Kadir Abi yardımcı olur musun..

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Ersoy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Kadir Abi yardımcı olur musun..

Mesaj gönderen Ersoy »

Mazur gör abi beni lütfen yaşım henüz 23 herhangi bir cinsel ilişkim olmadı öncesinde bir anda gelen hiç ereksiyon olamama ve daha sonrasında idrar geliyor hissi, makatta dolgunluk hissiyle başladı.İshal, tuvaletimi zor yapma ve kusma ile devam etti.Karnımın hemen altında ağrı devam ediyor.Acile kaldırıldım orda aldığım serum ile ağrılarım azaldı ancak idrar testimde 1-2 lökosit 7-8 eritrosit çıktı sabahında profesöre göründüm testlerimin temiz olduğunu söyledi(üroflow,yumurtalık ultrasonu,idrar testi) ve prozac verdi.Acil doktorunun verdiği antibiyotiği kullanıyorum ağrılarımdan dolayı.Abi umarım görüp yazarsın ağrılarımda azalma oldu ancak ereksiyon durumum 0 kendimle oynasam dahi hiçbir şekilde oynama yok.Prostatit bu ereksiyon durumuna bu kadar etki eder mi ? Hormon testlerim de normal.Kendimi çok kötü hissediyorum abi.Prostatitten olsa geçici midir abi ? Çok kötü şeyler düşünüyorum.Uyuyamıyorum abi..
kennan

Re: Kadir Abi yardımcı olur musun..

Mesaj gönderen kennan »

Ersoy yazdı:Mazur gör abi beni lütfen yaşım henüz 23 herhangi bir cinsel ilişkim olmadı öncesinde bir anda gelen hiç ereksiyon olamama ve daha sonrasında idrar geliyor hissi, makatta dolgunluk hissiyle başladı.İshal, tuvaletimi zor yapma ve kusma ile devam etti.Karnımın hemen altında ağrı devam ediyor.Acile kaldırıldım orda aldığım serum ile ağrılarım azaldı ancak idrar testimde 1-2 lökosit 7-8 eritrosit çıktı sabahında profesöre göründüm testlerimin temiz olduğunu söyledi(üroflow,yumurtalık ultrasonu,idrar testi) ve prozac verdi.Acil doktorunun verdiği antibiyotiği kullanıyorum ağrılarımdan dolayı.Abi umarım görüp yazarsın ağrılarımda azalma oldu ancak ereksiyon durumum 0 kendimle oynasam dahi hiçbir şekilde oynama yok.Prostatit bu ereksiyon durumuna bu kadar etki eder mi ? Hormon testlerim de normal.Kendimi çok kötü hissediyorum abi.Prostatitten olsa geçici midir abi ? Çok kötü şeyler düşünüyorum.Uyuyamıyorum abi..
Sakin kalmaya çalış dostum, insan ereksiyonla ilgili problem yaşayınca psikolojik olarak kötü etkileniyor ama aklına kötü şeyler getirme, bu grupta semptomları ağır yaşayan insanların çoğu ilk başlarda senin gibi düşünüyordu ama hayat bir şekilde devam ediyor ereksiyon da düzelir ağrılar da düzelir, kadir abi seni yönlendirecektir psikolojini güçlü tut kadir abinin söyleyeceklerine kulak ver en kısa sürede tedavine başladıktan sonra endişelenecek bir şey yok eski haline dönersin inşallah
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

3 hafta önce aniden oldu, 3 haftadır masturbasyon yapmadım ama yine de bir hareket yok.Çok üzülüyorum gerçekten ne yapacağım bilmiyorum.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Ersoy yazdı:3 hafta önce aniden oldu, 3 haftadır masturbasyon yapmadım ama yine de bir hareket yok.Çok üzülüyorum gerçekten ne yapacağım bilmiyorum.
Hocam benim de ilk semptomlar damlatma hissi elektrik çarpması hissi filandı tabi onları çok anlamadığımdan önemsemedim. Bi sabah istek ve ereksiyon sıfırlanınca doktor doktor gezmeye başladım. İstek düzelmedi bir senedir ama düzelenler oldu ben bakteriyi öldüremedim son tedavi üstüne enterokok üredi tekrar.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

Hergele yazdı:
Ersoy yazdı:3 hafta önce aniden oldu, 3 haftadır masturbasyon yapmadım ama yine de bir hareket yok.Çok üzülüyorum gerçekten ne yapacağım bilmiyorum.
Hocam benim de ilk semptomlar damlatma hissi elektrik çarpması hissi filandı tabi onları çok anlamadığımdan önemsemedim. Bi sabah istek ve ereksiyon sıfırlanınca doktor doktor gezmeye başladım. İstek düzelmedi bir senedir ama düzelenler oldu ben bakteriyi öldüremedim son tedavi üstüne enterokok üredi tekrar.
İstek olmasa dahi sertleşmeniz var mı? Ben de ne sabah ne de istediğimde en ufak sertleşme alamıyorum demek istediğim bu kadar olması normal mi yoksa başka bir rahatsızlık mi? Ben daha tanı alamadım maalesef kapanma olduğundan dolayı doktora gidemiyorum o yüzden çok çaresizim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Sen çok panik yapmışsın psikolojin bozulmuş kalkamaması ondandır büyük ihtimal şu panik hallerin bir geçsin psikolojin biraz toparlansın ondan sonra kalkıp kalkmadığına kafa yorarsın bunun için de doktorun verdiği prozacı kullan ama netice alman için en az iki hafta geçmesi gerekli.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

clark yazdı:Sen çok panik yapmışsın psikolojin bozulmuş kalkamaması ondandır büyük ihtimal şu panik hallerin bir geçsin psikolojin biraz toparlansın ondan sonra kalkıp kalkmadığına kafa yorarsın bunun için de doktorun verdiği prozacı kullan ama netice alman için en az iki hafta geçmesi gerekli.
Haklısınız..Ama penis çekilmesi içeri doğru gömülmüş olması yani, küçülmesi ve sabahları da kalkmaması psikolojik olabilir mi? Doktorun verdiği ilaç antidepresan bu durumu daha kötü hale getirmez mi? Yanlış yapıyorsam özür dilerim affedin ama ne yapacağım bilmiyorum çok kafama takılıyor bu durum.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Saydığın diğer şikayetlerin psikolojik olduğunu sanmıyorum ama kalkmama meselesi özellikle bu kadar panik durumdayken büyük ihtimalle psikolojik.
O yüzden şimdilik kalkmama sorununa odaklanmak yerine psikolojini düzeltmeye odaklanmalısın.
Biz de bu yollardan geçtik psikolojinin eksi 1000lerde olduğu ilk yakalndığımız zamanlar yani bu panik psikolojik çöküntü durumları bu hastalıkta doğal bir süreç mağlesef bunu atlatmak lazım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ersoy yazdı:Mazur gör abi beni lütfen yaşım henüz 23 herhangi bir cinsel ilişkim olmadı öncesinde bir anda gelen hiç ereksiyon olamama ve daha sonrasında idrar geliyor hissi, makatta dolgunluk hissiyle başladı.İshal, tuvaletimi zor yapma ve kusma ile devam etti.Karnımın hemen altında ağrı devam ediyor.Acile kaldırıldım orda aldığım serum ile ağrılarım azaldı ancak idrar testimde 1-2 lökosit 7-8 eritrosit çıktı sabahında profesöre göründüm testlerimin temiz olduğunu söyledi(üroflow,yumurtalık ultrasonu,idrar testi) ve prozac verdi.Acil doktorunun verdiği antibiyotiği kullanıyorum ağrılarımdan dolayı.Abi umarım görüp yazarsın ağrılarımda azalma oldu ancak ereksiyon durumum 0 kendimle oynasam dahi hiçbir şekilde oynama yok.Prostatit bu ereksiyon durumuna bu kadar etki eder mi ? Hormon testlerim de normal.Kendimi çok kötü hissediyorum abi.Prostatitten olsa geçici midir abi ? Çok kötü şeyler düşünüyorum.Uyuyamıyorum abi..
Gecmis olsun kardesim, telaş etme öncelikle. Görünüşe gore idrar yollari enfeksiyonu geciriyor olabilirsin. Fakat kesin tani için, prostat sivisi, meni ve idrardan kültür ve lokosit sayimi yapilmasi lazimki enfeksiyonun nerede lokalize oldugu belli olsun. O yüzden iyi bir ürologa bu tahlilleri yaptirin. Vakit gecirme kardesim. Ayrica ereksiyon sorunun geçicidir...tedavi olunca eski haline gelirsin.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

kadir yazdı:
Gecmis olsun kardesim, telaş etme öncelikle. Görünüşe gore idrar yollari enfeksiyonu geciriyor olabilirsin. Fakat kesin tani için, prostat sivisi, meni ve idrardan kültür ve lokosit sayimi yapilmasi lazimki enfeksiyonun nerede lokalize oldugu belli olsun. O yüzden iyi bir ürologa bu tahlilleri yaptirin. Vakit gecirme kardesim. Ayrica ereksiyon sorunun geçicidir...tedavi olunca eski haline gelirsin.
Şu an test yaptırmaktan başka yapacağım bir şey yok yani abi teşekkür ederim ilgi ve alakan için umarım psikolojimi de düzeltirim Allah razı olsun sizden..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ersoy yazdı:
kadir yazdı:
Şu an test yaptırmaktan başka yapacağım bir şey yok yani abi teşekkür ederim ilgi ve alakan için umarım psikolojimi de düzeltirim Allah razı olsun sizden..
Aynen oyle kardesim rica ederim.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Ersoy yazdı:
clark yazdı:Sen çok panik yapmışsın psikolojin bozulmuş kalkamaması ondandır büyük ihtimal şu panik hallerin bir geçsin psikolojin biraz toparlansın ondan sonra kalkıp kalkmadığına kafa yorarsın bunun için de doktorun verdiği prozacı kullan ama netice alman için en az iki hafta geçmesi gerekli.
Haklısınız..Ama penis çekilmesi içeri doğru gömülmüş olması yani, küçülmesi ve sabahları da kalkmaması psikolojik olabilir mi? Doktorun verdiği ilaç antidepresan bu durumu daha kötü hale getirmez mi? Yanlış yapıyorsam özür dilerim affedin ama ne yapacağım bilmiyorum çok kafama takılıyor bu durum.
Hocam bence antidepresanı kullanmakta acele etmeyin en azından tanı alana kadar. Çünkü söylediğiniz semptomlar birebir prostatit semptomu. Benim sabah sertleşmeleri 1 ay hiç yok 15 gün geliyor 2 ay gidiyor. Sizin durum için de forumda bayramoglu, esanjor01 nickli prostatit hastalarının semptomlarını inceleyebilirsiniz.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Fefefe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Fefefe »

Prozac saglikliyken bile ereksiyonumu feci etkilemisti. Daha sonra cipralexe gecmistim ayni etkideler. İlk 10-15 gun o da etkiliyor fakat sonrasinda normale donduruyor. Gec bosalma baki ama
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

Fefefe yazdı:Prozac saglikliyken bile ereksiyonumu feci etkilemisti. Daha sonra cipralexe gecmistim ayni etkideler. İlk 10-15 gun o da etkiliyor fakat sonrasinda normale donduruyor. Gec bosalma baki ama
Hayırlı bayramlar dilerim , abi kullanmıyorum zaten ama karın altı ağrısı, makat ağrısı ve ereksiyon sorunu devam etmekte daha 23 yaşındayım ve hiç ilişkim olmadı nerden çıktı ne oldu bi anlayabilsem..
Fefefe

Mesaj gönderen Fefefe »

Prozac’i degistirmesini iste doktordan.
hormon tahlillerini yaptir. Ben prostatitin hormon degerlerini etkiledigini dusunuyorum artik. Onu duzeltmezsen prostatit bitsede sertlesemeyiz. Prozac gibi ilaclar serotonini yukseltip dopamini azaltiyor. Prolaktin artiyor yani. Bu da cinsel isteksizlige neden oluyor.
Testosteron, lh, prolaktin, fsh, tsh testleri ve shbg baktir lutfen.

Ben hirs yaptim buradaki insanların ereksiyon problemlerini cozecegim. Cunku konusmalar hep farazi.. hic kimse hormonlarina baktirmiyor. Baktirsa da duzeltmek icin ugrasmiyor. Sadece prostatit var diye birakmak olmaz. Bazen bir kac farkli cepheden saldirmak gerekir.

Eger psikolojin gercekten cok kotu durumdaysa ilaclara devam et, fakat iyiyim ama hoca istedi diye kullaniyorum derse birak.

Mesela yapilan bir hata da(aslinda hata degil mecburiyet) sicak suda uzun zaman oturmak. Direk testis ve sperm uretimini dolayisiyla testosteronu dusuren bir eylem. Tabiki prostati yumusatmak kan akimi icin uygulanabilir ama ereksiyin sikintisi yasamayanlarin yapmasi daha mantikli geliyor bana.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

Fefefe yazdı:Prozac’i degistirmesini iste doktordan.
hormon tahlillerini yaptir. Ben prostatitin hormon degerlerini etkiledigini dusunuyorum artik. Onu duzeltmezsen prostatit bitsede sertlesemeyiz. Prozac gibi ilaclar serotonini yukseltip dopamini azaltiyor. Prolaktin artiyor yani. Bu da cinsel isteksizlige neden oluyor.
Testosteron, lh, prolaktin, fsh, tsh testleri ve shbg baktir lutfen.

Ben hirs yaptim buradaki insanların ereksiyon problemlerini cozecegim. Cunku konusmalar hep farazi.. hic kimse hormonlarina baktirmiyor. Baktirsa da duzeltmek icin ugrasmiyor. Sadece prostatit var diye birakmak olmaz. Bazen bir kac farkli cepheden saldirmak gerekir.

Eger psikolojin gercekten cok kotu durumdaysa ilaclara devam et, fakat iyiyim ama hoca istedi diye kullaniyorum derse birak.

Mesela yapilan bir hata da(aslinda hata degil mecburiyet) sicak suda uzun zaman oturmak. Direk testis ve sperm uretimini dolayisiyla testosteronu dusuren bir eylem. Tabiki prostati yumusatmak kan akimi icin uygulanabilir ama ereksiyin sikintisi yasamayanlarin yapmasi daha mantikli geliyor bana.
Prozac’ı kullanmıyorum abi herhangi bir antidepresan da kullanmadım şu ana kadar genel hormon testimde
Testeron total seviyem 11/7-24 referans aralığında
Prolaktinim de 5,05/3,4-19,4 referans aralığında
Tsh 1,7283/0,35-4,95 referans aralığında
Ama sertleşme sorunum devam etmekte bir anda bıçak gibi kesildi 1 ayı geçkin perhiz yapıyorum masturbasyon yapmadım bu şekilde doktora gitmeyi düşünüyorum.
Fefefe

Mesaj gönderen Fefefe »

Kardesim testosteron dusuk sayilabilir seninde. Hoca eminim bir seyin yok diyecektir. Bana da aynisini dediler. Sende zinco ve magnimore kullan istersen 1 ay kadar. Ya da en azindan doktora kadar. 17-17 bandina cikartiriz. Baktirdigin zaman kesin ve kesin ostrojen ve shbg hormonlarina da baktir. Ozellikle shbg’ye hekimler bakmiyor.