KASIKTA LENF NODLARI

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
artemis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

KASIKTA LENF NODLARI

Mesaj gönderen artemis »

Cümleten selamlar saygılar herkese, Bu hastalığı ilk yaşadığım dönemde yoğun kasık ağrısı yaşamıştım ultrasonda sağda ve solda lenf nodları çıktı sonrasında kendim incelediğimde 6,7 tane buldum acaba önceden vardı dikkatimi mi çekmedi...
Sizce bu hastalık için yaygın, belirleyici bi özellik mi bu şekilde şikayetler yaşayan, hastalığı başlayan oldu mu bu durum prostatitte enfeksiyon olduğunu gösterir mi?
artemis

Re: KASIKTA LENF NODLARI

Mesaj gönderen artemis »

Şimdi peniste batma sızı tarzı durum devam ediyor
artemis

Mesaj gönderen artemis »

nonwoven yazdı:
artemis yazdı:Cümleten selamlar saygılar herkese, Bu hastalığı ilk yaşadığım dönemde yoğun kasık ağrısı yaşamıştım ultrasonda sağda ve solda lenf nodları çıktı sonrasında kendim incelediğimde 6,7 tane buldum acaba önceden vardı dikkatimi mi çekmedi...
Sizce bu hastalık için yaygın, belirleyici bi özellik mi bu şekilde şikayetler yaşayan, hastalığı başlayan oldu mu bu durum prostatitte enfeksiyon olduğunu gösterir mi?
Lenf nodları sizi korkutmasın. Vücudun herhangi bir yerindeki enfeksiyon lenf nodlarını direk etkileyebilir. Prostat iltihabı dahil bir çok enfeksiyon kasıklarda, koltuk altlarında lenf nodlarını şişirebilir. Zamana bırakın, düzelme olmazsa peşine düşersiniz. Takıntı haline getirmeniz de etkiler, kan değerleriniz ne durumda?
Haklısınız hocam çok üstüne düşmemek lazım fakat bi enfeksiyon olduğu belli penisimde sızı var içi yara olmuş gibi idrar debim düşük, ilişki sonrası kasıklarımda hafif ağrı oluyor, kan değerlerimde psa düşük çıkıyor ama wbc sınırın hafif üstüne 11 gibi bi şeydi.
Sizin şikayetleriniz neler ne zamandır devam ediyor lenf nodları sizde de var mı? Teşekkür ederim yorumunuz için..
safa24119
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen safa24119 »

Benimde ayni sekilde lenf nodlari oldu bir sure sonra kendiliginden gecti cok sukur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nonwoven yazdı:Wbc benim kan değerlerimde de yüksek. Wbc yüksekliğini açıklayan birden fazla değer olmalı. Eozonofil ve nötrofil değerleriniz normal midir?
Wbc kandaki lokositlerdir yüksek olmasi enfeksiyona delalettir, eozonofilde bir nevi beyaz kan hucresidir yuksekligi enfeksiyon yada iltihap oldugunu ifade eder...nötrofil düsuklugu ise bagsikligin düsuk olduguna isarettir. Prostatitli hastalarda bu referans degerleri cogunlukla pozitif cikar.
artemis

Mesaj gönderen artemis »

kadir yazdı:
nonwoven yazdı:Wbc benim kan değerlerimde de yüksek. Wbc yüksekliğini açıklayan birden fazla değer olmalı. Eozonofil ve nötrofil değerleriniz normal midir?
Wbc kandaki lokositlerdir yüksek olmasi enfeksiyona delalettir, eozonofilde bir nevi beyaz kan hucresidir yuksekligi enfeksiyon yada iltihap oldugunu ifade eder...nötrofil düsuklugu ise bagsikligin düsuk olduguna isarettir. Prostatitli hastalarda bu referans degerleri cogunlukla pozitif cikar.
Teşekkürler Kadir abi son güncel tahlilleri bu başlıktan paylaşacağım yorum yapan herkese teşekkürler acil şifgalar diliyorum saygılar..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nonwoven yazdı:
kadir yazdı:
Bir bakıma prostat bulgusu da diyebiliriz dimi abi
Başka bir enfeksiyonel hastaliginiz yoksa evet.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

artemis yazdı:
kadir yazdı:
Teşekkürler Kadir abi son güncel tahlilleri bu başlıktan paylaşacağım yorum yapan herkese teşekkürler acil şifgalar diliyorum saygılar..
Rica ederim.