Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Valeri »

bb544 yazdı:
Valeri yazdı:Ligone multivitamin kullanıyorum mide bulantısı yapması normal mi acaba bazen yoğun bulantı yapıyor
Eski ligone haptı memnundum borda kapsüle geçtiler 3 gün kullandım kusturdu bıraktım.
Kırmızı renkli kutusu var bordo kapsüllü evet. 3 kutu aldım birde ne olacak bakalım
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Se38 yazdı:
murat222 yazdı:
Se38 yazdı:

Bence esinizden bulas oldu yeni bakteri
O ihtimal için sabah ilk idrar kültürü aldı Hüseyin hoca eşimden
Bende esimle korunmasiz iliskiye girdim cocuk dusundugumuz icin 2 gun ust uste sikayetlerim artti haftaya lokosit baktiricam bakalim. Canim sikkin bu konuda halbuki testte yaptirmisti .
Prostat çok hassas bzm öyleyse
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Yeni başlık açmayı bilmediğim için buraya yazayım. Az çok hikayemi biliyorsunuz, zaten bu başlık altında da detaylı olarak yazmıştım. Şimdi en son prostat sıvısında lökosit 0 çıkmıştı. Boğazıma ve idrar yollarına pcr yaptırdığımda gardnerella vaginalis üremişti. İdrar tahlilleri ve kültürü temiz. Eritrosit sabit 1 çıkıyor. Kız ile opustukten sonra boğazdaki lenf bezlerinde 1 yıldır şişlik var zaman zaman ağrı yapıyor. Yutak kısmında farenjit benzeri kabartılar var. Boğaz kültürü de temiz bu arada. Sormak istediğim nasıl bir test yaptırabilirim boğazıma ? Hangi yöntem beni doğru sonuca götürür ? KBB pek ilgilenmiyor, verdikleri antibiyorikler de pek bir işe yaramıyor, açıkçası şu an benim için önemli olan konu boğazımda enfeksiyona sebep olan patojeni bulmak ve bu patojen zamanla iç organlara veya idrar yollarına geçer mi ? Ne yaptıysam sonuç alamadım henüz. Varsa bilgisi olan bu konuda yardımcı olursa sevinirim
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Valeri yazdı:
bb544 yazdı:
Valeri yazdı:Ligone multivitamin kullanıyorum mide bulantısı yapması normal mi acaba bazen yoğun bulantı yapıyor
Eski ligone haptı memnundum borda kapsüle geçtiler 3 gün kullandım kusturdu bıraktım.
Kırmızı renkli kutusu var bordo kapsüllü evet. 3 kutu aldım birde ne olacak bakalım
Bazen prostatit bulantı yapıyor kardeşim. Ama ligone de çinko b12 olduğu için onlarda yapabilir
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Prostat ile alakalı değil hocam. Ligone içtiğim zaman yapıyor
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Valeri yazdı:Prostat ile alakalı değil hocam. Ligone içtiğim zaman yapıyor
Ligone d8sinda kullandığın ilaç veya takviye var mi peki?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Probiyotik kullanıyordum ligoneden önce onda bir bir sıkıntı yaşamadım. Muhtemelen tok karnına içilmesi gerekiyor bu takviyelerin. İkisini aynı anda kullanmam bir problem yaratır mı acaba hem ligone hem probiyotik
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Valeri yazdı:Probiyotik kullanıyordum ligoneden önce onda bir bir sıkıntı yaşamadım. Muhtemelen tok karnına içilmesi gerekiyor bu takviyelerin. İkisini aynı anda kullanmam bir problem yaratır mı acaba hem ligone hem probiyotik
Aç karnına ilaç kullanılmaz zaten kardesim
Mutant1925

Mesaj gönderen Mutant1925 »

Arkadaşlar merhaba
Forumu baya araştırdım 2-3 senedir ara ara devam eden şeffaf akıntım oluyor doktorlar ve ben bilmediğim için tetradox iesef cipro veriyordu ve geçiyordu en azından ben öyle sanıyordum ve üstüne düşmüyordum ancak geçen ay gittiğim doktor hiç bir işlem yapmadan prostatitsindir yapcak birşey yok dedi ve biteral tetradox verdi yolladıbu benim şikayetim
Herhangi bir ağrı sızı yok idrar hızı normal ara ara gelen beyaz prostat sıvısı.
Şimdi bu forumu buldum ve okuyup hastalık geçmişime bajktığımda prostatit gibi geliyor bu işi izmirde kime gösterebilirim önerebileceğiniz doktor tavsiyesi varmı prostat sıvısından kontrol eden ? Tavsiyelerinizi bekliyorum
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Kültür yapılmadan verilen antibiyotikler durumu daha da kötü hale getirebiliyor kardeşim. Yapman gereken önce enfeksiyon yapan patojeni bulmak. Sırası ile durumun el veriyor ise idrar da pcr ve kültür+antibiyogram yaptır. Rektal tuşe ile lökosit kontrolü yaptır, aynı zamanda prostat sıvısı kültürü de yaptır. Zaten patojen var ise üreme olur. Ona göre uygun tedaviye başlarsın, geçmiş olsun.
Mutant1925

Mesaj gönderen Mutant1925 »

Valeri yazdı:Kültür yapılmadan verilen antibiyotikler durumu daha da kötü hale getirebiliyor kardeşim. Yapman gereken önce enfeksiyon yapan patojeni bulmak. Sırası ile durumun el veriyor ise idrar da pcr ve kültür+antibiyogram yaptır. Rektal tuşe ile lökosit kontrolü yaptır, aynı zamanda prostat sıvısı kültürü de yaptır. Zaten patojen var ise üreme olur. Ona göre uygun tedaviye başlarsın, geçmiş olsun.

Teşekkür ederim şimdi görüşmeye başladım izmirdeki lablar ile fiyat ve yapılıp yapılmadığı hakkında bakalım .
Cengiz yazdı:
Mutant1925 yazdı:Arkadaşlar merhaba
Forumu baya araştırdım 2-3 senedir ara ara devam eden şeffaf akıntım oluyor doktorlar ve ben bilmediğim için tetradox iesef cipro veriyordu ve geçiyordu en azından ben öyle sanıyordum ve üstüne düşmüyordum ancak geçen ay gittiğim doktor hiç bir işlem yapmadan prostatitsindir yapcak birşey yok dedi ve biteral tetradox verdi yolladıbu benim şikayetim
Herhangi bir ağrı sızı yok idrar hızı normal ara ara gelen beyaz prostat sıvısı.
Şimdi bu forumu buldum ve okuyup hastalık geçmişime bajktığımda prostatit gibi geliyor bu işi izmirde kime gösterebilirim önerebileceğiniz doktor tavsiyesi varmı prostat sıvısından kontrol eden ? Tavsiyelerinizi bekliyorum
Geçmiş olsun, şeffaf akıntı normal kabul ediliyor.Fazlal bir problemin de yok.'ara sıra gelen prostat sıvısı' derken rakı,yoğurt,ayran renginde akıntı mı var? Eğer varsa bu prostatitte işaret.Gecmisini de yazarsan daha iyi olur mesela bu hastalığı nasıl yaptığını düşünüyorsun? şüpheli ilişkin oldu mu
eski ilişkimde yaşadım bel soğukluğu süphesi gittim tedavi oldum ancak o dönem nüks etti birdaha oldum geçti son dönemde birden fazla korunmasız ilişkim oldu yine belsoğukluğu tedavisine gittim bu sefer sadece saydam beyaz akıntı zevk suyuna benzer ve ara sıra orda olduğunu hatırlatan akıntı hissi kaldı hocam bakalım başka doktor ve kapsamlı bi kontrol yaptırıcam hakkımızda hayırlısı
Rumuz4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Rumuz4848 »

Prostatit degilsin bence makatta sisilik hissi bosalirken yanma idrarda yanma apis arasi batmasi en bas semptomlar ben prostatit olmadan öncede su akardi yanlis antibiotik olmayan seyi var eder.. kardesim bogaz agrisi icin ant. Yazmisti doktor 3 hafta idrar yanmasi apis arasi dolgunlugu oldu allahtan atlatti
cezmicankaya13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cezmicankaya13 »

Merhaba kadir hucam bende kronik pelvik agri sendrumu var yani k ironik prostatit agri ve ysnmalarim çok 7 aydır uğraşıyorum hucam banada yardimci olurmusun gitmedigim doktor kalmadı sonuç yok şimdiden tesekur ediyurum hocam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Merhaba kadir hucam bende kronik pelvik agri sendrumu var yani k ironik prostatit agri ve ysnmalarim çok 7 aydır uğraşıyorum hucam banada yardimci olurmusun gitmedigim doktor kalmadı sonuç yok şimdiden tesekur ediyurum hocam.
Gecmis olsun kardesim, forumda adi gecen drlardan birine gidebilirsin oncelikle. Rektal tuse yontemiyle baslayan islem ve tahliller sonucunda size yardimci olabilirim. Oncelikle bu dediklerimi yapmaniz gerekir.
mehmet1959
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mehmet1959 »

kadir yazdı:Tedavi olmadan onceki semptomlarimida yaziyorum;
1) penis ucunda surekli yanma ve kasinti.
2) Makatta ve pelvik bolgede agri
3) penis kokunde agri.
4) premature ejekulasyon
5) erektil disfonksion
6) sık idrar ve debi dusuklugu
7) yan ve catal iseme
Bu belirtilerin hepsi kayboldu cok sukur
Selam bende 2013 yılında taniştım bu illetle ama devletteki doktor kronik değil.seninki akut diyor son durum PSA 0.5 biraz huzursuzluk var yaş 60 gençleri görünce sükür etmemek elde de ğil 1 madde 6 madde ve 7 madde ile bâşlıyor ereksiyon zayıf 3 kutu tavanik bir kutu cipro şu an iyi gibi 7 madde hiç düzelmiyor birde kafamda bu Yakı otu. Melisa karabaş otu için senin net fikrin ne selamlar...
cezmicankaya13

KADIR Abi seni rahatsız ediyorum hakini helal et ben kronik pelvik agri sendromu yani prostatit lokusit ölçümü 18 çıktı kültürde üreme olmadı bize bu konuda yardımcı olsan antibiyotik olarak ne öneriyorsunuz şimdiden teşekkür ediyorum sagolun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mehmet1959 yazdı:
3) penis kokunde agri.
4) premature ejekulasyon
5) erektil disfonksion
7) yan ve catal iseme
Selam bende 2013 yılında taniştım bu illetle ama devletteki doktor kronik değil.seninki akut diyor son durum PSA 0.5 biraz huzursuzluk var yaş 60 gençleri görünce sükür etmemek elde de ğil 1 madde 6 madde ve 7 madde ile bâşlıyor ereksiyon zayıf 3 kutu tavanik bir kutu cipro şu an iyi gibi 7 madde hiç düzelmiyor birde kafamda bu Yakı otu. Melisa karabaş otu için senin net fikrin ne selamlar...
Kardesim bende 60 yasindayim ama bu illeti atlattim. Oral tabletlerle bunu geciremezsiniz yetersiz kalir. İgne tedavisi etkili. Drunuza igne recete etmesini soyleyin.Lokositiniz kac su an?
cezmicankaya13

Kadır abi ben antıbıyotık olarak hap kullanıyorum fayda etmiyor isef igne kullansam faydası olur mu cünkü bende lokosit 18 olduğu için agrılarım cok var simdiden tesekurler
blackrow67

Mesaj gönderen blackrow67 »

Ereksiyon kaybi olmaması acaba prostatit olmadığına veya geçtiğine dair bir işaret olabilir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Kadır abi ben antıbıyotık olarak hap kullanıyorum fayda etmiyor isef igne kullansam faydası olur mu cünkü bende lokosit 18 olduğu için agrılarım cok var simdiden tesekurler
Ozelden yaz kardesim.
cezmicankaya13

Selam kadir abi 7 aydir ben bu hastaliga yakalnmisim gecen hafta prostat masajı oldum lokosıt 18 cıktı testıslere vuran yanmalar gobek bolgesı ve gobek asagı tarafı makat tarafına vuran yanmalar bu konuda tecrubelisiniz bana ne önerirsiniz antibiyotik hap kullanıyorum isef igne kullansam fayda saglar mi? Simdiden tesekurler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Selam kadir abi 7 aydir ben bu hastaliga yakalnmisim gecen hafta prostat masajı oldum lokosıt 18 cıktı testıslere vuran yanmalar gobek bolgesı ve gobek asagı tarafı makat tarafına vuran yanmalar bu konuda tecrubelisiniz bana ne önerirsiniz antibiyotik hap kullanıyorum isef igne kullansam fayda saglar mi? Simdiden tesekurler
Faydasi olur diye dusunuyorum.Oral tablet esliginde olabilir.
cezmicankaya13

Kadir abi bikisel ve atibiyutik olarak ne tasfiye edersin neyapmam gerkiyur yardiminizi bekliyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Kadir abi bikisel ve atibiyutik olarak ne tasfiye edersin neyapmam gerkiyur yardiminizi bekliyorum
Kardesim lokosit yuksekse antibiyotik igneyle beraber oral tabletler kombin yapilacak. Lokosit dusmesse kultur + antibiogram yaptir ona gore ilac kullan. Lokosit duserse gerek yok. Ureme olmaz ise pcr yaptirabilirsin.
mehmet1959
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mehmet1959 »

kadir yazdı:
mehmet1959 yazdı:
3) penis kokunde agri.
4) premature ejekulasyon
5) erektil disfonksion
7) yan ve catal iseme
Kardesim bende 60 yasindayim ama bu illeti atlattim. Oral tabletlerle bunu geciremezsiniz yetersiz kalir. İgne tedavisi etkili. Drunuza igne recete etmesini soyleyin.Lokositiniz kac su an?
Lökosit düşük yanma azaldi devletteki doktorlarına Zor antibiyotik yazmıyorlar