Değerlendirme Notlarım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Değerlendirme Notlarım

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Arada bir başlık açmaktansa bu başlık altında bilgi ve fikirlerimi paylaşmak istedim.

Bir yakınım 2 ay önce üroloji doktoruna gitmiş. Penisin dibinde testis üstünde 2cm lik bir yara kitle çıkmış. Operasyon ile alınmasını ve parçanın patalojiye gitmesine karar vermişler.operasyon olmuş.
10 gün sonra sonuç çıkmış , kötü huylu olduğunu , ama yarayı temizlediklerini söylemişler. Adam internette araştırmış ve doktora sormuş hocam demiş netten baktım , şimdi ben mesane kanserimiyim ?

Evet demiş doktor tıpta buna mesane kanseri denir. Ama şanslısın. Pelvik kasları na bulaşmamış bu durumda mesaneyi almak zorunda kalıyoruz.

Ne varki , yara gene çıkmış bir iki gün önce gene operasyon geçirdi. Ve yarayı temizlediler . 3 ayda bir bu şekil operasyon olabilrmis.

Adama sordum , sık idrara çıkıyormusun diye . Yok dedi.
Testis dibi Pelvik bölge ağrın var mı dedim . Yok .
Erkesiyon da sorun varmı . Yok.

Arkadaşlar şimdi düşünüyorum da , bu prostatit öyle bir hastalık ki , semptomlar bizleri ne kadar yoruyor.

Anti den ziyade , Kaslar ve sinirlere yoğunlaşan biri olarak , prostatit , rahatsızlığı nda,

ilk 2 3 aylık dönemde , bakterinin prostat kabuğunda olduğu daha prostat içine girmediği dönemde anti ilaç ile kurtulursunuz.

Prostat içine girdikten sonra , artık prostat yangı ile çevredeki tüm kas sinir ve anatomik yapıları nızı mahveder. Kaslara ve sinirlere Yapacağınız müdehaleler tedavi ilaç anti vb. Herşey, gününüzü , günlerinizi , aylarınızı kurtarır .

Gününüzü kurtardıysaniz , ne ala . Ben iyileştim diyip . Olayı kafalarında bitirsinler. Geçmiş olsun.

Hayattan keyf almayı düşünenler , gene nüks olacak mı , biraz ağrıdı , tam geçmedi , niye böyle , şansının içine ediyim. Diyenler bilinki geçmiyor. Psikolojik olarak çok etkileniyor.

Prostat inflasmayon un duracağı , sinirlerin gevşeyecegi nice güzel günler göreceğiz inşallah.