Perine bölgesindeki (idrari tutma kasları)sürekli kasılı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
karina
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Perine bölgesindeki (idrari tutma kasları)sürekli kasılı

Mesajgönderen karina » 19.07.2021 - 19:38

Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar ??

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Perine bölgesindeki (idrari tutma kasları)sürekli kasılı

Mesajgönderen kadir » 19.07.2021 - 19:41

karina yazdı:Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar ??

Pelvik taban kasları egzersizleri videolari var. Forumdada bulabilrsiniz youtube tada bunları bir uygulamayı deneyin.
Doğruların gözle görünmeyen orduları vardır...

karina

Mesajgönderen karina » 19.07.2021 - 19:46

kadir yazdı:
karina yazdı:Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar ??

Pelvik taban kasları egzersizleri videolari var. Forumdada bulabilrsiniz youtube tada bunları bir uygulamayı deneyin.

Kadir abi 2 hafta boyunca gunde 10 dk civari gevşetme egzersizlerini denedim bu forumdada paylasmislar hatta egzersizleri fakat fayda goremedim ..

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen kadir » 19.07.2021 - 20:13

kadir yazdı:
karina yazdı:Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar

Cardura kullandinmi hiç kardesim?

karina

Mesajgönderen karina » 19.07.2021 - 20:22

kadir yazdı:
kadir yazdı:
karina yazdı:Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar

Cardura kullandinmi hiç kardesim?

Yok abi kullanmadim xatral kullaninca alpha blocker olarak işe yaramayinca digerleride ayni işi gordugunden dolayi kullanmadim

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen kadir » 19.07.2021 - 20:28

Carduranin etkisi biraz daha farklidir. Antidepresan kullanmani onermem. Yada Muscoril recete ettirebilirsin.

Urologe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesajgönderen Urologe » 19.07.2021 - 21:47

Tetik nokta ( trigger point) tedavisi uygulayan bir ftr uzmanı bul dostum. 1 haftadır söylüyorum olay kasların kasili kalması. Ne cardura ne xatral ne kas gevşetici. Ayak yapınız oturuş pozisyonunuz mesleğiniz bile çok etkili kasların kasili kalmasından.

karina

Mesajgönderen karina » 19.07.2021 - 22:40

Urologe yazdı:Tetik nokta ( trigger point) tedavisi uygulayan bir ftr uzmanı bul dostum. 1 haftadır söylüyorum olay kasların kasili kalması. Ne cardura ne xatral ne kas gevşetici. Ayak yapınız oturuş pozisyonunuz mesleğiniz bile çok etkili kasların kasili kalmasından.

Hocam cevap için sağolun ben size tum derdimi anlattigim konumu atsam bi degerlendirip cevap yazarmisiniz hala ayni fikirde olcakmisiniz merak ettim
Birde bu soylediginiz durumda antidepresan faydali olur mu ?

viewtopic.php?f=2&t=6383&p=106782#p106782

jonrussel

Mesajgönderen jonrussel » 22.07.2021 - 17:21

özellikle stresliyken çok oluyor

Prostatite
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesajgönderen Prostatite » 22.07.2021 - 22:52

Coşkun hoca bu duruma pelvis krizi diyor. Kalp krizi esnasındaki ağrı nasıl kalp kası kaynaklı değil de göğüs kasları kaynakliysa pelvisi etkileyen herşey de pelvis krizine yol açıyor diyor

mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesajgönderen mustafaa » 23.07.2021 - 09:20

Aynı durum bendede var pelvik kaslar sürekli kasılı duruyor,
Gevşetsemde 1 saat sonra tekrar kasılıyor sabah kalktığım zaman o bölgeyi kastığımı farkediyorum bir ara egzersiz yapıyordum bacak kaslarını çok gerdim ağrı oluyor. Ters kegel düzenli yaparsak birde nefes egzersizi faydalı olabilir
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet

mustafaa

Mesajgönderen mustafaa » 23.07.2021 - 09:21

Ha birde orada sert bir taş varmış gibi kasılıyor bende belkide prostatın şişliğin den kaynaklıdır bilmiyorum ama ben sinirlendiğimde felan o bölgeyi çok kasıyorum

-Müdessir/7.ayet

karina

Mesajgönderen karina » 26.07.2021 - 13:58

jonrussel yazdı:özellikle stresliyken çok oluyor

Kesinlikle moralim bozuk oldugunda tartisma yasadigimda veya sinir stres oldugumda cok daha fazla kastigimi hissediyorum ya psikolojik bi faktor kasmamiza sebebiyet veriyor istemsiz yada biyolojik bişey buna sebep oluyor antidepresan deniyorum gelisme olursa yazarim

karina

Mesajgönderen karina » 26.07.2021 - 13:59

mustafaa yazdı:

Ha birde orada sert bir taş varmış gibi kasılıyor bende belkide prostatın şişliğin den kaynaklıdır bilmiyorum ama ben sinirlendiğimde felan o bölgeyi çok kasıyorum

Aynen katiliyorum sinirlendigimde dahada kasilmis hissediyorum antidepresan denemeye basladim gelisme olursa yazicam

mustafaa

Mesajgönderen mustafaa » 26.07.2021 - 14:12

karina yazdı:Aynen katiliyorum sinirlendigimde dahada kasilmis hissediyorum antidepresan denemeye basladim gelisme olursa yazicam

Aynen öyle sinirlenince böyle arabayla hızlı viraja girince kasıyorum.
Bir arkadaşın yazısında görmüştüm diyafram nefesini önermiş doktor burundan nefes alıp karnı şişirip tekrar nefesi veriyorsun

-Müdessir/7.ayet

hastaliktan

Mesajgönderen hastaliktan » 26.07.2021 - 16:18

Urologe yazdı:Tetik nokta ( trigger point) tedavisi uygulayan bir ftr uzmanı bul dostum. 1 haftadır söylüyorum olay kasların kasili kalması. Ne cardura ne xatral ne kas gevşetici. Ayak yapınız oturuş pozisyonunuz mesleğiniz bile çok etkili kasların kasili kalmasından.

Bende yazılarınızı okuyorum . Genel olarak stresli bir iş yapımızın olmasından ve sürekli olarak oturuyor olmamızdan kaynaklı eğer o anda strese sokacak bir pozisyon taşıyorsam idrarımın olduğu halde yokmuş gibi olduğunu hissettim. Stresli durum geçtikten sonra gerildiğimde bir anda idrarımın geldiğini fark ettim .

Bu hafta sonu randevum var konu ile ilgili özel bir hastaneye gidiyorum .

karina

Mesajgönderen karina » 26.07.2021 - 16:36

Prostatite yazdı:Coşkun hoca bu duruma pelvis krizi diyor. Kalp krizi esnasındaki ağrı nasıl kalp kası kaynaklı değil de göğüs kasları kaynakliysa pelvisi etkileyen herşey de pelvis krizine yol açıyor diyor

Cozumu nedir nasil teşhis koyucaz psikolojik mi yoksa fizyolojik mi ?

Prostatite

Mesajgönderen Prostatite » 26.07.2021 - 16:42

Asla psikolojik değil , tamamen fizyolojik. Kronik pelvik Ağrı Tanı ve tedavi merkezi kurmaya çalışmaya baslamus

hastaliktan

Mesajgönderen hastaliktan » 26.07.2021 - 16:46

Prostatite yazdı:Asla psikolojik değil , tamamen fizyolojik. Kronik pelvik Ağrı Tanı ve tedavi merkezi kurmaya çalışmaya baslamus

Hocam burda iğne durumu falan yoktur umarım internetten araştırdım ama kasık bölgesine iğne sokmazlar herhalde :D

Prostatite

Mesajgönderen Prostatite » 26.07.2021 - 16:47

Kaşıktan değilde kasili kaslar neredeyse önce parmakla olmazsa iğne enjeksiyonu ile

hastaliktan

Mesajgönderen hastaliktan » 26.07.2021 - 16:53

Prostatite yazdı:Kaşıktan değilde kasili kaslar neredeyse önce parmakla olmazsa iğne enjeksiyonu ile

Tamamdır teşekkür ederim sonuçları haber vereceğim .

hastaliktan

Mesajgönderen hastaliktan » 31.07.2021 - 09:38

Prostatite yazdı:Kaşıktan değilde kasili kaslar neredeyse önce parmakla olmazsa iğne enjeksiyonu ile

Bugün hastaneye gittim . Muayene yaptılar . Kaslarla ilgili yoğun oldukları için herhangi bir cihaz takmadılar . Önümüzdeki hafta cumartesi günü tekrar gelmemi istediler . İşin başka boyutu direk kaslarla ilgili sorun vara döndü . Direk seans belirleme işine geçtiler . Önümüzdeki hafta cihazla kontrol edeceklerini söylediler. Çokta tatmin olmadım .
Şimdi başka hastanede yine ftr de randevum var ona gidicem

hastaliktan

Mesajgönderen hastaliktan » 31.07.2021 - 11:39

2. Gittiğim hastanede doktor yine muayene yaptı . Popo kaslarımın güçsüz olduğunu ve bunun pudental sinirlere baskı yapacağını baskı yaptığı içinde mesane de kamışta perine bölgesinde yanmalara sebep olabileceğini söyledi.

Genel olarak kas yapımın güçsüz olduğunu söyledi.

Acilen günlük egzersizlere başlamamı kolejen hapı kullanmamı ve oturma pozisyonumun değişimini istedi.

Prostatite

Mesajgönderen Prostatite » 31.07.2021 - 16:26

hastaliktan yazdı:2. Gittiğim hastanede doktor yine muayene yaptı . Popo kaslarımın güçsüz olduğunu ve bunun pudental sinirlere baskı yapacağını baskı yaptığı içinde mesane de kamışta perine bölgesinde yanmalara sebep olabileceğini söyledi.

Acilen günlük egzersizlere başlamamı kolejen hapı kullanmamı ve oturma pozisyonumun değişimini istedi.

Ending male pelvic pain diye bir kitap var onu bükün ve uygulayin

hastaliktan

Mesajgönderen hastaliktan » 31.07.2021 - 16:32

Prostatite yazdı:
hastaliktan yazdı:2. Gittiğim hastanede doktor yine muayene yaptı . Popo kaslarımın güçsüz olduğunu ve bunun pudental sinirlere baskı yapacağını baskı yaptığı içinde mesane de kamışta perine bölgesinde yanmalara sebep olabileceğini söyledi.

Ending male pelvic pain diye bir kitap var onu bükün ve uygulayin

Teşekkür ederim hocam araştırıyorum sağolun .