Ertapenem ve Seftazidim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
therealpatient

Ertapenem ve Seftazidim

Mesaj gönderen therealpatient »

Ertapenem kullananları bu başlık altında toplayalım. Hangi bakteri için hangi dozajda ve ne kadar süreyle kullandınız, sonuçları ne oldu?

Seftazidime gelecek olursak, forumda bu antibiyotiğin adının geçtiği hiç bir yazı göremedim. Kendisi üriner sistem için çok iddialı bir gram-negatif antibiyotiğidir. Ancak çokta zahmetli bir antibiyotik, günde 3 kere iğne veya serum olarak alınması gerekiyor. Onu kullanmış olan varsa lütfen sonuçları bizimle paylaşsın.
therealpatient

Re: Ertapenem ve Seftazidim

Yokmu ertapanem deneyen, alooo?
therealpatient

Prostatite yazdı:
therealpatient yazdı:Ertapenem kullananları bu başlık altında toplayalım. Hangi bakteri için hangi dozajda ve ne kadar süreyle kullandınız, sonuçları ne oldu?

Seftazidime gelecek olursak, forumda bu antibiyotiğin adının geçtiği hiç bir yazı göremedim. Kendisi üriner sistem için çok iddialı bir gram-negatif antibiyotiğidir. Ancak çokta zahmetli bir antibiyotik, günde 3 kere iğne veya serum olarak alınması gerekiyor. Onu kullanmış olan varsa lütfen sonuçları bizimle paylaşsın.
Herkeste gerek yok
Hocam dalga mı geçiyorsun allah aşkına?
therealpatient

Prostatite yazdı:
therealpatient yazdı:
Prostatite yazdı: Herkeste gerek yok
Hocam dalga mı geçiyorsun allah aşkına?
Niye dalga geçeyim? Ne alakası var o antibiyotiklerin ?
Kültüründe gram negatif bir enfeksiyon üreyen arkadaşlar daha önce kullanmış olamazlar mı? ben paylaşımımda bu antibiyotikler iyi hadi alıp iyileşelim falan mı yazdım? daha önce antibiyogramına göre kullanmış olanlar varsa tecrübelerini paylaşsınlar dedim. Ha yok ben türkçe anlamam kardeşim diyorsan bide ingilizce falan yazayım hocam.

Benim kültürümde gram-negatif enterobakter aerogenes ürüyor. Bunun için kullanmayı düşünüyorum. Kültür sonucuna göre kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa bu antibiyotiği kullanmak isteyen herkes için tecrübe olur.
therealpatient

Prostatite yazdı:Yaw herkeste gerek yok dedim yani rutin değil demek istedim
Amin