Prostatta 1 cm kist

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
surv

Re: Prostatta 1 cm kist

Mesaj gönderen surv »

hangi forumda okudunuz?

faydalari oldugunu duymustum. soyle bir yazi var: https://eksisozluk.com/entry/99752667

wolfpack yazdı:
kadir yazdı:
wolfpack yazdı:Kist ile apse arasindaki fark nedir peki? Bir de apsenin tanisi nasil yapiliyor normal ultrasounda belli olur mu acaba? Staph.aereus ile ilgili hep apse olusturur makaleleri okuyorum. Benim bakterinin bu kadar inatci olmasinin nedeni apse midir acaba?
Mrb wolfpack kardesim, kistin ici su dolu kesecikler oldugu yaziyor makalelerde fakat ultrasonda hipoekoik görüntülerde abse görüntüsü ile benzerlik taşıyabiliyor. Drene işlemi her iki olgudada aynı işlemdir. Bunun tanisi icin Transrektal ultrason gerekiyor.
Merhaba abi. Tesekkur ederim. Bu arada manuka bali diye bir bal varmis yeni zelanda bali. Yabanci formda bir arkadas bana stafilokok aereusu bu balla bitirdigini soyledi. Bal ile ilgili arastirma yaptiktan sonra pahali ve saglam antibakteriyel bir bal oldugunu ogrendim. Yani ben kesin deneyecegim de daha once deneyen var midir?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

bayramoglu yazdı:Kadir abi muhsin hocada rektal ulturasonda prostatın tam ortasında kist var dedi. Zafer hocada ilaçlı ve ilaçsız mr çektirmiştim. Zafer hocada ben kist görmüyorum dedi. Bu nasıl oluyor abi
Kardesim buna ancak radyologlar karar verebilir. Iki göruntuyude al iyibir radyologa göster.
bayramoglu

Mesaj gönderen bayramoglu »

kadir yazdı:
bayramoglu yazdı:Kadir abi muhsin hocada rektal ulturasonda prostatın tam ortasında kist var dedi. Zafer hocada ilaçlı ve ilaçsız mr çektirmiştim. Zafer hocada ben kist görmüyorum dedi. Bu nasıl oluyor abi
Kardesim buna ancak radyologlar karar verebilir. Iki göruntuyude al iyibir radyologa göster.
Tamam abim Allah razı olsun. Sen olmasan bir adım yol gidemeyiz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bayramoglu yazdı:
kadir yazdı:
Tamam abim Allah razı olsun. Sen olmasan bir adım yol gidemeyiz
Rica ederim.
46kral
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen 46kral »

Az önce doktordan çıktım doğukan sökmen den
Bende kist var biliyorsunuz 1 cm .
Doktora önceki testleri mr sonucunu gösterdim.
Birde kendisi baktı ultrasonla hem kist var hem prostatit dedi.
Makattan da muayene etti.
PCR testi yapalım dedi 4 kap.
Makattan girip kistten de örnek alacakmış.
Patlayacak yani kist bi sıkıntı olmasın dedim kisti patlatmak dedim.
Yok dedi makattan olduğu için sıkıntı olmaz dedi ama korkuyorum.
Hakan123

Re: Prostatta

Mesaj gönderen Hakan123 »

Arkadaşlar penis açısından duramıyorum allah aşkina ne iyi geçmiyor agrı kesiciler fayda etmiyor benim durum kötü
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Hakan123 yazdı:Arkadaşlar penis açısından duramıyorum allah aşkina ne iyi geçmiyor agrı kesiciler fayda etmiyor benim durum kötü
Sıcak suya oturun birkaç gün boşalmayın prostat dinlensin.
İlişkiye girmeden düzenli masajla prostatı yumuşatırsanız faydası olabilir.
Eski hasta olduğunuz İçin prostatta biriken iltihaplar katılaşarak ve birikerek prostatta büyümeye ve sertleşmeye sebep olmuş olabilir. Prostatınızın iç kısmının biraz traşlanması da bundan gerekli görülmüştür muhtemelen.
Hakan123

Teşekkür ederim kardeşim masaj yaptilar eve geldim bi kuru boşaldim bir de eşinle kondomla ilişkiye girdim üste üste iki sefer boşaldim sonra penisde hemen başladı acımalar acaba ondanmi oldu dersiniz gecermi ne kadar sürer cok teşekkür ederim
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Hakan123 yazdı:Teşekkür ederim kardeşim masaj yaptilar eve geldim bi kuru boşaldim bir de eşinle kondomla ilişkiye girdim üste üste iki sefer boşaldim sonra penisde hemen başladı acımalar acaba ondanmi oldu dersiniz gecermi ne kadar sürer cok teşekkür ederim
Prostat ilişki ve boşalma sırasında şişiyor. İlişki sıklaştıkça bu şişme artıyor ve iltihaplı ya da büyümüş olan prostat sinirlere baskı uyguluyor. Geçecektir şüpheniz olmasın. Masaj sonrasında ağrı olabilir ama ödem atıldığı ve kanallar açılacağı İçin orta ve uzun vadede iyi gelecektir. Birkaç gün sabır..
Hakan123

Allah razı olsun inşallah kardeşim bilgilerin için cok kötüyüm rabbim sanada şifa versin penisdeki açıma 8 gün hayatımı söndürdü kendi kendime yapdım diyorum masajdan geldim iki saat içinde bir kuru bir ilişkiyle boşaldim perişan oldum inşallah kardeşim fazla sürmez
46kral

Mesaj gönderen 46kral »

Merhaba ben kistten trus ile test amaçlı sıvı aldırdım ama 3 gündür makatta sıvı hissediyorum ve sık büyük abdest ihtiyacı hissetmeye başladım bu yüzden bi komplikasyon mu oldu acaba ?
Cumartesi görüşeceğim doktorla ama sizin fikriniz nedir?
Geçer mi?
46kral

Mesaj gönderen 46kral »

Enterekok bakterisi çıktı bende 10 a 4 oranında.
Doktor antibiyotik yazdı .
Sizin öneriniz var mı?