2 Yıldır Prostatim Tavsiyenizi Almak İstiyorum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Alekseyy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

2 Yıldır Prostatim Tavsiyenizi Almak İstiyorum.

Mesaj gönderen Alekseyy »

2022 Nisan ayında şüpheli bir ilişki sonucu prostatit oldum. İlişkim sadece korunmasız oral ilişki şeklinde oldu. İlişkiden 3 hafta sonra meniden kan gelmeye başladı. İdrar sorunu dışında diğer çoğu prostatit semptomlarını taşıyorum. Türkiyede sağlık sektörünün yetersizliği ve ilgili doktora az rastlanması nedeniyle ilk sene hastalığımın ne olduğunu aramakla zaman kaybettim. Geçen sene ocak ayında Hüseyin Seçgin muayenesi ile prostat sıvısı incelendi ve kümeler halinde eritrosit ve en az 6 lökosit görüldü. Hocanın verdiği amikozit ve bactrim ford şikayetlerimi büyük oranda geçirdi. Her şey bitti eskiye dönebilirim dedim. Ancak nerede ne yanlış yaptığımı bilmiyorum ve tekrar nüks yaşadım. Nüks yaşadığımdan bir haber 2 3 ay acı içinde kıvrandım tekrar kontrole gittim hüseyin hoca lökosit yok iyileştin dese de nüks yaşadığıma eminim. En son Zafer Hocaya gittim ve hüseyin hocanın lökosit yok dediği yerde 15-20 lökosit görüldü.

Zafer Hoca baya bilgilendirici ve ilgili konuştu. 5 forsef, biteral 1 kutu, floxilevo 1 kutu yazdı. Bunlar seni iyi eder dedi ve gönderdi. Hatta gelmene gerek bile kalmaz dese de kullanım sonucu istenen verimi henüz alamadım. Hala ciddi ağrılarım var. Antibiyotik kullanımının ortasındayım. Verim alamadığıma emin olduğum için kullanımı bırakmak ve farklı bir küre geçmek istiyorum. Tedaviye devam etmeli miyim yoksa hocayla tekrar iletişime geçmeli miyim. Yakın zamanda tekrar hocaya muayeneye gitmeyi düşünüyorum. Fayda göremediğim antibiyotiği kullanmak istemediğim için görüşünüzü almak istedim.

Kadir abi ve diğer tecrübeli arkadaşlar fikrinizi alabilir miyim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: 2 Yıldır Prostatim Tavsiyenizi Almak İstiyorum.

Mesaj gönderen kadir »

Lökosit kontrolünü tekrarlamanı ve fayda görmediysen ilaçları degistirmeni öneririm kardeşim.
Alekseyy

kadir yazdı: 15.04.2024 - 21:26 Lökosit kontrolünü tekrarlamanı ve fayda görmediysen ilaçları degistirmeni öneririm kardeşim.
Kadir abi değerli yorumun için teşekkürler. O kadar uzun bir süre oldu ki artık hiçbir antibiyotiğin lökositi düşürmeyeceğine inanıyorum. Böyle bir durum mümkün mü. Sanki hep böyle kalacak gibi düşünüyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Alekseyy yazdı: 17.04.2024 - 11:18
kadir yazdı: 15.04.2024 - 21:26 Lökosit kontrolünü tekrarlamanı ve fayda görmediysen ilaçları degistirmeni öneririm kardeşim.
Kadir abi değerli yorumun için teşekkürler. O kadar uzun bir süre oldu ki artık hiçbir antibiyotiğin lökositi düşürmeyeceğine inanıyorum. Böyle bir durum mümkün mü. Sanki hep böyle kalacak gibi düşünüyorum.
Rica ederim. Meniden kan gelmiş ifade ettiğine göre meniden pcr ve kültür yaptirmani öneririm. Bakteriyel bir bulgu halinde antibiyograma tedavi olman daha rantabl olacaktır.
Alekseyy

Kadir abi zafer hoca öncesinde 3 4 defa kültür yaptırmama rağmen üreme olmadı. Lökosit üzerinden tedavi yapılması gerektiğini bende düşünüyorum ancak. Sorum ne kadar saçma olsa da gerçekten herhangi bir antibiyotik bana yarayacak mı emin değilim.
Falconn58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Falconn58 »

Alekseyy yazdı: 17.04.2024 - 11:24 Kadir abi zafer hoca öncesinde 3 4 defa kültür yaptırmama rağmen üreme olmadı. Lökosit üzerinden tedavi yapılması gerektiğini bende düşünüyorum ancak. Sorum ne kadar saçma olsa da gerçekten herhangi bir antibiyotik bana yarayacak mı emin değilim.
Lökosit varsa tabikide etkili olur antibiyotik ama hangisi işte ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Alekseyy yazdı: 17.04.2024 - 11:24 Kadir abi zafer hoca öncesinde 3 4 defa kültür yaptırmama rağmen üreme olmadı. Lökosit üzerinden tedavi yapılması gerektiğini bende düşünüyorum ancak. Sorum ne kadar saçma olsa da gerçekten herhangi bir antibiyotik bana yarayacak mı emin değilim.
Laboratuar hata ve yetersizliğinden dolayı bazen bakteri olduğu halde üreme gerçekleşmeyebiliyor ve bu oran TR de bir hayli yüksek. İstersen Pcr yöntemi ile bir tarama yaptirabilirsin Alekseyy kardeşim.
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Alekseyy yazdı: 15.04.2024 - 17:23 2022 Nisan ayında şüpheli bir ilişki sonucu prostatit oldum. İlişkim sadece korunmasız oral ilişki şeklinde oldu. İlişkiden 3 hafta sonra meniden kan gelmeye başladı. İdrar sorunu dışında diğer çoğu prostatit semptomlarını taşıyorum. Türkiyede sağlık sektörünün yetersizliği ve ilgili doktora az rastlanması nedeniyle ilk sene hastalığımın ne olduğunu aramakla zaman kaybettim. Geçen sene ocak ayında Hüseyin Seçgin muayenesi ile prostat sıvısı incelendi ve kümeler halinde eritrosit ve en az 6 lökosit görüldü. Hocanın verdiği amikozit ve bactrim ford şikayetlerimi büyük oranda geçirdi. Her şey bitti eskiye dönebilirim dedim. Ancak nerede ne yanlış yaptığımı bilmiyorum ve tekrar nüks yaşadım. Nüks yaşadığımdan bir haber 2 3 ay acı içinde kıvrandım tekrar kontrole gittim hüseyin hoca lökosit yok iyileştin dese de nüks yaşadığıma eminim. En son Zafer Hocaya gittim ve hüseyin hocanın lökosit yok dediği yerde 15-20 lökosit görüldü.

Zafer Hoca baya bilgilendirici ve ilgili konuştu. 5 forsef, biteral 1 kutu, floxilevo 1 kutu yazdı. Bunlar seni iyi eder dedi ve gönderdi. Hatta gelmene gerek bile kalmaz dese de kullanım sonucu istenen verimi henüz alamadım. Hala ciddi ağrılarım var. Antibiyotik kullanımının ortasındayım. Verim alamadığıma emin olduğum için kullanımı bırakmak ve farklı bir küre geçmek istiyorum. Tedaviye devam etmeli miyim yoksa hocayla tekrar iletişime geçmeli miyim. Yakın zamanda tekrar hocaya muayeneye gitmeyi düşünüyorum. Fayda göremediğim antibiyotiği kullanmak istemediğim için görüşünüzü almak istedim.

Geçmiş olsun. Velev ki doğru antibiyotik bulundu ve üriner sistemde prostatit yapan organizmalar öldü. O andan itibaren inflamasyonun tamamen düzelmesi yaklaşık 2 yıl sürüyor. Senin için antibiyotik dışında doğal mücadele versen daha mı iyi olur acaba? Kadir abinin önerdiği inflamasyon diyeti ve çekilecek tüm silahları çekmek olabilir neden olmasın ki
Alekseyy

BruceLee yazdı: 18.04.2024 - 19:49
Alekseyy yazdı: 15.04.2024 - 17:23 2022 Nisan ayında şüpheli bir ilişki sonucu prostatit oldum. İlişkim sadece korunmasız oral ilişki şeklinde oldu. İlişkiden 3 hafta sonra meniden kan gelmeye başladı. İdrar sorunu dışında diğer çoğu prostatit semptomlarını taşıyorum. Türkiyede sağlık sektörünün yetersizliği ve ilgili doktora az rastlanması nedeniyle ilk sene hastalığımın ne olduğunu aramakla zaman kaybettim. Geçen sene ocak ayında Hüseyin Seçgin muayenesi ile prostat sıvısı incelendi ve kümeler halinde eritrosit ve en az 6 lökosit görüldü. Hocanın verdiği amikozit ve bactrim ford şikayetlerimi büyük oranda geçirdi. Her şey bitti eskiye dönebilirim dedim. Ancak nerede ne yanlış yaptığımı bilmiyorum ve tekrar nüks yaşadım. Nüks yaşadığımdan bir haber 2 3 ay acı içinde kıvrandım tekrar kontrole gittim hüseyin hoca lökosit yok iyileştin dese de nüks yaşadığıma eminim. En son Zafer Hocaya gittim ve hüseyin hocanın lökosit yok dediği yerde 15-20 lökosit görüldü.

Geçmiş olsun. Velev ki doğru antibiyotik bulundu ve üriner sistemde prostatit yapan organizmalar öldü. O andan itibaren inflamasyonun tamamen düzelmesi yaklaşık 2 yıl sürüyor. Senin için antibiyotik dışında doğal mücadele versen daha mı iyi olur acaba? Kadir abinin önerdiği inflamasyon diyeti ve çekilecek tüm silahları çekmek olabilir neden olmasın ki
Cevabın için teşekkürler. Evet foruma daha önce de üyeydim, uzun süre girmeyince yeni hesap açmam gerekti. Şöyle ki beslenmeme ve Kadir abinin bahsettiği inflamasyon diyeti vs gibi hususlara dikkat etmeme rağmen antibiyotik kullanmadan ve lökositi düşürmeden 1 adım yol alamadim. Bahsedilen yaşam ve beslenme tarzına uzun süredir bağlıyım. Lökositin yüksek olduğundan haberim olmadığı için uzun süre böyle gezip zamanla iyileşeceğimi düşündüm, daha da kötü oldum. Beslenme ve yaşam tarzı kanaatimce göre prostatit için dolaylı yoldan olumlu ilerleme kat edilebilecek bir yol. Ama lökosit 1 2 seviyesine inmeden hiç bir faydası olmuyor. Ki bu soruna şüpheli bir kişi ile yaşadığım cinsel ilişki sonrası sahip oldum. Bir süre lökosit takibi yapıp antibiyotik almam gerektiğine eminim. Doğal yoldan iyileşeceğimi düşünmüyorum.
BruceLee

Alekseyy yazdı: 19.04.2024 - 00:54
BruceLee yazdı: 18.04.2024 - 19:49

Cevabın için teşekkürler. Evet foruma daha önce de üyeydim, uzun süre girmeyince yeni hesap açmam gerekti. Şöyle ki beslenmeme ve Kadir abinin bahsettiği inflamasyon diyeti vs gibi hususlara dikkat etmeme rağmen antibiyotik kullanmadan ve lökositi düşürmeden 1 adım yol alamadim. Bahsedilen yaşam ve beslenme tarzına uzun süredir bağlıyım. Lökositin yüksek olduğundan haberim olmadığı için uzun süre böyle gezip zamanla iyileşeceğimi düşündüm, daha da kötü oldum. Beslenme ve yaşam tarzı kanaatimce göre prostatit için dolaylı yoldan olumlu ilerleme kat edilebilecek bir yol. Ama lökosit 1 2 seviyesine inmeden hiç bir faydası olmuyor. Ki bu soruna şüpheli bir kişi ile yaşadığım cinsel ilişki sonrası sahip oldum. Bir süre lökosit takibi yapıp antibiyotik almam gerektiğine eminim. Doğal yoldan iyileşeceğimi düşünmüyorum.
bakteri veya virüsler öldüyse, kronik pelvik ağrı sendromuna çevirdiyse?
BruceLee

Dostum hatırlatayım: Yabancı bir siteden;

"""Kronik prostatit semptomları olan tüm erkekler arasında, sadece yaklaşık % 5 ila
% 10 arasında kronik bakteriyel prostatit olacaktır""""

"""Kronik Pelvik Ağrı Sendromu
Eskiden prostatodini olarak adlandırılır ve idrar yolu enfeksiyonu kanıtı olmadan
tekrarlayan veya kronik genitoüriner, prostatik veya pelvik ağrı olarak
tanımlanır.[2] 'nin Bu, tüm vakaların yaklaşık %90'ını oluşturan, en yaygın kronik
prostatit şeklidir ve 50 yaşından küçük erkeklerde en sık ürolojik tanıdır""""
Alekseyy

BruceLee yazdı: 19.04.2024 - 09:10 Dostum hatırlatayım: Yabancı bir siteden;

"""Kronik prostatit semptomları olan tüm erkekler arasında, sadece yaklaşık % 5 ila

Eskiden prostatodini olarak adlandırılır ve idrar yolu enfeksiyonu kanıtı olmadan
tanımlanır.[2] 'nin Bu, tüm vakaların yaklaşık %90'ını oluşturan, en yaygın kronik
Değerli yorumun için tekrar teşekkürler. Şuan için tek sorunum ağrı değil. Öncelikle menide lökosit ve üreme olmadığını belirtmem gerekiyor. Prostat sıvısında yüksek lökosit var. Ayrıca sık olacak şekilde meniden kan gelmeye devam etmekte. Ben bakterinin tam olarak temizlenmediğini düşünüyorum. Vücudumu tanıyorum. Bu 2 senelik süreçte daha da fazla tanidim. En azından bakteri temizlense meniden kan gelmez diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz yolu lökositi 1 2 seviyesine getirebilirsem denerim.
Gargi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Gargi »

Alekseyy yazdı: 19.04.2024 - 12:12
BruceLee yazdı: 19.04.2024 - 09:10 Dostum hatırlatayım: Yabancı bir siteden;

Değerli yorumun için tekrar teşekkürler. Şuan için tek sorunum ağrı değil. Öncelikle menide lökosit ve üreme olmadığını belirtmem gerekiyor. Prostat sıvısında yüksek lökosit var. Ayrıca sık olacak şekilde meniden kan gelmeye devam etmekte. Ben bakterinin tam olarak temizlenmediğini düşünüyorum. Vücudumu tanıyorum. Bu 2 senelik süreçte daha da fazla tanidim. En azından bakteri temizlense meniden kan gelmez diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz yolu lökositi 1 2 seviyesine getirebilirsem denerim.
Bir çok makalede Pelvik taban spazmının spermde yada idrarda kan a sebeb olabileceği. Enfeksiyon a sebep olabileceği yazıyor. Fakat ben bu semptomları yaşamadım. Neyi neyi tetiklediği. Neyin sebep neyin sonuç olduğu bu hastalıkta karışık. Sürekli yer değiştire biliyor. Belki o nedenle dün söylediklerinin tam tersini söyleyen eski hastalara sık rastlıyoruz. Ben kendim sıvı alabiliyorum. Evime yakın bir özel hastane cüzi bir ücretle mikroskop incelemesi yapıyor. Normalde 1,2 çıkan lökosit boşalma sonrası prostattan alınan sıvıda 8-10 çıkıyor. Şüphe üzerine sperme yoğunlaşılıyor herşey negatif. Bir gün sonra ilaç kullanmadan tekrar sıvı veriyorum 1,2 antrenman sonrası 5,6 çıkmıştı. Genelde 1,2 çıkıyor.

Ben yerinizde olsam sadece bakteri ve enfeksiyon odaklı değil multidisiplinel dedikleri şekilde tedavimde bir çok disiplinden faydalanırdım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Menide kan görülmesi (Hematospermi)

Mesaj gönderen kadir »

*Menide kan görmek bir erkeği endişelendirebilir. Neyse ki bu genellikle büyük bir tıbbi soruna işaret etmez. İlgili semptomları olmayan ve altta yatan tıbbi durumlar için risk faktörü olmayan 40 yaşın altındaki erkeklerde menideki kan sıklıkla kendi kendine kaybolur.
*Ancak 40 yaş ve üzeri erkeklerde menideki kanın değerlendirme ve tedavi gerektirme ihtimali daha yüksektir. Bu özellikle aşağıdaki durumlarda erkekler için geçerlidir:
Semende tekrarlayan kan atakları yaşadıysanız,
İdrar yaparken veya boşalırken ilgili semptomlarınız varsa
Kanser, kanama bozukluğu veya diğer durumlar açısından risk altındaysanız.
Semendeki kana hematospermi veya hemospermi denir. Erkekler boşaldıklarında genellikle kan aramak için menilerini incelemezler. Dolayısıyla bu durumun ne kadar yaygın olduğu bilinmiyor.
Menide Kan Nedenleri;
Semendeki kan birkaç farklı kaynaktan gelebilir:
Enfeksiyon ve iltihaplanma . Menide kanın en yaygın nedeni budur. Kan, meni üreten ve vücuttan uzaklaştıran bezlerden, tüplerden veya kanallardan herhangi birindeki enfeksiyon veya iltihaptan gelebilir.
Prostat (meninin sıvı kısmını üreten bez)
Üretra (penisten idrar ve meni taşıyan tüp)
Epididimis ve vas deferens (spermin boşalmadan önce olgunlaştığı küçük tüp benzeri yapılar)
Seminal veziküller (meniye daha fazla sıvı katan)
Ayrıca bel soğukluğu veya klamidya gibi bir CYBE'den (cinsel yolla bulaşan enfeksiyon) veya başka bir viral veya bakteriyel enfeksiyondan da gelebilir. Semendeki kanın neredeyse her on vakasından dördünün arkasındaki suçlu enfeksiyon ve iltihaplanmadır.
Travma veya tıbbi bir prosedür. Semende kan tıbbi prosedürlerden sonra yaygındır. Örneğin, prostat biyopsisi sonrasında beş erkekten dördünün menisinde geçici olarak kan bulunabilir .
İdrar sorunlarının tedavisi için yapılan işlemler de geçici kanamaya yol açan hafif travmalara neden olabilir. Bu genellikle işlemden sonraki birkaç hafta içinde kaybolur. Radyasyon tedavisi, vazektomi ve hemoroit enjeksiyonları da kana neden olabilir. Pelvik kırıktan sonra cinsel organlarda meydana gelen fiziksel travma, testislerin yaralanması, aşırı cinsel aktivite veya mastürbasyon veya diğer yaralanmalar menide kan oluşmasına neden olabilir.

Tıkanıklık. Üreme sistemindeki küçük tüplerden veya kanallardan herhangi biri tıkanmış olabilir. Bu, kan damarlarının kırılmasına ve az miktarda kan salmasına neden olabilir. Prostatın büyümesine ve üretranın sıkışmasına neden olan BPH adı verilen durum da menideki kanla bağlantılıdır.

Tümörler ve polipler. Semende kan bulunan 900'den fazla hasta üzerinde yapılan bir incelemede, yalnızca %3,5'inde gerçekten tümör olduğu ortaya çıktı. Bu tümörlerin çoğu prostattaydı. Ancak menideki kan testis, mesane , prostat ve diğer üreme ve idrar yolu organlarındaki kanserle bağlantılı olabilir . Kanser için risk faktörleri olan erkekler, özellikle de yaşlı erkekler, menilerinde kan olup olmadığı değerlendirilmelidir. Tedavi edilmeyen kanser yaşamı tehdit eden bir hastalıktır.

Herhangi bir tıbbi soruna yol açmayan iyi huylu büyümeler olan üreme sistemindeki polipler de menide kan oluşmasına neden olabilir.

Kan damarı sorunları. Prostattan spermi taşıyan küçük tüplere kadar boşalmayla ilgili tüm hassas yapılar kan damarları içerir. Bunlar hasar görebilir ve menide kan oluşmasına neden olabilir.

Diğer tıbbi durumlar. Belirgin derecede yüksekyüksek tansiyon, HIV, karaciğer hastalığı, lösemi ve diğer tıbbi durumlar da menideki kanla ilişkilidir.

Menide kan vakalarının %15'inin bilinen bir nedene dayandığı izlenememektedir. Bu vakaların çoğu aynı zamanda kendi kendini sınırlayan niteliktedir. Bu, menideki kanın tıbbi tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolduğu anlamına gelir.