İyileşme Mücadelem

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
tarik34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

İyileşme Mücadelem

Mesaj gönderen tarik34 »

Daha önce hiçbir ürolojik sorun yaşamamış biri olarak 2012 Ocak'ta birden bire " sık idrara gitme, istek kadar idrarın olmaması, penis ucu ağrısı" vb. nedenlerle korku, heyecan içinde üroloğa kendimi atarak başlamıştı, ürolog gülmüştü, tetkik sonucu mesane duvarı ödemli, 1-2 de lökosit çıkmıştı, sistik tanısı ile buscopan plus, pıyeloseptyl, dikloron yazmıştı, sanırım düzenli kullanmadım geçivermişti. Öncesine baktığımızda 2009'dan başlayarak mide-bağırsak sorunum oluşmuş, reflü ve midede bakteri 2011'de tespit edilmişti, ayrıca 2011'in son aylarında yaşamımda hiç olmadığı kadar korumasız yığın yığın, değişik değişik bayanlarla beraberliğim olmuştu, bir de yaşamımda olağanüstü gergin yılımdı...Benimki bu üç sebepten birinden başladı bence...
Bir yıl sonra benzer şikayetler yinelendi, normal bir üroloğa gittim, azosilin yazdı, düzenli kullanmadım geçmişti... 2015'in ilk aylarında biriyle tanışmış beraber olmuştum, salgısı kireç gibiydi, ertesi gün hava soğuktu, karın alt bölgemde, rüzgar çarpmasıyla bir ağrı oluşmuştu, o gece o bayanla birliktelik anında şiddetli bir ağrı sonucu bir anda ereksiyon ve penis yaşamımda ilk defa birden bire kayboldu, korku içinde kalmıştım...Hastalığım tam anlamıyla, prostatit olarak bu tarihte başlamıştı, bu sefer bağırarak, panik içinde üroloğa kendimi atmıştım, ilk defa rektal tuşe yapıldı, idrarda lökosit çıkmıştı, ürolog dedi hayırlı olsun, hoş geldin bir ömür prostatite, üzülme alışırsın, aşağılayarak gülmüştü, kendisi profesördü...O yıldan başlayarak bu formdayım, ara ara gidip geliyorum...İstanbul'da formda adı geçen ürologların hepsine muayenem vardır, adı geçen antibiyotiklerin, diğer ilaçların ve besleyici takviyelerin aşağı yukarı hepsini kullandım. Gelişim Lab. kapsamlı PCR yaptırdım, bakteri üremedi, ama yaptırmadan 13 gün önce antibiyotik kullanmıştım, daha sonra birçok yerde menide, idrarda kültür tetkikleri yaptırdım, bakteri yine ürememişti, çoğu idrar tetkikinde lökosit üremiyor, bazen 6-21 arası ürüyordu, masajla meni sıvısında lökosit ölçümünde da bazen küme küme, bazen de daha az oranda lökosit tespit edilmişti. Antibiyotik en son haziran ayında kullandım, artık özel hastanelerdeki hekimlere gitmiyorum, araştırma hastanesinde bir profesöre bir de dost bir üroloğa gidiyorum, en son dörder kutu urorec 8 mg, emselex 15 mg yazmıştı, henüz onları kullanıyorum, antibiyotik mayıstan beri yazmadılar... Antibiyotiklerden tarivid 200 mg. prostatit teşhisi konan yılın sonunda 8 kutu tam geçirmişti, yine korumasız birliktelik yaşamaya başlamıştım, kimi zaman bir sorun olmuyordu, çoğu zaman da ilişki sonrası penis ucu ağrısı, idrarda kötü koku oluşuyordu, yani hastalık öncesi gibi değildi durumum... Bir daha başladı bu sefer tarivid kullandım, daha da alevlendirmişti... Tavanic iyi geliyor antibiyotiklerden ama tam geçirmiyor. Şu anda; urorec, emselex kullanıyorum, yanı sıra kabak çekirdeği yağı, kabak çekirdeği, quadbiotic probiyotiği, hazan bel, kereviz, yakı, ısırgan otu kürü, brokoli, melisa-karabaş otu kürü kullanıyorum.
Şu andaki yakınmalarım; yedik-içtiklerimizin yüzde 60'ı dokunuyor, buna bağlı olarak da prostatta ağrı oluşuyor, bu da penis ucuna ve penise vuruyor, idrar akımı bozuluyor, idrar sonrası damlacık kaçmasına, cinsel isteksizliğe sebep oluyor. Yani eskisi kadar hür hareket edemiyorum, aksi bir durumda lökositle kendini gösteriyor, bu da organın hasarlı olduğunu gösteriyor, belki de bizim bilmediğimiz, temizlenmeyen mikropların varlığını gösteriyor.
Benim önerim; Mide-bağırsak sorunlarımız olmaması lazım, prostatın hoşuna gitmeyen yiyecek ve içecekleri tüketmemeliyiz, sevdiği onu besleyen ürünler tüketmeliyiz, korumasız beraberlik yaşamamalıyız, elimizden geldiğince sıkıntılardan uzak durmalıyız, elektromanyetik, ultrasonik tedavileri de görmeliyiz.
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: İyileşme Mücadelem

Mesaj gönderen blackrow67 »

Bende hiç ilişki olmamasına rağmen direkt prostatitsin dediler. Bazı doktorlar gerçekten vicdansızlar. Moral motivasyon sıfır, nasıl iyileşeceğimi bilmiyorum. Bir kutu cipro bir kutu tavanic, birde tetradoxa başladım. Bunun akabinde tamprost kullanıyorum. Ama sanki 40 tane karıyla ilişkiye girmişim gibi hala doğrulamadım. Bu nasıl bir lanet hastalıksa bıktırdı beni. Daha yaş 23 düzelmeyeceğini anlasam komple işlevini iptal ettiricem o derece sinir bozucu :(
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Sorma sevgili kardeşim :) ben de 37 yaşımda yakalandım, genel olarak önceki yaşamımdan çok çok uzağım bunu apaçık görüyorum. Ne yapalım, mücadele edeceğiz... Şu lökosit ölçümü üzerinden yığın yığın antibiyotik kürleri yazılan tedavilere ara verilmeli, çözüm olduklarını düşünmüyorum, antibiyotik dışı alfa grubu vb. ilaç kürleri kullanılmalı, anatominin; kalsiyum, potasyum, çinko, magnezyum, b12, demir gibi vitaminleri eksik bırakılmamalı, mide-bağırsak sorunumuz olmamalı, egzersiz düzenli olarak yapmalıyız, doğal kürlere, prostatın sevdiği besinlere yönelmeliyiz, bal-ceviz ezmesi karışımı, badem, zeytinyağında az pişirilmiş domates, hazan bel, kereviz, yakı, karabaş, melisa kürü, cinsel isteğe dönük doğal macun vb. ve eswt vb. gibi tedavilerin gerekli olduğunu düşünüyorum. Uzun bir yaşam programı yapıp uymalıyız.
blackrow67

Keşke her ürolog bu hastalıkla ilgilense, kimileri resmen dalga geçiyor bizimle. Ama düşmez kalkmaz ALLAH bir gün onlarında başına gelir o zaman kıvranır dururlar ilgilenmedikleri bu hastalıkla.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

profesör'e bakar mısın, "üzülme alışırsın" ne demek, kötü yola mı düşüyoruz prostatit olunca..
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Ülkemizdeki bu hastalığın aritmetiğine bakıldığında; yakın yıllarda yoğunluk kazanıldığı, çok genç yaş, yani çok aktif cinsel yaş grubunu etkilediği görülmektedir.
Yakın tarihimize bakıldığında gelişen nedir?
1. Kimyasal beslenme, her ürünümüzde arttı, özellikle kent yaşamında...
2. Asya ülkelerinden gelen, yoğun üriner hastalık taşıyan seks işçisi kadınların yoğunluğu anlamlı ölçüde arttı ülkemizde...
3. Mide-bağırsak hastalıklarının gibi çeşitli hastalıkların yol açtığı bir enfeksiyon...
Bunlar kapsamında olduğunu düşünüyorum, kimi tetkiklerde bakteri bulunuyor; kimilerinde de bir şey saptanmıyor, öyle düşünüyorum ki sorun varsa lökosit varsa bakteri de mikrop da vardır, ama tetkiki yapılmıyor ya da yapılamıyor bizim ülkemizde...Prostatın hastalığı tespit edilmeli, ona göre onarımı yapılmalı...
blackrow67

red yazdı:profesör'e bakar mısın, "üzülme alışırsın" ne demek, kötü yola mı düşüyoruz prostatit olunca..
Onlar bakteriyel olmayan prostatı antibiyotik ile tedavi etmeye calissinlar ..
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Masaj yolu ile menide lökosit oranı bulunarak yığın yığın antibiyotik kürü içip sindirim sistemini allak bullak edilerek tedavi olunacağı düşünmüyorum. Ne bakterisi olana da antibiyotik olmayana da antibiyotik dayaması...Prostatın onarımını sağlayan alfa bloker vb. ilaçlar programı yapılmalı, tabii rahatsız ediciliği yüksekse enfeksiyonun yüksekliğini gösterir buna ek bu durumda antibiyotik olmalı... Bunun yanı sıra doğal besleyiciler olmalı, cinsellik için doğal macun kullanılmalı ve doku onarımı, kök hücre oluşumu, organın aktifleşmesi, ereksiyon için gerekirse eswt, lipus gibi şok dalga tedavileri uygulamalıyız, bir yaşam düzenli egzersiz yapmalıyız, sıkıntıdan uzak durmalıyız ve korumalı ilişkiye alışmalıyız, prostata neyin iyi geldiğini neyin dokunduğu iyi gözlemlemeliyiz, dokunduklarını yapmamalı, yememeli, içmemeliyiz... Yani yaşamımızı baştan başa değiştirmeliyiz.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

En büyük eksiğimiz prostat eksenli tedavi yoğunluğu, profesyonellik bizim ülkemizde olmaması...Üstünkörü yaklaşıyorlar, uğraşmak istemiyorlar, antibiyotik-iltihap hücresi ( lökosit ) üzerinden tedavi olunmaz, bugün iltihap gider yarın bir daha gelir...Lökosit ölçümü, prostata enjeksiyon gibi tezgah işi... Prostat dokusu üzerinde, meni üzerinde profesyonel çalışma yapılmalı, sağlıklı bir organla eşdeğer duruma getirilene dek onarım temelli ilaç-doğal ürün tedavisi uygulanmalı... İltihap hücresinin olduğu yerde, mikrop, bakteri olduğunu düşünüyorum, yalnız bizde o düzeyde tetkik ve çaba yok...
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

lökosit takibi ile iyileşen pek çok insan var. siz rahat durmayıp önünüze gelenle ilişkiye girdiğiniz zaman tekrar nüks etmesi, bu tedavi yönteminin tezgah olduğunu göstermez aksine sizin hatalardan ders almadığınızı gösterir. insanlara tavsiye verirken önce kendiniz iyileşip bunun dayanaklarını ortaya koymalısınız.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Geçen hafta biri aracılığı ile tanıdık bir üroloğa gittim, hani dedim, ilgi için iyi olur... Devlet hastanesinde görev yapıyor, başta yardımcı olacağını, halledeceğini söyledi... Kan, idrar analizi, kültürü istedi klasik metotlar... Hiçbir şey çıkmadı her zamanki gibi... Sadece lökosit 1 idi... Dedi, prostatitte idrar sonrası akıntı gelir, sende bu yok, bir de başta böyle bir sorun yaşıyorsunuz sonra aşırı takıntı yapıyorsunuz, 7/24 saat aklınız orada, yok bir şey 18'lik delikanlı gibi ürünlerin, kafayı dağıtın... Ayrıca dedi durup dururken sakın ola prostata biyopsi, iğne vb. yaptırıp başına iş açma, prostata müdahale ettirme, sistoskopi olabilir ama bu sonuca göre devlet hast. kimse bunu yapmaz, özeller belki para için yapar.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

tarik34 yazdı:Geçen hafta biri aracılığı ile tanıdık bir üroloğa gittim, hani dedim, ilgi için iyi olur... Devlet hastanesinde görev yapıyor, başta yardımcı olacağını, halledeceğini söyledi... Kan, idrar analizi, kültürü istedi klasik metotlar... Hiçbir şey çıkmadı her zamanki gibi... Sadece lökosit 1 idi... Dedi, prostatitte idrar sonrası akıntı gelir, sende bu yok, bir de başta böyle bir sorun yaşıyorsunuz sonra aşırı takıntı yapıyorsunuz, 7/24 saat aklınız orada, yok bir şey 18'lik delikanlı gibi ürünlerin, kafayı dağıtın... Ayrıca dedi durup dururken sakın ola prostata biyopsi, iğne vb. yaptırıp başına iş açma, prostata müdahale ettirme, sistoskopi olabilir ama bu sonuca göre devlet hast. kimse bunu yapmaz, özeller belki para için yapar.
Durumuma da bakınca urorec, emselex dördüncü kutudayım, en büyük rahatsızlığım önce penis ucu ağrısı ile başlayan, daha sonra penis kökü çevresine vuran ağrı, kısmen de apış arasına... En çok ağrı penis ucunda, işemeyle daha da artıyor, bu halde yukarıdaki ilaçları kullansam da işeme bozukluğu oluyor, güç işeme, kesik kesik, damla damla... Bazen normal işeme ve damlacık kaçması... İdrar sonrası gelip oturuyorum, bakıyorum birkaç damla ıslaklık oluşmuş... Bu ilaçların acaba yan etkisi mi bu işeme bozukluğu, öneriniz var mı, ne yapayım?
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Sabah kalkınca hiçbir ağrı hissetmiyorum, ilk işemede yanma, penis ucu ağrısı olmayıp idrar debisi de gayet iyi... Güniçinde seyir olarak idrar debisi olumsuzlukları, ardından penis ucudan başlayarak penis ardına doğru ve karın alt kısmına doğru ağrı... Ve damlacık kaçması... Bu da sık don ve pijama değiştirmeye yol açıyor. Bu olımsuzluk sabah ilk saatlerde neden olmuyor acaba
karbonaterol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen karbonaterol »

tarik34 yazdı:Sabah kalkınca hiçbir ağrı hissetmiyorum, ilk işemede yanma, penis ucu ağrısı olmayıp idrar debisi de gayet iyi... Güniçinde seyir olarak idrar debisi olumsuzlukları, ardından penis ucudan başlayarak penis ardına doğru ve karın alt kısmına doğru ağrı... Ve damlacık kaçması... Bu da sık don ve pijama değiştirmeye yol açıyor. Bu olımsuzluk sabah ilk saatlerde neden olmuyor acaba
Acaba kaslarla ilgili bir durum olabilir mi? Hiç Pelvik bölge gevşetme egzersizlerini denediniz mi?
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

karbonaterol yazdı:
tarik34 yazdı:Sabah kalkınca hiçbir ağrı hissetmiyorum, ilk işemede yanma, penis ucu ağrısı olmayıp idrar debisi de gayet iyi... Güniçinde seyir olarak idrar debisi olumsuzlukları, ardından penis ucudan başlayarak penis ardına doğru ve karın alt kısmına doğru ağrı... Ve damlacık kaçması... Bu da sık don ve pijama değiştirmeye yol açıyor. Bu olımsuzluk sabah ilk saatlerde neden olmuyor acaba
Acaba kaslarla ilgili bir durum olabilir mi? Hiç Pelvik bölge gevşetme egzersizlerini denediniz mi?
Haklı olabilirsiniz, egzersiz yapıyorum, ama pelvik böl. hiç yapmadım.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Mevcut durumda sabah kalkınca bir olumsuzluk görülmüyor, ağrı yok, idrar akımı iyi... güniçi idrarı yaparken zorlanma, damla damla yapma, idrar sonrası bir yere oturduğumda dona damla kaçması... Sonrasından başlayarak penis ucu ve kökü çevresinde ağrı olarak günboyu devam ediyor, bu gibi yiyecek, içecek, eylem durumlarında da zirve yapıyor; acılı yiyecekler, bazı bilinmeyen siyah ve poşet çaylar, çikolatalar, bisküviler, hamur tatlıları, makarnalar, kuru fasülye, nohut, mercimek, melemen, tavuk suyu, işkembe, kelle çorbaları, ekşili, baharatlı soslar, kahveler, tahin, bira, şarap, turunçgiller... Soğuk yere oturma, uzun otobüs ve tren yolculukları, uzun sıcak duş sonrası prostat bölgesinde ve longo yöntemi ile ameliyatını olduğum hemoroitte ağrı oluşuyor ya da sıcak suya oturma ağrıyı tetikliyor.
karbonaterol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen karbonaterol »

tarik34 yazdı:
karbonaterol yazdı:
https://youtu.be/NnqAkM9r2a8

Su videoda egzersizler var bir bakın isterseniz.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

tarik34 yazdı:Mevcut durumda sabah kalkınca bir olumsuzluk görülmüyor, ağrı yok, idrar akımı iyi... güniçi idrarı yaparken zorlanma, damla damla yapma, idrar sonrası bir yere oturduğumda dona damla kaçması... Sonrasından başlayarak penis ucu ve kökü çevresinde ağrı olarak günboyu devam ediyor, bu gibi yiyecek, içecek, eylem durumlarında da zirve yapıyor; acılı yiyecekler, bazı bilinmeyen siyah ve poşet çaylar, çikolatalar, bisküviler, hamur tatlıları, makarnalar, kuru fasülye, nohut, mercimek, melemen, tavuk suyu, işkembe, kelle çorbaları, ekşili, baharatlı soslar, kahveler, tahin, bira, şarap, turunçgiller... Soğuk yere oturma, uzun otobüs ve tren yolculukları, uzun sıcak duş sonrası prostat bölgesinde ve longo yöntemi ile ameliyatını olduğum hemoroitte ağrı oluşuyor ya da sıcak suya oturma ağrıyı tetikliyor.
Teşekkürler
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

karbonaterol yazdı:
tarik34 yazdı:
karbonaterol yazdı:
https://youtu.be/NnqAkM9r2a8

Su videoda egzersizler var bir bakın isterseniz.
Teşekkürler
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Her bir kardeşime selamlar,
Urorec 8 mg, emselex 15 mg 4 kutu bitti, bir hafta sonra uzun aradan sonra dışa boşalmada, bayağı bulanık meni, bayağı açık renk prostat sıvısı geldi.
Şu anki semptomlar: Prostat bölgesinde, daha çok ağrı penis ucuna vuruyor, zaman zaman işeme bozukluğu zorlanma, kesik kesik yapma, işeme sonrası damlacık kaçması...
Bugün araştırma hast. prof. doktoruma gittim, rektal tuşe yaptı, prostat bayağı sert dedi, pek ağrı oluşmadı, penis ucunda ağrı oluştu...10 aydır a.biyotik kullanmıyordum, yine tavanic 500 mg 6 kutu, mictonorm sr 30 mg, urorec 8 mg öngördü. Bir de provım adlı bir probiyotik ve doğadan marka rooibos katlı bir çay aldım. Mictonormu bir yıl kullanmayı düşünüyorum. Bakalım, nasıl olacak...
Opyeni

Mesaj gönderen Opyeni »

tarik34 yazdı:Her bir kardeşime selamlar,
Urorec 8 mg, emselex 15 mg 4 kutu bitti, bir hafta sonra uzun aradan sonra dışa boşalmada, bayağı bulanık meni, bayağı açık renk prostat sıvısı geldi.
Şu anki semptomlar: Prostat bölgesinde, daha çok ağrı penis ucuna vuruyor, zaman zaman işeme bozukluğu zorlanma, kesik kesik yapma, işeme sonrası damlacık kaçması...
Bugün araştırma hast. prof. doktoruma gittim, rektal tuşe yaptı, prostat bayağı sert dedi, pek ağrı oluşmadı, penis ucunda ağrı oluştu...10 aydır a.biyotik kullanmıyordum, yine tavanic 500 mg 6 kutu, mictonorm sr 30 mg, urorec 8 mg öngördü. Bir de provım adlı bir probiyotik ve doğadan marka rooibos katlı bir çay aldım. Mictonormu bir yıl kullanmayı düşünüyorum. Bakalım, nasıl olacak...
Sabah kalkınca ağrı az öğlen ve aksama doğru ağrı yoğunlaşıyor ise Pudental sınır sıkışması açısından bir değerlendirme yapılabilir doğru hekim tarafından tabii teşhisi çok zor konulan bir sey düşük bir ihtimal de olsa bu olabilir bahsettiğiniz şikayet bu hastalığın en buyuk belirtilerinden biri çünkü ve semptomları prostatitle cok benzerdir.
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Opyeni yazdı:
Sabah kalkınca ağrı az öğlen ve aksama doğru ağrı yoğunlaşıyor ise Pudental sınır sıkışması açısından bir değerlendirme yapılabilir doğru hekim tarafından tabii teşhisi çok zor konulan bir sey düşük bir ihtimal de olsa bu olabilir bahsettiğiniz şikayet bu hastalığın en buyuk belirtilerinden biri çünkü ve semptomları prostatitle cok benzerdir.
Peki abi en başta Lökosit çıktıysa pudental sinir sıkışmasını elemiş olurmuyuz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

fireblade yazdı:
Opyeni yazdı:
Lokosit varsa pundental sinir muhabbeti elenir.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

kadir yazdı:
fireblade yazdı:
Opyeni yazdı:
Çok sağ olun yorumlar için... Eyvallah!
Henüz yeni Mıctonorm 30, urorec 8 ve tavanıc ilaçlarına başladım, hepsini bu yıl içinde kullanmıştım, yine güniçi pek bir ağrı yok, ilaçları akşam içiyorum, ilgili saatten başlayarak bazen prostat çevresi ağrısı, yoğun olarak penis ucuna vuruyor ve arkasından işeme bozuklu ve damlacık kaçması oluyor, gecen hafta rektal tuşede hekim prostatın sert olduğunu söyleyerek yine bu küre devam edip 1,5 ay sonra kontrol dedi...Bakalım, ne olacak... Diğer a.biyotikleri söyledim, yok dedi en iyisi sadece tavanıc bunu kullanmak yeterli,dedi.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

tarik34 yazdı:
kadir yazdı:
fireblade yazdı:
Çok sağ olun yorumlar için... Eyvallah!
Henüz yeni Mıctonorm 30, urorec 8 ve tavanıc ilaçlarına başladım, hepsini bu yıl içinde kullanmıştım, yine güniçi pek bir ağrı yok, ilaçları akşam içiyorum, ilgili saatten başlayarak bazen prostat çevresi ağrısı, yoğun olarak penis ucuna vuruyor ve arkasından işeme bozuklu ve damlacık kaçması oluyor, gecen hafta rektal tuşede hekim prostatın sert olduğunu söyleyerek yine bu küre devam edip 1,5 ay sonra kontrol dedi...Bakalım, ne olacak... Diğer a.biyotikleri söyledim, yok dedi en iyisi sadece tavanıc bunu kullanmak yeterli,dedi.
Prostst sertse o da zor ve kesik idrar yapar içtiğim ilaçta yapae 6 ay kadar alışma süresi var bende bunlar pek işe yaramadı 1.5 yıldır en fazla 1 ay arayla mictonorm kullandım idrar semptomları geçmedş bende bş abi vardı o düzeldi ayda 1 e indirceksin mastı dedi onu düzenli yapamadım galiba ondan iyileşemedim çok çaresiz durumdayım