SIK MASTURBASYON

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
jovenn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

SIK MASTURBASYON

Mesaj gönderen jovenn »

Cogu durumu anladim ancak sik bosalma durumuna Kadir Bey zararli diyor.Bazi arkadaslar 2 gunde bir yapilmasi gerektigi.Forumda onceleri konusulmus ama son durum nedir sizce ?Kafam cok karisti benim karsilastigim durum 10 gun hic yapmadim sonra yaptim sperm rengi sarimsi idi ilk defa olmustu.Ancak cok yapincada agrilarim artiyor yapmiyinca sanki iltihap artiyor.
samskeyti

Re: SIK MASTURBASYON

Mesaj gönderen samskeyti »

Aşırı masturbasyonun bölgesel serbest radikal ve laktik asit oranında artışa sebep olarak bir çeşit üriner sistem disfonksiyonuna sebep olabileceği yapılan bir araştırmada belirtilmişti.Yani hergün 2-3 defa boşalmak uzun vadede kronik prostatite veya mesane/pelvik kasların disfonksiyonuna sebebiyet verebiliyor.Ama bu hastalıklara yakalandıktan sonra masturbasyondan kaçınmak durumu iyileştirir mi bu konu muamma.
jovenn

Mesaj gönderen jovenn »

Bencede yuzde yuz sık bosalmadan dolayi oluyor bir kismi , benimkide oyle ama artik haftada yada 15 gunde 1 yapmak nasil etkiler yoksa iki gunde 1 yapip iltihabi mi azltmak.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

jovenn yazdı:Bencede yuzde yuz sık bosalmadan dolayi oluyor bir kismi , benimkide oyle ama artik haftada yada 15 gunde 1 yapmak nasil etkiler yoksa iki gunde 1 yapip iltihabi mi azltmak.
Slm,
İltihabi ancak ve ancak uygun iltihap giderici antibiyotiklerle bertaraf edersiniz.Cinsel perhiz dokularin iyilesmesine yardimci olur.
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Ben bir yıldır iki üç güne bir yapıyorum çok bir fayda görmedim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ben çok faydasini gordum 15 gun yapmadigim zamanlar oldu..oyleki gece ruyada ihtilam oluyordum.Bana gore fazla zorlamak,odemli ve inflamasyonlu olan prostatta iyilesmeyi geciktiriyor.
bilinmezlik2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen bilinmezlik2 »

tartışmalı bir konu. uzun süre yapmayınca meninin sarı olma durumu oluyor. ama ben doktor tavsiyesi üzerine daha sık yapmaya başlamıştım. Ama bu seferde penisin tamamı kıpkırmızı (ama bayağı kırmızı) olmaya başladı. Birde yamulmalar falan olmaya başladı. Şimdi sık mast yapmıyorum. Normal sayı,sık veya perhiz kişiden kişiye değişecek tir.
benyusuf

Mesaj gönderen benyusuf »

ben de Kadir Abi'ye katılıyorum.ben kanımca bu iltihabı sık masturbasyondan dolayı kaptım.haftanın her günü yapardım hatta bazen günde 2 defa bile yaptığım oldu.şimdi bedelini ödüyorum sanırım:)
doktorumun bana dediği gibi haftada 2 defa boşaldım ama ödem ineceğine daha da şişti:(
jovenn

Mesaj gönderen jovenn »

Odem nerede ki ?Nasil anladin sistigini.
benyusuf

Mesaj gönderen benyusuf »

bugün rektal tuşe yaptı doktor.
o söyledi(tedavi doktorum zafer hoca ama rektal tuşeyi memlekette bir üroloğa yaptırdım malum istanbul uzak)
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Bende idrar yapma problemleri masturbasyonu sıklastırdıkca artıyo haftada 2 3 ten fazlanın bir yararı yok bence
gkn

Mesaj gönderen gkn »

ben burda kadir abinin tezini savunuyorum. sık masturbasyon yararli degildir. birakin prostat kendine gelsin arkadaslar. bosalirken yaptigi kasilmalar ve gevsemeler semptom artisina sebep olabilir. haftada 2 ideal olarak dusunuyorum. hatta bence yapilmasa bile bi sakincasi yok. sperm cikartarak iltihap onleyen varsa hergun 2-3 denesin o zaman hastalik kalmasin. bence yarali doku odemli doku iyilesmeden bu iltihap bitmez. once onarimmmm...
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

Kesinlikle zarar veriyor, yapınca idrar kaçırma başlıyor geçiyor ama her yapınca tekrarlıyor. Birde prostatin hafif sistiginu hissedebiliyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ejekulasyonun fazlasi zarardir iyilesme sürecini baltalar. Meni bosaltimi baska birseý. Onun yerine masaj yapilmasi daha faydali. Tıkanan kanallar acilir, iltihap drene olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bakıniz; (Manila protokolu)
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Doktor bana haftada iki kez normal dedi. Masturbasyon süresini uzat zevk suyu fazla gelsin dedi. Aralarda mutlaka işeme yap dedi.
Haydar

Mesaj gönderen Haydar »

Bende sık ve uzun süreli mast. yüzünden bu hastalığa ikinci kez yakalandım. Ilkinde 6 ay sürdü sonra kayboldu. Neler çektiğimi bir ben bilirim bide allah. Hiç geçmeyecek zannettim ve sonra 6 ay sonra geçti. Sanki yeniden doğdum. 2 buçuk yıl sonra yine mast tan sonra nüksetti. Şimdi 3 aydır aynı kabus yine başladı. 3 aydır makatta ağrı, peniye yanma. Bazen 5 6 gün ıyi oluyor sonra tekrar başlıyor. Ne yapacağız bilmiyorum. Ben hayatımda böyle pis bir hastalık görmedim. Insanı hayatından bezdiriyor. Psikolojik olarak zaten bitiriyor.
prosta50

Haydar yazdı:Bende sık ve uzun süreli mast. yüzünden bu hastalığa ikinci kez yakalandım. Ilkinde 6 ay sürdü sonra kayboldu. Neler çektiğimi bir ben bilirim bide allah. Hiç geçmeyecek zannettim ve sonra 6 ay sonra geçti. Sanki yeniden doğdum. 2 buçuk yıl sonra yine mast tan sonra nüksetti. Şimdi 3 aydır aynı kabus yine başladı. 3 aydır makatta ağrı, peniye yanma. Bazen 5 6 gün ıyi oluyor sonra tekrar başlıyor. Ne yapacağız bilmiyorum. Ben hayatımda böyle pis bir hastalık görmedim. Insanı hayatından bezdiriyor. Psikolojik olarak zaten bitiriyor.
Sık ve uzun süreli masturbasyon o kadar yapmıyordur.hatta masturbasyon sonrası insan daha rahat işiyor. Aslında o bölgede en ufak bir ağrı veya sorun olduğunda kafayı çok takmak endişe ve kendini boşalıken işerken sıkmak bu hastalığın artmasına neden oluyor. Haftada 2_3 kez masturbasyon yapmanın ve uzun tutmanın bu hastalığa olumsuz etkisi yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prosta50 yazdı:
Haydar yazdı:Bende sık ve uzun süreli mast. yüzünden bu hastalığa ikinci kez yakalandım. Ilkinde 6 ay sürdü sonra kayboldu. Neler çektiğimi bir ben bilirim bide allah. Hiç geçmeyecek zannettim ve sonra 6 ay sonra geçti. Sanki yeniden doğdum. 2 buçuk yıl sonra yine mast tan sonra nüksetti. Şimdi 3 aydır aynı kabus yine başladı. 3 aydır makatta ağrı, peniye yanma. Bazen 5 6 gün ıyi oluyor sonra tekrar başlıyor. Ne yapacağız bilmiyorum. Ben hayatımda böyle pis bir hastalık görmedim. Insanı hayatından bezdiriyor. Psikolojik olarak zaten bitiriyor.
Sık ve uzun süreli masturbasyon o kadar yapmıyordur.hatta masturbasyon sonrası insan daha rahat işiyor. Aslında o bölgede en ufak bir ağrı veya sorun olduğunda kafayı çok takmak endişe ve kendini boşalıken işerken sıkmak bu hastalığın artmasına neden oluyor. Haftada 2_3 kez masturbasyon yapmanın ve uzun tutmanın bu hastalığa olumsuz etkisi yok.
Ejekülasyon öncesi 0 olan lokosit sayisinin iliskiden sonra 35 e firladiginı ve agri, yanma gibi semptomlarimin maksimum seviyeye ciktigini defalarca yaşadim. Burada bir seyler yaziliyorsa yaşanmis ve zapturapt altina alinmis gerçeklerdir. "Bana göre" yada "bence şöyledir" gibi aciklamalar yapmaktan imtina ederim. Her yazdigim yaşanmis tecrübeler ve klinik deneylere dayanır.
Haydar

Mesaj gönderen Haydar »

Sık ve uzun mast. prostatı yoruyor. Her mast dan sonra ağrı va acı oluyordu. Fakat cinsel ilişkiden sonra hiç bir şey olmuyordu.
antibiyotikdusmani
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen antibiyotikdusmani »

Hiç mastürbasyon yapmasak rüyalanarak atsak bir zararı olur mu acaba ben de onu düşünüyorum, hiç canım istemiyor zaten 1 ay yapmadığımı bilirim.
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

antibiyotikdusmani yazdı:Hiç mastürbasyon yapmasak rüyalanarak atsak bir zararı olur mu acaba ben de onu düşünüyorum, hiç canım istemiyor zaten 1 ay yapmadığımı bilirim.
Hiç yapmamak da zararlı, ölçülü vücudumuzu dinleyerek yapmak gerekiyor..
Allah büyük.
prosta50

kadir yazdı:
prosta50 yazdı:
Ejekülasyon öncesi 0 olan lokosit sayisinin iliskiden sonra 35 e firladiginı ve agri, yanma gibi semptomlarimin maksimum seviyeye ciktigini defalarca yaşadim. Burada bir seyler yaziliyorsa yaşanmis ve zapturapt altina alinmis gerçeklerdir. "Bana göre" yada "bence şöyledir" gibi aciklamalar yapmaktan imtina ederim. Her yazdigim yaşanmis tecrübeler ve klinik deneylere dayanır.
Kadir bey siz daha iyi bilirsiniz levent türk hocaya prostat enjeksiyonu veya prostat büyümesi için botoks tedavisi yaptıran ve fayda gören oldu mu?
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Hiç yapmamak zararlı değil bence,vücut atması gerektiği zaman zaten ruyalanma yoluyla yapıyor.Nofap diye bir akım var,bundan fayda giren bircok insan var.Masturbasyonu ve bağımlılık yaratan birçok şeyi hayatlarından çıkartıyor insanlar.Faydalarini tecrübe eden birsuru insan var,redditte bununla alakalı birçok başlık var.Turkiye de neverfap adı altında bir site var.Ordanda ulaşabilirsiniz bilgilere
blackrow67

Mesaj gönderen blackrow67 »

Emin yazdı:Hiç yapmamak zararlı değil bence,vücut atması gerektiği zaman zaten ruyalanma yoluyla yapıyor.Nofap diye bir akım var,bundan fayda giren bircok insan var.Masturbasyonu ve bağımlılık yaratan birçok şeyi hayatlarından çıkartıyor insanlar.Faydalarini tecrübe eden birsuru insan var,redditte bununla alakalı birçok başlık var.Turkiye de neverfap adı altında bir site var.Ordanda ulaşabilirsiniz bilgilere
Bende gece rüyalanması hiç olmamaya başladı. Yada oluyor alfa bloker yüzünden hissetmiyorum.