bir bakteri çıktı. Bu defa'da Cipro ve Klamoks yazdı. Endol fitil, Klamoks 1 hafta, Cipro 3 hafta kullandım. Bunlarla birlikte forumda da okuduğum kadarıyla artık doktorların standart söylediği düzenli mastubasyon, sıcak su banyosu, baharattan ve asitli içeceklerden, alkolden uzak durmamı söyledi.İlaçları kullanırken semptomlarımda artış oldu. Özellikle sık idrar hissi çok arttı ve buna da Vasicare yazdı. Vasicare sonrası biraz daha rahatladım. 3 haftasonunda tekrar gittim. Semptomlar çok değişmemişti. Birazda pimpirikli bir şekilde ağustosta çıkan bakteri testleri, hepatit, aids, bel soğukluğu vs herşeyin testini yaptırdım. Sonuç hepsi negatif. 3 hafta daha Cipro verdi. Bir de bunların yanında sabah çok az işiyordum bir xatral xl yazdı.

Dün tekrar kontrole gittim tuvalet hissim geçmiyor diye. Yapsam bile rahatlama olmuyor şöyle bir işeyip ohh be diyemiyorum maalesef. Sürekli orada bir dolgunluk hissi. Doktor dinledi filan sonra dedi ki bana geçerli bir semptom söylemedin. Antibiyotiği kesti, vasicare ve xatral'i 3 daha kullan sonra 15 gün bekle tekrar gel dedi.

Ben de anlamadım iyileştim mi hocam filan diye sordum hatta. Yok dedi sürekli antibiyotik veremem dedi. Hatta bu son testlerde çıkan bakteriyi false positif olarak kabul ediyorlarmış yani sallamıyorlarmış. Dedim problem ne o zaman? Sen bunları kullan gel dedi. Bunun çok çözümü olmaz dedi. Hatta ben biraz üsteleyince bir operasyon var buradaki sinir uçları yakarak bu hissi azaltabiliriz dedi. Daha bu konuyu hiç araştırmadım ama. Bir de pskolojik olabilir destek al istersen dedi. Tamam psikoloji bozukta o kadar mı bozuk

Benim böyle penis'de yanma ya da ağrı gibi ya da boşalma da ağrı gibi şikayetlerim olmadı. Benzer bir ereksiyon problemimde yok çok sükür.

Sormak istediğim konular ise sizce Zafer Hoca'ya ne zaman gideyim. Antibiyotikleri Cuma'ya kadar alacağım. Bunun dışında forumu da okuyorum bir kaç bitki var. Bu arada yakı otu çayı içmeye başladım sabah akşam.

Bir yandan da şifa Allah'tan deyip dua da ediyorum tabii ki.

Cevaplarınız ve yönlendirmeliriniz için tekrar teşekkür ederim hepinize.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Benim Hastalık ve Tedavi Sürecim.

Mesaj gönderen red »

yarın gidin derim.
anka34

Mesaj gönderen anka34 »

Bir de şunu soracağım. Vesicare ilacını akşamları bir tane alıyorum ben. Bunun yerine sabahları almak daha doğru olur. Bugün yine işedikçe geçmeyen bir idrar halindeydi. Erken aldım ilacı hafifletti bayağı.

Daha önceden tecrübe edenler yorum yapabilirse sevinirim.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

O doktora güvenme çaresi yok diyen doktor mu olur enfeksiyoncuyla çöz bu işi
anka34

Mesaj gönderen anka34 »

Valla abi ben de anlamadim doktoru. Ilk basta da tavsiye uzerine gittim. Biraz geç keşfettim siteyi. Bu arada Zafer Hoca'ya gidince özellikle testleri belirtmek gerekiyor mu? Yoksa kendisi zaten uyguluyor mu sıradan? Belirtmek gerekirse neleri yaptirmak dogru olur?

Bir de sicak su torbasıni sik uygulamak sikinti cikarir mi bilgisi olan var mi? Bugün dinim imanim gevredi şirkette. Bu kadar tuvalete gitme hissi cok yoruyor psikolojik olarak. Sicak su torbasi iyi geliyor. Sirkette filan da uygulasam bi problem cikarir mi acaba ne dersiniz?
anka34

Mesaj gönderen anka34 »

Yarın Zafer Oyman'a gidiyorum. Bakalım inşallah anlarız tam ne olduğunu. Gittikten sonra da yazarım detayları.
anka34

Mesaj gönderen anka34 »

Geldik Zafer hocaya rectal tuşe ile siviyi aldi. Idrar tahlili de alacak. Ama idrar hissim bitti su an. Değişik 1.5 lt su içtim cay 2 bardak. Daha da idrarim yok gibi :) idrari verebilirsem 45 dk sonra belli olacak ne olduğu. Hadi hayirlisi diyorum gelismeleri yazarim.
anka34

Mesaj gönderen anka34 »

Zafer hoca sonuclara bakti sen de enfeksiyon filan yok dedi.

Sik idrar hissi prostattan sigi aldikyan sonra düzeldiği icin muhtemelen ödem var orada dedi.

Vesicare ve xatral e devam et dedi. Ama olur da cok ise yaramazsa da vesicare i degistir muadillerinden kullan dedi.

Bu arada sicak su oturmasini kesinlikle yap dedi. Sicak su torbasiyla veya sauna ile ayni sey degil dedi.

Klasik haftada üç kere iliskiye gir ya da masturbasyon yap dedi.

Acı baharat yeme dedi.

Haftada bir de prostat masaji yaptir dedi.

Sonuclari da ekliyorum.

Simdi abiler yorumlarınızı almak isterim.
Anadolu yakasinda prostat masajı icin önereceğiniz kim var.

Kaplıca da 3 4 gun gecirmeyi tavsiye eder misiniz?

Vesicare muadili kullandığınız ilaclardan size iyi gelen var mi?

Bu arada prostat sivisi sonrasi verilen ilk idrar ornegin bakteri 3 çıkmış ama 0 400 arasi uygun diyorlar.

Bu arada pskilojik olabilir mi diye de sordum zannetmiyorum masaj sonrası rahatlama olduysa sadece psikolojiktir diyemem dedi. Ama ben yine de pazartesi psikiyatriye de gideceğim.

Ama moral motivasyon olarak iyi geldi Zafer Hoca'ya kontrol olmam.

Mikroskop inceleme sonucu
İlk idrar lab inceleme sonucu