D vitamini eksikliğinde libido düşüklüğü.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

D vitamini eksikliğinde libido düşüklüğü.

Mesaj gönderen kadir »

D vitamini eksikliği libido düşüklüğüne sebep oluyor, kandan D vitamininize baktirin arkadaşlar.
Düşükse D vitamini ile beraber Selenyum ve çinko kullanmanizida öneririm.
Bu vitamin ve minerallerin eksikligi testosteronuda düşürüyor.
moskovaBB
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: D vitamini eksikliğinde libido düşüklüğü.

Mesaj gönderen moskovaBB »

Kadir abim selamlar,

25 yildir hayatimda spor eksik olmadi. haftada 4 gun. Prostatit adina olan butun sikayetlerim gitti cok sukur. su an hic bir ilac , takviye dahi kullanmiyorum. sadece spor gunlerine whey protein. uzun kardio antremanlarim bir iki yil oncesine istinaden performans olarak azalma gosteriyor. bu agirlik antremanlarimda da ayni.
Rusya daki hocam whey protein in yaninda vitamin D ve testesteron takviyesi haplar onerdi. yas 48 su an.
bu ilaclar prostati etkilermi ?, sizce bir zarari olur mu? eger yoksa onereceginiz bi takviye varmi?

Cok tesekkurler..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

moskovaBB yazdı:Kadir abim selamlar,

25 yildir hayatimda spor eksik olmadi. haftada 4 gun. Prostatit adina olan butun sikayetlerim gitti cok sukur. su an hic bir ilac , takviye dahi kullanmiyorum. sadece spor gunlerine whey protein. uzun kardio antremanlarim bir iki yil oncesine istinaden performans olarak azalma gosteriyor. bu agirlik antremanlarimda da ayni.
Rusya daki hocam whey protein in yaninda vitamin D ve testesteron takviyesi haplar onerdi. yas 48 su an.
bu ilaclar prostati etkilermi ?, sizce bir zarari olur mu? eger yoksa onereceginiz bi takviye varmi?

Cok tesekkurler..
Merhaba kardesim, bildigim kadariyla sen moskovadada prostatit tedavisi görmüştün antibiyotik v.s...Yaşla beraber testosteron üretimide azaliyor o yüzden performansta 2 yil oncesine nazaran düşüş yaşayabilirsin. Testosteron kullanimi bir yaştan sonra gerekiyor performans icin fakat dikkatli kullanilmasi gereken bir hormon... sürekli kontrol etmek gerekli..testislerde küçülme yapar ve prostat kanserine yol açma riski var. D vitaminini kullanabilirsiniz yanliz 30-50 ngl/ml referans araligini aşmayin, yoksa D vitamini intoksisasyonuna yol acabilir.
Iyi olduguna cok sevindim kardesim sifan daim olsun.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

kadir yazdı:D vitamini eksikliği libido düşüklüğüne sebep oluyor, kandan D vitamininize baktirin arkadaşlar.
Düşükse D vitamini ile beraber Selenyum ve çinko kullanmanizida öneririm.
Bu vitamin ve minerallerin eksikligi testosteronuda düşürüyor.
D vitamini aslında vitamin değil hormondur. Bu konuda canan karatayın çok güzel açıklamaları var kadir abi. 3 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatıyor. Su gibi yemek gibi çok önemli bir hormon d vitamini.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Aynen öyle Dogukan kardesim.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

kadir yazdı:Aynen öyle Dogukan kardesim.
Abi d3k2 kullanmalı mıyız d vitamini ile alakalı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

BruceLee yazdı:
kadir yazdı:Aynen öyle Dogukan kardesim.
Abi d3k2 kullanmalı mıyız d vitamini ile alakalı
K vitamini eksikligi varsa kullanabilirsiniz tabiki.
moskovaBB
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen moskovaBB »

kadir yazdı:
moskovaBB yazdı:Kadir abim selamlar,

Cok tesekkurler..
Merhaba kardesim, bildigim kadariyla sen moskovadada prostatit tedavisi görmüştün antibiyotik v.s...Yaşla beraber testosteron üretimide azaliyor o yüzden performansta 2 yil oncesine nazaran düşüş yaşayabilirsin. Testosteron kullanimi bir yaştan sonra gerekiyor performans icin fakat dikkatli kullanilmasi gereken bir hormon... sürekli kontrol etmek gerekli..testislerde küçülme yapar ve prostat kanserine yol açma riski var. D vitaminini kullanabilirsiniz yanliz 30-50 ngl/ml referans araligini aşmayin, yoksa D vitamini intoksisasyonuna yol acabilir.
Iyi olduguna cok sevindim kardesim sifan daim olsun.

Kadir abim Moskova da arastirma yapim ama tedavi almadim. Forumda uygulanan standart tedaviyi uyguladim sonra duzenli self masaj ve spora devam ettim. Bagisikligi destekledim. Bir ara bitkisel takviyeleri denedim. Allah a sukur cok iyiyim. Prostatda idrar kanali cevresinde kalfikasyonlar kaldi ama hic sikinti olmuyor bana.. Onlari genis zamanda eritmek mumkunmu sizce?

Cok tesekkur ederim..

Rabbim herkese sifa versin insAllah...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Amin kardesim amin...kalsifikasyonlari eritmek icin asetilsistein nac600 kullaniminin iyi geldigi söylenilsede dogrulugu kanitlanmis degildir. Büyük taş nodullerin olusumunda ise cerrahi mudahale yapiliyor tabi bununda yan etkileri var bildiginiz gibi.