Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Carizma270
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Carizma270 »

Üreyen iki bakteriden epidermidis ciproya duyarlı,
Haemolyticus ise Bactrim e
Bu iki antibiyotik aynı anda kullanılabiliyor mu ? Nasıl bir yol izlenmeli bunlar dışında ortak duyarlılar ise;

Gentamisin (Garamycin, Genta)
Klindamisin (Clin, Cleosin)
Vankomisin (Vancocin)
Linezolid (Zyvox, Zizolid, Linezone)
Teikoplanin (Targocid)
Tigecyline (Tygacil)

Hüseyin hocaya muayene oluyorum hangilerini yazdırmamı önerirsiniz.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Arkadaşlar, ben en son gardnerella vaginalis için 1 kutu flagyl 1 kutu tetradox kullanmıştım geçmiş mıdır acaba, pcr yaptırmadım doktorum geçmiştir diyor ama boğazım hala aynı anlamadım. Elimde 3 kuru kinolon grubu antibiyotik var. Rastgele kullanmak istemiyorum ne yapmam gerek. Ne para kaldı ne birşey cepte :)
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Hocam öyle aman aman bir şey değilse bedeni kendi haline bırak toparlansın antibiyotik iyi edicem derken bütün bağışıklığı götürebilirsin
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

efervesan yazdı:Hocam öyle aman aman bir şey değilse bedeni kendi haline bırak toparlansın antibiyotik iyi edicem derken bütün bağışıklığı götürebilirsin
Bağışıklık gitti zaten, hala kabızlık ile uğraşıyorum. Korkum üretrada enfeksiyon var ise ileride darlık falan oluşabilir. Prostatit olsaydım keşke diye dua etmek istemiyorum. Darlık sürekli nuks eden bir durum malesef. Staphylococcus haemolyticus da üredi aynı zamanda artık penis derisinden mi bulaştı örnek alırken yoksa prostat sıvısında mi var anlayamadım
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Bu arada bende çıkan Staphylococcus haemolyticus MRKNS yazıyor başında. Bu dirençli demek sanırım, sperm kültürü için hastane mastürbasyon yapmak zorunda kaldım oradan bulaş olmuş olabilir mi. Sonradan birlikte olduğum başka kişiler ile şu anda eskiden olmayan testis bölgesi ve karın altında agrilar mevcut. Eskiden sadece idrarda yanma vardı ne zaman bu yeni kişiler ile sex yaptım şu an pelvik ağrısı oluyor anlamadım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:Bu arada bende çıkan Staphylococcus haemolyticus MRKNS yazıyor başında. Bu dirençli demek sanırım, sperm kültürü için hastane mastürbasyon yapmak zorunda kaldım oradan bulaş olmuş olabilir mi. Sonradan birlikte olduğum başka kişiler ile şu anda eskiden olmayan testis bölgesi ve karın altında agrilar mevcut. Eskiden sadece idrarda yanma vardı ne zaman bu yeni kişiler ile sex yaptım şu an pelvik ağrısı oluyor anlamadım
Prostatitin ilk evrelerinde, masturbasyon yapilmasi, bazende iliski yapilmasi sonucu pelvik bolge agrilari artabilir. Korunmasiz iliski yapilmasida son derece sakincali. Mikrop alımı sonucunda tedavi sureci uzayabilir.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Evet Kadir abi korunmasız ilişkiye girdim. Sadece ara ara idrarda yanma oluyordu şimdi pelvik ağrısı oluşuyor. Hata üstüne hata yapıyorum. Enfeksiyon kapmak için benim kadar çabalayan yoktur herhalde
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Valeri yazdı:Evet Kadir abi korunmasız ilişkiye girdim. Sadece ara ara idrarda yanma oluyordu şimdi pelvik ağrısı oluşuyor. Hata üstüne hata yapıyorum. Enfeksiyon kapmak için benim kadar çabalayan yoktur herhalde
tebrik ediyorum seni.
müthiş azimlisin bu konuda. alkış!
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Forma yazan arkadaşlar iyileştim diyorlar çok seviniyoruz
Lakin çıkan bakteriyi görülen tedaviyi yazarsanız daha iyi olur
Bizler faydalanmış oluruz
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Dediğim gibi prostat enfeksiyonu olduğumdan haberim yoktu. Gerçi hala yok henüz lökosit baktırmış değilim. Belirtiler bu yönde sadece özellikle son birlikte olduğum kişiden sonra şikayetler bir miktar arttı. Prostat sıvısında kültür yaptırmak en doğrusu olacak sanırım şu aşama da. Staphylococcus haemolyticus olup olmadığını ancak o zaman öğrenebilirim.
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

Valeri yazdı:Dediğim gibi prostat enfeksiyonu olduğumdan haberim yoktu. Gerçi hala yok henüz lökosit baktırmış değilim. Belirtiler bu yönde sadece özellikle son birlikte olduğum kişiden sonra şikayetler bir miktar arttı. Prostat sıvısında kültür yaptırmak en doğrusu olacak sanırım şu aşama da. Staphylococcus haemolyticus olup olmadığını ancak o zaman öğrenebilirim.
Senin yaşadığın şeylerin aynısını yaşıyorum boğazda kabarcıklar,sürekli boğaz enfeksiyonu,boğazda sanki birşey varmış hissi bunların hepsi prostatit ile başladı ya prostatit onu tetikledi ya da boğaz enfeksiyonu prostatiti tetikledi.ve boğazım ne zaman ağrımaya başlasa prostatit ağrılarımda başlıyor.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

toprak12 yazdı:
Valeri yazdı:Dediğim gibi prostat enfeksiyonu olduğumdan haberim yoktu. Gerçi hala yok henüz lökosit baktırmış değilim. Belirtiler bu yönde sadece özellikle son birlikte olduğum kişiden sonra şikayetler bir miktar arttı. Prostat sıvısında kültür yaptırmak en doğrusu olacak sanırım şu aşama da. Staphylococcus haemolyticus olup olmadığını ancak o zaman öğrenebilirim.
Senin yaşadığın şeylerin aynısını yaşıyorum boğazda kabarcıklar,sürekli boğaz enfeksiyonu,boğazda sanki birşey varmış hissi bunların hepsi prostatit ile başladı ya prostatit onu tetikledi ya da boğaz enfeksiyonu prostatiti tetikledi.ve boğazım ne zaman ağrımaya başlasa prostatit ağrılarımda başlıyor.
Prostatit ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Öyle olsaydı ilk korunmasız anal ilişki yaşadığım da boğaz enfeksiyonu gelişirdi. Çünkü enfeksiyon kaptığım zaman nüks olmadığı için oral seks sonrası öpüşme olsun olmuştu birşeyler. Yoğun antibiyotik kullandım geçmişti şikayetler. Sonra spora başladım o zaman idrar yanması hafiften geri geldi. Ara ara olan birşey olduğunu için pek umursamadım. Tedaviden sonra aynı kişi ile opusunce bu sefer boğaz da sorunlar baş gösterdi. Aynı zamanda spor yaptığım için salondan çıkınca sigara falan da içiyordum terli terli. Antibiyotikler zaten dengeyi bozmuş vücut savunmasız kalmış üstüne boğazı tahriş edince böyle bir olay oldu. Ya sorun farenjit ya da öpüştüğüm için tekrardan bir enfeksiyon var. Lenf nodları ara ara ağrı yapıyor çünkü bu da enfeksiyon olma ihtimalini güçlendiriyor. Gardnerella vaginalis vardı en son hem boğaz da hem idrar yollarında. Belki sebep budur bilmiyorum. Yakın zamanda baskasi ile girdiğim korunmasız cinsel ilişki sonucu pelvik ağrısı oluştu 2 aydır devam ediyor. Biraz sert sex ve aynı gece 2-3 defa boşalma yaşadım. Şu an pelvik ağrıları var. Yeni prostata enfeksiyon geçmiş olabilir. Önceden ara sıra olan yanma dışında pelvik ağrısı hiç yaşamadım. Sürekli motorsiklet üstünde olan birisiyim birde yaz kış demeden, soğuklar hiç etkilememişti beni. Geçen hafta test yenilemek için tahlil, kültür ve sperm örneği verdim. Sperm de problem yok fakat kültür de Staphylococcus haemolyticus MRSA yazıyor. Acaba son birlikte olduğum kişiden mi kaptım anlam veremedim. Ağrılar çok rahatsız edici boyutta değil fakat sürekli kendini hatırlatıyor ben buradayım diye. En iyi sonucu prostat sıvısından lökosit bakımı, aynı zamanda kültür yapımı verecektir diye düşünüyorum. Maddi durumumu biraz toparlamam gerek şu an dinleniyorum, saygılar.
Mrshadow

Bogazda vaginalis barinmaz bence ama sen bilirisn yine de, mrsa duzende mi cikti herkes gibi?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Mrshadow yazdı:Bogazda vaginalis barinmaz bence ama sen bilirisn yine de, mrsa duzende mi cikti herkes gibi?
Yok hayır istinye üniversite hastanesi'nde. Prostat sıvısı almak için rektal tuşe yaptırdım doktoruma, sıvı gelmeyince penis içine pamuklu çubuk sokuldu ve o örnekte Staphylococcus çıktı. Enfeksiyon doktoru ile görüşmüş ve örnek alınırken deriye sürtme olabilir demiş. Kesin sonucu tabi prostat sıvısından kültür yaptırmak verir. Benim anlamadığım bu labaratuvarlara bir dünya para veriyoruz o kadar atıp tutuyorlar güvenilir diye, nasıl olursa olmayan bakteriyi çıkartırlar anlam veremiyorum. Birkaç enfeksiyon doktoru ile görüştüm gardnerella boğazda olmaz dediler, aynı zamanda düzen lab'da labaratuvar sorumlusu ile görüştüm o da boğazda üreme olmayacağını söyledi. Sizin tavsiye edebileceğiniz bir labaratuvar varmı. Gelişim nasıldır bu konuda ? 17 patojene bakan tek lab sanırım şu an.
Mrshadow

Gelisimde pcr yaptirirsin yani ornekte bakterinin dna'si aranir. Tabii kesin sonuctur. Sonucta babalik testi de biyle yapiliyor lab guvenilir ise. Lakin 2 sakincasi var. Biri dna bulundu ama antibiyogram olmadigi icin neye gore antibiyotik kullanacaksin? İkincisi labta bulas olup olmadigi.

Ote yandan, derimizde vucut floramizda yasayan bir suru bakteri var. Onlar orda enfeksiyon yapmadan guzel guzel yasiyorlar. Ama ornek alirken kullandigin cubugu surtersen oraya bulasir. En iyisi prostat sivisindan deriye degmeden penisi steril ederek almak .
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Stafilokok her insan vücudunda var yani
Mrshadow

Eksisozlukten alinti (derli toplu oldugu icin):

deri floramızda staf. epidermidis var. bu da glikokaliks sayesinde kateter ve şant enfeksiyonu yaparlar.

candida da deri floramızda bulunur. bu da kateter,protez ve şantlara yapışır.

anaerob bakteri olan propionibacterium acnes de bulunur. bu da kateter'e, proteze ve şanta yapışır.

acinetobacter'i de derimizde taşıyoruz ve hastanede ventilatör ilişkili pnömoni yapıyor.

burnumuzda staf. aureus taşırız.

streptococcus mutans da ağzımızda vardır. ve subakut endokardit yaparlar. dekstran denen tabakayla dişimize de kalp kapakcığımıza da yapışırlar.

pnömokok, meningokok ve hib boğazımızda var.

neisserler (gonore hariç) ve corynebacteriumlar(difteri hariç) çoğu floramızda zaten vardır.

göbekten aşağı en sık iki etken bağırsak floramızda bulunurlar. aerobsa e.coli anaerobsa b.fragilis'tir etken.

gardnerella vajinalis te kadınların vajina florasında bulunur. ve bakteriyel vajinoz yaparlar ve clue cell gösterilerek tanı konur.
Mrshadow

Yani soyle dusun, agzinda onca sicaga, soguya, aside dayanan staf. lari sen oldurmeye calisiyorsun
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

İnşallah örnek alınırken bulaşmıştır. Prostat sıvısında ise malesef invanz tedavi almam gerek. MRSA yazıyor yani metisilin dirençli
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Evet bugün Zafer hocaya gittim. Prostat sıvısında lökosit baktı ve 0 lökosit diyor. Anlatmaya çalışıyorum durumu fakat kendisi hem yoğun çalışıyor hemde kendi bildiğinin dışına çıkmak istemiyor :) gardnerella çıktı demeye çalışıyorum ama pek sallamadı. İdrar tahlili de temiz çıktı. Prostat masajı için ek ücret alındı açıkçası biraz fazla geldi muayene 165+ idrar tahlili ve kültürü içinde 328 TL alındı neden bu kadar çok olduğunu sorduğumda prostat sıvısından alınan örnek için dediler ama anlamadım.
Mrshadow

Zafer hoca boyle maalesef. Lab'i hic dikkate almiyor
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

500 TL'ye yakın ücret ödedim, keşke Muhsin hocaya gitseydim dedim. Aynı parayı verecektim zaten, en azından şu ana kadar hangi ilaçları kullandığımı falan anlatabilirdim. Zafer hoca acele ettiriyor malesef. Şimdi bende prostat enfeksiyonu var diyebilir miyiz ? Lökosit 0 çıktı
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Valeri yazdı:500 TL'ye yakın ücret ödedim, keşke Muhsin hocaya gitseydim dedim. Aynı parayı verecektim zaten, en azından şu ana kadar hangi ilaçları kullandığımı falan anlatabilirdim. Zafer hoca acele ettiriyor malesef. Şimdi bende prostat enfeksiyonu var diyebilir miyiz ? Lökosit 0 çıktı
Lökasit 1-2 ikende prostat sıvısından lökasit kültür veya pcr yaptığında mikrop çıkabilir araştırmasını yap yoksa konuyu kapat
Mrshadow

Valeri yazdı:500 TL'ye yakın ücret ödedim, keşke Muhsin hocaya gitseydim dedim. Aynı parayı verecektim zaten, en azından şu ana kadar hangi ilaçları kullandığımı falan anlatabilirdim. Zafer hoca acele ettiriyor malesef. Şimdi bende prostat enfeksiyonu var diyebilir miyiz ? Lökosit 0 çıktı
Belki kullandigin antb ile kuruttun bilemiyoruz.
Muhsine git
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Durumları toparladıktan sonra oraya da gitmeyi düşünüyorum. Maaş zaten olduğu gibi doktora gidiyor. Kendisine kültür yapalım dedim ben hazır sıvı çıkmış iken niye illa gerek yok diye insanları gönderiyor anlamadım.