Ayak tabani karincalanma kasinti karisimi bir his(icten)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Ayak tabani karincalanma kasinti karisimi bir his(icten)

Mesaj gönderen wolfpack »

Arkadaslar bunu yasayan var mi? Prostat bolgesinden bacagimdan ayak tabanima kadar iniyor bazi zaman. Es zamanli olarak. Ozellikle bacak bacak ustune atip pelvik bolgeyi sikistirip ayak tabanlarini yere basar pozisyonda hissediyorum. Arastirmalarim sinir sikismasi falan diyor. Bu sinir sikismasini ciddi ciddi dusunmeye basladim ben. Tonlarnan antibiyotik evet rahatlatiyor ama gecirmiyor bitirmiyor. Ya bu lanet sinir sikismasi mi ya acaba artik? Varsa bu semptom paylasirsaniz sevinirim.
Mert-2000
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Ayak tabani karincalanma kasinti karisimi bir his(icten)

Mesaj gönderen Mert-2000 »

Kardesim Pudental sinir varmis.ibrahim çevik istanbul bakıyor oraya gidin bence
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

wolfpack yazdı:Arkadaslar bunu yasayan var mi? Prostat bolgesinden bacagimdan ayak tabanima kadar iniyor bazi zaman. Es zamanli olarak. Ozellikle bacak bacak ustune atip pelvik bolgeyi sikistirip ayak tabanlarini yere basar pozisyonda hissediyorum. Arastirmalarim sinir sikismasi falan diyor. Bu sinir sikismasini ciddi ciddi dusunmeye basladim ben. Tonlarnan antibiyotik evet rahatlatiyor ama gecirmiyor bitirmiyor. Ya bu lanet sinir sikismasi mi ya acaba artik? Varsa bu semptom paylasirsaniz sevinirim.
Hastalığın yeni ise , bu ve bunun gibi bir çok farklı septom yaşarsın sinir sıkışması değil . Prostat inflamasyonlu prostatın bağlı olduğu sinirler bacak sinirlerinin yanından geçerse bacaklarında agri karıncalanma vb. Hissedersin. Omurilik tarafından gecerse beline ağrı yapar. Zamanla bu sinirler uyarıla uyarıla hepsi hastalığı tanır sepmtoplar azalır. Sadece tek bir semptom kalır oda prostat.

Tek bir ağrı duyarsın kimi zaman şişlik kimi zaman doygunlukluk. Diğer sinirler ağrımaz vücut tanır bilir artık . Ön taraftaki bölgeye tek vurursa mesane etkilenir sık idrar olarak hissedersin tek semptomdur. Prostatın Arka tarafına vurursa makat bölgesi ağrır uzerine oturamazsin.
tek semptom. Prostatın Orta kısım etkilenirse penisde sızı ağrı hissedersin tek semptom. Budur.
wolfpack

kmlpr2 yazdı:
wolfpack yazdı:Arkadaslar bunu yasayan var mi? Prostat bolgesinden bacagimdan ayak tabanima kadar iniyor bazi zaman. Es zamanli olarak. Ozellikle bacak bacak ustune atip pelvik bolgeyi sikistirip ayak tabanlarini yere basar pozisyonda hissediyorum. Arastirmalarim sinir sikismasi falan diyor. Bu sinir sikismasini ciddi ciddi dusunmeye basladim ben. Tonlarnan antibiyotik evet rahatlatiyor ama gecirmiyor bitirmiyor. Ya bu lanet sinir sikismasi mi ya acaba artik? Varsa bu semptom paylasirsaniz sevinirim.
Hastalığın yeni ise , bu ve bunun gibi bir çok farklı septom yaşarsın sinir sıkışması değil . Prostat inflamasyonlu prostatın bağlı olduğu sinirler bacak sinirlerinin yanından geçerse bacaklarında agri karıncalanma vb. Hissedersin. Omurilik tarafından gecerse beline ağrı yapar. Zamanla bu sinirler uyarıla uyarıla hepsi hastalığı tanır sepmtoplar azalır. Sadece tek bir semptom kalır oda prostat.

Tek bir ağrı duyarsın kimi zaman şişlik kimi zaman doygunlukluk. Diğer sinirler ağrımaz vücut tanır bilir artık . Ön taraftaki bölgeye tek vurursa mesane etkilenir sık idrar olarak hissedersin tek semptomdur. Prostatın Arka tarafına vurursa makat bölgesi ağrır uzerine oturamazsin.
tek semptom. Prostatın Orta kısım etkilenirse penisde sızı ağrı hissedersin tek semptom. Budur.
Cevabin, ilgin icin tesekkur ederim ama ben bunlara inanmiyorum. 7 yillik hastayim. Ve bu semptomlarin hepsini ayri ayri yasadim, yasiyorum. Degisken zamanlarda. Hic sik idrar, gece idrara kalkmayan ben 3 haftadir anitibiyotik aliyorum ve sik idrar, gece idrari basladi. Yani bu mantikla benim prostat bir one sisiyor bir saga bir sola bir geriye.. kendi basina sisip duruyor mu yani farkli yonlere dogru..
wolfpack

Zamanla falan da azaldigi yok o da yalan soyleyim. En azindan benim icin. Spor hafifletiyor. Tedavi hafifletiyor. Bu zamanla hafifler uydurmasini kim neye gore cikardi anlamadim. Ben 2 yil hicbir sey yapmadan bekledim. 2 yil hicbir azalma falan olmadi. O yuzden gidin tedavinizi alin, pesine dusun benden tavsiye..
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Zamanla azalma olayı vucud bağışıklık sistemi savaşıyor ve kısmen o günlerde veya aylarda rahatlama oluyor. Spor hafifletiyor doğru. Tedavide rahatlatıyor. Bu hastalıkta kronikleşmeden gereken tedaviyi aldın ise kurtardın. Yoksa tıp diyor , reminasyonlarla tekrarlayarak devam eder.

Doktorlar.boşuna demiyor arkadaş olucaksın. Nuksler yıldırıyor. Bıktırıyor.Hayattan bezdiriyor.

2 yıl azalma olmadı diyorsun ya , doğru bende 2 sene 2 ay oldu, ne varki 2 yıl sonrası herkeste bir hastalıkta bir kademe düşüş oluyor. Bende de bir iki kadame düştü. Olan semptom gitti birdaha gelmedi.

Söylediğine göre hiç sık idrar şikayetin yokken anti ile başlamış. Florayı değiştiriyorsun anti ile . Birkaç gün sonra farklı bir semptom daha gelecek ve şuan söylediğin sıkıntılar geçecek. Sinir sıkışması 7 yıldır yok zannedersem. Prostattan kaynaklı.

Prostat 3 parça , her parçanın bağlı bulunduğu sinirler ayrı. Ayrıca beynin düşünmekten o semptomuda oluşturur. Bu söz nöroloji profa gittiğimde sormuştum. Söylemişti. Şok olmuştum.

Psikolojik diyen doktorlar varya, onlar bile haklı bu hastalık zaten tam anlamıyla çözülmüş değil.
wolfpack

Guzel yorum kardesim. Hasret kalmisiz su formda bu sekilde fikir tartismasina cidden okurken bana bunu dusundurttun. Helal olsun. Evet prostatin 3 lobtan olustugunu biliyorum. Arka ustune dogru hatta seminal vezikuller yapisili. Ilk zamanlar cok dehset kuyruk sokumu agrilarim oluyordu. Formda da bahsetmistim cok sert prostat masaji sonrasi kuyruk sokumu agrilarimin dindigini fakat agri merkezinin penis kokune dogru kaydigini. O zamanlarda da bakteri var ben bunu bilmeden bilincsizce uretradan prostata gelen kanalin on lobuna dogru bulastirdigimi dusunmustum. Ki belki de evet oyledir. Belki de sinir sikismasidir. Her seyi tartisirim her konuda ikna olabilirim ama bu noroloji isi hep bir adim geride kaliyor benim icin. Orada bir sey var ki beynimiz etkileniyor. Ben nasil basladigini biliyorum. Dindigi zamanlarda psikolojimin nasil duzeldigini biliyorum. Gozumde enfeksiyon vari dusune dusune kor mu olurum? Hayir asla olmam. Ya da semptom yasamam. Ben buna bir turlu inanamiyorum. Ha evet dusunce gucu cok onemli buna deycek bir seyim yok. Bazi arastirmalar var hatta burada da paylasildi, sanirim bir ulkede otenazi icin igne salinacak birine hastaya soylemeden su saliyorlar ve hastanin olum surecinin nasil gerceklesecegini anlatiyorlar. Ilac degil su salmalarina ragmen beyin anlatildigi gibi kalbi durduruyor falan filan. Bunlar cok ender seyler bence. Orada bir sorun bir sikinti var ki vucut sinyal veriyor.
Bugun yine paylasimini yaptim kesela kendi takibim konu basliginda. Prostat masaji yaptim. 3 hafta oncesine kadar dokunurkenden prostat sivisi alabiliyordum bugun cok zor aldim. Belki de antibiyotikler sisligi indirdi inflamasyonu azaltti sivi alim zorlasti. Ayrica prostat masajindan sonra modum cok degisti olumsuz anlamda, vucudum cok yorgun dustu ve kas agrilari yasamaya basladim. Bu da beni yine bakteriye yoneltti. Bilmiyorum. Bilmiyoruz. Bilmiyorlar kisacasi. Umarim artik sans eseri artik biri su lanetin tedavisini bulur da bunca aci ceken, psikolojisini alt ust eden insanlar bir nebze nefes alir. Ne deyim.
wolfpack

Bu arada senin son durumun nasil? Bentonit ile atlattigini paylasmistin daha once. Nasil gidiyor semptomlarin?
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

wolfpack yazdı:Bu arada senin son durumun nasil? Bentonit ile atlattigini paylasmistin daha once. Nasil gidiyor semptomlarin?
Geri bildirim için sağol kardeşim. Forumda özellikle bakteriden ziyade , anatomik yapı , sinirler , kaslar ve vücudun tepkisi üzerine yazı olunca odaklaniyorum. Senin septoma bu yüzden odaklandim.

Zafer hoca, anti iğneler sonrası , zerdaçallı bentonit ile müjdeler olsun demiştim. Sıfırlanmıştım. Malesef 4 ay olmadan nuksle geri geldi. Bu nukste hiç bir hatam olmadığı halde . Alt Pelvik bölgede huzursuzluk devam ediyor. Kasılıyor , ordaki kasların yangısı var. Testis dibi. Sık idrar çok şükür ilk 4 ay çekmiştim. sonrası olmadı.

Tetik noktaları bulmaya çalışıyorum geçen 20 gün önce sol ve sağda testis dibi makata doğru parmağımla bastırınca şişlik vardı. 3 4 gün ovdum. Alt perine bölgedeki huzursuzluk gitti . Orda resmen sinirler irrite olmuş. Hani omuz masajı yaparsinda kulunç vardır . Damar damar üstüne binmiş derler onun gibi.

Huzursuzluk gitti gibi oldu bu sefer ön tarafta göbek altına aralıklı vuruyor. Rutin olarak bir döngü içersinde yuzde 80 90 arası yaşamaya devam ediyorum. Çözücez inşallah.

Antibiyotiklere değinmek gerekirse , bactrim , biteral, forsef, tavanic , azitro, klindan ,tetradox, vb forumda çok adını duydugumuz antilerden ziyade , üst solunum yollları enfeksiyonlarında kullanılan antilerin kombin sinerjisini daha iyi oluşturduğunu okudum. Klamoks , cefaks, klavunat , ki geniş spektrumlu antiler rahatlamaya daha iyi yardımcı oluyormuş.

Tekrar geçmiş olsun
wolfpack

kmlpr2 yazdı:
wolfpack yazdı:Bu arada senin son durumun nasil? Bentonit ile atlattigini paylasmistin daha once. Nasil gidiyor semptomlarin?
Geri bildirim için sağol kardeşim. Forumda özellikle bakteriden ziyade , anatomik yapı , sinirler , kaslar ve vücudun tepkisi üzerine yazı olunca odaklaniyorum. Senin septoma bu yüzden odaklandim.

Zafer hoca, anti iğneler sonrası , zerdaçallı bentonit ile müjdeler olsun demiştim. Sıfırlanmıştım. Malesef 4 ay olmadan nuksle geri geldi. Bu nukste hiç bir hatam olmadığı halde . Alt Pelvik bölgede huzursuzluk devam ediyor. Kasılıyor , ordaki kasların yangısı var. Testis dibi. Sık idrar çok şükür ilk 4 ay çekmiştim. sonrası olmadı.

Tetik noktaları bulmaya çalışıyorum geçen 20 gün önce sol ve sağda testis dibi makata doğru parmağımla bastırınca şişlik vardı. 3 4 gün ovdum. Alt perine bölgedeki huzursuzluk gitti . Orda resmen sinirler irrite olmuş. Hani omuz masajı yaparsinda kulunç vardır . Damar damar üstüne binmiş derler onun gibi.

Huzursuzluk gitti gibi oldu bu sefer ön tarafta göbek altına aralıklı vuruyor. Rutin olarak bir döngü içersinde yuzde 80 90 arası yaşamaya devam ediyorum. Çözücez inşallah.

Antibiyotiklere değinmek gerekirse , bactrim , biteral, forsef, tavanic , azitro, klindan ,tetradox, vb forumda çok adını duydugumuz antilerden ziyade , üst solunum yollları enfeksiyonlarında kullanılan antilerin kombin sinerjisini daha iyi oluşturduğunu okudum. Klamoks , cefaks, klavunat , ki geniş spektrumlu antiler rahatlamaya daha iyi yardımcı oluyormuş.

Tekrar geçmiş olsun
Ben fizyoterapiste de basladim ayni zamanda. Yaptigi detayli muayeneden sonra bana tetik noktalari tespit ettigini soyledi. Stfinker kasimin da cok kasili oldugunu soyluyor. Cok umit verici konusuyor ama ben mesafeli yaklasiyorum para koparma derdinde mi diye dusunuyorum. O kadar sarlatanla karsilastim ki bu hastalikta. Artik psikolojik manyak oldum. Hic kimseye inanmiyorum herkes yalan soyluyor gibi geliyor. Ama adam israrla yapacagi tedaviden sonra cok ilerleme kaydedeceksin diyor. Ereksiyonu kesin cozecegim diyor. Ne hemoroidden ameliyat ol ne de Muhsin Balaban tedavisi tarzi uretrana bir sey soktur diyor. Senin is kaslarla alakali gibi duruyor. Cok kisiye yardim ettim uzun sure problem yasayan diyor. Ayrica antibiyotiklik bir durumun olsa bu kadar antibiyotik kullanmissin 7 yildir elbet gecerdi diyor. Anal pomad cagirtmami istedi ebayden elektriksel bir seyler yapacak kaslarin gucunu falan olcecek sanirim. Ayrica o bolgedeki kaslariminda zayif oldugunu dusundu elle muayeneden sonra. Dedigim gibi kesinlik icerisinde konusuyor. Halledecegiz hic moralini bozma seklinde vaatler veriyor. Ben de tedaviyi olacagim tabi. Gelismeleri formda paylasacagim ilerleyen zamanlarda olumlu olumsuz.
wolfpack

Bir de bende biraz umitsizlik de olustu tabi bunu soylemem ne kadar dogru bilmiyorum kimseyi karamsarliga suruklemek istemem ama devamli bir nuks devamli bir artan azalan agri. Bir de kimsenin tamamen kurtuldugunu goremeyince kendim de ayni seyleri tecrube edince boyle yasayip gidecegim gibi hissediyorum.
gun1536
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen gun1536 »

Ayak parmakların alt tarafının hemen gerisinde acayip bir his veya hissizlik sanki çorap kıvrılmış orada tabanın ortasına dokununca elektrik çarpmaya yakın aşırı hassasiyet var bende
surv

Mesaj gönderen surv »

wolfpack yazdı:Bir de bende biraz umitsizlik de olustu tabi bunu soylemem ne kadar dogru bilmiyorum kimseyi karamsarliga suruklemek istemem ama devamli bir nuks devamli bir artan azalan agri. Bir de kimsenin tamamen kurtuldugunu goremeyince kendim de ayni seyleri tecrube edince boyle yasayip gidecegim gibi hissediyorum.
diyet yapiyor musunuz?