Böbrek ağrısı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mesut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Böbrek ağrısı

Mesaj gönderen mesut »

Arkadaşlar merhaba 1 haftadır böbrek ağrısı başladı ve bacaklarımda kramplar girmeye başladı bugün tahlil verdim
Kreatin kinaz : 762 çıktı referans aralığı 0- 190 aralığı yazıyor internetten bakınca böbrek yetmezliği yazıyor. Biraz da olda bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi?

İdrarda da : 6-7 eritrosit
5-6 lökosit çıktı
Özelikle kreatin kinaz yüksekliği korkuttu beni
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Böbrek ağrısı

Mesaj gönderen Zuspat »

Doktor ne dedi peki ?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

mesut yazdı:Arkadaşlar merhaba 1 haftadır böbrek ağrısı başladı ve bacaklarımda kramplar girmeye başladı bugün tahlil verdim
Kreatin kinaz : 762 çıktı referans aralığı 0- 190 aralığı yazıyor internetten bakınca böbrek yetmezliği yazıyor. Biraz da olda bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi?

5-6 lökosit çıktı
Abi kullandigimiz ilaclar bobrekleeimize zarar veriyor.
Endise etme internete bakarsan kanseriz :)

İnternete gore yorum yapma. Eger kullandigin ilaclar varsa hemen birak. Bol bol ic 2-2.5 lt kadar, bunu ihmal.etme sakin. Duzelir.
mesut

Mesaj gönderen mesut »

762 az değer değil şu an böbrek ağrısından duramıyorum
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Bilgisi olan başka kimse yok heralde
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

Kullandığın ilaçlar takviyeler veya proteinler de yükselmesini sağlayabilir eğer bundan kaynaklı ise bu yükseklik geçici olur bu yüzden tekrar dan başka yerde kan tahlili yaptır.Sorun ciddi de olabilir takip ettir sürekli.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

'Kreatin kinaz' değerini kaslarla ilgili bir değer diye biliyorum.yani kan vermeden önce kasları yoracak bir efor uyguladıysan yüksek çıkmış olabilir.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

kreatin kinaz bir enzimdir kreatinle karıştırmamak lazım benimde bugün kreatin kinazım 800 gibi birşey çıktı ve yanlarımda ağrı var önceki zamanlardada sırtımda oluyordu ,kreatin kinaz genelde kaslarla alakalı bir durum düşündürür fibromiyalji vs ,kreatin yüksekliği böbrek yetmezliğini düşündürür kreatin kinaz değil
ismail55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen ismail55 »

mesut yazdı:Arkadaşlar merhaba 1 haftadır böbrek ağrısı başladı ve bacaklarımda kramplar girmeye başladı bugün tahlil verdim

5-6 lökosit çıktı
Güzel kardeşim hiç kendine stres yapma aynı yaşadığını bende yaşadım. Benim de ldh yüksek çıkmıştı normal değeri 200 250 di sanırım bende 640 çıkmıştı. Bende senin gibi korktum internetten araştırdım önüme hep kanser çeşitleri böbrek yetmezliği vs şeyler çıktı. Sonra aile hekimime gittim anlattım durumu saçmalama yanlız başına ldh yüksekliğinden kanser teşhisi mi koyuyorsun kendine dedi. Tekrar tahlil yaptırdım bu sefer 180 falan çıktı normal doktorda bişeye zorlamışsın kaslarda bi hasar olduğunda da yükselir bu dedi. Yani sakın ola bu hastalık ile mücadele ederken böyle kendine stres yapma.