PROSTAT MASAJI

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
babammdh20
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

PROSTAT MASAJI

Mesaj gönderen babammdh20 »

Arkadaşlar merhabalar bu platformda yeniyim.22 yaşında bir kardeşinizim.2-3 yıldır bu hastalıktan dolayı çok çile çektim.Kaç tane doktora gittim,kaç çeşit ilaç kullandım ben bile bilmiyorum artık.Gittiğim hiçbir doktor prostatıma masaj yapıp gelen sıvıyı alıp lökosit testi yapmadı.İdrar tahlili verdim ve bakteri görünmüyordu.Artık internetten araştırmaya başladım.Birçok yerde prostat masajının bu illeti rahatlattığına denk geldim.Buradan sonra söyleyeceklerim biraz tuhaf ama sizlerle paylaşmak istedim.Kendi kendime prostat masajı yapmaya karar verdim.Bunu tek başıma kendi elimle yapamayacağımı anladığımdan internet üzerinden bir tane prostat masaj aleti sipariş ettim ve bir de kayganlaştırıcı.Son çarem buydu artık.1 haftadır deniyorum,2-3 günde bir uyguluyorum ve ÇOK ŞÜKÜR iyi geldiğini fark ettim.En son dün gece yaptım.Prostat masajı yaptığınızda bir süre sonra boşalıyorsunuz arkadaşlar ve gelen meniyi dün gece inceledim.Beyaz bir renk değil aksine sarı bir renk vardı.Sanırım prostatın içindeki iltahaplar da meni ile birlikte dışarıya atılıyor.Bugün ÇOK ŞÜKÜR rahatlamış hissediyorum.Bu forumda çok acı çeken arkadaş var belki bir işe yarar diye yazmak istedim.Yok erkek adam bunu yapar mı yok bilmem ne gibi yorumlarınızı kendinize saklarsanız çok memnun olurum.İsteyen yapar,istemeyen yapmaz sonuç itibarıyla.İyi geleceğini bilse bok bile yiyebilecek bir duruma geliyor insan bu hastalık yüzünden.Ben faydasını gördüm sizlerle paylaşmak istedim.ALLAH hepimize sağlık versin inşallah hayırlısı ile
Tosun4228

Re: PROSTAT MASAJI

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Prsotat masajı rahatlatır ama 2 3 günde bir yapmak biraz çok gibi en azından bir hafta ara koysan daha iyi olur gibime geliyor
babammdh20

Tosun4228 yazdı:Prsotat masajı rahatlatır ama 2 3 günde bir yapmak biraz çok gibi en azından bir hafta ara koysan daha iyi olur gibime geliyor
usta haklısın ama 2-3 sonra semptomlar tekrar baş gösteriyor ben de yapıyorum.Hiçbir ilaç kullanmıyorum doktora gitmekten bıktım artık böbreklerimiz iflas edecek antibiyotik kullanmaktan.Bir şey soracağım sizce bu hastalık sadece masaj ile atlatılabilir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

babammdh20 yazdı:
Tosun4228 yazdı:Prsotat masajı rahatlatır ama 2 3 günde bir yapmak biraz çok gibi en azından bir hafta ara koysan daha iyi olur gibime geliyor
usta haklısın ama 2-3 sonra semptomlar tekrar baş gösteriyor ben de yapıyorum.Hiçbir ilaç kullanmıyorum doktora gitmekten bıktım artık böbreklerimiz iflas edecek antibiyotik kullanmaktan.Bir şey soracağım sizce bu hastalık sadece masaj ile atlatılabilir mi?
Masaj hakkinda geçmis paylaşimlarimiz var. Fayda görürsünuz...iltihaptan dolayı tıkanan asini kanalları açılır prostat mekanizmasının işlevselliği artar. Tek basina yeterli gelirmi enfeksiyon varsa yetmez.
deniz2006
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen deniz2006 »

babammdh20 yazdı:
Evet atlatabilirsin! Çünkü bunu savunan iki doktor var. Hatta youtube de hastalarını iyi yapan hatta rahatlamadan dolayı 6 ay bir yıl hiç doktora uğramadıklarını söylüyorlar. Hatta tek geçiren yol bile prostat masajı diyen ve bunu savunan doktorlar var.
Turgutkavlak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Turgutkavlak »

deniz2006 yazdı:
babammdh20 yazdı:
Evet atlatabilirsin! Çünkü bunu savunan iki doktor var. Hatta youtube de hastalarını iyi yapan hatta rahatlamadan dolayı 6 ay bir yıl hiç doktora uğramadıklarını söylüyorlar. Hatta tek geçiren yol bile prostat masajı diyen ve bunu savunan doktorlar var.
Masajı en çok yaptıranlardan birisi benimdir. Doktorun adını vermiyeceğim Bir bucuk yıl boyunca masaj yaptırdım bunun tek çaresinin masaj olduğunu söylüyordu bana...ama öyle değil Kadir abinin dediği gibi tek başına masaj yeterli değil malesef
babammdh20

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
babammdh20 yazdı: usta haklısın ama 2-3 sonra semptomlar tekrar baş gösteriyor ben de yapıyorum.Hiçbir ilaç kullanmıyorum doktora gitmekten bıktım artık böbreklerimiz iflas edecek antibiyotik kullanmaktan.Bir şey soracağım sizce bu hastalık sadece masaj ile atlatılabilir mi?
Masaj hakkinda geçmis paylaşimlarimiz var. Fayda görürsünuz...iltihaptan dolayı tıkanan asini kanalları açılır prostat mekanizmasının işlevselliği artar. Tek basina yeterli gelirmi enfeksiyon varsa yetmez.
Yeterli gelir abi ben 12 yıl duyarlı anti kullamama rağmen her 3 ayda 1 nüks yaşardım arasıra yanmam olduğu oluyor ama sadece masaj sayesinde lökositin düştüğünü arkaarkaya verdiğim cam labda gördük 1 yıldırda nüks olmuyor sadece masaja başlamıştım haftada 2 olacak en az bilimsel kaynaklarda da yazar masajla enfeksiyonu ve bakteriyi temizlenebileceği veya bakteri sayısını min seviyeye çekilebileceği artı bir arkadaşa mr da enfeksiyon tanısı konmaz demişsin ben geçen sene nüksümde hemen mr a girdim prostatitle uyumlu kontrast alanlar görüldü enfeksiyon tanısı konmuştu direkt
Bir şeyi merak ediyorum bu masajı belli ki hayatımızın sonuna dek sürdürmemiz gerekecek gibi duruyor çünkü sürekli olarak nüks eden bir hastalık.Evlilik gibi bir durumda ben bunu eşime açıklamaya çok utanırım sizler eşlerinizle paylaştınız mı acaba?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
babammdh20 yazdı: usta haklısın ama 2-3 sonra semptomlar tekrar baş gösteriyor ben de yapıyorum.Hiçbir ilaç kullanmıyorum doktora gitmekten bıktım artık böbreklerimiz iflas edecek antibiyotik kullanmaktan.Bir şey soracağım sizce bu hastalık sadece masaj ile atlatılabilir mi?
Yeterli gelir abi ben 12 yıl duyarlı anti kullamama rağmen her 3 ayda 1 nüks yaşardım arasıra yanmam olduğu oluyor ama sadece masaj sayesinde lökositin düştüğünü arkaarkaya verdiğim cam labda gördük 1 yıldırda nüks olmuyor sadece masaja başlamıştım haftada 2 olacak en az bilimsel kaynaklarda da yazar masajla enfeksiyonu ve bakteriyi temizlenebileceği veya bakteri sayısını min seviyeye çekilebileceği artı bir arkadaşa mr da enfeksiyon tanısı konmaz demişsin ben geçen sene nüksümde hemen mr a girdim prostatitle uyumlu kontrast alanlar görüldü enfeksiyon tanısı konmuştu direkt
Kardesim senin olayin baska bir olgu. Sen yıllarca antibiyotik tedavisi gordün sende şu an enfeksiyon yok, inflamasyon var o yüzden sen sadece masajla idare edebilirsin. Enfeksiyonlu bir prostatı sen sadece masajla iyi edemezsin. Adamin prostatında enterekok, gonokok varsa bunu sadece masaj iyilestirmez..yaninda antibakteriyel tedavi gerekli. Bknz; (Manila protokolu). Ayrica emardaki kontras alanlar sadece enfeksiyonu ifade etmiyor büyük bir cogunlugu kalsifiye alanları ifade ediyor. Her gordugun kontras alanlar enfeksiyon belirteci degildir. Enfeksiyonun en belirgin tanısı herzaman oldugu gibi prostat sıvisı, meni ve idrardan kültür ve lokosit mikroskobik incelemesidir.
babammdh20

kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
kadir yazdı: Masaj hakkinda geçmis paylaşimlarimiz var. Fayda görürsünuz...iltihaptan dolayı tıkanan asini kanalları açılır prostat mekanizmasının işlevselliği artar. Tek basina yeterli gelirmi enfeksiyon varsa yetmez.
Kardesim senin olayin baska bir olgu. Sen yıllarca antibiyotik tedavisi gordün sende şu an enfeksiyon yok, inflamasyon var o yüzden sen sadece masajla idare edebilirsin. Enfeksiyonlu bir prostatı sen sadece masajla iyi edemezsin. Adamin prostatında enterekok, gonokok varsa bunu sadece masaj iyilestirmez..yaninda antibakteriyel tedavi gerekli. Bknz; (Manila protokolu). Ayrica emardaki kontras alanlar sadece enfeksiyonu ifade etmiyor büyük bir cogunlugu kalsifiye alanları ifade ediyor. Her gordugun kontras alanlar enfeksiyon belirteci degildir. Enfeksiyonun en belirgin tanısı herzaman oldugu gibi prostat sıvisı, meni ve idrardan kültür ve lokosit mikroskobik incelemesidir.
Kadir abi ben onlarca doktora gittim yalnızca idrar testi yapıldı.Lökosit falan ya da prostatıma masaj yapılarak bir sıvı alınarak inceleme yapılmadı.Kafalarına göre ilaç yazıp yolladılar abicim sence ne yapmam gerek söyler misin lütfen
Tosun4228

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Pro şuanda da masaja devam ediyor musunuz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
Yıllar boyunca alınan tedavi sonrası Tekrar bakteri veya lökosit çıksa bile hastalığın peşi bırakılmalı ve bunu bana çok doktor söyledi böbreklerini kaybedeceksin dendi haklılarda sen de abi benim gibi burada bakteri ve lökosite göre tedavi alın diyorsun ben rektal bile aldım şunu da eklemende yarar var uzun Süre anti kullanıp baktınız olmuyor bakteri veya lökosit çıksa bile artık kullanmayın antibiyotik demen lazım bende senin Gibi çok önerdim forumda kültür odaklı tedavi alan ilk üyelerdenim okuduğum araştırdıklarım sayısız yazılar var doktorlarım artık ben yönlendiriyordum neyi nasıl yapmaları gerektiğini demek istediğim uzun süre anti tedavisi alıp tekrar bakteri ve lökosit çıksa bile hastalara tekrar anti kullanın demek doğru değil bende süper bakteri gelişti en son geçen sene(çok sayıda üreme oldu) sonra bıraktım ben ucuz yırttım sende önerme abi hepimiz biliyoruz anti tedavisinin ilk baş tedavi olduğunu ama adam benim gibi 10 yıldır kullanıyor tekrar üreme oluyor lökosit oluyor yine yine bu tarz vakalara önerme abi lökosit, bakteri olsa bile sorumluluk alma şimdiye kadar prostatın vücuda yayıldığı böbreklere sıçradığı görülmemiş bir tane ölen bile yok istisnalar ola da bilir ama yok kalçaya iğne vurdurup ölen bile var.. Bu tarz vakalar gitsinler termo olsunlar, gitsinler blokaj yaptırsanlar o enfeksiyon sadece hayat kalitesini bozar bunu hissetmesinler ölümsüz değiliz adam 20 yıl tedavi almış olmamış ne yapsın geriye kalmış şurada 10 yıl ömrü ağrısız yaşasın ister blokaj ister başka birşey yaptırsın karışmayalım hakkıdır bu ağrıyı çekmemek. Özellikle uzun süre çekenlerse dikkatli ol abi önerme onlara antibiyotik tevadi aldıysa doğru ve yeterli ileride forumda kötü sonuçlarla karşılaşabilirz yine sen bilirsin saygılar
Bak sevgili kardeşim, ben kimseye burada dr recetesi olmadan kafadan antibiyotik kullanın demiyorum. Enfeksiyon bulgusu varsa duyarlı antibiyotik kullanilacagini yayımlanan tıp makalelerindeki klinik çalısmalara atıfta bulunarak ve örnekler vererek aktariyorum. Ve size iyi gelen tedaviyi uygulayın diyorum. Hep dr kontrolu altinda, drunuza recete ettirerek kullanin diyorum. Bunu ben söylemiyorum tıp dünyası söylüyor. Hiçbir antibiyotik masum degildir. Burada herkes druna guvenerek tedavi oluyor. Benim aktardiklarim enfeksiyon farmakolojisinin kabul etmis oldugu bilimsel bilgilerdir. Bunları ben soylemiyorum. Tıp dünyası söylüyor. İsteyen kullanir isteyen kullanmaz. Ayrıca kronik prostatit için Multimodal bir tedavi gerektigini iceren makaleleri surekli paylaşmaktayim.Anlamak istemeyen foruma girmeyebilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sevgili kardesim herkes iyileşmiyor maalesef.Onun sebebide kendi hatalari. Ama iyilesenler çok. Onlara faydali oldugumu düsunüyorum. Benim elimde sihirli degnek yokki i kardeşim..boyle bir iddiamda yok. Ben sadece bir gönüllü olarak buradayim. Fakat benim sebebimle iyilesenler benim için yeter.Bence sen trigger point ve pelvic floor exercise e başla. Kisa zamanda iyileşirsin. Zaten artik bu forumdaki bazi insanlar yüzünden bu forumuda kapatacağim. Bana bir faydası yok zararı çok. İyi aksamlar kardeşim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

babammdh20 yazdı:Arkadaşlar merhabalar bu platformda yeniyim.22 yaşında bir kardeşinizim.2-3 yıldır bu hastalıktan dolayı çok çile çektim.Kaç tane doktora gittim,kaç çeşit ilaç kullandım ben bile bilmiyorum artık.Gittiğim hiçbir doktor prostatıma masaj yapıp gelen sıvıyı alıp lökosit testi yapmadı.İdrar tahlili verdim ve bakteri görünmüyordu.Artık internetten araştırmaya başladım.Birçok yerde prostat masajının bu illeti rahatlattığına denk geldim.Buradan sonra söyleyeceklerim biraz tuhaf ama sizlerle paylaşmak istedim.Kendi kendime prostat masajı yapmaya karar verdim.Bunu tek başıma kendi elimle yapamayacağımı anladığımdan internet üzerinden bir tane prostat masaj aleti sipariş ettim ve bir de kayganlaştırıcı.Son çarem buydu artık.1 haftadır deniyorum,2-3 günde bir uyguluyorum ve ÇOK ŞÜKÜR iyi geldiğini fark ettim.En son dün gece yaptım.Prostat masajı yaptığınızda bir süre sonra boşalıyorsunuz arkadaşlar ve gelen meniyi dün gece inceledim.Beyaz bir renk değil aksine sarı bir renk vardı.Sanırım prostatın içindeki iltahaplar da meni ile birlikte dışarıya atılıyor.Bugün ÇOK ŞÜKÜR rahatlamış hissediyorum.Bu forumda çok acı çeken arkadaş var belki bir işe yarar diye yazmak istedim.Yok erkek adam bunu yapar mı yok bilmem ne gibi yorumlarınızı kendinize saklarsanız çok memnun olurum.İsteyen yapar,istemeyen yapmaz sonuç itibarıyla.İyi geleceğini bilse bok bile yiyebilecek bir duruma geliyor insan bu hastalık yüzünden.Ben faydasını gördüm sizlerle paylaşmak istedim.ALLAH hepimize sağlık versin inşallah hayırlısı ile
Dört sene önce hayatımı çok önemli şekilde etkileyen nüksümde antibiyotik peşinde koşmak yerine prostat masajının önemini bilseydim her şey çok farklı olurdu :(
Şimdi ara sıra gelen ağrılarda prostat masajı çok etkili oluyor, sadece prostat masajı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sen sadece prostat masajina devam et kardesim. Senin antibiyotik kullanma süren bitmiş.Hatta Trigger point ve Pelvic floor exercise yap bence.
clark

Mesaj gönderen clark »

Evet kadir abi o tedavilere başlayacağım ve inşallah bu prostatit meselesini kapatacam artık.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Prostat masajı geçici rahatlama sağlar tıpkı egzersiz gibi yaşım 40 üstü olsa idi denerdim 25li yaşlarda prostat problemlerine tahammül etmek hiç kolay değil.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
clark

Mesaj gönderen clark »

Hergele yazdı:Prostat masajı geçici rahatlama sağlar tıpkı egzersiz gibi yaşım 40 üstü olsa idi denerdim 25li yaşlarda prostat problemlerine tahammül etmek hiç kolay değil.
Antibiyotik kalıcı rahatlama sağlıyor mu?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

clark yazdı:
Hergele yazdı:Prostat masajı geçici rahatlama sağlar tıpkı egzersiz gibi yaşım 40 üstü olsa idi denerdim 25li yaşlarda prostat problemlerine tahammül etmek hiç kolay değil.
İşe yarayanda rahatlama sağladığını okuduk forumda en son örnek menderes abi bana yaramadı diye görmezden gelemem Menderes yazıp okursan görebilirsin hocam. Daha bir çok örneği de var.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Pro2020 yazdı:
12 yıldır antibiyotik kullandım onun yapamadığını sadece masaj yaptı çok da iyileleşen veya iyi hisseden var bu kadar antibiyotik sevdalısı olmayın benden fazla kullanan yokdur bu forumda menderese gelince akut dönemdeydi 2 aylık hastaydı hüseyin hocaya gitmesini söyledik tek kürde iyileşme olasılığı vardı kroniklelmemişti ve iyileşti 2 haftada. Akut dönemde masaj önerilmez menderese iyi gelmemiş olması normal akut dönemdeydi
Abi nasıl 12 yıl antibiyotik kullandın karaciğerin ne durumda?
Dogukan01

Pro2020 yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Pro2020 yazdı:
12 yıldır antibiyotik kullandım onun yapamadığını sadece masaj yaptı çok da iyileleşen veya iyi hisseden var bu kadar antibiyotik sevdalısı olmayın benden fazla kullanan yokdur bu forumda menderese gelince akut dönemdeydi 2 aylık hastaydı hüseyin hocaya gitmesini söyledik tek kürde iyileşme olasılığı vardı kroniklelmemişti ve iyileşti 2 haftada. Akut dönemde masaj önerilmez menderese iyi gelmemiş olması normal akut dönemdeydi
Abi nasıl 12 yıl antibiyotik kullandın karaciğerin ne durumda?
3 ay ara vererek üreme oluyordu sürekli ve bulaş değildi 9 bakteri çıktı en son süper bakteri çıktı en son rektal antibiyotik emdirme yaptım ısıtıcıyla bitirdim 1 yıla yakın kullanmıyorum bir süreden sonra bağımlı oluyorsun prostat sıvısı lökosit aldırma tedavi sonlandı doktorlar uyardı enfeksiyoncu dahil lökosit olsa bile artık tedavi alamazsın diye
Abi bakteri varsa antibiyotik şart bu kabul de 12 sene antibiyotik kullanmak çok korkutucu. Karaciğerinin dili olsa kim bilir ne söyler zavallı
clark

Mesaj gönderen clark »

Hergele yazdı:
clark yazdı:
İşe yarayanda rahatlama sağladığını okuduk forumda en son örnek menderes abi bana yaramadı diye görmezden gelemem Menderes yazıp okursan görebilirsin hocam. Daha bir çok örneği de var.
Kardeşim menderesi biliyorum pro2020 nin dediklerini tekrar etmiş olacam ama o yeni yakalanmıştı ve doğal olarak antb. tedavisini prostatit üzerine uzmanlaşmış bir ürologtan aldığı için kısa sürede atlattı bunu.
Ben kesinlikle antibiyotiğin prostatitte omazsa olamz olduğunu düşünüyorum zaten ama bunun yeni yakalanmışlar üstünde önemli olduğunu düşünüyorum.
Hatta bizim bu hale gelmemizin sebebini prostatiti bilmeyen yada önemsemeyen ürologların bir kutu antb. verip eve göndermesi sonucu bunu yıllarca çektiğimizi düşünüyorum.
Hele ki bir kutu cipro verip gönderenler burada ben dahil bir çok kişinin bu halde olmasının sebebi.

Ama asıl demek istediğim yıllarca antb. kullanıp hala şikayetlerinde kayda değer bir iyileşme görmeyenlerin antb. te ısrar etmemesinin daha mantıklı olduğu
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

clark yazdı:
Hergele yazdı:
clark yazdı:
Kardeşim menderesi biliyorum pro2020 nin dediklerini tekrar etmiş olacam ama o yeni yakalanmıştı ve doğal olarak antb. tedavisini prostatit üzerine uzmanlaşmış bir ürologtan aldığı için kısa sürede atlattı bunu.
Ben kesinlikle antibiyotiğin prostatitte omazsa olamz olduğunu düşünüyorum zaten ama bunun yeni yakalanmışlar üstünde önemli olduğunu düşünüyorum.
Hatta bizim bu hale gelmemizin sebebini prostatiti bilmeyen yada önemsemeyen ürologların bir kutu antb. verip eve göndermesi sonucu bunu yıllarca çektiğimizi düşünüyorum.
Hele ki bir kutu cipro verip gönderenler burada ben dahil bir çok kişinin bu halde olmasının sebebi.

Ama asıl demek istediğim yıllarca antb. kullanıp hala şikayetlerinde kayda değer bir iyileşme görmeyenlerin antb. te ısrar etmemesinin daha mantıklı olduğu
Hocam elbette söylediklerinizin haklılık payı ancak daha önce de forumda gördüğüm birkaç vakıada da birçok antibiyotik kullanımından sadece klindan isimli antibiyotikten fayda gören var. Misal ben ilk kutu kinolonlar bazı semptomlarımı gidermişti daha sonra etki etmedi. Bende Metisilin dirençli staph ürüyor kinolonlara önceden duyarlı iken şu an dirençli sadece invanz alınan ilaçlara duyarlı onu yazan doktor da bulamadım üstelik bir de enterokok var eğer üreme olmadan şikayetlerim devam etse idi dediğinize tamamen katılabilirdim ancak antibiyotiklerin öldüremediği bakteriler için kompleks tedavi alınabilir. Misal prostatit hastalarında prostat sıvısında ph değişir ve antibiyotikler etki etmez bu ph ancak prostat masajı ile biraz olsun etki eder hale gelebilir. Yani denemek zorundayız kimseye antibiyotik kullanın kesinlikle diyemem ancak kader48 yeni vaka değilken uzun süreli invanz ile iyileşti tolga58 cipro tavanic ile 7 ay iyileşme sağlayamamışken 40 gün targo ile iyileşti bir yol vardır elbette denemeden bilemeyiz
Dogukan01

Hergele yazdı:
clark yazdı:
Hergele yazdı:

Hocam elbette söylediklerinizin haklılık payı ancak daha önce de forumda gördüğüm birkaç vakıada da birçok antibiyotik kullanımından sadece klindan isimli antibiyotikten fayda gören var. Misal ben ilk kutu kinolonlar bazı semptomlarımı gidermişti daha sonra etki etmedi. Bende Metisilin dirençli staph ürüyor kinolonlara önceden duyarlı iken şu an dirençli sadece invanz alınan ilaçlara duyarlı onu yazan doktor da bulamadım üstelik bir de enterokok var eğer üreme olmadan şikayetlerim devam etse idi dediğinize tamamen katılabilirdim ancak antibiyotiklerin öldüremediği bakteriler için kompleks tedavi alınabilir. Misal prostatit hastalarında prostat sıvısında ph değişir ve antibiyotikler etki etmez bu ph ancak prostat masajı ile biraz olsun etki eder hale gelebilir. Yani denemek zorundayız kimseye antibiyotik kullanın kesinlikle diyemem ancak kader48 yeni vaka değilken uzun süreli invanz ile iyileşti tolga58 cipro tavanic ile 7 ay iyileşme sağlayamamışken 40 gün targo ile iyileşti bir yol vardır elbette denemeden bilemeyiz
Ya benim aklım almıyor 7 ay kinolon nasıl kullanıyorlar insanda ne karaciğer bırakır ne tendon ne kalp bırakır
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Prostat masaj sivisinin rengi sarımsı bu iltihap belirtisi mi
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Dogukan01 yazdı:
Hergele yazdı:
clark yazdı:

Ya benim aklım almıyor 7 ay kinolon nasıl kullanıyorlar insanda ne karaciğer bırakır ne tendon ne kalp bırakır
7 ay kinolon kullanmadı hocam yanlış olmasın 7 aylık hasta idi kinolonlar hiç işe yaramayınca targocid almıştı