Perine bölgesindeki (idrari tutma kasları)sürekli kasılı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hastaliktan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Perine bölgesindeki (idrari tutma kasları)sürekli kasılı

Mesaj gönderen hastaliktan »

hastaliktan yazdı:
duman64 yazdı:
hastaliktan yazdı:2. Gittiğim hastanede doktor yine muayene yaptı . Popo kaslarımın güçsüz olduğunu ve bunun pudental sinirlere baskı yapacağını baskı yaptığı içinde mesane de kamışta perine bölgesinde yanmalara sebep olabileceğini söyledi.

Genel olarak kas yapımın güçsüz olduğunu söyledi.

Acilen günlük egzersizlere başlamamı kolejen hapı kullanmamı ve oturma pozisyonumun değişimini istedi.
Merhaba,
Kaslarınızın kasılı olduğunu söylüyorsunuz. Ikinci gittiğiniz yerde de pelvik kaslarınızın da güçsüz olduğu söylenmiş. Peki bu bit tezat değil mi? Kaslarınızın güçsüz olduğunu nasıl anladılar?
Sanırım benim de kaslarla ilgili problemim var.Cunku benim hastalık başlamadan önce bir şeye çok sinirlendiğim anda prostat bölgesinde bir kasılma ve yanma gibi bir düştüm oldu.Arkasindan hemen idrar yapma ve idrarda yanma oldu.Fakst bu geçti.15 gün sonra ağrı ve yanmayyla birlikte çok şiddetli geri geldi.Tedaviden sonra sık idrar,peniste ,idrar kanalında yanma ve ağrı geçti.fskat makat bölgesinde ve bazende testislerde olan ağrı geçmedi.Muhtemrlen benim kaslar kasılı kaldı.
10 gün önce pelvik kaslarla ilgili egzersize başladım. Egzerfizde kasları sıkarak zorladım ve ağrı daha da şiddetlendi. Gündüzleri belli zamanda olan ağrı het zaman olmaya başladı.Ben de egzersizi hemen bıraktım ve antiinflamatuvar almaya başladım.Daha ilk duruma dönemedim.Bana gore benim kaslar gevşek değil sanırım kasılı.
Bunun öğrenmek için pazartesi ben de FTR den randevu aldim.
Sizde de ağrı var mi? Kasları nasıl kontrol ediyorlar?

İlk gittiğim muayenede normalde cihaz bağlıyorlar ve verilen direktiflere göre kaslarınızı sıkıp bırakıyorsunuz ama bu yoğun oldukları için olmadı .

2. Hastanede ise doktor kendi elleriyle müdahale etti duruma popo kaslarının yumuşak ve kas miktarının az olması pudental sinirlere baskı yapar dedi . Genel olarak vücut kasları güçsüz ama kasların kasılı olarak kalması farklı bir şey ama.
Bu arada 2. Doktorun beni tatmin etme sebeplerinden biri şu .

Muayene ettiğinde popoda baskı yaptığı yerler genelde idrar hissi yarattı bir anda. Normalde duvara yaslandığımda idrar hissim gelmezdi bu idrardan sonra duvara popomu yaslayınca idrarım geliyor. Doktor muayene ederken direk o noktaları buldu. Buda bu işe prof yaklaştığını düşündürdü işin açığı
hastaliktan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen hastaliktan »

İlk gittiğim romatem fulyadaki , ikinci doktor liv ulus hastanesi rıza azeri
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

hastaliktan yazdı:Ama şunuda söylemeden geçmeyeceğim . Uyguladığımız bir çok kegel egzersizleri yanlış olduğunu söyledi doktorlar .
Evet ben de yanlış egzersiz uyguladım Hemen ağrılar arttı.
Gevşetme egzersizleri uygulamamız gerekirken kasları sıktım.Simdi düzeltmeye çalışıyoruz.