CİMER E YAZALIM

Forum hakkındaki tüm görüş, istek ve önerilerinizi buraya belirtebilirsiniz.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

CİMER E YAZALIM

Mesaj gönderen Farate »

Devlet drlari bununla ilgilenmiyor zaten sağlıkla sıkıntı yaşıyoruz bunu maddi sıkıntıya da sevk ediyor devlet hastaneleri
Ben cimer e şikayet yazdım . Gittiğim bazı doktorları vb hepsini yazdım tedavi şeklini özelde yaptıklarını devlette yapmadıklarını
Sizde yazın ardı ardına yazarsak dikkate alınma olasılığımız var.
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: CİMER E YAZALIM

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Ben cimere yazmıştım geçen sene topuklarıma çare bulamayınca beni sağlık bakanlığından aradılar 6 ayda alınan sırayı 1 haftada verdiler yapılan işlem asistan tarafından çekilen bomboş bi röntgen halbuki 15 tane çekilmişi vardı bende eli boş döndüm geri
MENDERES1983

Akdeniz üniv.
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Bakalım arasınlar da ben aynı şeyi yaptırmam telefondan net söz alarak giderim..
Prostatit içinde yaz abi . Hepinizden ricam yazın baskı görsünler.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Türkiye de binlerce prostatit hastası var gurubun varlığından haberdar olmayan binlerce Herkes yazssa belki sadece prostatit hastaları için devlet Bir labavutuar bile kurabilir sağlık bakanlığı bu duruma el atmalı
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Hola yazdı:Türkiye de binlerce prostatit hastası var gurubun varlığından haberdar olmayan binlerce Herkes yazssa belki sadece prostatit hastaları için devlet Bir labavutuar bile kurabilir sağlık bakanlığı bu duruma el atmalı
İşte abi sizden ricam
Özelde yapılan tetkik işlem vb şeyleri de yazın Cimere bunlar devlette yapılmıyor diye taleplerimizi dinlemiyorlar yetersizlet diye yazın şikayet edin
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Herkes destek verse 3000 10 bin kişi bu iş olur Sağlık Bakanınada yazalım Şu üroloji drlerini ya adam gibi yapsınlar yada çıkartsınlar işten maaşlarını düşürsünler zaten bişey yaptıkları yok idrar tahlili temiz git diyo bukadar
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Chamber04 yazdı:Herkes destek verse 3000 10 bin kişi bu iş olur Sağlık Bakanınada yazalım Şu üroloji drlerini ya adam gibi yapsınlar yada çıkartsınlar işten maaşlarını düşürsünler zaten bişey yaptıkları yok idrar tahlili temiz git diyo bukadar
Hocam sendendr özellikle ricam yaz çok değil maksimum 5 dakika sürer e devletten gir yaz gitsin
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Farate yazdı:Devlet drlari bununla ilgilenmiyor zaten sağlıkla sıkıntı yaşıyoruz bunu maddi sıkıntıya da sevk ediyor devlet hastaneleri
Ben cimer e şikayet yazdım . Gittiğim bazı doktorları vb hepsini yazdım tedavi şeklini özelde yaptıklarını devlette yapmadıklarını
Sen çok yaşa ferate,
Ben de CIMER'e hep birlikte yazalım diye foruma bir başlık açmak istiyordum. Bunu dile getirdigin için teşekkür ederim. Bu akşam ben de hemen yazacağım. Forumdaki ve çevremizde hasta olan arkadaşları da yazmaya teşvik edelim.
CIMER'e yazarken herkes kendi sorununu ve aşağıdaki konuları da belirtirse daha etkili olur diye düşünüyorum.

Türkiye' de benim gibi onbinlerce prostatit hastası olduğunu, birçok şehirde görkemli şehir hastaneleri ve üniversite hastanesi olmasına rağmen tedavi hizmeti anlamadığınızı, hastaneye gidildiğinde bir antibiyotik yazılıp gönderildiğini,oysa hastalığın basında yeterli kültür yapılmış olsaydı birçok kişinin iyilesesebilecegini,
Hastalanan kişilerin bu yüzden o doktordan bu doktora savruldugunu, gereksiz kutularca antibiyotik aldığını ama tedavi olamadığını,
Koca Türkiye ' de bu hastalıkla ilgilenen birkaç şehirde sayılı doktor olduğunu, onların da özel hastane ve serbest çalışan doktorlar olduğu görülecektir.

Oysa bu bu prostatit hastalığı sadece üroloji konuşu değildir. Hasta olan kişi semptomlar yüzünden psikolojisi bozulmakta, işini kaybetmekte,ve yeni yuva kursmamsktadir.Bu hastalığın özellikle çalışma cağındaki insanlarda görülmesi ve sayılarının onbinleri bulması konun ne kadar önemli oldugunu da göstermektedir.

Bu prostatit hastalığı ile ılgili ERKEK SAĞLIĞI MERKEZLERI kurulabilir.Bu merkezde ya da merkezlerde ürolog, enfeksiyon uzmanı, psikiyatri, fizik tedavi, genel cerrahi , fitoterapi , tam donanımlı labaratuvar olaiblir.
maalesef ulkemizde boyle bir yer yok.oysa Rusya, ukrayna, Çin, Gürcistan gibi bir çok ülkede böyle tedavi merkezleri mevcut.
Genç ve hevesli doktorlarimiz
ralara ve Amerikaya gönderilerek yeni merkezde çalıştırılabilir.
VE hastalar sarılmaktan kurtulurlar.
Bu hastalığı yaşayan insanlar tekrar sağlıklarına kavuşabilmek için antibiyotik yanında birçok bitkisel takviye, boraks, DMSA gibi şeyler aldığını kronokprostatit.org. sitesinden görülecektir. Ayrıca bu insanların çaresizlikten neler dendiği görülecektir.
Devleti yönetmenlerimiz bu ülkenin çok büyük olduğunu belirtmekte,pandemi döneminde İstanbul a 45 günde biner yataklı iki hastane kurabilen devletimiz 50 yataklı erkek sağlığı merkezleri de kurabilir diye umut ediyoruz.

Arkdaşların kendi durumunuzu anlattıktan sonra ve öneri olarak yukaridaki yazdıklarıma benzer düşüncelerinizi ekleyebiliriz.

Bence CIMER'e yazmak önemli çünkü sana cevap vermek zorundalar. Ben daha önce iki defa yazdım hem cevap verdiler hem sorunu çözdüler. Ne kadar çok kişi yazarsa o kadar baskı olur.

Bu konuda Kadir abimizin düşüncelerini de öğrenmek isteriz.

Saygilarimla
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Hocam kadir abi önümüzü tutsun bir bilimsel de içeren olaylar silsilesi yazsın hep birlikte yazalım
Hatta ben amcamın babamın e devleti üzerinden de yazacağım
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Farate yazdı:Hocam kadir abi önümüzü tutsun bir bilimsel de içeren olaylar silsilesi yazsın hep birlikte yazalım
Hatta ben amcamın babamın e devleti üzerinden de yazacağım
Kadir abinin tutumu önemli.Amerikadski benzer forum da senatörlere mektup yazın diyordu..o forum Amerika' da 4 defa konferans duzenletmis. Bizim forumun eski üyeleri Türk Üroloji Derneğine yazı yazmışlar cevap bile vermemişler. Biz CİNER e yazalım. Kesinlikle etkili olacağına ınanıyorum.
MENDERES1983

Diğer arkadaşlarda eğer kafasında yazsakts bi halt olmaz demezse hep birlikte yazalım ama orada da anti tedavisi yapacaklar bide ğrostat sıvısını almasını bilmeyen çok hekim var her ilde böyle bi hazırlık yaparlarmı
MENDERES1983

Bide şu corona bitmesi lazım şu anda parmağını kıpırdatmazlar
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Ekşi sözlükte tıbbın çare bulamadığı hastalıklar diye başlık vardı. Ona kronik prostatite eklemek lazım. Ben anlam veremiyorum bilim ve teknolojinin bu kadar geliştiği bir çağda nasıl olurda ilaç sanayii böylesi bir rahatsızlığı kökten bitirecek bir formül bulamaz..
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Hadi arkadaşlar birlikten kuvvet doğar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

duman64 yazdı:
Farate yazdı:Devlet drlari bununla ilgilenmiyor zaten sağlıkla sıkıntı yaşıyoruz bunu maddi sıkıntıya da sevk ediyor devlet hastaneleri
Sen çok yaşa ferate,
Ben de CIMER'e hep birlikte yazalım diye foruma bir başlık açmak istiyordum. Bunu dile getirdigin için teşekkür ederim. Bu akşam ben de hemen yazacağım. Forumdaki ve çevremizde hasta olan arkadaşları da yazmaya teşvik edelim.
CIMER'e yazarken herkes kendi sorununu ve aşağıdaki konuları da belirtirse daha etkili olur diye düşünüyorum.

Türkiye' de benim gibi onbinlerce prostatit hastası olduğunu, birçok şehirde görkemli şehir hastaneleri ve üniversite hastanesi olmasına rağmen tedavi hizmeti anlamadığınızı, hastaneye gidildiğinde bir antibiyotik yazılıp gönderildiğini,oysa hastalığın basında yeterli kültür yapılmış olsaydı birçok kişinin iyilesesebilecegini,
Hastalanan kişilerin bu yüzden o doktordan bu doktora savruldugunu, gereksiz kutularca antibiyotik aldığını ama tedavi olamadığını,
Koca Türkiye ' de bu hastalıkla ilgilenen birkaç şehirde sayılı doktor olduğunu, onların da özel hastane ve serbest çalışan doktorlar olduğu görülecektir.

Oysa bu bu prostatit hastalığı sadece üroloji konuşu değildir. Hasta olan kişi semptomlar yüzünden psikolojisi bozulmakta, işini kaybetmekte,ve yeni yuva kursmamsktadir.Bu hastalığın özellikle çalışma cağındaki insanlarda görülmesi ve sayılarının onbinleri bulması konun ne kadar önemli oldugunu da göstermektedir.

Bu prostatit hastalığı ile ılgili ERKEK SAĞLIĞI MERKEZLERI kurulabilir.Bu merkezde ya da merkezlerde ürolog, enfeksiyon uzmanı, psikiyatri, fizik tedavi, genel cerrahi , fitoterapi , tam donanımlı labaratuvar olaiblir.
maalesef ulkemizde boyle bir yer yok.oysa Rusya, ukrayna, Çin, Gürcistan gibi bir çok ülkede böyle tedavi merkezleri mevcut.
Genç ve hevesli doktorlarimiz
ralara ve Amerikaya gönderilerek yeni merkezde çalıştırılabilir.
VE hastalar sarılmaktan kurtulurlar.
Bu hastalığı yaşayan insanlar tekrar sağlıklarına kavuşabilmek için antibiyotik yanında birçok bitkisel takviye, boraks, DMSA gibi şeyler aldığını kronokprostatit.org. sitesinden görülecektir. Ayrıca bu insanların çaresizlikten neler dendiği görülecektir.
Devleti yönetmenlerimiz bu ülkenin çok büyük olduğunu belirtmekte,pandemi döneminde İstanbul a 45 günde biner yataklı iki hastane kurabilen devletimiz 50 yataklı erkek sağlığı merkezleri de kurabilir diye umut ediyoruz.

Arkdaşların kendi durumunuzu anlattıktan sonra ve öneri olarak yukaridaki yazdıklarıma benzer düşüncelerinizi ekleyebiliriz.

Bence CIMER'e yazmak önemli çünkü sana cevap vermek zorundalar. Ben daha önce iki defa yazdım hem cevap verdiler hem sorunu çözdüler. Ne kadar çok kişi yazarsa o kadar baskı olur.

Bu konuda Kadir abimizin düşüncelerini de öğrenmek isteriz.

Saygilarimla
Evet, bu hastalik ayri bir birim kurulmasi lazım. Prostatoloji gibi isimlendirmek bile gerekir diye düşünüyorum . Önemli olan saglik bakanliginin önemsemesi icin farkindalik yaratmak lazim. Medyada eli olan arkadaşlar varsa bu konuyu gündeme getirsinler.
tiesto

Mesaj gönderen tiesto »

Ben yazmıştım geçen aylarda gelen cevap şaka gibi :)
"Konu hususunda üniversite ya da eğitim ve araştırma hastanelerinin üroloji polikliniklerine başvurmanız önerilir"
Hadi ya dedim içimden
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Kesinlikle yazılmalı. İdrar tahlili yapıp tavanic 500 yazıp gönderen ürologların hepsini doktorluktan men edeceksin.
Tıp fakültesi bittiğinde hipokrat yemini ediyolar namusları şerefleri üstüne bir de.
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen erdem60 »

Bugün bir doktor arkadaşımla konuştum bu hastalık tam olarak nasıl başladığını bile bilmiyoruz dedi.tedavisi imkansız olmuyor ama çok zorlu geçiyor dedi yine bı konuşalım semptomların için filan dedi
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Cimer e yazalım arkadaşlar
Herkes 5 dk ayırıp yazsın
Fayda görmediğiniz ilgilenmeyen tüm drları yazın drlara yaptırım isteyin .
Birlik olursak dikkate alınırız
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

yazın tabi. ama şunu da unutmayın.
prostatit olan doktorlar var. onlar da kendi başlarının çaresine bakmaya çalışıyor.
hani bir laf var ya kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş...
Farate

Mesaj gönderen Farate »

red yazdı:yazın tabi. ama şunu da unutmayın.
prostatit olan doktorlar var. onlar da kendi başlarının çaresine bakmaya çalışıyor.
hani bir laf var ya kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş...
Hocam sağlam ilgilensinler
Zaten psikolojimiz bozuluyor bu hastalıkla mutlu olamıyoruz
+ Özel hastane git gel bu ülkede asgarî ücretle ev bakan çok insan var
Bir çoğumuz gidip gelebiliyoruz özele fakat neden özele mecbur olalım devlete vergi veriyoruz sonuçta özelde 3 5 doktorla değil devletin sağlık görevlileri bu işin üstüne düşmeli benim çabam bu yönde yarın İstanbul'dan Hüseyin Seçgin e gitmeyi düşünüyorum 350 km yol gidip geleceğim
Koskoca İstanbul'u bırakıp gidiyoruz düşün yani
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Varmı bir gelişme?
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

darkblues yazdı:Varmı bir gelişme?
Ben 4 ay önce ayrıntılı bi şekilde yazdım. Çözüm önerilerini de yazdım. Sağlık Bakanilgi hala cevap vermedi.Ya sumen altı ettiler ya da bi çözüm arıyorlar.yazsan ne olacak. Tekrar CİMER' e yazıp cevap verilmediğini. Yazicam.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

duman64 yazdı:
darkblues yazdı:Varmı bir gelişme?
Ben 4 ay önce ayrıntılı bi şekilde yazdım. Çözüm önerilerini de yazdım. Sağlık Bakanilgi hala cevap vermedi.Ya sumen altı ettiler ya da bi çözüm arıyorlar.yazsan ne olacak. Tekrar CİMER' e yazıp cevap verilmediğini. Yazicam.
Cimlerde sümen altı olmaz abi kurumlar arası ıletim en fazla 15 gündür.yani siz cumhurbaşkanlığına orasi sağlık bakanlığına orasida üroloji kuruluna derken 45 gün içinde soru ulaşmış olur 30 iş günü içinde cevap dersen 75 gün en kısa sürede cevap verilmesi gerekir ama covit nedeni ile iş yükü en fazla olan kurum sağlık bakanlığı olunca cevap süresi geç kalmıştır ama illaki gelir cevap