Bilinemeyen İdrar Sorunu (İnterstisyel Sistit)

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ultrass
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Bilinemeyen İdrar Sorunu (İnterstisyel Sistit)

Mesaj gönderen ultrass »

GÜNCELLEME

Mesane mukozam zarar görmüş kısacası ''sistit'' teşhisi kesinleşti. Bugğn 24.12.2018 Pazartesi yani operasyondan tam 1 hafta sonra ince bir sonda ile tekrar mesaneme ilaç verildi(İşlem 5 dk sürdü, hafif acılı). Bu ilaç 1 yıl boyunca hafta hafta(3hafta) sonra ay ay verilecek. İlaç mesanemde 1 saat bekledi bu süreçte ister gezebilir ister oturabilirsiniz günlük işlerinizi bozacak bir tedavi süreci değil... Bir sonra ki ilaç mesaneme önümüzde ki pazartesi verilecek... bunun yanında bir kutu da ilaç kullanacağım her gece yatmadan önce
White
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen White »

ultrass yazdı:GÜNCELLEME

Mesane mukozam zarar görmüş kısacası ''sistit'' teşhisi kesinleşti. Bugğn 24.12.2018 Pazartesi yani operasyondan tam 1 hafta sonra ince bir sonda ile tekrar mesaneme ilaç verildi(İşlem 5 dk sürdü, hafif acılı). Bu ilaç 1 yıl boyunca hafta hafta(3hafta) sonra ay ay verilecek. İlaç mesanemde 1 saat bekledi bu süreçte ister gezebilir ister oturabilirsiniz günlük işlerinizi bozacak bir tedavi süreci değil... Bir sonra ki ilaç mesaneme önümüzde ki pazartesi verilecek... bunun yanında bir kutu da ilaç kullanacağım her gece yatmadan önce
Selam bana klinikin doktorun ve de masrafların tutarını yazabilir misiniz?
mst7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen mst7 »

Banada yazarsanız sevinirim .
sessiz01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen sessiz01 »

ultrass yazdı:Merhaba dostlar. Uzun bir süre önce prostatit olabilir miyim diye düşünüyorken sizlerinde gittiği bir prof a gittim ve testlerimi oldum. Kendisi kesinlikle prostatit olamayacağını söyledi ! Kafasına göre bir ilaç verip beni yollamıştı, 1 ay sonra gittiğimde ise bana sen prostatit olabilir miyim diye gelmiştin ben ona baktım dedi ! Sen doktorsun teşhise gitmelisin!!!!!!!!!!! Neyse, demek ki herkesin sözüne inanıp bir doktora güvenmeyeceksin ! Dün Atıf hocama gittim ve durumumu anlattım, kendisi benimde kendi kendime teşhis koyduğum ''İnterstisyel sistit'' teshisi koydu. Daha doğrusu tam olarak koymadı. Yakın zamanda sistoskopi olacağım... Kısacası değinmek istediğim şey şu arkadaşlar! Eğer aşağıda ki sorunlar sizde varsa kafasına göre prostatit olabilirsin diyenlere aldırış etmeyin!

- Mesane bölgesinde ağrı, yanma, spazm gibi bir durum. :arrow:
- İdrarı yaptıktan sonra rahatlama (en önemlisi)
- Dışarı çıktığında tuvalet arayışı
- Bazı durumlarda 5 dk ara ile 3-4 kere tuvalete gitme. Bu gidişlerde mesanenin patlayacak derecede tepki vermesi
- Mesane bölgesinde çok küçük de olsa hafiften bir sızım bu sızım mesane doldukça artıyor (KRİTİK NOKTASI)

Eğer bu ve buna benzer sorunlarınız varsa aklınıza İnterstisyel sistik yani ağrılı mesane sendromu da gelsin ! Bu rahatsızlığın teşhisini Türkiye de koyacak doktor sayısı bir elin parmağını geçmediği için size buradan sesleniyorum. Benim 5-6 yılım gitti bari sizin gitmesin...

bu sahtekar doktor gittim bende prof atif aktaş tum tahliler yapıldı normal dedi

laroxly 10 mg verdi 1 ay kullan dedi olmasa dozu artıracam dedi 1 ay sonra ara dedi aradım 20 mg çıkardi 1 ay sonra yine ara işe yaramasa sistoskobi yapacam dedi tamam dedim yine işe yaramadi aradim sekreter randevu verecek dedi 1 ay bekledim aradım yine aynı sekreter randevu verek 3 defa aradim donmediler bana verdiğim para haram zıkkım olsun ne diyim
selina
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen selina »

Herkese merhaba bende bu rahatsizligi yasadigjmi dusunuyorum ama bayanim.Care bulmis arkadaslar lutfen beni bilgilendirebilirlermi hangi hastane yada dr a gittiniz biliyorum uzun zman olmus ama yardima ihtiyacim var bu konuda.Tesekkurler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

selina yazdı:Herkese merhaba bende bu rahatsizligi yasadigjmi dusunuyorum ama bayanim.Care bulmis arkadaslar lutfen beni bilgilendirebilirlermi hangi hastane yada dr a gittiniz biliyorum uzun zman olmus ama yardima ihtiyacim var bu konuda.Tesekkurler
Merhaba hanimefendi, intersistiyel sistit kadinlarda daha sık görulen bir üriner sistem enfeksiyonudur . Agri, yanma ve sık idrar semptomlar arasindadir. Fakat kesin tanı ve tedavi için idrar tahlili, biopsi ve sistoskopi gibi kapsamlı bir muayene ve testler yapilmasi önerilir. Bunun icin iyi bir ürologa basvurmaniz gerekir. Burada şimdilik ne desek afaki olur. Gecmis olsun.
Blackened
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Blackened »

ultrass yazdı:GÜNCELLEME

Ultrass kardeşim durumun nedir acaba??
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Sonuç ne dostum