YARDIM Lütfen

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Bıktım artık
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

YARDIM Lütfen

Mesaj gönderen Bıktım artık »

Abiler kardeşler öncelikle Merhaba . 4 sene önce askerde başlayan yumurtalık şişmesi sonucu epididim orsit olmuşsun geçer dendi daha sonrasinda geçmeyen hastalığım askerliğim boyunca geçmedi tabi askerlik döneminde tedavi olamadım askerliğim bittikten sonra buraya geldiğim de bütün bursa daki doktorları gezdim hepsi birşeyin yok vs diyip gönderildim daha sonra prof.dr.mete kilcilere gittim bursa da rektal muayene ile prostatitsin dedi herhangi lökosit vs birşey yapmadı 4 aydır tedaviye gidiyorum şikâyetlerimde az bı rahatlama var ama penis ucunda hassasiyet idrar tasikte azalma otururken penisin içine kaçma hissi vs hala devam etmekte . Sizce lökosit baktirip prostatit miyim veyada başka birşey miyim diye baktirmak gerekiyor mu Bursa'da lökosit bakan doktor var mı ? Bu hastalık ömür boyu mu sürer ? Yanma içine kaçma için tavsiyeleriniz nelerdir ? Bu arada zafer oymana gitmeyi düşünüyorum gidipte faydasını görenler var mı ? Herkese hayırlı günler Allah acil şifa versin hepimize saygılar .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: YARDIM Lütfen

Mesaj gönderen kadir »

Kardeşim gecmis olsun ama, sen önce şu nikini değiştir. O niki gördugüm zaman içim karariyor, ruhum sıkılıyor rahatsız oluyorum. Ayrıca forum kurallarınada aykırı. Eminim benim gibi başka insanlarında psikolojisi bozuluyordur. Lütfen kardesim.
herdaim32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen herdaim32 »

:) :lol:
herdaim32

Mesaj gönderen herdaim32 »

:)
Bıktım artık

Tabi değiştiririm kusura bakmayın . Mesajım için yardımcı olursanız sevinirim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bıktım artık yazdı:Tabi değiştiririm kusura bakmayın . Mesajım için yardımcı olursanız sevinirim
Epididim ve orşit sonucu prostatitte olabilirsiniz, terside olabilir. İyi bir hastanenin ürologuna gidip, gerekli tahlil, inceleme ve görüntüleme yöntemleriyle detayli arastırılma şartiyla muayene olmanız gerekir.
Bıktım artık

Abi sistoskopi idrar kan ultrason vs herşey yapıldı temiz çıktı şuan cipro orcafil advil ilaçlarını kullanıyorum az bı rahatlama olsada etkisini hissetmekteyim ne yapacağım hakkında artık ileriye de gidemiyorum. Ameliyatlar tumt vs herşeyi araştırmaya başladım artık .zafer oymana gitmeyi düşünüyorum hiç bana prostat sivisindan lökosit bakılmadi önemi nedir bu hastalıkta yaptırmam gerekir mi ve bu hastalık ömür boyu devam eden bir hastalık mı ? Herşey Allah'tan elbet ama böyle yaşanmaya nasıl alisinir ki abi..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bıktım artık yazdı:Abi sistoskopi idrar kan ultrason vs herşey yapıldı temiz çıktı şuan cipro orcafil advil ilaçlarını kullanıyorum az bı rahatlama olsada etkisini hissetmekteyim ne yapacağım hakkında artık ileriye de gidemiyorum. Ameliyatlar tumt vs herşeyi araştırmaya başladım artık .zafer oymana gitmeyi düşünüyorum hiç bana prostat sivisindan lökosit bakılmadi önemi nedir bu hastalıkta yaptırmam gerekir mi ve bu hastalık ömür boyu devam eden bir hastalık mı ? Herşey Allah'tan elbet ama böyle yaşanmaya nasıl alisinir ki abi..
Prostatit kesin tanısı konulması amacıyla prostat sıvısi lokosit ölcümü çok degerli bir yöntemdir. Yaptırmadıgın sadece bu kaldigina göre bu incelemeyi yaptirmanı öneririm herhangi bir rektal tuşe yapan dra kardesim.
Bıktım artık

Abi tedavi olduğum doktor prostat masajı yapıyor anliyordur heralde değil mi genede yaptırmam gerekir mi ? Doktor öneriniz var mı bu hastalıktan kurtulmak için ?
Bu hastalıktan kurtulmak mümkün mü tamamen yoksa sadece belirtileri mi azaltmak amacıyla tedavi oluyoruz bizler :(
Cevapların için çok teşekkür ediyorum sizin gibi iyi niyetli insanlarin desteği bu hastalıkta çok önemli Allah razı olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim kardeşim ama dr tavsiyesi veremiyorum maalesef.
Fayda görenler varsa sana tavsiye verebilirler.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Hocam şu doktor seni iyi eder diyemem ama Konya Mehmet ardıç Eskişehir Hüseyin seçgin iştanbul Zafer Oyman yğne İstanbul nimet yavlioğlu idi galiba benim memnun kaldığım doktorlar hepsine üç beş kere gitmişimdir
mustafaa

Mesaj gönderen mustafaa »

Bıktım artık yazdı:Abiler kardeşler öncelikle Merhaba . 4 sene önce askerde başlayan yumurtalık şişmesi sonucu epididim orsit olmuşsun geçer dendi daha sonrasinda geçmeyen hastalığım askerliğim boyunca geçmedi tabi askerlik döneminde tedavi olamadım askerliğim bittikten sonra buraya geldiğim de bütün bursa daki doktorları gezdim hepsi birşeyin yok vs diyip gönderildim daha sonra prof.dr.mete kilcilere gittim bursa da rektal muayene ile prostatitsin dedi herhangi lökosit vs birşey yapmadı 4 aydır tedaviye gidiyorum şikâyetlerimde az bı rahatlama var ama penis ucunda hassasiyet idrar tasikte azalma otururken penisin içine kaçma hissi vs hala devam etmekte . Sizce lökosit baktirip prostatit miyim veyada başka birşey miyim diye baktirmak gerekiyor mu Bursa'da lökosit bakan doktor var mı ? Bu hastalık ömür boyu mu sürer ? Yanma içine kaçma için tavsiyeleriniz nelerdir ? Bu arada zafer oymana gitmeyi düşünüyorum gidipte faydasını görenler var mı ? Herkese hayırlı günler Allah acil şifa versin hepimize saygılar .
Penis ucunda nasıl bir hassasiyetin var kardeşim iç çamaşırına sürtünmeyle ağrımı oluşuyor?
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Bıktım artık

Penis ucumuna dokununca bacaklarıma kadar hafif bir ağrı giriyor neden oluyor bilmiyorum
Bıktım artık

Sizde durum nedir ?

Makatta akıntı
Otururken penisten birşey çıkacakmış hissi
Peniste bazen kırık parmak hissi
Bacak ağrısı
Uyurken yuzsustu yatamama
Yumurtaktaji kılların batiminin artması
Peniste telefon titrenesi gibi titremeler
Seks düşünunce birşey çıkacak gibi olmasi
Peniste ara ara yanma geçici
Sinir stres bikmislik
Sizde durum nedir ab
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Neden bu rahatsızlık gece rahatsızlık vermez ve sabah kalktığında bisey hissetmezsin 15 dk sonra başlar şikayetler?
bu bana biraz bu olaydaki psikolojinin beyin sinirler ilişkesindeki problemlerin veya anksiyete gibi durumların rolunun daha cok oldugunu söylüyor..
lokosit bende 8-10 cıkıyor adam akıllı bir sıvı bile cıkmıyor prostat masajından sonra.idrar temiz.Prostat 16 cm kireçlenme vs yok ama rahatsızım devamlı ..otoimmuine olma olasılıgı yüksek..burada yeniyim ama bakıyorum genelde hassas insan profilleri görüyorum benim gibi ..
yani bu iş gerçek mi yoksa buna sebeb bizmiyiz?
daha önce 50 kiloya düştüm 80 kilo bir erkek olarak ibs ve dispepsi şikayetleri yüzünden 2 sene çektim gitmediğim doktor yapılmadık test endoskopi kolonoskopi vs kalmadı.
2 sene sonra bunu yapan benim dedim ve kabullendim ve geçti 2 ay içinde,
arada nuks oldu seni biliyorum sen aslında yoksun dedim komple kurtuldum..
şimdi bu prostatit içinde böyle olabileceğini düşünüyorum belki yanılıyorum lakin bu nedir ne oldugu belli olmayan seyler bizi buluyor bunun bi sebebi var..

Yorumlarınız
Bıktım artık

Psikolojik boyutun en az yüzde 50 sini etkiledigini düşünüyorum fakat bu hastalık en sağlam psikolojiyi zedeliyor ister istemez hassas bir insan oluyorsun nerde ne var inanıyorsun hep bı mucize bekliyorsun ama olmuyor her sabah uyandiginda tablo hep aynı o yüzden psikolojik olarakta baş edebilmek için hayat şartlarının çok iyi olması gerektiği düşünüyorum
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Bıktım artık yazdı:Psikolojik boyutun en az yüzde 50 sini etkiledigini düşünüyorum fakat bu hastalık en sağlam psikolojiyi zedeliyor ister istemez hassas bir insan oluyorsun nerde ne var inanıyorsun hep bı mucize bekliyorsun ama olmuyor her sabah uyandiginda tablo hep aynı o yüzden psikolojik olarakta baş edebilmek için hayat şartlarının çok iyi olması gerektiği düşünüyorum
Bence kabullenmek en iyisidir sonrada elinden geldiğince üstüne düşmeyeceksin..eğer tek baışma iken çok şikayetim varsa veya herhangi bir yoğunlukta şikayetler azalıyorsa bu psikolojik yönünün kuvvetli olduğunu gösteren en önemli belirteçlerden biridir..
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

bursada prof. ahmet çağ çal varmış ona muayene olan oldumu