Cinsel Perhiz Hakkında

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Arthur12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Cinsel Perhiz Hakkında

Mesaj gönderen Arthur12 »

Bilgili abilerim , tecrübeli arkadaşlarım burada eğer bilgileri dahilinde tecrübelerden veya okumuşluklarından , gözlemlerinden bilgi aktarırsa hem benim için hemde gelen giden sayfayı okuyanlar için iyi olur eğer bir hurafe ise de doğrusunu onlardan duymak isterim. Bu 2-3 ayı geçen cinsel perhiz durumunun hastalığı yavaş yavaş yok ettiği doğrumu. Hiçbir şekilde ilişki veya elle boşalmak dahil 3 ay kadar yapmaz isek ve antibiyotik tedavileri bittikten sonra , alternatif destekleyici kür veya herhangi alternatif yardimcı tedavilerle devam edip atlatabilme şansımız yüksekmi ? Başka türlü ereksiyon ve boşalmayla ilgili bilgili arkadaşlar lutfen bilgi,gözlem ve tecrübeleri esirgemesin. Hem bu konuda tazelenmiş olur bilgi açısından.
herseyiyiolucak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Cinsel Perhiz Hakkında

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

Merhaba, ben bunun kisinin kendi biyolojisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Deneme yanılma mevzusu bana kalırsa. Bosalmadigim zamanlar her şey çok iyi, ne ağrı ne yangı, ereksiyon süper. Fakat uzun sure sonra bosaldigimda her şey basa sarıyor.
Arthur12

herseyiyiolucak yazdı:Merhaba, ben bunun kisinin kendi biyolojisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Deneme yanılma mevzusu bana kalırsa. Bosalmadigim zamanlar her şey çok iyi, ne ağrı ne yangı, ereksiyon süper. Fakat uzun sure sonra bosaldigimda her şey basa sarıyor.
Hocam semptomlarınız 2020 de başlamış sanırım şifa diliyorum size cevabınız için teşekkürler hiç 1 ay gibi bir süreye çıkarttınızmı boşalmama süresini , güzel geri dönüşleri oluyormu.
herseyiyiolucak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

Çok sağolun size de şifa diliyorum, geçecek illaki, ben buna inanıyorum. Maksimum 21 gün perhiz yaptım, dediğim gibi bu sürede hiç bir sorun yaşamadım, aylar sonra sabah ereksiyonu yaşadım ve takviye kullanmadan üstelik.. Ama bosalinca basa sardı, daha kötü oldu diyebilirim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Arthur12 yazdı:Bilgili abilerim , tecrübeli arkadaşlarım burada eğer bilgileri dahilinde tecrübelerden veya okumuşluklarından , gözlemlerinden bilgi aktarırsa hem benim için hemde gelen giden sayfayı okuyanlar için iyi olur eğer bir hurafe ise de doğrusunu onlardan duymak isterim. Bu 2-3 ayı geçen cinsel perhiz durumunun hastalığı yavaş yavaş yok ettiği doğrumu. Hiçbir şekilde ilişki veya elle boşalmak dahil 3 ay kadar yapmaz isek ve antibiyotik tedavileri bittikten sonra , alternatif destekleyici kür veya herhangi alternatif yardimcı tedavilerle devam edip atlatabilme şansımız yüksekmi ? Başka türlü ereksiyon ve boşalmayla ilgili bilgili arkadaşlar lutfen bilgi,gözlem ve tecrübeleri esirgemesin. Hem bu konuda tazelenmiş olur bilgi açısından.
Öncesinde 2 hafta arayla boşalırdım burada okuduğum perhiz iyi geliyor yorumlarından sonra 2019 yazı 40 gün gibi perhiz yaptım belki ne kadar uzun süreli olursa perhiz o kadar işe yarar diye umdum ama umduğum gibi olmadı. 2019 kışı çok kötü geçti şikayetlerim daha çok arttı. Bu tecrübeden sonra geri iki haftalık aralara döndüm.
2020 ilkbaharından sonra doktorların sık boşal tavsiyelerini uygulamaya karar verdim ve bu kış geçenkine göre çok daha iyiyim. En fazla 1 hafta arayla ejekülasyon oluyorum bazen. Aslında doktorların dediği gibi haftada 3 olması lazım ama şu an temkinliyim 3-4 gün arayla yapıyorum.
Bence prostatın içindeki iltihabı düzenli atılması gerekiyor bunu masajla da desteklemek en iyisi tabi.
Burada bence olay bodoslama yapmamak yani önce makineyi ısıtmak gerekiyor bölgedeki kasların rahat olması gerekiyor ereksiyon olduktan sonra şeffaf sıvının gelmesi gerekiyor yollar yağlansın falan :) o şekilde yapılırsa boşalmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum artık.
Tabi bunu kendim deneyerek buldum herkes kendine iyi geleni bulması gerekiyor.
Arthur12

clark yazdı:
Arthur12 yazdı:Bilgili abilerim , tecrübeli arkadaşlarım burada eğer bilgileri dahilinde tecrübelerden veya okumuşluklarından , gözlemlerinden bilgi aktarırsa hem benim için hemde gelen giden sayfayı okuyanlar için iyi olur eğer bir hurafe ise de doğrusunu onlardan duymak isterim. Bu 2-3 ayı geçen cinsel perhiz durumunun hastalığı yavaş yavaş yok ettiği doğrumu. Hiçbir şekilde ilişki veya elle boşalmak dahil 3 ay kadar yapmaz isek ve antibiyotik tedavileri bittikten sonra , alternatif destekleyici kür veya herhangi alternatif yardimcı tedavilerle devam edip atlatabilme şansımız yüksekmi ? Başka türlü ereksiyon ve boşalmayla ilgili bilgili arkadaşlar lutfen bilgi,gözlem ve tecrübeleri esirgemesin. Hem bu konuda tazelenmiş olur bilgi açısından.
Öncesinde 2 hafta arayla boşalırdım burada okuduğum perhiz iyi geliyor yorumlarından sonra 2019 yazı 40 gün gibi perhiz yaptım belki ne kadar uzun süreli olursa perhiz o kadar işe yarar diye umdum ama umduğum gibi olmadı. 2019 kışı çok kötü geçti şikayetlerim daha çok arttı. Bu tecrübeden sonra geri iki haftalık aralara döndüm.
2020 ilkbaharından sonra doktorların sık boşal tavsiyelerini uygulamaya karar verdim ve bu kış geçenkine göre çok daha iyiyim. En fazla 1 hafta arayla ejekülasyon oluyorum bazen. Aslında doktorların dediği gibi haftada 3 olması lazım ama şu an temkinliyim 3-4 gün arayla yapıyorum.
Bence prostatın içindeki iltihabı düzenli atılması gerekiyor bunu masajla da desteklemek en iyisi tabi.
Burada bence olay bodoslama yapmamak yani önce makineyi ısıtmak gerekiyor bölgedeki kasların rahat olması gerekiyor ereksiyon olduktan sonra şeffaf sıvının gelmesi gerekiyor yollar yağlansın falan :) o şekilde yapılırsa boşalmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum artık.
Tabi bunu kendim deneyerek buldum herkes kendine iyi geleni bulması gerekiyor.
Yorumların için teşekkür ederim Clark hocam. Bi tedirgin etmedin değil açıkcası. Hastalik başlangıcın 2003 yazıyor bu süre zarfında sürekli belirti yaşadınzmı hocam. Yoksa semptompsuz rahat geçen yıllarınız oldu mu. İlaç harici verebileceğiniz uygulama yada alternatif öneriniz varsa esirgemeyin lütfen. Özellikle sık idrar semptomu için biçare haldeyim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Arthur12 yazdı: Yorumların için teşekkür ederim Clark hocam. Bi tedirgin etmedin değil açıkcası. Hastalik başlangıcın 2003 yazıyor bu süre zarfında sürekli belirti yaşadınzmı hocam. Yoksa semptompsuz rahat geçen yıllarınız oldu mu. İlaç harici verebileceğiniz uygulama yada alternatif öneriniz varsa esirgemeyin lütfen. Özellikle sık idrar semptomu için biçare haldeyim.
Sürekli yaşamadım tabi 2003 teyakalandıktan sonra 4 yıl kadar sürdü ve sonra neredeyse sıfır şikayetle uzunyıllar mutlu mesut taşıdığım bombayı bilmeden yaşadım :(
ve o bomba 2016 yılında patladı ama ne patlama geri dönüşü çok fena oldu