Sık Boşalma Ve Kronik Non Bakteriyel Prostatit Arasındaki İlişki

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Re: Sık Boşalma Ve Kronik Non Bakteriyel Prostatit Arasındaki İlişki

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Ergenlik döneminde çok sık mastürbasyon yapardım, lisede, üniversite de hiç elim boş durmadı ;) hatta bazen zorlardım günde 2-3 kere. Zaten lise yıllarımda (15 sene evvel) hissediyordum birşeyler o bölgede. Ortaokul, lise yıllarında, iç çamaşırımda ufak tefek kan damlaları görürdüm ara sıra. Üroloji nefroloji az gezmedim, idrarımda kristaller görüyorlardı o zamanlar.Ultrasonda böbreklerde ufak taşlar gördükleri de oldu. Bol su içtikçe bitiyordu şikayetlerim.
Okuduğuma göre erkeklerde prostat yaşamı boyunca 3 dönem büyüme eğilimi gösterirmiş. Ergenliğe geçişinde, 30'lu yaşlarında ve 50 yaşından sonra.
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Aklıma geldi bir de benim evliliğimin ilk yıllarında erken boşalma sorunlarım oldu, gerçi şimdi de var ama çok yoğun değil. Cinsel ilişkide kendimden çok eşimi düşünen biriyim, bazen sevişmeden önce tuvalete girer mastürbasyon yapardım ki, eşimle sevişirken ikinci kez boşalmam geç olsun diye. İşte bunlar hep zarar verdi bana, eminim.
Bildiğim kadarıyla erken boşalmada prostatitin bir belirtisi.
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Konuya bakıldığında sık boşalmanın prostat sağlığı açısından iyi olduğunu savunanlar da var yorduğunu söyleyenler de var. Ama sık boşalmanın yararlı olduğunu söyleyenler ağırlıkta. Aslında aklıma da gelmiyor değil, perhiz yapsam mı diye 10 gün ama korkuyorum. Bu sebepten 2-3 günde bir makul görünüyor.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Ben perhiz yaptım sakin siz yapmayın ağrı baya oluyor artıyor
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Zuspat yazdı:Ben perhiz yaptım sakin siz yapmayın ağrı baya oluyor artıyor
Kardes birilerini yonlendiren kelimelerden, ifadelerden kacinmani oneririm. Bu rahatsizlikta cok yenisin, ogrenecegin cok sey var daha. Burada 10 kisiyi yanyana diz, 6 tanesinin yakalanma nedeni, cektigi sikintilar, belirtileri, iyi/kotu gelenleri, sifa yollari vs farklidir. Kronikprostatit olarak tanimlanan sey doktorlarin bile tam olarak anlamdiramadigi, nedeni prostatit olmasa dahi her belirtiyi icine attigi bir cop kutusudur.

"Ben denedim, olmadi" demen yeterli, insanlari yonlendirecek "sakin yapmayin" vb ifadeler kullanman yanlis. Herkes kendini yoklayacak ve anlamlandiracak. Bu rahatsizliga yeni yakalanan insanlar var ve foruma uye olsa da olmasa da bu yazilanlari okuyorlar. Algi yonetimi yapmaya luzum yok.

Bir de gecenler de yazayim dedim, vazgectim. Bi baslikta "gecmeyecek kurtulamicaz, omrumuzun sonuna kadar yasicaz vs" gibilerinden biseyler yazmisin. Senin umutsuzluga kapilmani istemem. Kendine hakim olamiyosan baskalarinin ruh dunyalarini karartma. Belki sen de bu gecmeyecek, gitmeyecek meselesini bi yerlerden okuyup da bu kaniya kapildin. Cunku dedigin gibi, aramizda yeterli olgunluga ulasmamis, yasi kucuk ya da bu rahatsizliga yeni yakalanan insanlar var. Sunu da unutma, iyilesen insanlar var. Cok uzakta degil, forumdaki basliklara goz atman yeterli.

Bu soylediklerimi ilerde gozlem yaptikca daha iyi anlayacaksin. Selam ve dua ile.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Doğru söze ne nedir haklısın tedavi yöntemlerini genellememek gerekir. Ruh sağlığımız değişiklik gösteriyor yazdıklarıma dikkat edrim tabiki şimdi senin iyileşen hastalar var demen bile yepyeni bir umut oldu bana... Selam ve dua ile
Krtdsw11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Krtdsw11 »

Bunun üstünde çok durdum ama C ve E vitamini dozu ne kadar olmalı ?
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

kronik prostatit astalarına hiçbir zaman sık boşalması önerilmez. önerilen şey düzenli boşalmalarıdır.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

prostatiti bilmiyorum ama sık boşalmak prostat büyümesi yapıyor, kendimden biliyorum.
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

Mastürbasyon zararlı olsa patlama yapar bu hastalık. Bence başka sebepleri var :|
Ornocular nasıl bu hastalığa yakalanmiyorsa...
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

İdrar sıkıntısı yaşayanlar cinsel ilişki ve mastürbasyon dahil sürekli ve üst üste yapmalılar 14 gündür perhizdeyim semptomlsrda belirli düzeyde azalmalar oluyor aktif mesane ilaçlarıyla bir abimiz düzeldi düzelmesini perhize borçlu
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

Bazi arkadaslarin okuma sikintisi var bariz bir sekilde. Ne diyor bakin arastirma: "non bakteriyel". Bakteriyel adam cikmis beni cok kotu yapiyorsakin masturbasyonu kesmeyin diyor. Abicim zaten sizin hastalik farkli, non bakteiryel farkli. Bambaska iki hastalik. Prostatit: prostat iltihabi. Buna bakteri yol acarsa zaten masturbasyonla ilgili bir sorununuz yok demektir. Gidin istediginiz kadar bosalin. Hatta iyi de gelir bakterileri bir nebze temizlersiniz belki. Non bakteriyel olanlar ise cogunlukla yanlis masturbasyon, acele, kendini sikarak, asiri fazla yapmaktan dolayi prostatit olmus kisiler. Bunlardan biri de benim. Bir suru sey ust uste biniyor ve ortaya bu kronik durum cikiyor. Bagirsak bozuklugu, yanlis beslenme, stres, hareketsizlik, sik ve yanlis masturbasyon... bunlar duzeltilirse eger durum da duzelir. Ben masturbasyonu kistim, semptomlarim 0'a yaklasti.

Burdan sonrasini non bakteriyel arkadaslar icin yaziyorum, bakteriyel olanlarin faydasina olacak bir bilgilendirme yok bundan sonrasinda...

Arkadaslar bakin, spora yaptiginizi dusunun. Mesela agirlik kaldiriyorsunuz spor salonunda. Triceps kasinizi calistiyorsunuz ve uzun sure bi hareketi yapmamaniz gereken bir kiloyla ve yanlis bir sekilde calisiyorsubuz. Bir ay sonra olcak sey sudur, sag dirseginizde agri hissetmeye baslarsiniz, ufak ama sinir bozucu bi agridir bu. Tendinit olmussunuzdur. Tendinitin tedavisi sudur, kas ve tendon esnetmeleri, kolajen beslenme ve de en onemlisi o tendonu uzun sure zorlamamak. Yani 1-2 ay neyse calistirmicaksiniz ki dinlensin. Eger siz gidip her gun masturbasyon yaparsaniz, prostatinizi durmadan zorlamis olursunuz. Kirik bacakla durmadan yurumeye benziyor yaptiginiz sey. Istediginiz ilaci alin iyilesemezsiniz. Nasil kirinca basmiyorsaniz, prostatta da kullanmicaksiniz. Zor olabilir ama rahatlamak istiyorsaniz bu semptomlari arkanizda birakmak istiyorsaniz bunu yapmak zorundasiniz. Bunjn yani sira eswt tedavisi dusunuyorum kendim icin de ocak ayi gibi. Ayni tendinitte yaptiklari gibi ultrason dalgasi veriyolar doku alti. Nasil bu tendinite iyi geliyorsa eminim ki prostata da iyi geliyor. Diyeceklerim bu kadar.
codex71
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen codex71 »

benim rahatsızlık antibiyotik kullanırken başladı, bir diş problemi yaşadım 1000mg agumentin 3 hafta kullandım, son hafta kasık ağrısı yaşadım ve üstüne sağ testis agrisi, sistit dediler munorol bide 500 lük başka bi antibiyotik kullandım ama ağrı gecmedi, ki sadece kasık ağrısı testis ağrısı ve kabızlık şikayeti ile yapılan tüm labaratuvar sonuçları temizdi. 3 4 ay doktor doktor gezdim, bir doktor prostatitsin dedi son usg de sağ kasıkta reaksipnel lap çıktı. antibiyotik ve agri kesici verdi. rahatladım ama büyük abdestten sonra makat bölgesinde garip bir gerginlik oluyor. tedavinin 2. haftasindayim, bu arada hep sık sık boşaldım, ve boşalma sonrası agrım oldu, son 1 haftadır iyiyim sadece büyük abdest sonrası gerginlik var. makale mantıklı geldi, biraz vitamin takviyesi dusunuyorum