İyileşenlere verilen tepkiler hakkında

Forum hakkındaki tüm görüş, istek ve önerilerinizi buraya belirtebilirsiniz.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: İyileşenlere verilen tepkiler hakkında

Mesaj gönderen red »

insanlar dışarıya kendi düşüncelerinden açtıkları pencereden bakarlar.
kimi insanların pencereleri biraz dardır, kimilerininki biraz daha geniş.
aslolan sizin kendi düşünceleriniz ve düşüncelerine değer verdiğiniz insanlardır.
insanların hayata pesimist bakmaları da onların sorunudur...
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

bir çogu doğru ama şu ilac olayındaki üstünlükten ziyade ufak bir detay var yeterlilik olayı için çok kıyas yapılıyor bende aynı. bu forumu en cok onun için takip etmişimdir. kim hangi ilacdan ne kadar fayda görmüş ve ne kadar sık ne kadar güclü ilacları denemiş. elimizde tutulur pek birşey olmadıgı icin bunlara tutunuyoruz lokositini bilende bakterisini bilende ağrı yanma yaşıyor dertler bir türlü bitmiyor. bende hızla 100 kutu ilaca dogru gidiyorum genel anlamda çok iyiyim ama bazen diyorumki bu geçmeyecek çünkü geçmiyor.
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr »

Her kesin bagisiklik sistemi farkli her kesin vucudu farkli ilacin gosterecegi tepki farkli covid gecirdim. 1 kez oksurmedim. Bagisiklik sistemim iyi ama prostatite gore iyi degil. Agri batma sizlama var. Iyilesenler var. Iyilesen nuks yasamaz diye bir seyde yok. Bu hastalik bakterili , bakterisiz surunduren bir illet. En aza indirip hayatinizi surdurecek kadar da olsa iyilesme , iyilesmedir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

sianure yazdı:sizin ban yemeden onceki nickiniz neydi arapfaik kardes?
Kac kere sordum ama cevaplamadi ..
maks
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen maks »

geçmiş yazılara baktim. cicepet diye bir arkadaş nasıl iyileştiğini anlatmış. Sonrasında sorulara cevap verirken birileri biraz geçsin görürsün tarzı yorumlar yapmış. o da iyi şanslar demiş ve bir daha girmemiş.
maks

Mesaj gönderen maks »

maks yazdı:geçmiş yazılara baktim. cicepet diye bir arkadaş nasıl iyileştiğini anlatmış. Sonrasında sorulara cevap verirken birileri biraz geçsin görürsün tarzı yorumlar yapmış. o da iyi şanslar demiş ve bir daha girmemiş.
cipetpet düzeltiyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

arapfaik yazdı:
kadir yazdı:
sianure yazdı:sizin ban yemeden onceki nickiniz neydi arapfaik kardes?
Kac kere sordum ama cevaplamadi ..
Tekrar banlayabilirsiniz. Sonuçta forum “sizin”.
İllaki forum birilerinin olacaktır sen hoşlanmasan bile. Napalım kısmet "bizim" miş. Siz forumu sürekli kaşıyorsunuz.. herkes sizin gibi düşünmek zorunda degilki.
Herkesle muhalifsiniz , malum grubunuz hariç.
Olumlu olumsuz tüm yorumlara secmeden bodoslama muhalif yorum yapiyorsunuz.
Hic bir klinik calişma kaynagi, tıbbi makale kaynaği sunmadan surekli banlanan iki kisiyi örnek gostererek bu foruma yararli olamazsiniz. Buna ragmen sabrediyorum.
Huzur bozucu aciklamalariniz var. Anlattiklariniz surekli itiraz politikası.
Allahtan bu forumdaki uyeler bilincli kisiler. Üstelik başka hastalarin yorumlarini gormezden gelip her yoruma tu kaka diyorsunuz.
Sizin bildiginizin çok fazlasini bu forum sakinleri biliyor.
Ayrica sizde herseyi direkt reddetme psikozu var.
Benimle bir derdiniz varsa söyleyinde bilelim.
Eger eski banlanansaniz bana hakaret ve iftira atanlardan birisiniz.
Bu bakimdan yine ben size musade verdim.
Sizin iyi niyetinizden ben şüpheliyim kusura bakma kardesim.
Çokta banlanmak istiyorsan onuda yaparim sorun degil.
Gercekten forum kurallarini coktan ihlal ettin.Sen bu foruma kin kusmaya gelmişsin ikinci defa üye olup. Çok bariz belli ediyorsun arkadaşim.
red

Mesaj gönderen red »

kronik prostatit, prostatite dair semptomların en az 3 ay ve daha fazla sürdüğü durumu ifade eder.
kronik prostatit, diğer kronik hastalıklar gibi kişiye özgüdür ve herkeste ağır semptomlar baş göstermez.
kiminde hafifler, kendini hissettirmez bile. kimisinde daha ağır bir tablo gözükür.
kişinin kendini iyi hissetmesi kronik prostatit olmadığı anlamına gelmez.
akut prostatit ani ve şiddetli belirtilerle ortaya çıkar. orta üst yaş kesimde görülür.
bu forumdaki prostatit hastalarının % 99'u kronik prostatittir.
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

ben foruma girdiğimde "ne kadar efendi arkadaşlar" demiştim yazanlar için, bir çoğunun yazı dilinden, Türkçe'yi kullanımından böyle düşünmüştüm, ancak birkaç gündür "kahvehane kültürüne sahip arkadaşlar" ters ters yazılar yazıyorlar, sözüm meclisten dışarı, şu bu diyemeyeceğim kadar çok oldukları için isim de vermem gereksiz olur ama raconu burada kesmeyin be, hepimizin ortak bir hastalığı var şifa arıyoruz. Gidin Çukur izleyin, burada bizim huzurumuzu kaçırmayın, kimsenin kimseye ukalalık yapacağı yer değil burası, illa da yapacaklarsa Kadir abi bu kişileri lütfen temizlesin.

Saygılar...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
arapfaik yazdı:Kronik prostatit denilen şey 6 aydan uzun sürüyorsa hastalığın aldığı haldir. Burada o “iyileşen” diye bahsettiğiniz kesim aldıkları ilk 3-4 kür tedavi ile iyi olup giden arkadaşlar. Burada negatiflik yayan diye bahsettiğiniz kesim ise bu kronikleşmiş durumda olan insanlar. 3-4 ay içinde iyi olduysan zaten akıt dönemde işi çözmüş oluyorsun. Bunu anlatabilmek zor biraz. 1 senede iyileşemeyip sonra iyi oldum diyenlerin hepsinde belirli bir sıkıntı kalıyor. Kadir Bey iyileşmiş misal yıllar sonra. Ancak belirli bazı sorunları kalmış ağrı-sızı dışında. Birkaç arkadaş daha var böyle. Erken tedavi ile iyileşme şansı yüksek ve kronikleşmeden bu hastalıktan kurtulma durumu söz konusu.
Negatif enerji, psikoloji lazım grubu bu forumda aldı başını gitti. Kimse kimseye negatiflik yaymıyor. Sadece bazı kötü hikayeleri duymak sizi ürkütüyor. Bu hastalıkta ürkmek çok normal can sıkıyor çünkü.
Kadir abi arkadaş yanlış birşey söylememiş kronik prostatiti doğru yorumlamış eski üyelerden kimse kalmayacak abi herkesi banlarsan 3 5 günlük hastalarin tecrubeleride hicbir kronik prostatit hastasinin isine yaramaz son 3 yılda antibiyotikle iyilesen denismarmariss adli arkadaş uzun yıllar çekip malesef zor bir hastalik ben bile halaa antibiyotik aliyorum mücadeleyi bırakmıyoruz bunlari gormezden gelip herkes iyilesiyor demek yalan olur ama daha iyi olunulabiliyor yeni yakalanan arkadaşlar yuzde 90 iyilesebiliyor onlarin telaslanması gerekmiyor
Pro2020 arkadaşin degindigi konular zaten bilindik konular. Onda sorun yok.Fakat herseye muhalif tavri ve ikide bir beni banlayabilirsiniz gibi demagojik tavrı hiçte iyi niyetli olmadigini gösteriyor.Ayrica forum sakinleri tarafindan şikayet söz konusu oluyor. Kuvvetle muhtemel bu eski beni suçlayan gruptan biridir. Bana burada hakaret ve iftirada bulunan kişileri burada barindirmam söz konusu degil. Ve yine ayrica yaptigi yorumlarda hiç bir kaynak, belge yok. Şu anda foruma zaten zarar vermektedir.Kötü hikayeyi yazmak yaymak cok kolaydir. Herkes biliyorki bu hastaligin kötu yanlarida var. Herkes bunun bilincinde. Herdefasinda yandik bittik kül olduk enstantaneside cekilmiyor kardesim. Ayrica forumda kimseyi zorla tutmuyoruz.Forum kurallari belli. Huzur bozmak yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lokosit takipli degil kardesim..lokosit ve kültür takipli. Sen kendine göre yorumluyorsun. Bunu ben yapmiyorum sadece üroloji dunyasi uyguluyor. Senin dedigin 100 gün hergun damardan antibiyotik almak daha kötü degilmi, insanda mikrobiyata birakmaz. Dost bakterileri yok edersin,beyin hucrelerine kadar işler. Bunumu yapsin herkes?Insan bagirsaginda sindirim sisteminde 2.5 3 kilo mikrobiyata vardir bunlari bitirdiginde insanoglunun nelerle karsilasagi belli. Bagirsak mikrobiyatasi insanoglunu yöneten komple bir organdir. Bu bittiginde komple bir organı kaybetmiş olursun. Mikrobiyata tüm sistemin savunma mekanizmalari arasindadir. Bagirsak mikrobiyatası bozulan hastalarin bagirsaklarina dısaridan yabanci dışkı basıp mikrobiyatayi tekrardan hayata gecirme calismalari var ama yetersiz. Lokosit ve kültur kontrolünde gerektigi kadar anti kullanilir. 100 gün damardan anti almakla bir organi kazanayim derken koskoca bir sistemi kaybedebilirsin. Unutmayın her sindirilemeyen her besin iltihabı tetikler. Korkum ne biliyomusun insanlari yanlis yonlendirmen. Ayrica varlikli olmamla bu konunun alakasi yok.Allah olmayanada versin.Tartısmayi kişisellestirme, bak ben bilimsel konusuyorum kaynagi belli. Senin kaynagin ne? Senin amacin itiraz politikasi baska bir sey yok. Ne istiyorsun sen onu soyle. Lokosit ve kültur takipli tedaviye karsisin tamam anladim. Alternatif tedavini sun ozaman bizde bilelim...bak seni banlamiyorum şu konuyu bir çözelim. Senin tedavi seklin ne?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

arapfaik yazdı:
raci yazdı:ben foruma girdiğimde "ne kadar efendi arkadaşlar" demiştim yazanlar için, bir çoğunun yazı dilinden, Türkçe'yi kullanımından böyle düşünmüştüm, ancak birkaç gündür "kahvehane kültürüne sahip arkadaşlar" ters ters yazılar yazıyorlar, sözüm meclisten dışarı, şu bu diyemeyeceğim kadar çok oldukları için isim de vermem gereksiz olur ama raconu burada kesmeyin be, hepimizin ortak bir hastalığı var şifa arıyoruz. Gidin Çukur izleyin, burada bizim huzurumuzu kaçırmayın, kimsenin kimseye ukalalık yapacağı yer değil burası, illa da yapacaklarsa Kadir abi bu kişileri lütfen temizlesin.

Saygılar...
Tamamdır Boraks kardeşim.
Şu lafın bile senin iyi niyetli biri olmadigini gösteriyor. Üyeyle dalga geciyorsun... bu üyemiz kendinde boraks deneyi yapıp kıymetli bilgilerini paylasiyor .Burasi senin eglence yerin degil. Üyeler gereken cevabi verir kardesim sana bundan sonra.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kültürlerin nerde kardesim?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

arapfaik yazdı:
kadir yazdı:Kültürlerin nerde kardesim?
Hepsini duzenlab ve gelisim lab zaten kultur sonuclarim.
Külture gore duyarliyi kullansaydin ozaman.Patojen ciktiysa
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Arkadasim külturde ciktiysa niye duyarliyi kullanmadin?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ampirik degil kültürde ciktiysa niye kullanmadin? Kulturde cikmasaydi mecbur ampirik olcakti.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Herzaman söylüyoruz kültür sart duyarliyi kullanin diye. Sende külturde ureyipte duyarliyi kullanmadiysan suç senin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

arapfaik yazdı:Aynı şeyleri yaşamasınlar diye arkadaşlara önerimde gidecekleri ilk yer kültür sonucunu reddeden Zafer Oyman yerine kültür yaptırıp duyarlı ilaç tedavisi veren hocalar. Doğru yol aklın yolu bu. Ve bunda kötü niyet aranıyor.
Ya kardesim anladik... gitmesinler tamam ama sen konuyu saptiriyorsun bak. Foruma girdiginden beri sana musade ettik. Memnuniyetsizligini yazdin yazilarin duruyor. Sana niye boyle yazdin dedikmi? Sen milletle dalga geciyorsun iyilesen kisilere sizin iltihabiniz bitmez diyorsun. Demagoji yapma. Drun mevzusunu tamam anladik. Kultur yapmiyor. Ayrica kulturde ureme olmazsa neye gore tedavi olacaksin?Lablardaki dogruluk orani %60. Kontaminasyon olursa ne yapacaksin?Dönüp dolasip ayni yere geliyorsun yahu. Bizde diyoruzki kültur yapin. Sen milleti niye asagiliyorsun. Külturunde ureme olmus niye duyarliyi kullanmadin ozaman? Benide forumuda cok mesgul ediyorsun. Sikayetlerini yaptin. Ayni seyleri tekrarlayip durma. Varsa prostatit hastalarina yeni tedavi yöntemleri gibi yararli konular onlari soyle. Bu konuyu kapatiyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

arapfaik yazdı:Zaten daha da forumda işim olmaz. Çünkü tabuları oluşmuş buranın. Rektal tuşe ve lökosit diye. Yeni girenlerde ne yapıyorlarsa yapsınlar zerre umrumda değil bu saatten sonra.
Herkese geçmiş olsun.
Rektal tuseyi ve lokositi tıp dünyası kabul etmiş. Hic uroloji yazilari okumamissin belli. Bu forumun tabulari kaynaktır, bilimselliktir.Sana tavsiyem kötü düsünceleri bırak kimseyi suclama. Drdan fayda gormemissin. İnş başka drdan görursün diyelim ve konuyu kapatalım. Lütfen artik ayni konulari yazma gına geldik.
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

arapfaik yazdı:
raci yazdı:ben foruma girdiğimde "ne kadar efendi arkadaşlar" demiştim yazanlar için, bir çoğunun yazı dilinden, Türkçe'yi kullanımından böyle düşünmüştüm, ancak birkaç gündür "kahvehane kültürüne sahip arkadaşlar" ters ters yazılar yazıyorlar, sözüm meclisten dışarı, şu bu diyemeyeceğim kadar çok oldukları için isim de vermem gereksiz olur ama raconu burada kesmeyin be, hepimizin ortak bir hastalığı var şifa arıyoruz. Gidin Çukur izleyin, burada bizim huzurumuzu kaçırmayın, kimsenin kimseye ukalalık yapacağı yer değil burası, illa da yapacaklarsa Kadir abi bu kişileri lütfen temizlesin.

Saygılar...
Tamamdır Boraks kardeşim.
Tamamdır prostatitli kardeşim
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

sianure yazdı:herkese merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 aydır forumu takip ediyorum ve bazı gözlemlerimi aktarmak istiyorum

1) iyileşen hastalar iyileşmekte olduklarını ya da tamamen iyileşmiş olduklarını belirttiklerinde tuhaf bir şekilde bazı arkadaşlar tarafından linçleniyorlar ya da yalancı olmakla itham edilip, nüks ettiğinde görüşürüz benzeri yorumlara maruz kalıyorlar. sonra iyileşenler niye yazmıyor diyoruz, böyle olursa yazmazlar tabii...

2) yine bazı arkadaşlar sürekli yeni gelen hastalara içtikleri antibiyotik aldıkları serum ya da gezdikleri doktor sayısıyla üstünlük taslamaya çalışıyorlar, bu da çok garip bir durum...

3) sürekli negatif enerji yayanlar, bir sürü iyileşen insan olmasına rağmen sürekli kimsenin iyileşememiş olduğunu ya da iyileşemeyecek olduğunu iddia ediyorlar...

herkese hayırlı geceler, umarım herkes en kısa sürede şifa bulur
Peki, dediğin gibi biraz aşırı tepki gösteren olmuştur diyelim ama bu hastalığı sadece 2-3 ay fazla idrara çıkma ve mal kaldıramama şikayeti ile yaşayıp sonra bir iki antibiyotik tedavisi ile atlatıp burada "arkadaşlar kafaya çok takıyorsunuz ben lökosit baktırıp moralimi yüksek tuttum iyileştim yav siz nasıl iyileşemiyorsunuz yaf kafaya çok takıyorsunuz lökositinize bahtırın gerisine tahmayın" tarzı, bu hastalığı geceleri ağrıdan sızıdan uyuyama derecesinde yaşayanlarla testis geçercesine yazılar yazanlara ne demeli.

Ama senin dediğini de anlıyorum genç yaşında akut prostatit olup hastalığı araştırırken bu forumu bulunca karşılaştığı şok edici gerçekler insanların moralini bozuyor tabi.
Ama aslında bu yazılar yeni yakalanan arkadaşlar için daha faydalı çünkü bu hastalığın ciddiyetini anlamalarını tekrar nüks etme ihtimalinin yüksek olduğunu görmeleri ve hastalığın nüks etmesine karşı daha dikkatli olmasını sağlar.

Ha şu "Ben iyileşemedim kimse iyileşemedi, iyileşemeyecek, boşuna heves etmeyin ben iyileşemedim siz kim oluyorsunuz da iyileşeceksiniz" tarzı ruh emici yazılar yazanlar bunun dışında tabi.
freddy310

Mesaj gönderen freddy310 »

Bu hastalıktan bir kişi daha gerçekten kurtulduğunda benim vereceğim yegane tepki abartılı olmayan bir sevinçtir. Abartılı sevinci tabii ki kendim iyileştiğimde gösteririm. :D Hepimize geçmiş olsun.
Kartal42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kartal42 »

Herkese slm kadir abi sana haksizlik yapildiginda karsi cikmtim niye cunku dogru olan buydu bunu niye yaziyorum sanakarsi bi art niyetim yok herkese yaridimci oluyorsun bunu biliyoruz cok iyi yapiyorsun ama benimde zoruma giden daha dogrusu burda iyi lestim diyen yeni hastalari 2 hafta iyi olup sonra tekrar nuks yasayanlari cok gorduk ben 4 yil sikintisiz gercirdigim gunlerimi biliyorum pro20 dedigi gibi 3 ay yada 1 ay tedavi gorup iyilestim sikmayin caninizi diyor simdi ben buraya bisey yazsam ki yazmam cunku kimsenin hatta bu iyilestim diyenlerin morelleri bozulmasin diye ama onlarda eski hastalara biraz anlayis gosterseler kadir abi senin isin cok zor kimsenin morelini bozmak istemiyorsun aslinda olmasi gerekende bu ama burda eski hastalar uyarida bulunuyor cunku iletde basina geleceklerini bildigi icin yok kotu davraniyor diyorlar burda kimse kimseyi kandiramaz iyi akslar
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Kartal42 yazdı:Herkese slm kadir abi sana haksizlik yapildiginda karsi cikmtim niye cunku dogru olan buydu bunu niye yaziyorum sanakarsi bi art niyetim yok herkese yaridimci oluyorsun bunu biliyoruz cok iyi yapiyorsun ama benimde zoruma giden daha dogrusu burda iyi lestim diyen yeni hastalari 2 hafta iyi olup sonra tekrar nuks yasayanlari cok gorduk ben 4 yil sikintisiz gercirdigim gunlerimi biliyorum pro20 dedigi gibi 3 ay yada 1 ay tedavi gorup iyilestim sikmayin caninizi diyor simdi ben buraya bisey yazsam ki yazmam cunku kimsenin hatta bu iyilestim diyenlerin morelleri bozulmasin diye ama onlarda eski hastalara biraz anlayis gosterseler kadir abi senin isin cok zor kimsenin morelini bozmak istemiyorsun aslinda olmasi gerekende bu ama burda eski hastalar uyarida bulunuyor cunku iletde basina geleceklerini bildigi icin yok kotu davraniyor diyorlar burda kimse kimseyi kandiramaz iyi akslar
neden nüks yaşadın abi...dikkatsizlikten mi
red

Mesaj gönderen red »

kronik hastalık adı üstünde. zaman zaman sıkıntılar yaratma ihtimali her zaman var.
burada iyileşmekten kasıt hayatı konforlu bir şekilde yaşamak, semptomları en aza hatta sıfıra indirmektir.
şimdi ben bira içiyorum, bisiklet sürüyorum, eşimle korunmasız ilişkiye giriyorum, acı-baharat tüketebiliyorum.
zaman zaman ben buradayım diyor, bunu varla yok arası bir şekilde hissediyorum.
kurumda çalışan yaşça büyüğüm bir abi de kronik prostatit. gayet iyi, sadece zaman zaman makatta huzursuzluk hissediyormuş hepsi bu.
hastalığı ağır şekilde yaşayanlar herkesin bu şekilde yaşayacağı yanılgısına kapılmasınlar. pek çok insan bu hastalığın adını bile bilmeden bununla yaşayıp gidiyor..