pelvik ağrı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
wweesstt

pelvik ağrı

Mesaj gönderen wweesstt »

Sayın forum üyeleri akıntı şikayeti sonrası tetradoks ve azitromisin kullanmıştım. 6 aydan fazladır herhangi bir akıntı durumu yok ancak pelvik ağrılar devam ediyor. Yaptırdığım prostat kültüründe 3-4 lökosit çıktı ve herhangi bakteriye rastlanmadı. Doktorlar ödem giderici dışında bir ilaç vermiyor. Ayrıca ultrason muayenesi,el ile prostat muayenesi, rektal ultrason, pelvik bölgesi röntgen, pelvik bölgesi Mr sonuçları temiz.Ne düşünüyorsunuz ?
yasar12

Re: pelvik ağrı

Mesaj gönderen yasar12 »

wweesstt yazdı:Sayın forum üyeleri akıntı şikayeti sonrası tetradoks ve azitromisin kullanmıştım. 6 aydan fazladır herhangi bir akıntı durumu yok ancak pelvik ağrılar devam ediyor. Yaptırdığım prostat kültüründe 3-4 lökosit çıktı ve herhangi bakteriye rastlanmadı. Doktorlar ödem giderici dışında bir ilaç vermiyor. Ayrıca ultrason muayenesi,el ile prostat muayenesi, rektal ultrason, pelvik bölgesi röntgen, pelvik bölgesi Mr sonuçları temiz.Ne düşünüyorsunuz ?
Hocam mr' da bile prostat temiz ise sizdeki problem kronik pelvik agri sendromu oluyor. Pelvik tabanini guclendircke ve rahatlatacak egzersizler yapmaniz lazim her gun. Ayni zamanda kas gevseticilerden de fayda gorebilirsiniz belki
wweesstt

bende öyle dusunuyorum hocam. idrar sonrası bir iki damla daha idrar geliyor mesela. Alt karın çalıstım ağrılarım cok arttı.Yogaya baslayacagım galiba
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

wweesstt yazdı:bende öyle dusunuyorum hocam. idrar sonrası bir iki damla daha idrar geliyor mesela. Alt karın çalıstım ağrılarım cok arttı.Yogaya baslayacagım galiba

Yine de bence prostat sivisindan kultur veya pcr bi calissinlar tam garanti olsun. Egzersizler icin youtube'a chronic pelvic pain syndrome exercises yazip bir kacini uygulayin yaklasik 30 dk falan suruyolar. Her gun yapin ama tavsiyem. Karin kasi vs calismayin. Iyice butun vcut kslarini esnetmeye odaklanin ve her gun daha da esnekliginizi arttirmaya calisin. Bunun yani sira bildigim kadariyla antidepresanlar da iyi geliyor. Ama sanirim bu agri olayini cozmek uzun suruyormus. Bir iki yilda halledenler var yurt disinda. Umarim siz daha kisa surede rahatca atlarirsiniz.
wweesstt

umarım hocam tesekkürler cevabınız için