Bilinemeyen İdrar Sorunu (İnterstisyel Sistit)

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ultrass
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Bilinemeyen İdrar Sorunu (İnterstisyel Sistit)

Mesaj gönderen ultrass »

Merhaba dostlar. Uzun bir süre önce prostatit olabilir miyim diye düşünüyorken sizlerinde gittiği bir prof a gittim ve testlerimi oldum. Kendisi kesinlikle prostatit olamayacağını söyledi ! Kafasına göre bir ilaç verip beni yollamıştı, 1 ay sonra gittiğimde ise bana sen prostatit olabilir miyim diye gelmiştin ben ona baktım dedi ! Sen doktorsun teşhise gitmelisin!!!!!!!!!!! Neyse, demek ki herkesin sözüne inanıp bir doktora güvenmeyeceksin ! Dün Atıf hocama gittim ve durumumu anlattım, kendisi benimde kendi kendime teşhis koyduğum ''İnterstisyel sistit'' teshisi koydu. Daha doğrusu tam olarak koymadı. Yakın zamanda sistoskopi olacağım... Kısacası değinmek istediğim şey şu arkadaşlar! Eğer aşağıda ki sorunlar sizde varsa kafasına göre prostatit olabilirsin diyenlere aldırış etmeyin!

- Mesane bölgesinde ağrı, yanma, spazm gibi bir durum. :arrow:
- İdrarı yaptıktan sonra rahatlama (en önemlisi)
- Dışarı çıktığında tuvalet arayışı
- Bazı durumlarda 5 dk ara ile 3-4 kere tuvalete gitme. Bu gidişlerde mesanenin patlayacak derecede tepki vermesi
- Mesane bölgesinde çok küçük de olsa hafiften bir sızım bu sızım mesane doldukça artıyor (KRİTİK NOKTASI)

Eğer bu ve buna benzer sorunlarınız varsa aklınıza İnterstisyel sistik yani ağrılı mesane sendromu da gelsin ! Bu rahatsızlığın teşhisini Türkiye de koyacak doktor sayısı bir elin parmağını geçmediği için size buradan sesleniyorum. Benim 5-6 yılım gitti bari sizin gitmesin...
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Bilinemeyen İdrar Sorunu (İnterstisyel Sistit)

Mesaj gönderen Armegeddon »

Bana da aynı teşhis kondu ama tedavisi nedir gelişmeleri yazarsan sevinirim
Saleh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Saleh »

Mesane bolgesindeki agri her zamanmi oluyordu? Birde idrara başlarken zorlanma bekleme olurdumu?
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Prof atıf hocamı gittiniz soy adını unuttum istanbulda
Allah büyük :roll:
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Armegeddon yazdı:Bana da aynı teşhis kondu ama tedavisi nedir gelişmeleri yazarsan sevinirim
Genel anestezi de sistoskopi ile interstisyel sistit olduğum kanıtlandığı an özel bir ilaç karışımını mesaneme bıracaklar(hücrelerin yenilenmesi için) galiba 1 gece de yatış olacak. 1 hafta sonra tekrar mesaneme ilaç basılacak... sonra ki ilaç ise 15 gün sonrasında olacak. Kısacası 3 kere mesaneye ilaç verilecek. Bunun yanında kullanmam gereken bir de ilaç var. İlk etap da ilacı akşamları 1 tane alacağım duruma göre de bu 2 ye çıkacak. Şuan durum bu şekilde...
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Saleh yazdı:Mesane bolgesindeki agri her zamanmi oluyordu? Birde idrara başlarken zorlanma bekleme olurdumu?
İdrar yaparken her hangi bir zorlanma yok. Ağrı aslında hissedilmeyecek şekilde var fakat mesane dolduğunda artıyor.
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

bb544 yazdı:Prof atıf hocamı gittiniz soy adını unuttum istanbulda
Evet Atıf hocaya gittim. Daha önce bu operasyonlarda çok başarılı sonuçlar almışlar. Reklam olmaması adına soyismini şuanlık söylemeyeceğim. Eğer iyileşme sağlanırsa bunun için özel bir yazı yazacağım
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Türkiye’nin en iyi üroloklarından birisi neyin reklamı olucak dediğin doktor
Armegeddon

ultrass yazdı:
Armegeddon yazdı:Bana da aynı teşhis kondu ama tedavisi nedir gelişmeleri yazarsan sevinirim
Genel anestezi de sistoskopi ile interstisyel sistit olduğum kanıtlandığı an özel bir ilaç karışımını mesaneme bıracaklar(hücrelerin yenilenmesi için) galiba 1 gece de yatış olacak. 1 hafta sonra tekrar mesaneme ilaç basılacak... sonra ki ilaç ise 15 gün sonrasında olacak. Kısacası 3 kere mesaneye ilaç verilecek. Bunun yanında kullanmam gereken bir de ilaç var. İlk etap da ilacı akşamları 1 tane alacağım duruma göre de bu 2 ye çıkacak. Şuan durum bu şekilde...
Bı gittiğin doktor bağdat caddesindemi
Armegeddon

ultrass yazdı:
Saleh yazdı:Mesane bolgesindeki agri her zamanmi oluyordu? Birde idrara başlarken zorlanma bekleme olurdumu?
İdrar yaparken her hangi bir zorlanma yok. Ağrı aslında hissedilmeyecek şekilde var fakat mesane dolduğunda artıyor.
Bende böyle bir tedavi gördüm bir kaç seans laroxyl ile ama tamamlamadım fayda görürsen tekrar başlamayı düşünüyorum yanında verdikleri ilaç laroxyl mi ve sisteskopi sonucunda ne söylediler yada kağıtta ne yazıyor bende sıvı ile doldurduklarında nokta nokta kanamalar olmuş nokturi demişti galiba adına
NightAngel01

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Anlattığınız durumları bende yaşıyorum eğer düzelirseniz Benide bilgilendirir misiniz?
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Armegeddon yazdı:
ultrass yazdı:
Bende böyle bir tedavi gördüm bir kaç seans laroxyl ile ama tamamlamadım fayda görürsen tekrar başlamayı düşünüyorum yanında verdikleri ilaç laroxyl mi ve sisteskopi sonucunda ne söylediler yada kağıtta ne yazıyor bende sıvı ile doldurduklarında nokta nokta kanamalar olmuş nokturi demişti galiba adına
Bağdat Caddesin de yeri evet. Şuan Laroxyl verildi bana sistoskopi henüz olmadım. Siz de mi aynı doktora tedavi oldunuz? ve en önemlisi sistoskopi sırasında ilaç verildi mi mesanenenize ?
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

NightAngel01 yazdı:Anlattığınız durumları bende yaşıyorum eğer düzelirseniz Benide bilgilendirir misiniz?
Tabi ki tedavi sürecinde bilgilendiririm.
Armegeddon

ultrass yazdı:
Armegeddon yazdı:
ultrass yazdı:
Bağdat Caddesin de yeri evet. Şuan Laroxyl verildi bana sistoskopi henüz olmadım. Siz de mi aynı doktora tedavi oldunuz? ve en önemlisi sistoskopi sırasında ilaç verildi mi mesanenenize ?
aynen sistoskopide ssıvı doldurup ne tepki verdiğine bakıyolar sonra 3 4 sefer sonda ile sıvı dolduruldu mesaneme belli sıklıkta devam etmem gerekiyodu ve laroxyl in mg olarak yükseltmem gerekiyorsu ama ben o donem cok kotuydum hemen geçmesi lazım diye düşünüp yarıda bırakıp başka doktora gitmiştim
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Armegeddon yazdı:
ultrass yazdı:
Armegeddon yazdı: Bende böyle bir tedavi gördüm bir kaç seans laroxyl ile ama tamamlamadım fayda görürsen tekrar başlamayı düşünüyorum yanında verdikleri ilaç laroxyl mi ve sisteskopi sonucunda ne söylediler yada kağıtta ne yazıyor bende sıvı ile doldurduklarında nokta nokta kanamalar olmuş nokturi demişti galiba adına
aynen sistoskopide ssıvı doldurup ne tepki verdiğine bakıyolar sonra 3 4 sefer sonda ile sıvı dolduruldu mesaneme belli sıklıkta devam etmem gerekiyodu ve laroxyl in mg olarak yükseltmem gerekiyorsu ama ben o donem cok kotuydum hemen geçmesi lazım diye düşünüp yarıda bırakıp başka doktora gitmiştim
Büyük hata yapmışsın bence. Kesin tanı koyuldu mu sana ?
Armegeddon

ultrass yazdı:
Armegeddon yazdı:
ultrass yazdı:
Büyük hata yapmışsın bence. Kesin tanı koyuldu mu sana ?
Sende de kola alkol ve kahve tarzı şeyler içtiğinde mesanede yanma yapıyormu
NightAngel01

ultrass yazdı:
NightAngel01 yazdı:Anlattığınız durumları bende yaşıyorum eğer düzelirseniz Benide bilgilendirir misiniz?
Bende şöyle bi durum oldu bana ürodinami yaparlarken mesanede bir miktar idrar kalmıştı onu aldılar fakat ben idrarı hala hissediyordum sebebi nedir ben dedim idrarı hala hissediyorum bana dediler idrarı hissettiğinde şöyle oysaki ben başında hissediyordum sonra sıvı verimi başladı sonra patlayacak gibi olunca işlem bitirildi
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

NightAngel01 yazdı:
ultrass yazdı:
Bende şöyle bi durum oldu bana ürodinami yaparlarken mesanede bir miktar idrar kalmıştı onu aldılar fakat ben idrarı hala hissediyordum sebebi nedir ben dedim idrarı hala hissediyorum bana dediler idrarı hissettiğinde şöyle oysaki ben başında hissediyordum sonra sıvı verimi başladı sonra patlayacak gibi olunca işlem bitirildi
Tam olarak bu işte. Mesane doldukça kötüleşen idrar yaptıkça da rahatlatan bir şey. Bazense dengesi bozulur ve idrar yapsan da 5 dk geçmeden tekrar geldiğini hatta hiç gitmediğini hissedersin. İnterstisyel Sistit de benzer noktalar aramak saçma çünkü bu rahatsızlıkla farklı belirtiler gösterebilir. Kiminde daha şiddetli kiminde daha hafif tepkimeler olabilir
NightAngel01

ultrass yazdı:
NightAngel01 yazdı:
ultrass yazdı:
Tam olarak bu işte. Mesane doldukça kötüleşen idrar yaptıkça da rahatlatan bir şey. Bazense dengesi bozulur ve idrar yapsan da 5 dk geçmeden tekrar geldiğini hatta hiç gitmediğini hissedersin. İnterstisyel Sistit de benzer noktalar aramak saçma çünkü bu rahatsızlıkla farklı

belirtiler gösterebilir. Kiminde daha şiddetli kiminde daha hafif tepkimeler olabilir[/
İşin kötüsü bende yıllardır belki toplam 5 dakika rahatlama olmuştur adam akıllı geri hep hafifte olsa idrar hissi
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

GÜNCELLEME

Merhaba arkadaşlar. Pazartesi günü özel bir hastane de sistoskopi oldum. Doktorum tahmin ettiğimiz rahatsızlığın bulgularına ulaştık dedi. Kısacası yıllar sonra sistoskopi ve iyi bir doktor ile tam teşhise gittim. Benim arkadaşın adı İnterstisyel sistit ''ağrılı mesane sendromu'' . Doktor genel anestezi alında ve sistoskopi sırasında tanıyı koyduktan sonra tanıya uygun ilacı mesaneme bıraktı. Uyandığımda mesanemde ilaç vardı. Sonda kapalı vaziyetteydi ve tam 40 dk ilaç mesanenim içinde kaldı. İlk tedavi aşamasını böyle tamamlamış oldum... Pazartesi tam ve detaylı konuşmak için doktorumun yanına gideceğim. Yukarıda da belirttiğim gibi. Size PROSTAT diyebilirler sizi yıllarca oyalayabilirler. Eğer prostat sıvınızda bir şey yoksa acilen mesanenin içine baktırın! Ne kadar hızlı o kadar iyi sonuç getirir.
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Bu arada sonuçlar geldikçe sizleride bilgilendirmeye devam edeceğim. Belki bir kişiye dokunurum belki bir kişinin kaybedeceği zamanını önlerim diye buradayım. Burada da olmaya devam edeceğim. Umarım kronik prostatit gibi ciddi bir belayı çeken arkadaşlar hakkını helal eder. Sağlıklı günler dostlar
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

ultrass yazdı:Bu arada sonuçlar geldikçe sizleride bilgilendirmeye devam edeceğim. Belki bir kişiye dokunurum belki bir kişinin kaybedeceği zamanını önlerim diye buradayım. Burada da olmaya devam edeceğim. Umarım kronik prostatit gibi ciddi bir belayı çeken arkadaşlar hakkını helal eder. Sağlıklı günler dostlar
Kardeş geçmiş olsun İlk tedavinden sonra iyileşme hissettinmi durumun nedir belirtmemişsin??
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Kronik23 yazdı:
ultrass yazdı:Bu arada sonuçlar geldikçe sizleride bilgilendirmeye devam edeceğim. Belki bir kişiye dokunurum belki bir kişinin kaybedeceği zamanını önlerim diye buradayım. Burada da olmaya devam edeceğim. Umarım kronik prostatit gibi ciddi bir belayı çeken arkadaşlar hakkını helal eder. Sağlıklı günler dostlar
Kardeş geçmiş olsun İlk tedavinden sonra iyileşme hissettinmi durumun nedir belirtmemişsin??
Şuan çok yeni olduğu için tam bir şey diyemiyorum. Bir değişiklik hissi var tabi... bu tedavi 2-3 adımdan oluşuyor. 2-3 kere daha mesane içine ilaç verilecek ve bunun yanında kullanmam gereken bir paket ilaç da var
Msln

Mesaj gönderen Msln »

ultrass yazdı:GÜNCELLEME

Merhaba arkadaşlar. Pazartesi günü özel bir hastane de sistoskopi oldum. Doktorum tahmin ettiğimiz rahatsızlığın bulgularına ulaştık dedi. Kısacası yıllar sonra sistoskopi ve iyi bir doktor ile tam teşhise gittim. Benim arkadaşın adı İnterstisyel sistit ''ağrılı mesane sendromu'' . Doktor genel anestezi alında ve sistoskopi sırasında tanıyı koyduktan sonra tanıya uygun ilacı mesaneme bıraktı. Uyandığımda mesanemde ilaç vardı. Sonda kapalı vaziyetteydi ve tam 40 dk ilaç mesanenim içinde kaldı. İlk tedavi aşamasını böyle tamamlamış oldum... Pazartesi tam ve detaylı konuşmak için doktorumun yanına gideceğim. Yukarıda da belirttiğim gibi. Size PROSTAT diyebilirler sizi yıllarca oyalayabilirler. Eğer prostat sıvınızda bir şey yoksa acilen mesanenin içine baktırın! Ne kadar hızlı o kadar iyi sonuç getirir.
inşallah şifa bulursun. Gerçekten senin için dönüm noktası olmuş. Bende şimdi sistoskopi yaptırmak istiyorum. lokositim 15-20ydi. zafer hocayla 1-2 ye düsürdük ve 9 aydır 1-2 olarak seyrediyor. Ancak idrara sıkıştıkça yanmanın artması, sürekli idrar ve makatta agrı hissi hiç geçmedi. En son gittigimde prostatitin düzeldi sen artık prostatit degilsin, aktif mesanesin dedi. 4 aydır kinzy 5mg kullanıyorum. Onunla biraz rahatlıyorum.
Mesanede anormallik olup olmadıgını görmek istiyorum. istanbuldayım. senin gittigin doktorda sanırım istanbulda. sistoskopide iyiyse ona gidebilirim. Tabi fiyatları makulse.
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Msln yazdı:
ultrass yazdı:GÜNCELLEME

inşallah şifa bulursun. Gerçekten senin için dönüm noktası olmuş. Bende şimdi sistoskopi yaptırmak istiyorum. lokositim 15-20ydi. zafer hocayla 1-2 ye düsürdük ve 9 aydır 1-2 olarak seyrediyor. Ancak idrara sıkıştıkça yanmanın artması, sürekli idrar ve makatta agrı hissi hiç geçmedi. En son gittigimde prostatitin düzeldi sen artık prostatit degilsin, aktif mesanesin dedi. 4 aydır kinzy 5mg kullanıyorum. Onunla biraz rahatlıyorum.
Mesanede anormallik olup olmadıgını görmek istiyorum. istanbuldayım. senin gittigin doktorda sanırım istanbulda. sistoskopide iyiyse ona gidebilirim. Tabi fiyatları makulse.
Aktif mesane diye bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Özelden bana ulaşırsan kaç tl ye hangi hastanede operasyon geçirdiğime kadar yazarım. Benim gittiğim kliniğe gitmelisin bence şahsen çözüm odaklı ve tanı odaklılar. Bu arada reklam gibi algılanmasın ödediğim faturaya kadar da herkese gösterebilirim önceden gittiğim doktorlara kadar! Bizlerin en büyük kaybı ''yıllardır çeken biri olarak söylüyorum'' iyi doktor bulma problemidir!