Kegel vs Ters Kegel

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
YorgunSavasci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Kegel vs Ters Kegel

Mesaj gönderen YorgunSavasci »

Herkese iyi günler merak ettiğim iki şey var tek başlık altında sormak istedim. Birincisi, kegel hareketi sizin de canınızı acıtıyor mu? Mesela ben denediğimde biraz bile sıksam testislerle makat arasında acayip bi ağrı hissediyorum. Zaten kasları seri şekilde sıkıp bırakamıyorum sanki sinirsel bi hasar almışım da pelvik bölgem yarı felçli kalmış gibi. Penisim genelde yarı sert ve içe çekilmiş halde. Ağrı, titreme, kasılma gibi şikayetler hep var. "Kardeşim senin pelvik kasların zaten halihazırda çok sıkılar ne kegeli asıl gevşetme yapman lazım." dediğinizi duyar gibiyim. İkinci sorum da bunla ilgili zaten. Ters kegel nedir, nasıl yapılır? Bu kasları gevşetmek için ne yapmak lazım?
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Re: Kegel vs Ters Kegel

Mesaj gönderen duman64 »

YorgunSavasci yazdı:Herkese iyi günler merak ettiğim iki şey var tek başlık altında sormak istedim. Birincisi, kegel hareketi sizin de canınızı acıtıyor mu? Mesela ben denediğimde biraz bile sıksam testislerle makat arasında acayip bi ağrı hissediyorum. Zaten kasları seri şekilde sıkıp bırakamıyorum sanki sinirsel bi hasar almışım da pelvik bölgem yarı felçli kalmış gibi. Penisim genelde yarı sert ve içe çekilmiş halde. Ağrı, titreme, kasılma gibi şikayetler hep var. "Kardeşim senin pelvik kasların zaten halihazırda çok sıkılar ne kegeli asıl gevşetme yapman lazım." dediğinizi duyar gibiyim. İkinci sorum da bunla ilgili zaten. Ters kegel nedir, nasıl yapılır? Bu kasları gevşetmek için ne yapmak lazım?
Ben de senin gibi kasları sıkma egzersizleri yaptım bir gösterilmeden.Mevcut ağrı daha da arttı ve hemen bıraktım.Sonra bir erkek sağlığı fizyo terapistine gittim.5Hafta oldu.hem terapist gevşetmeye çalışıyor hem de evde 3 set gevşetme egzersizleri yapıyorum.Henuz anlamlı bir ilerleme kaydedemedim.Bunlari gevşetmek baya zaman alacak gibi görünüyor.
Gevşetme hareketleri youtube da var.Hem de çok.wma ingilizce.Türce yok.

OVERCOME MALE PELVIC PAIN DISFONKSIYON

Youtube da nunu uygulayabilirsin.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

YorgunSavasci yazdı:Herkese iyi günler merak ettiğim iki şey var tek başlık altında sormak istedim. Birincisi, kegel hareketi sizin de canınızı acıtıyor mu? Mesela ben denediğimde biraz bile sıksam testislerle makat arasında acayip bi ağrı hissediyorum. Zaten kasları seri şekilde sıkıp bırakamıyorum sanki sinirsel bi hasar almışım da pelvik bölgem yarı felçli kalmış gibi. Penisim genelde yarı sert ve içe çekilmiş halde. Ağrı, titreme, kasılma gibi şikayetler hep var. "Kardeşim senin pelvik kasların zaten halihazırda çok sıkılar ne kegeli asıl gevşetme yapman lazım." dediğinizi duyar gibiyim. İkinci sorum da bunla ilgili zaten. Ters kegel nedir, nasıl yapılır? Bu kasları gevşetmek için ne yapmak lazım?
Penisin içe çekilmesi kasların gergin olduğu için penis içe çekiyor ve penisin yumuşak olması gerekirken kemikleşmiş bir hal alıyor. Kendi imkanlarınla biraz zorlarsın oradaki kasların açılması lazım sizde sıkma var gevşeme yok anladığım kadarıyla bu durum birçok semptomun baş şüphelisi aslında pelvik bölgede bulunan bütün organları etkiliyor.
hastaliktan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen hastaliktan »

Ben ne zaman kegel yaptım beni mahvetti . Kasları gevşetmek lazım . Her fizyoterapist bence doğru olanıda bilmiyor.

Bence şu youtube de cpps videosu çeken sarışın bir arkadaş var . Hikayesinide anlatmış . Bir izleyin derim . 2 hafta deneyin faydasını görmezseniz bırakın
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Kegelleri değil de bunları denemeni öneririm. Beni rahatlatıyor. Umarım sana da faydası dokunur. Geçmiş olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=oyGEVPuumtk