Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen kadir »

11 yildir prostatitle ugrasiyorum.Bu hastaliga sebep olan bakterilerdir.Antibiyotikten baska tedavi sekli yok hic ugrasmayin.Şöyleki cipro,tavanic gibi oral yoldan alinan tabletler leblebi cekirdek gibi etkisi yetersiz..bir muddet sonra tekrar nuks ediyor...onu gecin..igne olacaksiniz kardesim..igne cok daha etkili...igneler bakterileri aninda pasifize ediyor...igneler bitince akabinde oral yoldan 2kutu kadar tablet kyullanilacak.Ha bide sunu soyliyeyim prostatitmiyim degilmiyim diye sistoskopi falan yaptirmayin...prostatitseniz zaten gerek yok.İseme sıkintiniz varsa, cok zor isiyorsaniz,prostatitde degilseniz darlik olabilir tabiki.. ozaman sistoskopi gerekebilir. Bu hastaligin teshisi icin rektal tuse yaptirin..prostatin odagindan cikan sivi orneginin laboratuar mikroskobik incelemesi sonucundaki lokosit miktarini ogrenmenizdir.En kesin ve basit yontem budur.Lokosit sayisi 3-4 u gecerse zaten prostat enfekte olmus demektir.Antibiyotik devamli kullanilmayacak ...kullandigim ilaclar 20 gun suruyor .20 gun sonunda 10 gun ara veriyorum ve tekrar lokosite baktirip kontrolu sagliyorum..10 aydir antb kullanmiyorum. Sadece Solgar bromelain ve propolis damlayi surekli kullaniyorum.Doku ve mukoza onarimi icin.Alfa bloker hic kullanmadim..faydasinin gecici olduguna inaniyorum.Prostatit hastalarinin asiri bosalmalarinin prostati zorladigina inaniyorum haftada 2 defanin daha saglikli oldugunu soyleyebilirim.Antibiyotik olarak dedigim gibi igne, tablet +vitamin +enzim+probiyotik kombinasyonundan cok fayda gordum.Ba girsak florasi guvenligi ve candida mantari icinde probiyotik olarak ev yogurdu tuketmekteyim.Su an cok iyiyim..stres ve sinir ortami immun sistemi aninda cokertiyor.. bagisiklik sistemimizi surekli guclu tutmamiz gerekiyor.Ona cok dikkat edin.Cinsel olarak sorunum kalmadi sabah ereksiyonu da dahil.Kisacasi uygun antbiyotik tedavisinden fayda gordugumu belirtirim.Son olarak sunu ifade edeyim prostat ameliyatini kesinlikle onermiyorum.Herkese gecmis olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen kadir »

Antibiyotik kullananlar icin kullanim sonrasi evde mayalanmis yogurt tuketirseniz kabiz olmazsiniz...kaldiki kabiz olmak candidiazis olmaktan iyidir.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Hangı iğneleri ve antibiyotiği kullanıyorsun, onlarıda yazabilir misin?
murat06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen murat06 »

ıgneden kasıt ben su an ıgne vuruluyorum lakın ıesef dıye bır sey kutuda olan antıbıyotıgın ıgne seklınde olanı ne bılıyım bıraz daha ıyıyım eskı nazaran ama oldugum ıgnede antıbıyotık enjeksyon degıl
prostatit

Mesaj gönderen prostatit »

edifier yazdı:iğne kesinlikle olmayin bu tarz adamların yzdiklarina da itimat etmeyin. eski forumda iğne olduktan sora oldugundan daha da kötüleşen bir kaç kişi vardi zaten onlar yazmaya basladı diye site kapatildi.

ben her gittigim doktora sordum araştirdim bir ton makale okudum. prostat enjeksiyonu saygideger hiç bir tip bilim komitesi tarafından kabul edilmeyen deli sacmasi bi teknik. şarlatan 3 5 doktor böle uygulamalar yapiyor kadir de onlarin adamina benziyo. kesinlikle dinlememenizi tavsiye ediyorum böle adamları.
yahu adam enjeksiyon dememiş ki sen niye parladın hemen.Kadir abi iesef iğneden bahsediyor.
edifier

Mesaj gönderen edifier »

prostatit yazdı:
edifier yazdı:iğne kesinlikle olmayin bu tarz adamların yzdiklarina da itimat etmeyin. eski forumda iğne olduktan sora oldugundan daha da kötüleşen bir kaç kişi vardi zaten onlar yazmaya basladı diye site kapatildi.

ben her gittigim doktora sordum araştirdim bir ton makale okudum. prostat enjeksiyonu saygideger hiç bir tip bilim komitesi tarafından kabul edilmeyen deli sacmasi bi teknik. şarlatan 3 5 doktor böle uygulamalar yapiyor kadir de onlarin adamina benziyo. kesinlikle dinlememenizi tavsiye ediyorum böle adamları.
yahu adam enjeksiyon dememiş ki sen niye parladın hemen.Kadir abi iesef iğneden bahsediyor.
aynı şey zatne bilade. prostat enjeksiyonu demek antiboyiği igne ile prostata vermek demek

antibiyotikten fayda görmüş bir de iğne olacaksiniz diyor. aynı şey.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Edifier benim kafami bozma manyakmisin nesin sen kim kimin adamiymis geri zekali iyi oku!!! ben zaten intraprostatik enjeksiyon olmustum fayda gormedigimi defalarca yazdim.benim bahsettigim İM igne yani kalcadan! Soylediklerini geri al.ben kimseye hizmet etmem faydalancaksan soylediklerimi iyi takib et! Ben bu hastalik icin 80.000 tl harcadim ! Tecrubelerimden faydalan!
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Edifier, Kadir agbi enjeksiyon yanlisi bir adam degil dostum. Normal kalcadan yapilan ignelerden bahsediyor, bir yanlis anlasilma var. Tecrübelerini aktarmis sadece kötü bir niyeti yok. Amacı bize de fayda saglamak.

Kardes lokal enjeksiyonla normal yollu igneyi nasil bir tutabiliyorsun? Olur mu ayni sey.. Herneyse bir yanlis anlasilma var.

Kadir agbi sen büyüksün anlayis göster, bizlerin cehaletine ver.
Tesekkür ederim bilgi aktarimlarin icin. Agbi yalniz su var, ben bu yazdiklarinin bir kismina da katilmiyorum. Zira defalarca test yaptirip da hic bir testte hic bir mikrobik ajana ya da lökosite rastlamayan insanlar var. Sen ağrılarının oldugu dönemlerde yine bu insanlara iğne mi öneriyorsun? Ve sonrasinda da hap antibiyotik..

Bir de agbi yogurt ve kefir gibi probiyotik gidalar senin öngörünün aksine beni daha cok zorlayabiliyorlar. Wc'ye normal cikiyor olsam zorlanmadan yani, bir kase yogurt yiyeyim, bir bardak kefir iceyim.. Direk kabız kalıyorum, enteresan bir durum.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Akınx

Mesaj gönderen Akınx »

Edifier sen ne yaptığını sanıyorsun kardeş! Burda kadir abi bize yardımcı olmaya çalışıyor sen neler diyorsun böyle yapacaksan hiç yorum da yapma kendine kalsın bilgilerin.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Ben diğer siteden hatırladım kadir agabeyi zaman zaman yazar gerçekten kadir,doğan,selçuk ismini hatırlıyamadığım bazı üye arkadaşlarında çok değerli bilgileri var heralde bi yanlış anlaşılma olmuş tartışma bizlere bir fayda sağlamaz

Saygılar.
NeverGiveUp

Yahu tamam gerilmeyin, sakin olun.. Hepimizin buhranlı dönemleri olabiliyor gerginlige gerek yok. Bir yanlis anlama olmus olabilir. Edi'nin de cok kötü niyetli söyledigini düsünmüyorum ben. Tamam sakin olalim.

edifier

Mesaj gönderen edifier »

yanlış anlama olmuş kadir bilkader kusura bakmasin.

daha önce sitede bi abimizin enjeksiyondan sora kötüleştiğini okumuş sinirim bozulmustu. burda antibiyotik ve iğne kısmını görünce kayiş kopmuş bende.

bu ara kötü bi dönemdeyim k.b
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

tamam yanlış anlamış muhtemelen gerek yok kırıcı olmaya.. ieaef igneden fayda görenleri duymuştum .. denenebilir ne zararı olabilir
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Simdii. Bizler belki cokk farkli hastaliklar yasiyoruz her birimizinki farkli nedenleri ve tedavileri var kimimiz lokositi cok cikiyor ve antibiotik aliho kimimizde lokosit cikmiyo antibiotik disi bi yol ariyo

Lokosit sayisi yuksek arkkadaslar antibiotik alsinlar

Ama lokoditi olmayipta antibiotikten fayda sahlayacahini dusunmek pek bilimsel bi yakladim degil gibi geliyor

Bize edifierda lazim kadir beyde her ikisinin derdi ve tedavi yontemi farkli bana sorarsaniz yasadiklari hastalikta tamamen farkli drlar teshis koymafigi arasyormafigi icin hepimiz kronikk prostatit deyip geciyoruz

Ben edifier sayesinde onun dedini ilk baslangic seklini aradtirirken bazi seyler ogrendim bana katkisi oldu kendisiylede paylastim sagolsun

Uzun zamandir siteye gelmeyen eski siteyede son zamanlarda pek ugramamisti hassasiyeteni mazur gorun

Kadir beyi herkes taniyor kimsenin onu savunmadinada ihtiyaci yok

Dedigim gibi kadir beyin semptomlariyla ortusecek onun yolunu izleyecek arkadaslarda vardir edifierinda her ikiside degerli katki yapmulardir bu foruma yada camiaya deyim artik biz neysek kimsek iste yalniz ben yine basladim yazmaya hadi hayirlisi
prostatiniseveyim

Murat06 ya bi dr demiski igne killanirsan kanina ne kadar antibiotik var seviyesi belli olur hepsi kana karisir oral yoldan alinanlarinise ne kadarinin emilipte kana karistigindan kandaki seviyelerinden emin olamayiz demis bilmiom ne kadar dogrudur benim cok cazla aradtirmam yok bu konuda tek boldigim igne kana daha hixli karisiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozancim şunu bikere ayirmamiz lazim her nekadar semende, spermde bakteri ve ureme gorulmesede,yanliz prostat salgisinda lokosit goruluyor.Nonbakteriyel olgulardada aslinda hastaliga sebep olan yine bakterilerdir...laboratuar kulturlerinde bakteri uremesi olmayabiliyor...bazen bakterilerin gozukmemesinin bazi sebepleri var biliyosunuz.O sebeple nonbakteriyel vakalarinda antb+vitamin+enzim kombinasyonu ile tedavi edilebilecegini savunuyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tedavi olmadan onceki semptomlarimida yaziyorum;
1) penis ucunda surekli yanma ve kasinti.
2) Makatta ve pelvik bolgede agri
3) penis kokunde agri.
4) premature ejekulasyon
5) erektil disfonksion
6) sık idrar ve debi dusuklugu
7) yan ve catal iseme
Bu belirtilerin hepsi kayboldu cok sukur
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

abi iyi olmana çok sevindim.bunca zamandır iyi olduğuna göre belki tamamen iyileşmişsindir.olurmu olur valla :)antibiyotiklerden fayda görmeyen arkadaşlar işini bilen doktorlar tarafından muayene edilmeyen ve uygun dozlarda ilaç kullanmayanlar genelde.çok küçük bir kısımda var ilaçlardan fayda görmeyen.yüz kişide 2-3 kişi onlarda.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kpros ilac ismini ozelden verebilirim.
NeverGiveUp

kadir yazdı:Tedavi olmadan onceki semptomlarimida yaziyorum;
1) penis ucunda surekli yanma ve kasinti.
2) Makatta ve pelvik bolgede agri
3) penis kokunde agri.
4) premature ejekulasyon
5) erektil disfonksion
6) sık idrar ve debi dusuklugu
7) yan ve catal iseme
Bu belirtilerin hepsi kayboldu cok sukur
Sen şu anda sıfır mısın agbi yoksa bu yukardaki belirtilere dair kısmen de olsa ufak tefek seyler yasayabiliyor musun? Ne kadar zamandir bu saydigin belirtileri yasamiyorsun?

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Saolasin ABitter, su anda 4 aydir cok iyiyim..insallah bidaha nuksetmez.
prostatiniseveyim

Prostat iltihabı sistemde yani idrar yollarında yaşayan bir kısım bakterilerin prostatın kendi sıvısını direne eden kanallardan idrar yollarındaki basıncın artmasıyla reflü dediğimiz geriye kaçış yoluyla bakterilerin prostata gitmesiyle çoğu zaman olur. Bakteriler ya yukar dan idrar yolundan böbrekler tarafından atılan mikro organizmalardır veyahut da üreta dediğimiz alt sistemden yukarı doğru çıkan mikro organizmalardır. Nonbakteriyel de olabilirler. Yani bakteri olmadan da prostat iltihabı enflamasyonu olabilir.

Bu da çoğu zaman idrarın bakteri ihtiva etmeden ıkınma, ağır kaldırma, zorlanma idrar etmek gibi nedenlerle idrar yolundaki basıncın artmasıyla idrarın prostatı direne eden prostatın sekresyonunu direne eden kanallardan prostatın içerisine kaçması sonucu şinik (1.05) dediğimiz kimyasal reaksiyonu sonucu prostatın bir iltihabi formatıdır, bakteri ihtiva etmeyen enflamasyonudur. Aynı iltihabi hastalık gibi bunda da yanma, sızı, sık idrar çıkma, idrarını kesik yapma, devamlı idrar varmış hissi, perine dediğimiz alt idrar bölgesinde, testislerin altında hatta –(1.37)‘a vuran ağrılarla kendini gösteren bir kısım semptom ve belirtilerle seyreder.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan ben bir yil oncede zaten biraz iyiydim fakat prostat ici enjeksiyon yaptirmistim 3defa...bana yaramadi biliyosunuz...osurecten sonra agrilarima paralel olarak sekresyondaki lokosit sayisida artmisti buyuk ihtimal perineden igne yolu ile mikrop gecisi oldugunu tahmin ediyorym...o surecten beri ancak toparladim 4aydir cok iyiyim.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

abi hangi marka propolis kullanıyorsun acaba.birde özelden mesaj yazdım.bakarmısın abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Abitter propolisi ben kendim yapiyorum...ham propolisi alip alkolde eritiyorum.damlaliklara koyup kullaniyorum.
ozelden msj gelmedi.