Türk uroloji derneği

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Türk uroloji derneği

Mesaj gönderen etmen »

Arkadaşlar Ceyhan çinar hastanesinin prostatik hakkındaki yazısı aynen şöyle:

" Prostat enfeksiyonunun tekrarlama durumu ile ilgili olarak ise Prostat enfeksiyonları veya prostatif hastalığı iki türlü görebiliriz. Biri akut prostatif çok ağır, çok gürültülü bir tablodur. Çok sık idrara gitme, 10 dakikada 20 dakikada bir hatta, çok ağrılı idrar etmeyle birlikte seyreden bir hastalık akut prostatif. Tabi ki bu da çok erken dönemde damardan veya adaleden yapılacak antibiyotik tedavisiyle hastaları tedavi edebiliriz. Ancak bu hastalığın müzminleşmesi ayrı bir olay. Tabi burada yeterli veya uygun antibiyotik tedavisiyle kronik prostatifi tedavi etmek mümkün. Ama gerçekten bir takım nedenlerle bu ya bakterinin çok hastalık yapma özelliğinin fazla olması. Veya uygun antibiyotiğin seçilememesi hastalığın tekrarlanmasına yolaçabiliyor."
demekki kadir bey haklı uygun antibiyotik veriilmesi gerkiyormuş.

İstanbulda türk üroloji derneği var üroloklarda buraya üye biz forum üyeleri olarak bu derneği e mail veya faks yağmuruna tutup doktorların bu konu üzerine daha hassasiyet göstererek yaklaşmalarını mikrobu bulup uygun antibiyotiği vermelrini sağlayamazmıyız.
adresleri:
TÜRK ÜROLOJİ DERNEĞİ
Adres: Prof. Nurettin Öktel Sokak, Lale Palas Apt., 18/2 34382 Şişli - İstanbul
Tel: (212) 232 46 89 - (212) 241 76 62
Gsm: (533) 769 97 91
Faks: (212) 233 98 04
e-posta: uroturk@uroturk.org.tr

Şahsen ben e mail ve faks cekeceğim hatta prostatit konusunda çalışma yapan doktorları isminide isteyeceğim lütfen ilgilenelim
prostatiniseveyim

Re: Türk uroloji derneği

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

;) Hocam bu isin tum isim yapmislarininin coguna ben bizsat ulastim

Bi kisminida qrkadaslardan aldim bilgisini pek bi sey cikmaz ama.dene tabi belki yeni bi sey vwrdir yada en azindan bi seylerin farkina varirlar yada cok detay cok istisna bi yerden bi bilgi bi dr adi falan gelir de faydalanariz ama umutlanma
etmen

Mesaj gönderen etmen »

Arkadaşlar türk üroloji derneğine email attım sizlerde atarsanız belki sesimizi duyurabiliriz

sayın uroloji derneği yöneticileri biz kronik prostatit hastası olan 360 kişiyiz ve bizler kronikprostatiti org formunun üyeleriyiz

bu hastalık ile ilgilenen üyeleriniz varmıdır veya bu hastalığa yakalanan üyeniz varmı kendisine acaba ne gibi tedaviler uygulamıştır. bizler siz urologlara derdimizi anlatamıyoruz rektal tuşe yöntemi ile prostat sıvısını alıp incelemek bile istemiyorlar sadece belirli antibiyotikleri verip gönderiyorlar caresiz kaldık en azından bir üyeniz bizim foruma girse ve yaşam kalitemizi birazda olsa düzeltecek önerilerde bulunsa bizi rahatlatacak bilgiler verse olmazmı diyeceksinizki gittiğiniz üroloji doktoru size bilği verir hayır şahsen ben 8 üroloji doktoruna gittim özelede devletede malesef birkaç antibiyotik verip yolluyorlar bu hastalık ile ugraşmak istemiyorlarmı yoksa bu hastalığı bilmiyorlarmı anlıyamadım lütfen bize yol gösterin en azından foruma haftada bir kerede olsa girerek bize yö verin selamlar saygılar
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Bu hastalık ciddn hayatmı maf etti. Ne işimi doğru dürüst yapiom ne herhangi bir şeyi. Kendimi öldürsim var. Geçn hastanye gittm doktor düznli boşal geçr diyor. Bide muayene etti aaa sende varikösel var ameliyat olman lazm yoksa kısır olursn dedi. O gündn sonra işide braktm. Evde paso yatiom
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

zamanında bende kendilerine mailler atmıştım ama geri dönüş olmadı.sanırım okumuyorlar yada aman boşver diyip gülüp geçiyorlar.
kenan

Mesaj gönderen kenan »

arkadaşlar allahdan umudunuzu kesmeyin bu hastalıkdan kurtulanabiliyormuş konyada mehmet ardıç ile görüşün test yapdırın enjeksiyon olmasanız bile test yapdırın nalet bakteriyi buldunuzmu işin daha kolaylaşırız diye düşünüyorum hemen enjeksiyon yapalım diyen hoca değil önce test yapıyor sonra antibiyotik veriyor işe yaramassa ozaman enjeksiyon öneriyor paragöz dokdorda değil ücretide hangi testleri yapdınıda herşeyi sorun telde 4 enjeksiyon oldum 5 ay oldu iyim şükürler olsun bende çok bunalımdaydım kendimde değildim ama şimd iyim şükür sadece cinsellik düzelmedi oda piskolojik sanırım şuanda antideprasana devam ediyorum az bidüzelme var sanki kızlara bakmak istiyorum artık ilgimi çekmeye başladı ama arzu azma hala çok kötü ama bunuda düzeltceme inanıyorum sertleşme fena değil iii mücadeleyi bırakmayn
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

kenan yazdı:arkadaşlar allahdan umudunuzu kesmeyin bu hastalıkdan kurtulanabiliyormuş konyada mehmet ardıç ile görüşün test yapdırın enjeksiyon olmasanız bile test yapdırın nalet bakteriyi buldunuzmu işin daha kolaylaşırız diye düşünüyorum hemen enjeksiyon yapalım diyen hoca değil önce test yapıyor sonra antibiyotik veriyor işe yaramassa ozaman enjeksiyon öneriyor paragöz dokdorda değil ücretide hangi testleri yapdınıda herşeyi sorun telde 4 enjeksiyon oldum 5 ay oldu iyim şükürler olsun bende çok bunalımdaydım kendimde değildim ama şimd iyim şükür sadece cinsellik düzelmedi oda piskolojik sanırım şuanda antideprasana devam ediyorum az bidüzelme var sanki kızlara bakmak istiyorum artık ilgimi çekmeye başladı ama arzu azma hala çok kötü ama bunuda düzeltceme inanıyorum sertleşme fena değil iii mücadeleyi bırakmayn
Bildircin yumurtasi denesene bim de 2.5 lira 8 tanesi
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kenan yazdı:arkadaşlar allahdan umudunuzu kesmeyin bu hastalıkdan kurtulanabiliyormuş konyada mehmet ardıç ile görüşün test yapdırın enjeksiyon olmasanız bile test yapdırın nalet bakteriyi buldunuzmu işin daha kolaylaşırız diye düşünüyorum hemen enjeksiyon yapalım diyen hoca değil önce test yapıyor sonra antibiyotik veriyor işe yaramassa ozaman enjeksiyon öneriyor paragöz dokdorda değil ücretide hangi testleri yapdınıda herşeyi sorun telde 4 enjeksiyon oldum 5 ay oldu iyim şükürler olsun bende çok bunalımdaydım kendimde değildim ama şimd iyim şükür sadece cinsellik düzelmedi oda piskolojik sanırım şuanda antideprasana devam ediyorum az bidüzelme var sanki kızlara bakmak istiyorum artık ilgimi çekmeye başladı ama arzu azma hala çok kötü ama bunuda düzeltceme inanıyorum sertleşme fena değil iii mücadeleyi bırakmayn
Bilinen bir çok test yapılıyor ama sonuç yok,herşey temiz çıkıyor ,sana ne gibi test yapıldı .ureyen bakteri var mı ?
kenan

Mesaj gönderen kenan »

üreyen bakteri s.aureas yapıaln testler idrar tekkidi ve prostat sıvısı testi başkada test yapılmadı dokdorla görüşdüm 2 3 gün önce arayan çok diyor özellikle istanbuldan terettüt ediyorlar diyor korkmayın arkadaş ya gidin en azından test yapdırın kafanıza takılan sorulaı sorun illa gidince hemen enjeksiyonmu olcanız ne kaybetceksiniz zaten bu hastalık insana çok şey kaybettiriyor allah banada başka bi müslüman kardeşimide yaşatmasın insanın piskolojisini yerle bir ediyor ama korkmak yok yılmak yok kadir abi saolsun onlada çok şey görüşdüm bilgilendirdi yeri geldi cesaret verdi allah razı olsun korkmayın allah büyük dert veriyosa dermanda veriyor çaresini yılmadan arayın bakın bi arkadaş vardı ondada aynı bakteri çıkmışdı adı ozanmıydı neydi isim aklmda kalmıyor pek heralda pisikoloji bozuk olduğundan ben 4 enkesiyonda tam iğleşdim o çocuk 3 enjeksiyonla iğleşdi istanbuldamı ne yaşıyor bu turist gezdirme tercümanlıkmı ne yapıyor burdan tanışdım nicini unuttum ben buraya bazen giriyom bazen girmiyom işler yoğun bide psikoloji bozuk kendimi az uzak tutmaya çalışıyorum yanlış anlamayın sorusu olan yazsın elimden gedi kadar anlatırım
kenan

Mesaj gönderen kenan »

işim su yazmak arkadaşlar çok yürüyorum spor bu hastalıkda önemli sanırım enjeksiyon olduğumda antibiyotik kullandığımda sporunda yararı oldu sanırım devamlı yürüyorum terliyorum antibiyotikler vucuda daha ii etki etti sanırım sproda kan daha hızlanır suyu çok iç dedi dokdor suyuda çok içdim ben spor ve çok su içmenin antbiyotiklerin enjeksiyonun daha ii etki etmesini sağlayıp iğleşdirdini düşünüyorum arada hamamada gittim ama havuza girmedim kenarda sabunlandım keselendim çııkdım çünkü havuz toplumun girdi bi alan pislik bulaşır diye girmedim sıcak suda idir aklıma geleni yazıyorum allah şifa versin bütün hastalara zor bazen paranda geçmiyor allah dermansız dert vermesin ii günler
aksaraysulo

Mesaj gönderen aksaraysulo »

Adamsın kenan reyiz
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ