Re: OP. DR. COŞKUN KAYANIN KRONİK PROSTATİT HAKKINDAKİ KİTABI ÇIKTI

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Urologe yazdı:PCR in prostatit tanısındaki yeri nedir hocam? Sağlıklı bir bireyde bakılan pcrda herhangi bir üreme olursa bunun klinikteki yeri nedir? Kronik abakteriyel prostatitli bir bireyde patojen saptanma ihtimali nedir? Saptanan patojen her pcrda bulunabilir mi? Pcrda bişey saptanmayip semptomları olan hastalardaki neden olan mikroorganizmalar nelerdir?
Hocam cok haklisiniz fakat soyle bir durum var, saglikli bir insanda mesela ureme olursa soyle bir yorumda gelistirilebilir bu patojen bu adami rahatsiz etmiyor asemptomatik yani ,ama baska bi insani cok rahatsiz edici semptomlarda yapabilir yani herkesin bunyesi bagisikligi hatta ve hatta o patojenin prostat lokalizasyonu bile farkli olabilir,evet pcrlar guvenilir degil evet bunu mihenk tasi yapmak cok yanlis kesinlikle katiliyorum fakat tamamen dislamaninda cok yanlis olacagini dusunuyorum kendi uzerimden ornek verecegim Ben sistoskopiden enterococcus feacelis kaptim bu bakteri hem bagirsakta bulunan hemde hastanelerde ekipmanlarda bolca bulunan bir bakteri uygun dezenfektasyonlara dikkat edilmezse zaten sonrasinda hic olmayan semptomlar cikti yasadiklarimi anlatamam oncesinde sadece tuvalet icinde gunluk hayatimi etkilemeyen sadece idrar bitiminde zorlanma semptomu varken hastaliga cozum ararken yapilan bu is hayatimi kaydirdi bakteri bulasmasi vs vs sonrasinda uzun sure buna mudahale edilmedi ve inanilmaz uriner semptomlar yasadim sonra kendim kultur pcr tabi hepsinde ayni bakteri sonra ona gore tedavi ve bircok semptom gitti ,tabi gitmeyende var ama o surecte yatalak gibiydim ,Kulturu pcri onemsemeyip ona gore tedavi almasaydim suan ölmüstüm buyuk ihtimalle ,ha suda sizin savinizi destekler bana gosterirsiniz bak ayni bakteri su adamin prostatitindada var ama adamda semptom yok olabilir her bunye farkli ,yani kisaca Ben pcri ve kulturu ne tamamen disliyorum ne de mihenk tasi yapiyorum yani iki gorusede katiliyorum,bence uzun surekli cozulmeyen vakalarda acaba burdan gidersek bu hastada cozebilirmiyiz diye denenebilir buda bi gorustur ve fayda gorenler olabilir diye dusunuyorum
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Urologe yazdı:Geçmiş olsun öncelikle. Sizin özelinizde şunu soylemek lazım zaten idrar kültüründe uremuz olmuş PCRa gerek yok. Genel olaya baklastigimizda bakteriyel bir olay sonrası meydana gelen enflamasyon ve sonrasında kasların kasili kalması. Tüm şifre bu....
Mikrobiyota teriminin ne demek olduğunu da artık araştırmak da fayda var. Flora diye bir oluşum var. Bunlar üremeye katkısı olduğu gösterilmekte. Siz PCRda floradaki bir bakteriyi buldunuz onu yok etmeye kafayı koydunuz, türlu turlu tedavi aldınız. PCR tekrarladiniz Aaaa yine uredi bu, zaten şikayetlerin de geçmedi kesin bu sorumlu dersiniz. Bir de bu bakteriyi yok edecem diye tüm floranin dengesini de bozdun... Geçmiş olsun... Para da sizin ruh sağlığı da sizin. Ben sadece tebliğ gorevimde bulunuyorum. Benden günah gitti....
Floradan kastınız nedir prostatın florası olduğunu mu söylüyorsunuz ? Çünkü prostat sıvısı sterildir sadece üretrada geçici koloni olarak flora bulunur diye bana bir enfeksiyon profesörü söylemişti. Misal bağırsak florası var vajen florası var cilt florası var ama prostat florası var mı?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam vücutta organ iltihaplanmalarıanın en büyük sebebi bakteri virüs mantar gibi patojenler. Hatta otoimmün hastalıkların da bir çoğunda tanımlanmamış bir patojen olduğu tahmin ediliyor. Bu tip makaleler var. Şimdi Corona testi için boğaz kültüründe pcr nin yeri var ama prostatitte yok mu diyorsunuz. Kitaba elbette şans verilmeli ancak bu forumu bi okuyun da kaç kitap çıkar ona bakın. Ben antibiyotik ya da anti-bakteriyel takviyeler dışında iyileşen pek kimseyi görmedim forumda. Misal bentonit zerdeçal var bakın bu karışımın en büyük özelliği nedir. Bir de benim enterokok var antibiyotik kullanıyorum ama tekrar ürüyor. Şimdi antibiyotik tedavi etmez mi denmeli? Hayır çünkü patojeni öldürmemiş olsa da yine çözüm öldürecek bir şey bulmak adı ne olursa artık. Bir de bu kitabı yazan doktor bey yüzde kaç başarı sağlamış tedavide yeni sunduğu bir şey var mı?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Urologe yazdı:PCR in prostatit tanısındaki yeri nedir hocam? Sağlıklı bir bireyde bakılan pcrda herhangi bir üreme olursa bunun klinikteki yeri nedir? Kronik abakteriyel prostatitli bir bireyde patojen saptanma ihtimali nedir? Saptanan patojen her pcrda bulunabilir mi? Pcrda bişey saptanmayip semptomları olan hastalardaki neden olan mikroorganizmalar nelerdir?
Buna benzer bir soruya şöyle bir cevap almıştım.
Eğer bakteri yakalandı ancak semptom yok ise kültür pcr neyse yenilenir. Tekrar yakalandı ise seçim senin istersen bakterinin bağışıklığına yenilmesi için artık sağlıklı besleneceksin bağışıklığın düşerse enfekte edebilir çünkü. Ya da antibiyotik kullanıp ölmesini ya da direnç geliştirip üremeye çalışması için teşvik edeceksin. Eğer semptom var ise zaten tedavi gerekir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Hergele yazdı:Hocam vücutta organ iltihaplanmalarıanın en büyük sebebi bakteri virüs mantar gibi patojenler. Hatta otoimmün hastalıkların da bir çoğunda tanımlanmamış bir patojen olduğu tahmin ediliyor. Bu tip makaleler var. Şimdi Corona testi için boğaz kültüründe pcr nin yeri var ama prostatitte yok mu diyorsunuz. Kitaba elbette şans verilmeli ancak bu forumu bi okuyun da kaç kitap çıkar ona bakın. Ben antibiyotik ya da anti-bakteriyel takviyeler dışında iyileşen pek kimseyi görmedim forumda. Misal bentonit zerdeçal var bakın bu karışımın en büyük özelliği nedir. Bir de benim enterokok var antibiyotik kullanıyorum ama tekrar ürüyor. Şimdi antibiyotik tedavi etmez mi denmeli? Hayır çünkü patojeni öldürmemiş olsa da yine çözüm öldürecek bir şey bulmak adı ne olursa artık. Bir de bu kitabı yazan doktor bey yüzde kaç başarı sağlamış tedavide yeni sunduğu bir şey var mı?
Güzel,mantikli bir degerlendirme...
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Urologe yazdı:Mikroorganizmalar her yerde hocam. Mikrobiyata her yerde....Kitabı yazan doktor bir tedavi yöntemi yerine bu duruma nasıl bakılması gerektiğini göstermeye calismis bir tedavi yöntemi yerine tedavi yaklaşımı önermiş. bence kronik prostatitte nerde yanlış yapıyoruz kitabı için forum iyi bir veri kaynağı olabilir
Yahu hocam karşı tez sunmuyorum size diyorum ki bize yanlışımızı ispatlayın inanalım bana prostatın florası olduğunu makale çalışma vs ile ispatlayın biz de o taraftan düşünelim. Biz de antibiyotik bağımlısı değiliz birkaç aydır da semptom olmasına rağmen antibiyotik kullanmadım. Ama bize konuştuklarınızı destekleyin. Birçok makale okudum daha bir makalede sağlıklı bir kişide enterekok olduğunu okumadım. Madem mikrobiyota her yerde neden sürekli aynı bakteri ürüyor diğerleri neden çıkmıyor flora tek veya iki bakteriden oluşmaz takdir edersinizki.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sianure yazdı:burada kritik soru su bana gore: prostat sivisi ornegi verirken sivi sonucta uretradan geciyor, gosterilen bakteriler uretra florasindaki bakteriler mi yoksa gercekten prostata kolonize olmus bakteriler mi?
Sianür kardeşim burada patojen miktarı CFU/mL olarak belirlendigi icin uretradan gecen prostat sivisina flora bakterisi kontamine olabilir fakat enfeksiyon yaratacak kadar olup olmadıgıni bu parametreden anlayabiliyoruz.Ama mantikli bir yaklasim dedigin.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

sianure yazdı:burada kritik soru su bana gore: prostat sivisi ornegi verirken sivi sonucta uretradan geciyor, gosterilen bakteriler uretra florasindaki bakteriler mi yoksa gercekten prostata kolonize olmus bakteriler mi?
İdrar semen ve prostat sıvısından kültür verdim sadece prostat sıvısından üredi ve tekrar birkaç ay sonra tekrar üredi. Bu da geçici koloni olduğunu düşündürtmüyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sianure yazdı:
kadir yazdı:
Sianür kardeşim burada patojen miktarı CFU/mL olarak belirlendigi icin uretradan gecen prostat sivisina flora bakterisi kontamine olabilir fakat enfeksiyon yaratacak kadar olup olmadıgıni bu parametreden anlayabiliyoruz.Ama mantikli bir yaklasim dedigin.
evet kadir abi hem miktar onemli hem de hergele arkadastaki gibi uc farkli sividan sadece prostat sivisinda o patojen uruyorsa ve tekrarlandiginda yine ayni patojen uruyorsa prostata lokalize olmus diyebiliriz.
Katıliyorum kardeşim..
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

midvay yazdı:Kitap elime ulaştı; ben de okuyacağım. Şimdiden hocamıza teşekkür ediyorum. Yaklaşık 10 yıldır uğraşıyorum, inşallah bir ışık olur…
Hocam sen teşhisi ne zaman aldın 10 yıl uzun zaman 10 senedir tedavi deniyor musun ? Bir de sende staph aeurus vardı sanırım.
midvay
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen midvay »

Evet kardeşim, onun için tedavi gördüm; sonuca ulaşamadım, antibiyotikten geçtim yoruldum
midvay

Mesaj gönderen midvay »

Son zamanlar da nisan ayında daha önceden beni rahatsız eden sivilce tarzı bir durum vardı, mr çekildi fistül görüldü ama sönmüş olarak, bununda ameliyatını oldum konşu organlar tetikler mantığıyla, fark etti mi? Ben göremedim. Forumu takip ediyorum
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

midvay yazdı:Son zamanlar da nisan ayında daha önceden beni rahatsız eden sivilce tarzı bir durum vardı, mr çekildi fistül görüldü ama sönmüş olarak, bununda ameliyatını oldum konşu organlar tetikler mantığıyla, fark etti mi? Ben göremedim. Forumu takip ediyorum
Anladım hocam genelde doktorlar birbirini tetiklediğini söylüyor aslında fistül kuruduktan sonra tedavi alınmalı diyorlar çünkü fistül olduğu sürece bakterinin taşınacağından bahsediyorlar. Hatta bana bir doçent hemoroid fissür dahi varsa birlikte tedavi olmazsa olmaz dedi .
midvay

Mesaj gönderen midvay »

Sarmal orası, hemoroid şikayeti de var; parça parça toparlamaya çalışıyorum, antibiyotikten ben sonuç alamadım onun etkileriyle uğraştım yıllardır, vücut yorgun düştü, toparlandıkça biryerleri düzeltmeye çalışıyorum, bir iyi bir kötü gidiyoruz..
midvay

Mesaj gönderen midvay »

Bu arada İstanbul’daki malum hocaya fiatül şikayetimden bahsetmiştim, yalandan bakıp geçiştirdi önemsiz yok bir şey dedi 4 yıl sonr mr da fistül gözüktü ameliyat oldum; hasta olarak biraz uyanık olmak gerekiyor, herkese kolaylıklar zor bir süreç sonuç var mı onuda bilmiyorum sağlam paikoloji şart
NoLemers

Mesaj gönderen NoLemers »

Urologe yazdı:Kitapçı alanlar parmak kaldirsin
Hocam ben alıcam fakat ayriyetten size bir soru sormak istiyorum bu forumda bazı vakalar var ki klasik prostatit semptomlarından daha farklı bi durum ve az rastlanıyor. Mesela ben. Ereksiyon ve idrar sorunum yok bosalırken yanma var ama asıl sorun olan şu penisim içe çekiliyor sanki. Ereksiyonsuz halde bile katı ve sert duruyor ve içe gömülü bir halde duruyor. Zaman zaman daha normal olduğu da oluyor fakat uzun süre ayakta kalırsam veya biraz mast zorlarsam pelvik agrı oluyor ve penis boyunda bi miktar kısalma oluyor. Ereksiyon olmamasına ragmen geri cekilmiş sert bir penis ve apış arasında dolgunluk hissiyle dolaşıyorum Antibiyotikten gecici bi fayda görüyorum tadalafillerden de. Şimdi bu prostatit mi yoksa baska bir sorun mu var bu konuyu nasıl değerlendirmeliyim bilemiyorum doktorlar içe cekilme ve katı duruş hakkında subjektif bir sey olduğunu söylüyorlar ama bu forumda bunu yasadıgını söyleyen cok insan var. Yabancı forumlarda da bunu okudum
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

https://youtu.be/Mi-Sf2dloyo Adam bilmece gibi konusmus mesaneye ve prostata yapilan bazi kucuk girisimler.....
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kadir yazdı:
Prostatite yazdı:Hocanin kitabı ile ilgili haber cikmis
Hayırlı ugurlu olsun kardeşim..

Hoca gazetelere de çıkınca, sorularımızada cevap vermez oldu ;)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sopenhaurr yazdı:kitabı aldım okudum...pelvik kaslar ve bu kaslarla alakalı bişeyler kaparım diye almıştım ama bu konuda sadece 2 sayfalık bi yazı vardı...
hoca forumda sürekli pelvik kaslar hakkında konuştuğu için kitabında da ağırlıklı olarak bu konuyu işlemiştir diye düşünmüştüm ama kitapta da genel olarak prostatiti basit bi şekilde anlatma havasında geçmiş...hoca da zaten aksini iddia etmiyor , sonuçta kitabın adı ''halkın diliyle '' diye başlıyor.

prostatit hakkında hiç bilgisi olmayan arkadaşlar için prostatite basitçe giriş kitabı olarak değerlendirilebilir.....onun dışında prostatit hakkında tecrübeli ve gerekli temel bilgilere sahip arkadaşlar için çok basit kalır....prostatit hastası olmayıp prostatit hakkında kitap yazan birisinin kitabını okumazdım ama hocanın emeğine değer veriyorum......

2 gün önce forumdan banlanmıştım ama yeniden üye olarak bişeyler yazmak istedim.....bu da son yazım zaten bundan sonra yazmak ve okumak istemiyorum,bana katabilecek herhangi bişeyi de kalmadı zaten buranın...foruma 3 sene içinde galiba 4 kere falan üye oldum ve banlandım.....saçmasapan insanlara gereken cevabı verdiğim için kadir abi doğal alarak banladı......bundan önce ki nicklerimden biri de hepten idi.............
forumda çok fazla gereksiz insan ve çok fazla gereksiz bilgi var......kıt kadar aklıyla gerekli muhakemeyi kuramayan insanlar çoğunluğu oluşturuyor ve fikir atıp duruyorlar........bu gereksiz insanlar ve bilgiler içinde önemli şeyler de arada kaynayıp gidiyor........neyse , gerekli bilgileri ve önemli şeyleri kapmakta okuyucuya düşüyor yapacak bişey yok.....forumu okumak ve iç karartan yazılara katlanmak , aşağı insanlar ile aynı topluluk içinde bulunmak , prostatit olduğu için karısının dizinin dibine oturup ağlayan adamlar ile muhatap olmak hakkaten ceza gibi ama önemli yazılar için gerekli tecrübeleri kazanana kadar bunlara katlanmak gerek.....forumunu büyük kısmı çöp olmasına rağmen çok değerli buluyorum.....

arada bi uğrayan ama çok zorlayan pelvik kaslarım ile alakalı sıkıntıyı çözdükten sonra prostatiti kendi adıma çözmüş olacağım.......
Kardesim benim burada kimseye şahsi kinim olamaz...ben seni tanimam etmem...fakat ogün sizi uyardim kavga etmeyin dedim burasi bir saglik platformu. Birbirinize ana avrat küfür ettiniz.. osana sen ona...e burasida yani kimsenin küfür yariştiracagi kötü anlamda klavye yarıştıracagi bir yer degil. Size insan gibi soyledim siz umursamadiniz. Benim yaptıgim gerekli olan bir seydi. Küfür hakaret aşagilama yasak biliyorsunuz. Herseyin hayırlisi. Ben bir özür beklerdim ama neyse ..insanlar bazı feodal davranışlari kendilerinde hak görmemeli diye düşünüyorum.
edem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen edem »

kitabı aldım hayırlısı olur
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

sopenhaurr yazdı:kitabı aldım okudum...pelvik kaslar ve bu kaslarla alakalı bişeyler kaparım diye almıştım ama bu konuda sadece 2 sayfalık bi yazı vardı...
hoca forumda sürekli pelvik kaslar hakkında konuştuğu için kitabında da ağırlıklı olarak bu konuyu işlemiştir diye düşünmüştüm ama kitapta da genel olarak prostatiti basit bi şekilde anlatma havasında geçmiş...hoca da zaten aksini iddia etmiyor , sonuçta kitabın adı ''halkın diliyle '' diye başlıyor.

prostatit hakkında hiç bilgisi olmayan arkadaşlar için prostatite basitçe giriş kitabı olarak değerlendirilebilir.....onun dışında prostatit hakkında tecrübeli ve gerekli temel bilgilere sahip arkadaşlar için çok basit kalır....prostatit hastası olmayıp prostatit hakkında kitap yazan birisinin kitabını okumazdım ama hocanın emeğine değer veriyorum......

2 gün önce forumdan banlanmıştım ama yeniden üye olarak bişeyler yazmak istedim.....bu da son yazım zaten bundan sonra yazmak ve okumak istemiyorum,bana katabilecek herhangi bişeyi de kalmadı zaten buranın...foruma 3 sene içinde galiba 4 kere falan üye oldum ve banlandım.....saçmasapan insanlara gereken cevabı verdiğim için kadir abi doğal alarak banladı......bundan önce ki nicklerimden biri de hepten idi.............
forumda çok fazla gereksiz insan ve çok fazla gereksiz bilgi var......kıt kadar aklıyla gerekli muhakemeyi kuramayan insanlar çoğunluğu oluşturuyor ve fikir atıp duruyorlar........bu gereksiz insanlar ve bilgiler içinde önemli şeyler de arada kaynayıp gidiyor........neyse , gerekli bilgileri ve önemli şeyleri kapmakta okuyucuya düşüyor yapacak bişey yok.....forumu okumak ve iç karartan yazılara katlanmak , aşağı insanlar ile aynı topluluk içinde bulunmak , prostatit olduğu için karısının dizinin dibine oturup ağlayan adamlar ile muhatap olmak hakkaten ceza gibi ama önemli yazılar için gerekli tecrübeleri kazanana kadar bunlara katlanmak gerek.....forumunu büyük kısmı çöp olmasına rağmen çok değerli buluyorum.....

arada bi uğrayan ama çok zorlayan pelvik kaslarım ile alakalı sıkıntıyı çözdükten sonra prostatiti kendi adıma çözmüş olacağım.......
Forumun değerlendirilmesi :

Arkadaşım forumu 1,5 yıldır takip ediyorum. Bu süreçte edindiğim gözlenim şu;
1- En başta kadir beyin işi çok zor, herkese tek tek cevap vermesi ve sıfırdan anlatması.
2- Forumda her türlü arkadaş var. Yeni yakalanan, ne yapacağını bilmeyen, panik yapan, bunalıma giren, bilimsel yaklaşıp makale okuyup bilgi paylaşan, analiz yapıp sebep sonuç ilişkisi kuran, elde ettiği bilgiyi gerçekten paylaşan, kulaktan duyma bilgiler ile hareket eden. Buda zorluk oluşturuyor ve iletişim problemine sebep veriyor.
3- Hastalık prostatit olabilir ama hangi prostatit belli değil. Semptomlar ve hastalık tipi aynı olamadığı için herkes de ayrı sonuç çıkıyor. Buda işi karıştırıyor. Bende işe yarayan, sende işe yaramıyor sende işe yarayan bende yaramıyor ve bunu anlatamıyoruz.
4- Burası sen biliyorsun, ben biliyorum forumu asla değil. En tecrübeli olan arkadaş Kadir bey olduğu halde bile. Kendisine bir soru sorduğumuzda net cevap veremiyor. (veremez de) Kimsenin ellinde sihirli bir değnek yok. Sadece yaşanan tecrübeleri paylaşabiliyor.
5- Herkesin sakin olması ve elimizden geldiği kadar birlikte hareket edip, hoşgörülü olursak çok daha güzel olur.

Herkese çok geçmiş olsun...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Duyarlılığınız için tşk ederim Ahmet34 bey kardeşim...
edem

Mesaj gönderen edem »

selam arkadaşlar kitabı okudum bana fazladan verecek bir şey bulamadım malesefff
Cihan1212

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Hahahah 116 sayfalık bir kitabı 45 tlden satmak mı. Bugün en kral romancının bile 400 500 sayfalık kitabı ancak 40 tl. Saygıdeğer hocam siz halk yararına bir çalışma yapmışsınız bunun milyonlar satmasî imkansız dünya edebiyatinda yer alacak bir calisma degil bu hitap ettigi kesim turkiye de tas patlasin 20 bin satsin burdan alabileceginiz gelir yok mahiyetinde 45 tl yaparak belki uc beş kazanirim derdine dusmussunuz
edem

Mesaj gönderen edem »

artık bilimsellikten kitabı bilmden soyut konulardan hastalar sıkıldı hastalar artık iyileşmek istyor pratikte çözüm istyor teoiride herkes biiyor
Kilitli